Článek

Oscarová Králova řeč s Colinem Firthem je filmovou lahůdkou

 
Ověnčen čtyřmi Oscary za nejlepší film, režii, adaptovaný scénář a mužský herecký výkon v hlavní roli vstupuje do českých kin film roku Králova řeč. V režii britského režiséra Toma Hoopera a s brilantními herci Colinem Firthem a Geoffreym Rushem v hlavních rolích je to skutečná filmová lahůdka.
10.03.2011 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Geoffrey Rush (3 články) , Colin Firth (98 článků) , Tom Hooper (16 článků)
Podobné články

Nová DVD - Králova řeč, Pohřben zaživa i Hon na čarodějnice

 
Tento týden přijde na prodejní pulty DVD oscarového snímku s Colinem Firthem Králova řeč, španělský experimentální thriller Pohřben zaživa, nebo fantasy film Hon na čarodějnice.
07.06.2011 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Colin Firth (98 článků)

Nové knihy - Mark Logue, Peter Conradi i Augusto Cury

 
Právě vychází kniha Králova řeč, podle níž byl natočen letošní slibný oscarový kandidát s Colinem Firthem v hlavní roli. Dále si můžete přečíst příběh Prodavač snů brazilského spisovatele Augusta Cury, nebo napínavou sci-fi Douglase J. Prestona Kráter.
25.02.2011 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Colin Firth (98 článků) , Douglas Preston (8 článků) , Peter Douglas (1 článek) , Peter Douglas (1 článek)

Film Králova řeč sbírá ceny, ale není učebnicí historie

 
Film Králova řeč okouzlil kritiky i diváky a s Oscarem pro Colina Firtha za hlavní úlohu zadrhávajícího krále se počítá jako s hotovou věcí. Ale ozývají se i skeptici, podle kterých je to sice povedený film, nicméně historie by se podle něj učit nemohla. Králova řeč stála relativně skromných 4,5 milionu liber (130 milionů Kč) a příjmy na vstupném se v Británii od uvedení do kin o Vánocích již blíží 100 milionům liber. Britské listy zdůrazňují, že snímek je jakousi výkladní skříní britského filmu - byl celý natočen v Londýně britským režisérem (Tom Hooper) a nabízí špičkové výkony domácích herců.
26.02.2011 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Colin Firth (98 článků) , Oscar Colina (1 článek)

Králova řeč je nejlepší, Firth si Oscara vykoktal také!

 
Nejlepším filmem roku 2010 se stal britský snímek o koktajícím králi Králova řeč. Colin Firth, který vynikajícím způsobem vdechl život koktajícímu Jiřímu VI., si odnesl Oscara za nejlepšího herce. Králova řeč posbírala Oscary i za režii a nejlepší scénář! Film si tak odnesl stejný počet Oscarů jako dílo Christophera Nolena Počátek. Nejlepší herečkou se stala Natalie Portman za úlohu baletky Niny ve filmu Černá labuť.
28.02.2011 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Colin Firth (98 článků)

Králova řeč v Americe sbírala Oscary, ale Čechy moc nezajímá

 
Nejnavštěvovanějším filmem v Česku je podle údajů UFD americký animák Na vlásku. Oscarová Králova řeč se zatím nechytla, ale po celosvětové mediální masáži se asi "rozhýbe". Navíc zatím nebyla uvedena ve všech kinech, ale pouze ve velkých multiplexech.
03.03.2011 12:25 |

podobné články

Jeden večírek, velký souboj poprsí: Králová oslnila květákem na hlavě

 
Myšlenka uspořádat v centru Prahy party ve stylu 80. a 90. let vyvolala u českých celebrit mimořádnou nápaditost. Téměř všechny přišly v oblečení korespondujícím s koncem minulého století. Neplánovaně se odehrál i zajímavý souboj modelek s velkým poprsím. Miss Králová pro jistotu oslňovala i trvalou, které se neřekne jinak než květák na hlavě. Další články k tématu: MÓDNÍ POLICIE: miss Lucie Králová jako ošklivé káčátko Kaufmann Králová porodila syna, porod proběhl bez komplikací
17.05.2013 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Králová (299 článků)

Osvětlení vánočního Londýna letos slavnostně rozsvítí Jim Carrey

 
LONDÝN (Famous) – Komika Jima Carreyho si londýnský magistrát letos najal, aby v listopadu zažehl vánoční světla v ulicích metropole. Tisíce žárovek na známé Oxfordské ulici svým stiskem Jim rozzáří 3. listopadu. V tu dobu tam bude mít premiéru jeho nový film Christmas Carol (Vánoční koleda) v hlavních rolích také s Colinem Firthem a Bobem Hoskinsem. Ti zase rozsvítí světýlka na ulici Regent Street a na náměstí u Katedrály svatého Pavla.
14.10.2009 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Jim Carrey (195 článků) , Bob Hoskins (9 článků) , Colin Firth (98 článků)

Z karlovarského festivalu přichází do kin Single Man

 
K nejsilnějším filmovým zážitkům nedávno skončeného karlovarského festivalu patří film režiséra Toma Forda Single Man s brilantním Colinem Firthem v titulní roli. Ač byl dosud „jen“ designérem, módním návrhářem a mnohaletým kreativním šéfem módního domu Gucci, natřel to debutující režisér Tom Ford mnoha filmařům rozdílem třídy.
16.07.2010 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Colin Firth (98 článků) , Tom Ford (29 článků) , Tom Ford (21 článků) , Tom Ford (21 článků) , Tom Ford (21 článků) , Tom Ford (21 článků)

Osudoví muži Bridget Jonesové slaví padesátku, Granta to děsí

 
Mezi hvězdami filmu Deník Bridget Jonesové Hughem Grantem a Colinem Firthem je věkový rozdíl pouhý jeden den. Oběma je tento týden padesát let. Zatímco Grant se toho věku děsí, Firth bere půlstoletí s nadhledem.
09.09.2010 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Hugh Grant (156 článků) , Colin Firth (98 článků)

Cameron Diazová a Colin Firth si zahrají v remaku Gambitu

 
Cameron Diazová si zahraje s Colinem Firthem v remaku kriminální komedie Gambit z roku 1966. Převezmou tak role po Michalu Cainovi a Shirley MacLainové, s jejichž obsazením byl film nominován na tři Oscary. Oznámili to producenti filmu.
03.02.2011 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Cameron Diaz (360 článků) , Colin Firth (98 článků) , Shirley Cain (2 články)

Cameron Diaz oslní v komedii bratří Coenů

 
Cameron Diaz si zahraje s Colinem Firthem v remaku kriminální komedie Gambit z roku 1966. Převezmou tak role po Michalu Cainovi a Shirley MacLain, s jejichž obsazením byl film nominován na tři Oscary. Oznámili to producenti filmu.
03.02.2011 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Cameron Diaz (360 článků) , Colin Firth (98 článků) , Shirley Cain (2 články)

John Malkovich: Nesnažím se za každou cenu něco sdělovat

 
Umělci jsou lidé nestálí a rádi experimentují. Někdy jim to vyjde, jindy se do úst úporně tlačí věta: Čerte, drž se svého kopyta! Radikální tvůrčí posun nedávno zkusil světoznámý módní návrhář Tom Ford, jenž natočil drama Single Man s Colinem Firthem a Julianne Moorovou v hlavních rolích. Rozhodně nešlápl vedle, jeho debut byl opěvován a nominován na Oscara.
31.07.2011 12:35 |

podobné články

Osobnosti: John Malkovich (118 článků) , Colin Firth (98 článků) , Tom Ford (29 článků) , Tom Ford (21 článků) , Tom Ford (21 článků) , Tom Ford (21 článků) , Tom Ford (21 článků)

Colin Firth se vydraží pro charitu

 
Setkat se, povečeřet a popovídat si s Colinem Firthem nemůže každý. Možnost stát se takovým výjimečným má teď kdokoli, kdo bude ochoten zaplatit. A nabídnout přitom musí nejvyšší částku v dražbě o hvězdu Deníku Bridget Jonesové. Colin se totiž spojil s charitativní organizací Oxfam America a hodlá se vydražit pro pomoc třetímu světu.
24.11.2011 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Colin Firth (98 článků)

Barbra Streisand bude režírovat romantický film s Cate Blanchett a Colinem Firthem

 
Cate Blanchett a Colin Firth přijali nabídku hlavních rolí v romantickém snímku Skinny and Cat, jehož režie se ujala Barbra Streisand. Ta na židli filmové režisérky usedne po šestnácti letech. Snímek bude založen na skutečném příběhu romantické lásky mezi spisovatelem Erskinem Caldwellem a fotografkou Margaret Bourke White.
23.06.2012 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Cate Blanchett (121 článků) , Colin Firth (98 článků) , Barbra Streisand (63 článků)

Skvělý tah Colinem Firthem

 
Osobitý břitký humor scenáristické a režisérské bratrské dvojice Ethana a Joela Coenových, jejich smysl pro absurditu i bláznivé gagy, to vše je zárukou toho, že ač se ve svém novém filmu Gambit nechali inspirovat stejnojmenným filmem z roku 1966 s Michaelem Cainem, Herbertem Lomem a Shirley MacLaineovou, nejde rozhodně o prostý remake.
22.03.2013 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Michael Caine (11 článků) , Colin Firth (98 článků) , Herbert Lom (13 článků)

Woody Allen bude letos opět natáčet film ve Francii

 
Americký režisér Woody Allen se v létě opět vypraví do Francie, kde bude natáčet nový film s britským hercem Colinem Firthem a americkou herečkou Emmou Stoneovou. Vrátí se tak na půdu, kde vznikl jeho komerčně nejúspěšnější snímek Půlnoc v Paříži, za jehož scénář dostal i Oscara.
02.05.2013 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Woody Allen (254 článků) , Colin Firth (98 článků) , Emma Stone (47 článků)

Nová DVD: Need for Speed, Koleje osudu, Grandhotel Budapešť a Zvonilka a piráti

 
V prostředí rychlých aut se odehrává film Need for Speed. Podle skutečného příběhu byl natočen film Koleje osudu s Nicole Kidmanovou a Colinem Firthem v hlavních rolích. Grandhotel Budapešť je další osobité dílo Wese Andersona. Pro děti na deštivé dny se náramně hodí Zvonilka a piráti.
15.07.2014 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Colin Firth (98 článků) , Wes Anderson (29 článků)

VIDEO Colin Firth řádí jako agent-gentleman firmy Kingsman

 
Režisér Matthew Vaughn se v druhé upoutávce na akční komiksovou adaptaci předvádí s bojovně laděným, gentlemanským agentem Colinem Firthem i nekorektním padouchem Samuelem L. Jacksonem. Podívejte se.
24.09.2014 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Colin Firth (98 článků) , Matthew Vaughn (15 článků)

Trailer: Bridget Jonesová se vrací. Stále neví, kdo je otcem jejího dítěte

 
Renée Zellweger se po 14 letech od prvního dílu vrací do role legendární baculky Bridget Jonesové. Ve snímku Dítě Bridget Jonesové se setká s Colinem Firthem a nově i Patrickem Dempseyem. Nový trailer potvrdil domněnky o Bridgitině těhotenství a rovněž naznačil, že si opět bude vybírat mezi dvěma muži. "Je to geniální tah. Dosud nikdo z obsazených neví, kdo je ve skutečnosti otcem Bridgitina dítěte a kdo se stane jejím vyvoleným," uvedla představitelka hlavní role v rozhovoru pro The Daily Record na začátku roku. Film dorazí do českých kin 15. září.
23.03.2016 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Renée Zellweger (125 článků) , Patrick Dempsey (22 článků) , Colin Firth (98 článků)