Článek

Ostravské ghetto Přednádraží je stále bez vody

 
Obyvatelé romského ghetta Přednádraží v Ostravě-Přívoze se zatím nedočkali obnovení dodávek pitné vody ani v jednom ze zdejších domů. Společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK) v pondělí v ghettu provedla tlakovou zkoušku v domě číslo osm, ta však prokázala únik vody na vnitřních rozvodech. Navíc společnost čeká na analýzu vzorků zdejší pitné vody, které by měly být známy do několika dnů.
20.08.2012 15:45 |

podobné články

Podobné články

Ostravské ghetto jde do dražby, znalec odhadl cenu na 1,6 milionu

 
Ostravské ghetto Přednádraží zřejmě skončí v druhé polovině září v dražbě kvůli dluhům majitele bytových domů. Znalec odhadl cenu několika zchátralých objektů na zhruba 1,57 milionu korun, nejnižší podání v dražbě bude 1,05 milionu. ČTK to dnes oznámila mluvčí Exekutorské komory ČR Petra Báčová. U většiny domů v Přednádraží byla už dříve nařízena demolice, poslední obyvatelé se odstěhovali v červenci.
14.08.2013 12:30 |

podobné články

V Ostravě zdemolují ghetto Přednádraží, v areálu mají vzniknout stovky pracovních míst

 
Opuštěné ostravské ghetto Přednádraží rozpadající se v Ostravě-Přívoze by už příští léto mělo být srovnáno se zemí. Na jeho území chce společnost Ostravské opravny a strojírny (OOaS), která tamní zničené domy na podzim koupila za necelých 600 tisíc korun, rozšířit svůj závod.
02.11.2015 20:35 |

podobné články

Úředníci dnes zkontrolují, zda lidé vyklidili ghetto Přednádraží

 
Zástupci stavebního úřadu dnes přijdou zkontrolovat, zda obyvatelé vyklidili ghetto v ulici Přednádraží v Ostravě-Přívoze. V pátek jim nařídili, že se mají vystěhovat do sobotní půlnoci.
06.08.2012 06:20 |

podobné články

Romské rodiny to vzdaly, opustí ostravské Přednádraží

 
Tahanice o ostravské ghetto Přednádraží jdou do finále. Po zhruba desetiměsíčním boji o to, aby tam romské rodiny mohly zůstat bydlet, se tento týden zhruba dvacítka lidí obývající poslední dům v ghettu rozhodla, že místo definitivně opustí. Neziskové organizace však celou záležitost nechtějí nechat jen tak, a proto na postupy úřadů zvažují podat žalobu.
05.06.2013 07:45 |

podobné články

Kupte ode mě ghetto, vyzval Ostravu majitel Přednádraží

 
Majitel domů v ostravském ghettu Přednádraží Oldřich Roztočil vyzval ve středu otevřeným dopisem ostravského primátora, aby přemýšlel nad odkoupením jeho nemovitostí. Chtěl by se s vedením města Ostravy sejít a dohodnout se o budoucnosti této mediálně proslulé lokality. Ostravského primátora Petra Kajnara (ČSSD) jeho výzva překvapila. Jednání o odkoupení Přednádraží se však nebrání.
22.05.2013 15:25 |

podobné články

V domě v Přednádraží jde lidem o život: Ostravské ghetto se bortí!

 
Zatímco se úředníci donekonečna dohadují s vlastníkem o dalším osudu ostravského ghetta Přednádraží v Ostravě-Přívoze, jeden z domů se už začíná bortit. Propadla se střecha i vnitřní schodiště a lidem tam jde doslova o život.
20.09.2012 11:20 |

podobné články

Lidé opouštějí ghetto v Přednádraží, radnice jim shání nové bydlení

 
Problémovou ostravskou lokalitu Přednádraží postupně opouštějí jednotlivé rodiny. Od prázdnin klesl počet obyvatel zdemolovaných domů téměř o tři čtvrtiny na pět desítek. Sociální pracovníci obvodu Moravská Ostrava a Přívoz se snaží těmto lidem zajistit nové bydlení.
05.10.2012 11:10 |

podobné články

Majitel domů v ostravském ghettu Přednádraží čelí exekuci

 
Soud zahájil na návrh společnosti Ostravské vodárny a kanalizace exekuci proti majiteli domů v ostravské ulici Přednádraží. Dluh činí podle informací Exekutorské komory ČR několik set tisíc korun. Majitel na zaplacení dluhů nemá peníze. Situace spěje k dražbě, která může pomoci vyřešit komplikovaný stav v této lokalitě.
13.05.2013 12:20 |

podobné články

Domy v ostravském Přednádraží už oceňují na dražbu znalci

 
Na ocenění všech budov v ostravském ghettu Přednádraží začali intenzivně pracovat soudní znalci. Podle informací Práva by znalecký posudek měl být hotový do konce června, aby soudem nařízená exekuce proti firmě Domy Přednádraží mohla být v létě.
13.06.2013 13:55 |

podobné články

V ostravském Přednádraží zavládl smutek. Poslední rodiny balí věci

 
Dvaadvacet let měla svůj domov v ostravském Přednádraží čtyřicetiletá Helena Macková. Našla si tam partnera pro život, se kterým žije přes dvacet let, a spolu vychovávají čtyři děti. Teď však rodina se slzami v očích a s pocitem prohraného boje balí své věci v bytě v posledním obydleném domě číslo osm v Přednádraží.
04.07.2013 15:25 |

podobné články

Dražba domů v ostravském ghettu Přednádraží je ohrožena

 
Dražba pozemků v problematickém ostravském ghettu Přednádraží se odkládá. Dlužník, společnost Domy Přednádraží podnikatele Oldřicha Roztočila, proti kterému soud nařídil celkem tři exekuce, ve čtvrtek odpoledne podal insolvenční návrh. Podle zákona tedy soudní exekutor prozatím nemůže realizovat prodej pozemků, který byl naplánován na pondělí 30. září.
26.09.2013 21:55 |

podobné články

Ostravské ghetto nechtějí Romové opustit. Je jich tam stále 140

 
Asi 140 lidí převážně romské národnosti, mezi jimiž jsou i děti, zůstává na vlastní nebezpečí v domech v ulici Přednádraží v Ostravě-Přívoze. Domy nesplňují bezpeční ani hygienické podmínky.
06.08.2012 16:50 |

podobné články

Ostravské ghetto určené k likvidaci ČEZ odstřihl od elektřiny

 
Bez elektřiny je od včerejška třetina obyvatel ostravského ghetta Přednádraží. Společnost ČEZ přerušila dodávky do tří z celkem devíti domů. Lidé se teď bojí, že jim úřady odejmou děti.
19.09.2012 21:05 |

podobné články

Jiné využití ústní vody

 
Použití ústní vody si většina z nás automaticky spojí se svědomitou péčí o ústní dutinu. Ústní voda napomáhá zabránit vzniku zubního plaku, zároveň dezinfikuje ústa a dostane se tam, kam kartáček nebo zubní niť nemají přístup. Jen málokdo ale ví, že využití ústní vody nekončí pouze kloktáním po čištění zubů. Možná ani vy netušíte, že ústní vodu můžete použít i při jiných činnostech. Chcete vědět více? Čtěte dál! Pestré využití ústní vody V dnešním článku vás přesvědčíme, že využití ústní vody je opravdu pestré a různorodé. Už žádné lupy Trpíte na nadměrnou tvorbu lupů? Trápíte se, protože jsou vaše vlasy neustále plné drobných bílých šupinek, které padají na oblečení a vytváří dojem, že o sebe nedbáte? V tom případě vsaďte na ústní vodu, která vám s lupy pomůže. Je to jednoduché, po každém mytí vlasů si do vlhkých vlasů vetřete rozumné množství ústní vody. Uvidíte, že časem bude tvorba lupů slábnout. Pryč s nehtovou plísní Plíseň nehtů je poměrně častý kožní problém, který trápí čím dál více lidí. Tohle onemocnění se hodně rozšiřuje právě v létě, kdy se nám nohy potí. Věřili byste tomu, že i proti nehtové plísni vám může pomoci ústní voda? Pokud ne, zkuste si po dobu jednoho měsíce na plíseň aplikovat malé množství ústní vody a za měsíc nám dáte za pravdu! Když není po ruce deodorant Už se vám někdy stalo, že jste si chtěli aplikovat deodorant, ale záhy jste zjistili, že je lahvička prázdná? V takovém případě už nikdy nemusíte zoufat, protože stačí sáhnout po ústní vodě! Jakto? Ústní voda hravě zneutralizuje všechny pachy, naneste tedy malé množství na vatový tamponek a aplikujte do podpaží. Příspěvek Jiné využití ústní vody pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
19.09.2017 20:40 |

podobné články

Romové odmítli opustit ostravské ghetto: Místo toho se ho snaží svépomocí opravit!

 
Na 25 rodin, tedy asi 180 lidí včetně malých dětí se odmítá odstěhovat z ghetta Přednádraží v Ostravě-Přívoze. O vystěhování do sobotní půlnoci rozhodl stavební úřad, který označil domy kvůli nefunkční kanalizaci a dalším vadám za neobyvatelné. Lidé ale domovy v termínu neopustili, místo toho je opravují.
05.08.2012 08:50 |

podobné články

Voda v ostravském ghettu Přednádraží už teče

 
Od pátečního poledne po měsíci opět teče v ostravském ghettu Přednádraží voda. Ostravské vodárny a kanalizace (OVaK) ji však pustily pouze pro jeden kohout, který majitel domů Oldřich Roztočil nechal vyvést na chodbu v přízemí domu číslo 8.
24.08.2012 12:50 |

podobné články

Výzva SOS Přednádraží opět upozorňuje na problematickou lokalitu v Ostravě

 
Nově vzniklá veřejná výzva SOS Přednádraží chce znovu upozornit na situaci obyvatel této ostravské lokality. Několik desítek lidí, včetně dětí, tam obývá budovy, které jsou podle stavebního úřadu životu nebezpečné. Iniciátoři výzvy v ní vybízejí politiky, aby se situací zabývali a zasadili se o její důstojné a přijatelné řešení. ČTK o tom v pondělí za organizátory informoval Petr Hauzírek.
01.10.2012 17:05 |

podobné články

Ostravské Přednádraží zůstalo prázdné. Domy se rozpadají

 
Po nájezdu zlodějů kovů hrozí v ostravském ghettu Přednádraží, že se domy zbortí. Naštěstí i dům číslo osm ve středu opustila úplně poslední rodina, která se přestěhovala do Ostravy-Hrušova do třípokojového pronajatého bytu.
10.07.2013 13:20 |

podobné články

Dražba ostravského ghetta Přednádraží se bude konat v září

 
Prázdné domy v ostravské lokalitě Přednádraží, které zhruba před měsícem opustila poslední romská rodina, půjdou do dražby v druhé polovině září. Nemovitosti znalec ocenil na necelých 1,6 miliónu korun. Médiím to sdělila mluvčí Exekutorské komory ČR Petra Báčová.
14.08.2013 11:20 |

podobné články