Článek

Ošetřovatel Högel má na svědomí minimálně 85 obětí: Soud mu zamítl odvolání proti doživotnímu trestu

 
Německý soud v pátek zamítl odvolání jednoho z nejhorších německých sériových vrahů. Niels Högel měl zabíjet na klinikách, chtěl prý pacienty dostat do stavu blízkému smrti, aby je mohl oživovat.
11.09.2020 14:50 |

podobné články

Podobné články

Začíná soud s největším sériovým vrahem Německa: Ošetřovatel-zabiják má na svědomí aspoň sto lidí

 
V Oldenburgu na severozápadě Německa začne v úterý další soud se zřejmě největším sériovým vrahem v dějinách spolkové republiky. Ošetřovatel Niels Högel čelí obžalobě z vraždy 100 pacientů. Podle některých pozorovatelů jich ale nyní jedenačtyřicetiletý muž v letech 2000 až 2005 zabil možná i dvakrát tolik.
30.10.2018 06:45 |

podobné články

Nejhorší sériový vrah Německa: Zabíjel, aby mohl oživovat

 
Uplynul rok od chvíle, kdy byl za vraždu 85 lidí odsouzen k doživotnímu vězení bývalý německý nemocniční ošetřovatel Niels Högel. Na svědomí má desítky životů nemocničních pacientů, kterým tajně podával léky ovlivňující činnost srdce a pak je oživoval. Chtěl prokázat své schopnosti, namísto toho je ale často zabil.
05.06.2020 06:50 |

podobné články

Maminku Evu (†28) zavraždil její milenec: Doživotnímu trestu se vysmál!

 
Už je to definitivní. Brutální vrah maminky Evy (†28) se z basy už nedostane. Miroslav Štolc (51) se proti doživotnímu trestu bez možnosti podmínečného propuštění odvolal. Banskobystrický soud však jeho pokus na zmírnění trestu zamítl a soudce vrahovi poslal jasný vzkaz.
22.11.2017 15:15 |

podobné články

100 mrtvých? Nebo ještě více! V Německu objevili sériového zabijáka. Niels Högel vraždil v nemocnicích

 
Němečtí kriminalisté jsou přesvědčeni, že objevili jednoho z největších zabijáků evropské historie. Niels Högel má na svědomí 90 obětí. Může jich být ale ještě mnohem více.
28.08.2017 11:15 |

podobné články

Zavraždil 100 pacientů, teď se kaje. Německý ošetřovatel se u soudu poprvé omluvil

 
Bývalý ošetřovatel podezřelý z vražd sta svých pacientů na klinikách na severu Německa se ve čtvrtek u soudu v Oldenburgu omluvil pozůstalým po svých obětech. Informovala o tom agentura DPA. Jednačtyřicetiletý Niels Högel je zřejmě největším masovým vrahem v dějinách spolkové republiky.
22.11.2018 14:20 |

podobné články

Slovenský ošetřovatel je jako český heparinový vrah: »Anděl smrti« prý přiznal 60 vražd!

 
Ač je souzen za jedinou vraždu, je dost možné, že zabil až šedesát lidí! Slovenský ošetřovatel Jaroslav Dobiáš (29) včera u soudu v Bratislavě naslouchal výpovědím svědků, kterým se v soukromí chlubil, že v nemocnicích sprovodil ze světa pacientů mnohem víc! V Česku byl za podobný čin odsouzen na doživotí ošetřovatel Petr Zelenka (36), zvaný heparinový vrah.
25.05.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zelenka (123 článků)

Před 20 lety zemřel Miloš Kopecký (†73): Tajemství jeho rodiny! Vnuk skončil v kriminále

 
Dnes je tomu právě 20 let, co zemřel populární herec Miloš Kopecký (+73). Po jeho smrti čekala rodinu řada těžkých zkoušek, ta největší jeho milovanou dceru Barboru – jejího syna a Kopeckého vnuka Martina totiž soud před časem poslal do vězení za krádeže! Vnuk slavného herce Miloše Kopeckého (†73) Martin Vencour (24), který si odpykává ve vazební věznici Praha-Pankrác několikaměsíční trest za krádež, má více vroubků! reklama* Jak deník Aha! včera informoval, ve věznici se Martin ocitl letos na jaře, kdy 11. dubna Městský soud v Praze zamítl jeho stížnost proti nařízení výkonu trestu. Ten mu už 22. září 2008 uložil Obvodní soud pro Prahu 3 za krádež a odsoudil ho na 8 měsíců s podmínkou na 24 měsíců. Jenže Martin podmínku nesplnil. Ve zkušební době ho policie přistihla při řízení motorového vozidla, i když mu pražský magistrát vyslovil roční zákaz. Tím spáchal přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a byl odsouzen na dalších 6 měsíců se zkušební dobou na 18 měsíců. Do konce roku by mohl být teoreticky opět na svobodě. Jenže jakmile opustí brány věznice, začne se mu odměřovat druhý trest. Pokud ani tuto podmínku nedodrží, mohl by se ve vězení ocitnout brzy zase. Co na to Martinova máma, Kopeckého jediná dcera Barbora Vencourová? „To se může stát každému,“ odsekla rozčileně na otázku deníku Aha! a více se k věci nechtěla vyjadřovat.Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/63891/uvezneny-vnuk-milose-kopeckeho-az-vyjde-z-basy-zacne-dalsi-trest.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy Vnuk slavného herce Miloše Kopeckého (†73) Martin Vencour (24), který si odpykává ve vazební věznici Praha-Pankrác několikaměsíční trest za krádež, má více vroubků! reklama* Jak deník Aha! včera informoval, ve věznici se Martin ocitl letos na jaře, kdy 11. dubna Městský soud v Praze zamítl jeho stížnost proti nařízení výkonu trestu. Ten mu už 22. září 2008 uložil Obvodní soud pro Prahu 3 za krádež a odsoudil ho na 8 měsíců s podmínkou na 24 měsíců. Jenže Martin podmínku nesplnil. Ve zkušební době ho policie přistihla při řízení motorového vozidla, i když mu pražský magistrát vyslovil roční zákaz. Tím spáchal přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a byl odsouzen na dalších 6 měsíců se zkušební dobou na 18 měsíců. Do konce roku by mohl být teoreticky opět na svobodě. Jenže jakmile opustí brány věznice, začne se mu odměřovat druhý trest. Pokud ani tuto podmínku nedodrží, mohl by se ve vězení ocitnout brzy zase. Co na to Martinova máma, Kopeckého jediná dcera Barbora Vencourová? „To se může stát každému,“ odsekla rozčileně na otázku deníku Aha! a více se k věci nechtěla vyjadřovat.Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/63891/uvezneny-vnuk-milose-kopeckeho-az-vyjde-z-basy-zacne-dalsi-trest.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy
16.02.2016 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Kopecký (109 článků)

Vrah indické 'královny banditů' byl odsouzen k doživotnímu trestu

 
Šer Singh Rana, vrah indické političky Phúlan Deviové, známé spíše jako 'královna banditů', byl odsouzen k doživotnímu trestu. Rana zastřelil Deviovou v roce 2001. Deviová byla jednou z nejvýznamějších indických političek, která se zasadila především o ženská práva. Přezdívku 'královna banditů' si vysloužila za svou kriminální minulost.
14.08.2014 18:20 |

podobné články

Anděl smrti Nielsem Högelem (42): Zabil 100 pacientů

 
V Německu soudí zřejmě největšího masového vraha poválečných dějin Spolkové republiky. Jmenuje se Niels Högel (42) a kdysi pracoval jako ošetřovatel. Právě v nemocnici si vyhlížel svoje oběti. Muž čelí obžalobě ze 100 vražd. K většině se už přiznal, někteří ale tvrdí, že pacientů možná zabil i dvakrát tolik!
20.01.2019 12:05 |

podobné články

Bradáčová u soudu navrhla zamítnout Havlínovo odvolání: Ohrozil důvěru justice v očích veřejnosti

 
Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová navrhla, aby soud jako nedůvodné zamítl odvolání soudce Ondřeje Havlína v jeho korupční kauze. Havlín dostal nepravomocně trest 6,5 roku vězení a odvoláním se ve čtvrtek už druhý den zabývá Krajský soud v Praze. Zamítnutí odvolání navrhla žalobkyně i dalším čtyřem obžalovaným, jejichž advokáti chtěli zrušení původních trestů. U dvou lidí naopak navrhla zmírnění trestů.
11.02.2016 12:05 |

podobné články

Bývalý šéf asijského fotbalu Bin Hammam se odvolal proti doživotnímu trestu

 
Bývalý prezident Asijského fotbalové konfederace (AFC) Mohamed bin Hammam se ve čtvrtek odvolal proti doživotnímu vyloučení ze všech fotbalových funkcí, které mu udělila Mezinárodní fotbalová federace (FIFA), ačkoliv tuší, že s největší pravděpodobností neuspěje.
25.08.2011 10:30 |

podobné články

Zdravotník vraždil, kudy chodil. V nemocnicích připravil o život přes 100 lidí

 
Bývalý ošetřovatel Niels Högel zavraždil ve dvou německých nemocnicích více než 100 pacientů. V tiskové zprávě to uvedly policie a státní zastupitelství v západoněmeckém Oldenburgu, které dokončily analýzu podezřelých případů. Dosud se vycházelo z toho, že muž, který už byl odsouzen na doživotí, zabil kolem 90 pacientů.
09.11.2017 12:55 |

podobné články

Proces s německým »Andělem smrti«: Zabil 100 pacientů, aby ohromil kolegy!

 
V německém Oldenburgu se rozjel ostře sledovaný proces s tamním největším sériovým vrahem poválečných dějin. Ošetřovatel Niels Högel (41) už přiznal, že v letech 1999 až 2005 povraždil nejméně stovku pacientů ve věku 34 až 96 let!
01.11.2018 15:05 |

podobné články

Anděl smrti z nudy povraždil za 6 let 100 lidí: Chtěl machrovat před kolegy

 
U soudu v Oldenburgu včera stanul muž označovaný za největšího sériového vraha německých poválečných dějin. Bývalý ošetřovatel Niels Högel (42) je podezřelý ze sta vražd, možná však zamordoval i přes 300 lidí!
04.01.2019 12:40 |

podobné články

Ošetřovatel z pekla zabil nejméně 90 pacientů, obětí bude ale nejspíš více

 
O své pacienty se měl starat, pečovat o ně a dbát o jejich zdraví. Bývalý německý ošetřovatel je ale namísto toho zabíjel. Niels H. podle vyšetřovatelů zavraždil ve dvou německých nemocnicích nejméně 90 pacientů. Obětí ale bude nejspíše více…
28.08.2017 11:45 |

podobné články

DOŽIVOTÍ za VRAŽDU dvou mladých žen! NEJZNÁMĚJŠÍ ČEŠTÍ VRAZI!

 
Odvolací senát Vrchního soudu v Praze ve středu zamítl odvolání Jaroslava Steinbauera proti doživotnímu trestu vězení. Ten mu vyměřil českobudějovický krajský soud za vraždy dvou mladých žen v roce 2003 a 2004, rozsudek je pravomocný.
19.01.2011 12:05 |

podobné články

Za VRAŽDU taxikáře dostal DOŽIVOTÍ! Je prý nenapravitelný

 
Vrchní soud v Praze v pátek zamítl odvolání Luboše Mika proti doživotnímu trestu vězení za vraždu pražského taxikáře a další dva pokusy o vraždu.
27.01.2012 13:00 |

podobné články

Vražedkyně Janáková míří za mříže: Soud odvolal přerušení trestu, pobude tam 28 let

 
Vražedkyně Petra Nová, dříve Janáková, si to asi takto nepředstavovala. Nejvyšší soud zamítl její dovolání a rozhodl o odvolání přerušení výkonu trestu a Nová si tak začne co nejdříve odpykávat třicetiletý trest ve vězení. Nová skončila za mřížemi za vraždu sběratele mincí a za několik dalších pokusů o vraždu. Trestu se chtěla vyhnout prostřednictvím těhotenství.
28.11.2019 17:05 |

podobné články

Dohnal na NKÚ končí. Soud zamítl jeho odvolání

 
Šéf Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) František Dohnal ve své funkci končí. Bránil poslanecké kontrole v auditu, což obvodní soud viděl jako trestný čin, a vyměřil mu osmiměsíční vězení s podmínkou na osmnáct měsíců. Dohnal se proti rozhodnutí odvolal, ale Městský soud v Praze jeho odvolání zamítl.
20.02.2012 13:20 |

podobné články