Článek

Oslavy konce války na Westerplatte: Komorowski mluvil o Ukrajině a temných silách, Zeman si zakouřil

 
REPORTÁŽ Salvy z děla, Beethovenova Óda na radost, ohňostroj. ParlamentníListy.cz se zúčastnily pietního aktu u příležitosti sedmdesátého výročí konce druhé světové války na gdaňském poloostrově Westerplatte. Polský prezident Bronislaw Komorowski hovořil o tom, že ve světě stále existují síly, které nerespektují státní hranice. Český prezident Miloš Zeman si po akci mezi mnoha významnými státníky sedl na stoličku a zahalil se do kouřové clony.
08.05.2015 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21129 článků)
Podobné články

Oslavy konce války na Westerplatte: Komorowsky mluvil o Ukrajině a temných silých, Zeman si zakouřil

 
REPORTÁŽ Salvy z děla, Beethovenova Óda na radost, ohňostroj. ParlamentníListy.cz se zúčastnily pietního aktu u příležitosti sedmdesátého výročí konce druhé světové války na gdaňském poloostrově Westerplatte. Polský prezident Bronislaw Komorowsky hovořil o tom, že ve světě stále existují síly, které nerespektují státní hranice. Český prezident Miloš Zeman si po akci mezi mnoha významnými státníky sedl na stoličku a zahalil se do kouřové clony.
08.05.2015 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21129 článků)

Komorowski před volbami láká Poláky na snížení důchodového věku

 
Polský prezident Bronislaw Komorowski se ještě před druhým kolem prezidentských voleb snaží nahnat poslední politické body. Ve čtvrtek slíbil, že zavede zákon, který umožní odchod do důchodu po 40 odpracovaných letech bez ohledu na věk. Byl to ale právě Komorowski, kdo v roce 2012 podepsal zákon stanovující věkovou hranici pro odchodu do důchodu na 67 let. Komorowski ale v průzkumech před nedělními volbami vede jenom o fous. 
21.05.2015 08:31 |

podobné články

Prezidentem Polska bude zřejmě Komorowski

 
Novým polským prezidentem se zřejmě stane Bronislaw Komorowski z liberální Občanské platformy premiéra Donalda Tuska. Podle odhadů výsledků dnešního druhého kola prezidentských voleb získal Komorowski 51,09 procenta hlasů.
04.07.2010 19:36 |

podobné články

Zeman a další evropští politici uctili v Polsku oběti druhé světové války

 
Desítka evropských politiků si na gdaňském poloostrově Westerplatte připomněla 70. let od konce druhé světové války v Evropě.  Půlnočního pietního aktu se zúčastnil i český prezident Miloš Zeman. Na vzpomínkové akci vystoupil i ukrajinský prezident Porošenko, který varoval před novou světovou válkou.  Ještě před tím se konala odborná konference v Gdaňsku, na které byl přítomný i generální tajemník OSN Pan Ki-mun. 
08.05.2015 09:26 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21129 článků)

V Moskvě chystají velké oslavy vítězství. Přečtěte si o nich více

 
Rusko se připravuje na oslavy Dne vítězství. A přestože letos nepůjde o kulaté jubileum jako minulý rok, budou i ty letošní oslavy 9. května ve velkém stylu. Letošní 71. výročí vítězství nad nacismem bude navíc probíhat ve stínu relativně úspěšné ruské vojenské kampaně v Sýrii. Nasazení ruských jednotek na Blízkém východě bylo první takovou zahraniční misii od konce studené války a napomohlo ke zvýšení společenské prestiže armády v ruské společnosti. Putinova vláda přitom věnovala v posledních čtyřech letech ruské armádě a její modernizaci velkou péči a provádí – rovněž poprvé od konce studené války – její celkovou modernizaci.
06.05.2016 06:55 |

podobné články

Polský prezident Komorowski chce posílit obranu východní hranice NATO

 
Polský prezident Bronislaw Komorowski v úterý ve Varšavě vyzval k posílení kolektivní obrany na východních hranicích Severoatlantické aliance. V souvislosti s ukrajinskou krizí a rolí Ruska v ní to řekl na setkání hlav států visegrádské čtyřky, Rumunska, Bulharska a pobaltských států, kterého se účastní i český prezident Miloš Zeman.
22.07.2014 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21129 článků)

Zeman pojede v květnu do Moskvy na oslavy výročí konce války

 
Prezident Miloš Zeman letos nejméně jednou navštíví Rusko. V květnu pojede do Moskvy na oslavy výročí konce 2. světové války. Serveru ParlamentníListy.cz to řekl jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Dostal také podle médií pozvání k bilaterální návštěvě Ruska, která by se mohla uskutečnit na podzim. Toto pozvání prý ale zatím nepřijal.
02.01.2015 14:12 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21129 článků)

Není jako Zeman. Rakouský prezident odmítl pozvání na oslavy konce války v Moskvě

 
Rakouský prezident Heinz Fischer se dlouho rozmýšlel, zda má přijmout pozvání do Ruska na oslavy konce druhé světové války. Nyní má jasno, do Moskvy nepojede! Z hlav států Evropské unie zatím účast potvrdil jen český prezident Miloš Zeman.
09.04.2015 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Heinz Fischer (70 článků) , Miloš Zeman (21129 článků)

GALERIE: Rusové v Praze slavili výročí konce války. Dorazil i Klaus a komunisti

 
Ruské oslavy výročí konce druhé světové války ukázaly, kdo měl žaludek a přišel je na ruskou ambasádu v Praze oslavit. Nejzářivější celebritou byl Václav Klaus. Kvůli dění na Ukrajině oslavy ať už přímo či nepřímo bojkotoval Hrad i vláda.
09.05.2014 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9136 článků)

Zeman pomáhá vytvářet atmosféru strachu. Podpora xenofobů je nebezpečná. Senátor Papoušek promlouvá o touze po moci a temných silách

 
ROK 2015 – A CO DÁL? Podle senátora Zdeňka Papouška EU řeší imigrační krizi za pochodu a měla se připravit dřív. Pokud jde o Česko, vláda postupuje dobře. „Temným silám“ ale nahrává xenofobie, kterou živí i prezident Zeman. Kromě imigrace je pro Papouška tématem Ukrajina, na kterou se v současnosti mediálně zapomíná.
21.12.2015 11:56 |

podobné články

Kouř v národních barvách nad Vítkovem připomněl 70. let od konce války

 
Pamětníci, váleční veteráni a politici si v pátek na pražském Vítkově připomněli 70. let od konce druhé světové války. Nad místem, kde se konala pietní akce, proletěly stíhačky Grippen a bojové vrtulníky, které vypustily kouř v národních barvách. Prezident Miloš Zeman u příležitosti výročí konce války na Hradě povýšil pět generálů. Kromě veteránů z druhé světové války generálskou hvězdu dostal i nástupce gen. Petra Pavla, Radek Hasala. 
08.05.2015 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21129 článků) , Petr Pavel (458 článků)

Prezidentské volby v Polsku: V průzkumech stále vede Komorowski

 
V předvolebních průzkumech pro prezidentské volby v Polsku stále vede úřadující prezident a maršálek Sejmu Bronislaw Komorowski, kterého chce volit 47,6 procenta polských voličů.
29.05.2010 12:05 |

podobné články

PROFIL: Tichý aristokrat Komorowski vyrůstal mezi skauty

 
Úřadující polský prezident a maršálek Sejmu (předseda parlamentu) Bronislaw Maria Komorowski se stal polským prezidentem.
20.06.2010 11:55 |

podobné články

Televizní debatu kandidátů na prezidenta vyhrál u polských diváků Komorowski

 
Průzkumy po nedělní televizní debatě mezi kandidáty na polského prezidenta ukázaly, že u diváků vyhrál maršálek Sejmu Bronislaw Komorowski.
28.06.2010 14:30 |

podobné články

Druhou televizní debatu prezidentských kandidátů opět vyhrál Komorowski

 
Maršálek sejmu a kandidát na polského prezidenta Bronisław Komorowski už podruhé vyhrál v televizní debatě s Jaroslawem Kaczyńskim.
01.07.2010 13:15 |

podobné články

Polským prezidentem je Komorowski. Kaczyński prohrál po boji

 
Bronisław Komorowski vede po sečtení výsledků v 95 procentech volebních obvodů v druhém kole prezidentských voleb v Polsku nad svým soupeřem Jarosławem Kaczyńským o více než pět procent. Informuje o tom v pondělí agentura Reuters a polský server newsweek.
04.07.2010 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Jarosław Kaczyński (8 článků)

Prezidentské volby v Polsku nejspíše vyhrál Komorowski

 
Šéf polského parlamentu Bronislaw Komorowski posílil při sčítání výsledků nedělních prezidentských voleb náskok před svým rivalem a expremiérem Jaroslawem Kacźynským a míří k vítězství. Po sečtení 95 procent hlasů má podle polské ústřední volební komise 52,6 procenta hlasů.
05.07.2010 09:11 |

podobné články

Novým polským prezidentem bude Bronislaw Komorowski

 
Polským prezidentem bude po příštích pět let Bronislaw Komorowski z liberální Občanské platformy premiéra Donalda Tuska. Této straně se tak podařilo ovládnout dva nejdůležitější posty v zemi a na jejích bedrech v příštích měsících spočine plná odpovědnost za osudy země.
05.07.2010 20:05 |

podobné články

Polský prezident Komorowski přijede na dvoudenní návštěvu ČR

 
Polský prezident Bronislaw Komorowski přijede dnes na dvoudenní návštěvu České republiky. Na programu má setkání s prezidentem Václavem Klausem, premiérem Petrem Nečasem i dalšími politiky.
21.02.2011 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9136 článků) , Petr Nečas (9271 článků)