Článek

Ostrava se bojí dopravního kolapsu. Kvůli D47

 
Ministr dopravy Pavel Dobeš (VV) se sešel se zástupci Ostravy a stavební firmy kvůli problémům na dálnici D47. Oprava této dálnice by ale mohla městu dopravní kolaps.
15.01.2012 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (512 článků)
Podobné články

Birke (ČSSD): Hnutí ANO a Úsvit bojkotují šetření ohledně dálnice D47

 
Jsem přesvědčen, že lidé mají právo vědět, jaká pochybení se při přípravě a výstavbě dálnice D47 stala a kdo je způsobil. Bohužel kvůli bojkotu ze strany ANO a Úsvitu je komise pro vyšetření stavby dálnice D47 již řadu týdnů paralyzována. Ani dnes obě strany do komise své členy již potřetí nenominovaly. Proto jsem předsedy poslaneckých klubů ANO a Úsvitu písemně vyzval, aby do 7. listopadu dodali jména svých nových zástupců v komisi. Pokud budou ANO i Úsvit pokračovat v bojkotu komise, je zcela jasné, že je to hnutí ANO a hnutí Úsvit, které nechtějí vyšetřit, co je příčinou závad na dálnici D47. Činnost komise bude zatím pokračovat bez nich. V úterý 1. listopadu máme naplánovány první výslechy svědků.
28.10.2016 04:30 |

podobné články

ŘSD podává trestní oznámení kvůli D47, zřejmě na vlastní lidi

 
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) podává trestní oznámení kvůli problémům se stavbou dálnice D47. Píší to dnešní Lidové noviny (LN). Oznámení podle deníku zřejmě směřuje na někdejší pracovníky ŘSD. Loni uspělo ŘSD s první arbitráží kvůli D47, když rozhodčí soud uznal, že si tři stavební firmy neoprávněně účtovaly miliony korun. Stát ale kvůli promlčení věci získal jen malou část nárokované částky.
08.01.2014 14:05 |

podobné články

Hojda (KSČM): Bude ustavena vyšetřovací komise k dálnici D47?

 
Dálnice D47 neustále víří hladinu politických ožehavých témat. Je pravdou, že na stavbu D47 byl do podloží použit pro dálniční stavby netradiční materiál. Jedná se o struskový odval a studený odval z vysokopecního procesu užívaného na našem území pouze na Ostravsku, ale v zahraničí také, zejména v Belgii a severní Francii.
28.07.2014 10:15 |

podobné články

Stát zvítězil v dalším sporu o D47, získá zpět 75 milionů korun

 
Stát zvítězil v dalším arbitrážním sporu týkajícím se dálnice D47. Rozhodčí soud dal za pravdu Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), že společnost Skanska a.s. v rámci výstavby D47 úseku mezi obcemi Hladké Životice a Bílovec nesprávně a v rozporu se smlouvou fakturovala ŘSD valorizaci cen stavebních prací.
27.03.2015 10:06 |

podobné články

Vyšetřovací komise k výstavbě D47 se rozpadá. Odešli další tři členové

 
Sněmovní vyšetřovací komisi k výstavbě dálnice D47 u Ostravy opustilo několik členů. Už dřív rezignovali dva členové za hnutí ANO a dnes se k nim přidala iniciátorka vzniku komise, poslankyně za Úsvit Olga Havlová. Nevěří tomu, že by komise pod vedením Jana Birkeho (ČSSD) něco vyšetřila. Birke označil rezignaci Havlové za překvapivou. Sněmovna by podle něj měla doplnit nové členy komise, která zkoumá, jaká pochybení při stavbě dálnice D47 vznikla a kdo je způsobil.
13.09.2016 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Olga Havlová (116 článků)

Ostrava se ráno jen těsně vyhnula kolapsu dopravy

 
Kvůli uzávěře části Svinovských mostů a sněžení se Ostrava dnes ráno ocitla na pokraji dopravního kolapsu. V ranní špičce se ve městě tvořily dlouhé kolony, křižovatky byly ucpané a špatně průjezdné. Nejhůře na tom byla městská část Poruba. Situace se uklidnila během dopoledne, kdy opadnul největší nápor automobilů. Okolo 10:00 byly bez větších komplikací průjezdné všechny objízdné trasy, řekla mluvčí městské policie Vladimíra Zychová. Přesto však s ohledem na počasí nabádala řidiče k opatrnosti.
16.01.2012 10:45 |

podobné články

Místopředseda VV Jarolím podal trestní oznámení kvůli D47

 
Problémy s výstavbou dálnice D47 nejsou náhodné a vinu za ně nesou konkrétní lidé jak z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), tak z firem, které se na výstavbě podílely. To tvrdí véčkaři, jejichž místopředseda Tomáš Jarolím podal v úterý trestní oznámení na devět osob, které se podle něj mohly dopustit trestného činu podvodu. Jde o vedení a představitele statutárních orgánů firem Eurovia CS, ODS-Dopravní stavba Ostrava, Dopravoprojekt Brno, HBH Projekt Brno a ŘSD.
24.01.2012 12:25 |

podobné články

Huť ArcelorMittal Ostrava zakoupila monitory dechu pro FN Ostrava

 
ArcelorMittal Ostrava zakoupila prostřednictvím Nadace Křižovatka dvanáct nových monitorů dechu pro novorozence z Fakultní nemocnice Ostrava (FNO). Monitory byly dnes předány neonatologickému oddělení za účasti zástupkyně primáře MUDr. Hany Wiedermannové a zástupců Nadace Křižovatka a huti ArcelorMittal Ostrava. Hodnota daru činí 29 tisíc korun
29.01.2014 10:00 |

podobné články

Kvůli D47 čelí trestnímu oznámení exšéfové ŘSD i stavebních firem

 
Trestní oznámení na bývalé šéfy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) i přestavitele několika stavebních firem kvůli stavbě dálnice D47 podal v pondělí místopředseda Věcí veřejných Tomáš Jarolím. Policie má vyšetřit, kdo je odpovědný za škodu přes půl miliardy korun, která podle něj vznikla použitím levné a méně kvalitní ocelárenské strusky místo strusky vysokopecní.
24.01.2012 13:45 |

podobné články

Bárta: Dobeš ex machina? Odvolá-li teď šéfa ŘSD, přijde Česko o miliardy kvůli D47

 
Do konce listopadu musí generální ředitel ŘSD David Čermák podat arbitráže na stavební společnost Eurovia kvůli výstavbě Dálnice D47.
12.10.2012 20:05 |

podobné články

ŘSD kvůli zfušované dálnici D47 žaluje vlastní lidi!

 
Praha 8. ledna (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) podává trestní oznámení kvůli problémům se stavbou dálnice D47. Píší to dnešní Lidové noviny (LN). Oznámení podle deníku zřejmě směřuje na někdejší pracovníky ŘSD.
08.01.2014 07:30 |

podobné články

Zvlněná D47 stála místo vedoucího pracovníka ŘSD. Byl odvolán

 
Pověstnou dálnici D47 spojující sever Moravy s Polskem provází problémy. Povrch silnice se začal vlnit a na dálnici se proto musí jezdit pomalu. Některé z mostů jsou po pěti letech fungování v dezolátním stavu. Ředitelství silnic a dálnic tvrdí, že zhotovitel stavby musí provést nápravu. Dokonce kvůli tomu přišel o místo jeden z předních představitelů ŘSD, protože podle názoru pražského vedení firmy nevymáhal nápravu dostatečně razantně.
04.01.2012 23:15 |

podobné články

Jarolím z VV podal TRESTNÍ OZNÁMENÍ kvůli D47

 
Místopředseda VV Tomáš Jarolím podal trestní oznámení na šéfy firem, které se podílely na stavbě dálnice D47, oznámil v úterý na tiskové konferenci. Podle jeho informací vznikla škoda ve výši 536 milionů korun.
24.01.2012 13:40 |

podobné články

Poruba říká nesmysly, tvrdí Dobeš. Za D47 stát platit nebude

 
Ministr dopravy Pavel Dobeš je, podle vyjádření pro deník Právo, šokován slovy bývalého šéfa Ředitelství silnic a dálnic Reného Poruby. Rozhodně odmítá, že by čelil nátlaku kvůli zvlněné dálnici D47.
13.05.2012 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (512 článků)

Inspekce se nebude zabývat zastavením vyšetřování týkající se D47

 
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) se nebude zabývat rozhodnutím protikorupční policie o odložení trestního oznámení podaného kvůli podezření z nedodání původně sjednaného stavebního materiálu na zvlněné úseky dálnice D47. Kauza tak definitivně končí bez obvinění. Inspekce není oprávněna přezkoumávat rozhodnutí policie, řekla mluvčí GIBS Radka Sandorová. Podle ní tyto kompetence přísluší státnímu zástupci. Na inspekci se v srpnu obrátilo Ředitelství silnici a dálnic (ŘSD), které se s odložením případu nechtělo smířit.
18.09.2013 15:25 |

podobné články

OSTRAVA ve středu zkolabuje! Řidiči MHD vyhlásili STÁVKU!

 
Řidiči Dopravního podniku Ostrava se rozhodli vstoupit 1. června do stávky. Spoje ve středu pojedou podle nedělního jízdního řádu, potvrdil v pondělí odpoledne mluvčí dopravního podniku Miroslav Albrecht.
30.05.2011 18:10 |

podobné články

D47: Dálnice na dluh!

 
Nevídaný jev. Stavba roste, i když na ni nejsou peníze. Státu sice vyschl zdroj financí na propojení ostravské dálnice D47 s Polskem, na rozestavěné magistrále je ale pořád rušno. Stavební firmy se totiž dohodly, že dílo dokončí ze svého! S nadějí, že se ve státní kase v budoucnu nějaké peníze najdou…
26.08.2009 05:15 |

podobné články

Dálnice ve středu spojí Ostravu s Prahou, z D47 bude D1

 
Na severomoravské dálnici D47 budou ve středu otevřeny dva klíčové dálniční úseky o délce 30 kilometrů mezi Bílovcem na Přerovsku, Hladkými Životicemi a Bělotínem na Novojičínsku.
24.11.2009 16:45 |

podobné články

NKÚ: Stát porušoval zákony při stavbě dálnice D47

 
Stát opakovaně porušoval zákony při stavbě vůbec nejdražší české dálnice - D47 na Ostravsku. Zjistil to Nejvyšší kontrolní úřad.
14.05.2010 20:20 |

podobné články