Článek

Ošklivá nehoda bubeníka Vypsané fiXy: Pítrs skončil v nemocnici, auto je na odpis

 
Bubeník kapely Vypsaná fiXa Petr „Pítrs“ Martínek měl v pátek autonehodu, po které muzikant skončil v nemocnici. Z hrozivě vypadající srážky nakonec vyvázl jen s lehčími zraněními. Kapela tak spolu s ním v sestavě mohla ještě ve stejný den večer odehrát koncert. Píše o tom například web TN.cz.
21.05.2023 18:15 |

podobné články

Podobné články

Bankéř: Řecku nepomůže žádný odpis dluhů, ale jen reformy a růst

 
Řecko musí svůj dluh snižovat pomocí reforem, které nastartují hospodářský růst, a odpis jeho dluhu by Atény k těmto krokům nemotivoval. Napsal to v listu The Wall Street Journal hlavní ekonom německé Berenger Bank Holger Schmieding. Podle něj diskuse o snížení řeckého dluhu jen odvádějí pozornost od hlavního problému a ti, kdo takový odpis propagují, často nerozumí základním věcem.
17.07.2015 16:46 |

podobné články

Liberecký kraj zašle MPO žádost o odpis zásob výhradního ložiska na Tlustci

 
Liberecký kraj prověřuje, zdali může podat návrh na odpis ložiska kamene na Tlustci a případně za jakých podmínek. Podle kraje těžba ohrožuje obecné zájmy a nesouhlasí s ní ani řada obcí. Samospráva proto zašle ministerstvu průmyslu a obchodu dopis se žádostí o odpis zásob na kopci Tlustec.
19.02.2020 17:21 |

podobné články

Skupina Olympic si našla náhradu za zemřelého bubeníka Milana Peroutku (†49) a bude dál koncertovat

 
Kapela Olympic se musela před pár dny vyrovnat s náhlou smrtí bubeníka Milana Peroutky (†49). Protože ale kapelu čeká spousta vystoupení a členové se rozhodli hrát dál, museli najít náhradního bubeníka. Tím se stal podle Blesku Martin Vajgl (40).
13.05.2013 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Vajgl (13 článků) , Milan Peroutka (310 článků) , Milan Peroutka ml. (54 článků)

Šest let vězení pro bubeníka. Odsoudili ho za hraní na protestech proti Lukašenkovi

 
Soud v Minsku dnes odsoudil k šesti letům vězení bubeníka, který spolu s kolegy hrával na loňských demonstracích proti znovuzvolení autoritářského prezidenta Alexandra Lukašenka. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na nevládní organizaci na ochranu lidských práv Vjasna 96. Organizace označila bubeníka za politického vězně.
13.05.2021 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (279 článků)

Soutěž s Playmanem o hru Rocksmith a kytaru od Vypsané Fixy

 
Soutěží bylo v poslední době docela dost, ale místo pro nějakou novou se vždycky najde, zvlášť, když jsou ve hře zajímavé ceny, respektive cena. U příležitosti nedávného vydání povedené hudební hry/trenažéru Rocksmith na PC i konzolích vám ve spolupráci s Playmanem nabízíme možnost vyhrát skutečnou a nefalšovanou elektrickou kytaru s podpisy členů kapely Vypsaná...
24.12.2010 11:05 |

podobné články

Márdi z Vypsané fixy: Skutečné události mě vždycky nakopnou

 
Skupina Vypsaná fixa vydala album Detaily. "Mé texty většinou vycházejí ze skutečných událostí, které si pak přefiltruju svým pohledem. Skutečné události k psaní potřebuju, vždycky mě takříkajíc nakopnou," řekl v rozhovoru pro Právo zpěvák a kytarista Márdi ze skupiny Vypsaná fixa.
18.10.2011 10:05 |

podobné články

První koncerty Óčka “bez napětí” slaví úspěch

 
Komorní atmosféra, útulná scéna, přímý kontakt s diváky, nadšení fanoušci, akustické nástroje, nečekaní hosté, čistá muzika, s chutí hrající kapely….První tři akustické koncerty projektu G2 Acoustic Stage, které Óčko natáčelo tento týden v pražské Retro Music Hall, naprosto ohromily pozvané fanoušky Vypsané FiXy, Debbi a Wohnoutů.
25.05.2013 13:10 |

podobné články

Vánoční koncert Vypsané Fixy v pražském Lucerně vyprodán!

 
Konec roku pro kapelu Vypsaná fixa vyvrcholí vyprodaným vánočním koncertem, který se uskuteční 19. prosince v pražském Lucerna Music Baru. Hostem bude harmonikářka Tří sester vystupující pod jménem Supice. Nové album, které zatím nemá ještě definitivní název, pardubická skupina chystá na začátek března příštího roku. 
16.12.2013 15:01 |

podobné články

Vypsaná fixa má hotovo. Na novince zní pozoun, klávesy i xylofon

 
V pražském studiu Jámor dokončila pardubická skupina Vypsaná fixa nové album. Vyjde 7. března, ponese název Krásný smutný den a je to zřejmě poslední nahrávka, na které jako člen kapely účinkuje baskytarista Mejn. Z Vypsané fixy totiž odchází.
22.02.2014 07:15 |

podobné články

Vypsaná fiXa: S odchodem Mejna se ještě musíme srovnat

 
"Není úplně pravda, že by fixí publikum nestárlo - na to už hrajeme celkem dlouho,"  říká mozek Vypsané fiXy, Márdi. A má pravdu - kapela letos slaví už dvacáté narozeniny. K nim si mimo jiné nadělila nové album Krásný smutný den, naopak se musela rozloučit s basákem Mejnem.
11.04.2014 08:00 |

podobné články

Vypsaná fiXa oslaví letos 20. výročí také na Ekompilaci

 
Povedené album Vypsané fiXy „Krásný smutný den“ zvedlo v letošním roce fanoušky z gaučů a ani po festivalové sezóně si jen tak nesednou. Letošní oslavy 20-tého výročí dopřejí fanouškům dalších 6 koncertů na křtech Ekompilace po celé České republice.
18.08.2014 11:46 |

podobné články

VIDEO: Aneta Langerová, Ondřej Brzobohatý i Richard Müller zvou na Žebřík

 
Právě probíhající již 23. ročník ankety Žebřík 2014 Bacardi Music Awards vyvrcholí 13. března v plzeňském areálu DEPO2015. Podívejte se na pozvánku natočenou hlavními protagonisty večera: Tomášem Hanákem, Bárou Polákovou, Anetou Langerovou, Richardem Müllerem, Ondřejem Brzobohatým, Márdim z Vypsané fixy a Jardou Hudcem.
18.02.2015 10:01 |

podobné články

Osobnosti: Aneta Langerová (564 článků) , Richard Müller (386 článků) , Tomáš Hanák (146 článků) , Ondřej Brzobohatý (839 článků) , Barbora Poláková (285 článků) , Richard Müller (386 článků)

Vypsaná fixa a Wohnout: Není možné, abychom se nepotkávali

 
Dva roky po turné V+W vyrazí skupiny Vypsaná fixa a Wohnout na další společnou koncertní sérii. Začne poslední říjnový den v Sušici a přinese dvanáct zastávek napříč republikou. O prvním setkání kapel, písničkách, slabinách, silných stránkách i přípravách na turné vyprávějí zpěváci a kytaristé Márdi z Vypsané fixy a Honza Homola z Wohnoutu.
24.10.2015 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Homola (30 článků)

Festival Hrady CZ startuje na Točníku historicky poprvé s Arakainem a Lucií Bílou

 
Hudební festival Hrady CZ startuje v pátek a sobotu 14. a 15. července na hradě Točníku a dále se vždy v pátek a sobotu představí na Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Bezdězu, Veveří, Hradci nad Moravicí a Bouzově a svoji letošní tour uzavře na slovenském hradě Červený kameň. Páteční program na Točníku nabídne koncerty Richarda Müllera, kapel Horkýže Slíže, Visacího zámku či Vypsané Fixy a dalších interpretů, v sobotu se mohou fanoušci letní hradní tour těšit zcela poprvé na Arakain s Lucií Bílou, skupinu Mig 21 nebo Tomáše Kluse, který v létě na Hradech vystupuje zcela exkluzivně.
10.07.2017 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2688 článků) , Richard Müller (386 článků) , Tomáš Klus (1188 článků) , Richard Müller (386 článků)

RECENZE: Ke kvalitě Vypsané fixy je třeba se prodrat

 
Ještě nikdy v minulosti nenatočila Vypsaná fixa posluchačsky tak náročné album. Dostat se na něm ke smyslu písní i pochopit a přijmout, jaká nová tvorba kapely je, totiž vyžaduje čas a trpělivost. Deska Kvalita, devátá v diskografii skupiny, si je ale zaslouží.
14.11.2019 12:00 |

podobné články

Giudi a Mejla z Vypsané fixy spolu vydávají singl a klip Sleeping Boy

 
Česká zpěvačka Giudi vydává nový singl ve spolupráci s Mejlou, kytaristou skupiny Vypsaná fixa. Jmenuje se Sleeping Boy. Do hlavní role videoklipu obsadila zpěvačka tanečníka a stylistu Matěje Pšeničku.
19.02.2020 15:55 |

podobné články

Na zkoušce v roušce zpívá kapela Wohnout a kamarádi z hudební branže

 
Pražská skupina Wohnout vydává písničku a klip Jsme na zkoušce v roušce. Skladba vznikla v době karantény bez zkoušení, jen přes internet. Jako hosty si tentokrát Wohnout přizval Terezii Kovalovou, Daru Rolins, Oto Klempíře, Vaška Bláhu z Divokýho Billa, Márdiho z Vypsané Fixy, Kubu Rybu z Rybiček 48, Pokáče a Dr Štefánika z Horkýže Slíže.
23.04.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2863 článků) , Václav Bláha (18 článků) , Oto Klempíř (12 článků) , Václav Ryba (9 článků)

K táboráku. Márdi natočil písně Vypsané fixy jen s akustickou kytarou

 
Frontman chtěl v době pandemie naučit fanoušky, jak hrát jejich písně na akustickou kytaru. Nakonec z toho vzniklo album.
21.03.2021 12:30 |

podobné články

Na pražském festivalu se koncertuje živě. Publikum paří v autech

 
Ukázat prohlášení o negativním testu, zaparkovat a stáhnout okénka. Takový postup čeká diváky drive-in festivalu Art Parking, který se koná od 23. do 30. dubna v Pražské tržnici. Jde už o druhý ročník. Akce umožňuje lidem po několika měsících opět navštívit kulturu naživo, byť z auta. Program zahájil v pátek večer koncert Vypsané fixy.
26.04.2021 10:10 |

podobné články