Článek

Ostravská lékařská fakulta letos nesmí přijímat nové mediky

 
Národní akreditační úřad (NAÚ) pro vysoké školství ve čtvrtek rozhodl, že Lékařské fakultě Ostravské univerzity neudělí akreditaci pro magisterský obor všeobecné lékařství. Znamená to, že fakulta letos nemůže přijmout nové mediky. Jejích stávajících studentů se rozhodnutí netýká. Stávající akreditace platí do roku 2024.
09.07.2020 14:55 |

podobné články

Podobné články

Ostravská lékařská fakulta zase může přijímat mediky

 
Skvělá zpráva přišla v pondělí v poledne z Národního akreditačního úřadu (NAÚ) pro Lékařskou fakultu Ostravské univerzity (LF OU). Úřad totiž rozhodl, že fakultě znovu přidělí akreditaci pro magisterský obor všeobecné lékařství, a to na pět let místo běžných 10 let.
26.04.2021 14:25 |

podobné články

Tématem Noci vědců na ČVUT v Praze bude bezpečnost

 
Již potřetí se České vysoké učení technické v Praze připojí k celorepublikové akci Noc vědců. Ta se uskuteční 30. září v době od 17.00 do 23.00 hodin. V rámci letošního tématu, kterým je bezpečnost, se v dejvickém kampusu představí Fakulta elektrotechnická, Fakulta strojní, Fakulta stavební a Fakulta informačních technologií. Veřejnosti přístupná bude i Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská v Břehové ulici v centru Prahy.
27.09.2016 15:20 |

podobné články

Plzeňská práva nesmějí přijímat studenty na magisterský obor

 
Plzeňská právnická fakulta má zákaz přijímat studenty do prvního ročníku klíčového magisterského programu. Rozhodlo o tom ministerstvo školství, deník Právo o verdiktu informovala tisková mluvčí Západočeské univerzity Kamila Kvapilová. Už před tím ministerstvo rozhodlo, že fakulta nesmí přijímat studenty ani na bakalářský obor.
24.05.2012 11:45 |

podobné články

Akreditace je v kapse! Po problémech už může Lékařská fakulta v Ostravě přijímat studenty

 
Lékařská fakulta Ostravské univerzity získá po dlouhodobých problémech od Národního akreditačního úřadu akreditaci (NAÚ) programu Všeobecné lékařství. Nedostane ji ale na standardních 10 let, ale jen na pět.
26.04.2021 13:30 |

podobné články

Ostravská univerzita hledá dobrovolníky, kteří jí věnují své tělo

 
Ostravská lékařská fakulta hledá dobrovolníky, kteří jí po smrti darují své tělo ke vědeckým účelům. Lidské ostatky Ostravská univerzita (OU) potřebuje pro výuku mediků. V současnosti jich má škola nedostatek.
25.09.2013 17:55 |

podobné články

Právnická fakulta nesmí přijímat nové studenty, čeká na rozhodnutí

 
Právnická fakulta Západočeské univerzity (ZČU) nezačne přijímat nové studenty magisterského i bakalářského studia, dokud nebude mít v ruce výsledek správního řízení, které vede ministerstvo školství (MŠMT).
13.03.2012 07:37 |

podobné články

Keith Richards: Kouření se do smrti nevzdám!

 
Drogy? Prosím. Alkohol? Klidně. Toho všeho se kytarista Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Rolling Stones prohlásil, že se nevzdá kouření ani kvůli nemocem a bude kouřit do posledního dechu.
03.02.2010 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Keith Richards (85 článků) , Keith Richards (85 článků)

Plzeňská práva dostala zákaz. Nesmí přijímat studenty

 
Plzeňská právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) nesmí přijímat studenty do prvního ročníku magisterského studia. Rozhodlo o tom ministerstvo školství, informovala dnes mluvčí ZČU Kamila Kvapilová.
24.05.2012 12:40 |

podobné články

Budoucí lékaři nesmí v Ostravě studovat! Magisterský program nedostal povolení

 
Lékařská fakulta Ostravské univerzity nebude moci přijímat nové studenty do magisterského programu všeobecného lékařství! Důvodem je její nedostatečné personální obsazení. Dosavadní posluchači mohou ve studiu pokračovat.
09.07.2020 14:40 |

podobné články

Královéhradecký kraj: O stipendium pro mediky se přihlásilo dvacet studentů. Během února by mělo být vyhlášeno další kolo

 
Dvacítku mediků podpoří Královéhradecký kraj stipendiem ve výši 120 tisíc korun, výměnou za to, že budou po absolutoriu působit čtyři roky v některém ze zdravotnických zařízení v kraji. Prostředky, které kraj poskytl na stipendijní programu pro mediky na akademický rok 2016-2017 vyčlenil, však nebyly zdaleka vyčerpány. Správní rada Zdravotnického nadačního fondu Královéhradeckého kraje hodlá vyhlásit druhé kolo programu.
11.01.2017 15:50 |

podobné články

Odvolání děkana ostravské lékařské fakulty neplatí. Zrušil ho soud

 
Ostravský krajský soud v úterý rozhodl, že loňské odvolání děkana Lékařské fakulty Ostravské univerzity (LFOU) Arnošta Martínka není platné. Ten tak stále zůstává v čele fakulty, která bojuje o své přežití a letos nesmí přijímat nové mediky. Ještě totiž nezískala novou akreditaci pro obor všeobecné lékařství. Vedení Ostravské univerzity je z rozhodnutí soudu v šoku.
21.07.2020 14:55 |

podobné články

Práva v Plzni již dalšího studenta na bakalářský program nepřijmou

 
Ministerstvo školství rozhodlo, že Právnická fakulta ZČU v Plzni už nesmí přijímat studenty do prvního ročníku bakalářského studia. Magisterské je ohroženo. Rozhodnutí, které je pro 161 uchazečů o obor zásadní, obdržela fakulta ve středu.
02.05.2012 22:10 |

podobné články

Plzeňská práva s novu akreditací přijímají studenty až do 1. září

 
Plzeňská právnická fakulta, které ministerstvo školství až v polovině července potvrdilo akreditaci pětiletého magisterského programu na další čtyři roky, přijímá nové studenty až do 1. září. Fakulta vyhlásila náhradní termín srovnávacích scio testů 31. srpna. Rozhodnutí o přijetí rozešle fakulta uchazečům v prvním zářijovém týdnu a výuku zahájí 23. září jako ostatních osm fakult Západočeské univerzity. ČTK to řekla proděkanka Petra Jánošíková. 
21.08.2013 17:25 |

podobné články

IT specializace budoucnosti nabízí Fakulta informačních technologií ČVUT

 
Nové specializace pro studenty bakalářského programu poskytuje Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT). K nedávno modernizovanému magisterskému programu s 9 specializacemi tak fakulta nyní nabízí i 10 bakalářských specializací v českém i anglickém jazyce.
10.03.2021 13:35 |

podobné články

Práva v Plzni nesmějí přijímat studenty magisterského studia

 
Plzeňská právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) nesmí přijímat studenty do prvního ročníku magisterského studia. Rozhodlo o tom ministerstvo školství, informovala dnes ČTK mluvčí ZČU Kamila Kvapilová.
24.05.2012 12:00 |

podobné články

Medici pomáhají bezdomovcům! Potřebují na to ale peníze. Podpořit je může každý: Chůzí, na kole i během

 
Studentská iniciativa Medici na ulici řeší bezdomovectví a poskytuje zdravotní péči lidem bez domova už čtyři roky. Teď je důležitější než kdy jindy. Nyní své aktivity rozšířili a docházejí i do stanových městeček a dalších objektů, kde jsou tito lidé ubytováni. A k jejich dobrovolné práci potřebují i patřičné pomůcky. Finančně se je rozhodla podpořit 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy, která vyhlásila výzvu „10 000 kilometrů do 10. května“. Vedení fakulty tak reagovalo na uvolnění restrikcí, kdy je povoleno sportování v přírodě. První výzvu o 10 tisíc korun se však podařilo splnit už za pár dní, a tak má další pokračování. Pokud se podaří dosáhnout dalších 10 000 kilometrů, fakulta přidá medikům dalších 5 000 korun.
21.04.2020 19:25 |

podobné články

STÁVKA: Univerzita Karlova zrušila přijímačky na třech fakultách!

 
Katolická teologická fakulta, filosofická fakulta a pedagogická fakulta pražské Univerzity Karlovy (UK) z důvodu dopravní stávky ruší pondělní termín příjímacího řízení. Mediafax o tom informoval tiskový mluvčí univerzity Václav Hájek.
11.06.2011 10:15 |

podobné články

Brněnská Stavební fakulta nabízí bezplatné prohlídky zaplavených domů

 
Brněnská Fakulta stavební Vysokého učení technického nabízí pomoc se zmapováním škod po povodních. Do postižených oblastí může vyrazit patnáctičlenný tým a bude tam provádět bezplatné prohlídky budov, komunikací a mostů. Už při minulých povodních Stavební fakulta pomohla včas odhalit rizika a zabránila tragickým následkům. Informuje server rozhlas.cz.
09.06.2013 11:10 |

podobné články

Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany představí svoji studijní nabídku

 
V sobotu 17. ledna 2015 od 9.00 hodin pořádá Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové pro zájemce o studium den otevřených dveří. Fakulta na něm představí nabídku studijních programů a oborů pro akademický rok 2015/2016.
09.01.2015 18:12 |

podobné články