Článek

Oscara za nejlepší film má Země nomádů

 
Oscara za nejlepší film roku získalo v noci na pondělí v Los Angeles drama Země nomádů režisérky Chloé Zhaové. Další sošky si odnesly jak režisérka, tak i Frances McDormandová, která si ve snímku zahrála hlavní roli. Země nomádů tak obsadila hlavní oscarové kategorie a dá se považovat za vítěze letošní ceremonie.
26.04.2021 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Oscar Oscar (264 článků)
Podobné články

Země nomádů, která uspěla na Oscarech, má mít českou premiéru v květnu

 
Snímek Země nomádů, který letos ovládl většinu hlavních kategorií cen americké filmové akademie Oscar, by měl mít českou premiéru 13. května, uvedla za distribuční společnost Falcon Marta Nosková Žurková. Kina jsou ale kvůli epidemii koronaviru od loňského 12. října uzavřena. Země nomádů si odnesla hlavní ocenění za nejlepší film, režisérka snímku Chloé Zhaoová dostala zlatou sošku za režii. Akademie rovněž ocenila Frances McDormandovou, která ve filmu ztvárnila hlavní roli.
27.04.2021 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Oscar Oscar (264 článků) , Falcon Falcon (9 článků)

Oscara za nejlepší film získal snímek Země nomádů. Překvapením večera byl Anthony Hopkins

 
Oscara za nejlepší film získal letos snímek Země nomádů od režisérky Chloé Zhao. Slavnostní vyhlášení proběhlo dnes v noci. Mezi herci v hlavních rolí uspěli Frances McDormand a Anthony Hopkins. Podívejte se na výsledky 93. ročníku předávání slavných filmových cen. 
26.04.2021 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Anthony Hopkins (90 článků) , Oscar Oscar (264 článků) , Zhao Zhao (4 články)

Zlatý glóbus za nejlepší filmovou režii získala žena, je to teprve podruhé v historii

 
Zlatý glóbus za nejlepší filmové drama vyhrál snímek Země nomádů režisérky Chloé Zhao, která si odnesla jako první žena s asijskými kořeny také ocenění za nejlepší režii. Jde o teprve druhou režisérku, která toto ocenění získala. První byla Barbra Streisand za film Jentl. Road movie Země nomádů pojednává o šedesátnici, která cestuje napříč Amerikou v bílé dodávce, porazilo favorizovaný snímek Mank režiséra Davida Finchera. V kategorii komedie či muzikálu získal ocenění druhý díl filmu Borat, za roli ve snímku Ma Rainey - matka blues dostal posmrtně cenu za nejlepšího herce Chadwick Boseman, který loni ve 43 letech podlehl rakovině.
01.03.2021 07:25 |

podobné články

Osobnosti: David Fincher (35 článků) , Chadwick Boseman (16 článků)

Cenu BAFTA za nejlepší film získala Země nomádů

 
Ceny BAFTA za nejlepší film, herečku i režii získal v neděli snímek Země nomádů. V road movie čínské režisérky Chloé Zhao hraje Američanka Frances McDormandová šedesátnici, která cestuje napříč Amerikou v dodávce. Cenu BAFTA za nejlepšího herce má 83letý Anthony Hopkins, který ve filmu The Father (Otec) ztvárnil starého muže zápasícího s demencí.
11.04.2021 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Anthony Hopkins (90 článků) , Zhao Zhao (4 články)

Hlavní Oscary získala Země nomádů. Nejlepšími herci jsou Hopkins a McDormandová

 
Země nomádů získala Oscara pro nejlepší film i za režii, nejlepšími herci se stali Frances McDormandová a překvapivě Anthony Hopkins.
26.04.2021 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Anthony Hopkins (90 článků) , Oscar Oscar (264 článků)

Oscarový film Země nomádů: Jen v malých kinech!

 
Film Země nomádů v hlavní roli s Frances McDormandovou (63, na snímku), který letos vyhrál Oscara, u nás budou promítat zatím jen jednosálová kina.
10.06.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Oscar Oscar (264 článků)

Zlatého lva si z Benátek odváží snímek Země nomádů

 
Zlatého lva na 77. filmovém festivalu v Benátkách dnes získal film Země nomádů (Nomadland) americké režisérky čínského původu Chloé Zhaové. Oznámila to předsedkyně poroty australská herečka Cate Blanchettová. Cenu za nejlepší mužský herecký výkon dostal Ital Pierfrancesco Fabino a nejlepší herečkou se stala Britka Vanessa Kirbyová.
12.09.2020 21:15 |

podobné články

Hollywood rozdal Oscary: Nejlepší film je Země nomádů, Hopkins se stal nejstarším držitelem sošky

 
V Hollywoodu proběhl slavnostní 93. ročník předávání cen americké filmové akademie, po odkladu kvůli přetrvávající pandemii koronaviru o měsíc později, než bývá běžné. Frances McDormandová získala cenu americké filmové akademie Oscar v kategorii nejlepší herečka v hlavní roli za výkon ve snímku Země nomádů. Za nejlepšího herce označila akademie Anthonyho Hopkinse ve filmu The Father. V 83 letech se tak stal Hopkins dosud nejstarším výhercem pověstné zlaté sošky napříč všemi kategoriemi, píše agentura Reuters. Kdo další si sošky odnesl?
26.04.2021 05:30 |

podobné články

Favorit letošních Oscarů: Tohle jste možná o nenápadné Zemi nomádů nevěděli

 
Země nomádů byla ze začátku spíše nenápadným snímkem nepříliš známé režisérky. Road movie plné novodobých kočovníků však postupně začalo sbírat jednu filmovou cenu za druhou a po úspěchu na Zlatých glóbech se o něm začalo mluvit jako o velkém favoritu na Oscara. Podívejte se na několik zajímavostí o snímku, který má velkou šanci získat dnes v noci zlatou sošku v hlavní kategorii Nejlepší film.
25.04.2021 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Oscar Oscar (264 článků)

Největším favoritem letošních Oscarů je Země nomádů

 
Se Zlatým lvem z loňského festivalu v Benátkách, Zlatým glóbem za nejlepší drama a nejlepší režii a se šesti oscarovými nominacemi jde do finále o zlatou sošku Americké akademie umění a věd Země nomádů.
25.03.2021 12:55 |

podobné články

Zlatý globus pro Zemi nomádů

 
Zlatý glóbus za nejlepší filmové drama získal snímek Země nomádů režisérky Chloé Zhaoové, která si v noci na pondělí odnesla jako první žena s asijskými kořeny také cenu za nejlepší režii. Road movie o šedesátnici, která cestuje napříč Amerikou v bílé dodávce, porazilo favorizovaný snímek Mank režiséra Davida Finchera. Herečka Gillian Andersonová přebírala cenu z Prahy, kde pracuje.
01.03.2021 05:55 |

podobné články

Osobnosti: David Fincher (35 článků)

Překvapení Zlatých glóbů: Favorité ostrouhali, úspěch slaví Země nomádů a Borat 2

 
Zlaté glóby byly uděleny a některé výsledky jsou poměrně překvapující. Zatímco někteří favorité ostrouhali, jiné, nenápadnější snímky se dostaly do popředí. Mezi nejúspěšnější snímky se zařadily Země nomádů a pokračování Borata. Favorizovaný Mank nakonec ze šesti nominací nezískal ani jeden Zlatý glóbus.
01.03.2021 14:01 |

podobné články

Ceremoniál ve vlakové stanici. Letošní Oscary ovládl snímek Země nomádů

 
Snímek Země nomádů převládl ve většině hlavních kategorií cen americké filmové akademie Oscar, jejichž předávání se letos odehrávalo v netradičním a podle řady médií poměrně rozpačitém formátu, který si vynutila pandemie covidu-19.
26.04.2021 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Oscar Oscar (264 článků)

Šarlatán se do nominací na Oscara nedostal, uspěli Mank či Země nomádů

 
Český film Šarlatán s Ivanem Trojanem se nedostal do pětice nominací na Oscara v mezinárodní kategorii.
15.03.2021 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Trojan (321 článků) , Oscar Oscar (264 článků)

5 věcí, které z žen dělají nejlepší partnerky

 
Snad každá z nás by se chtěla pyšnit titulem nejlepší partnerky. Co je proto ale nutné udělat, abychom si tohle označení zasloužili? Které věci z žen dělají ty nejlepší partnerky? Díky čemu se v očích mužů staví vysoko nad ostatní konkurentky? Na to se společně podíváme v dnešním článku! Jak dostát role nejlepší partnerky Každá žena by pro toho svého chtěla být tou nejlepší. Ono je to vcelku logické – pokud by to nejlepší měl muž doma, nemusel by to hledat jinde. Tím by odpadlo riziko možné nevěry a nám ženám by bylo okamžitě lépe na světě. V čem se tedy skrývá ono tajemství? Nevytahujte staré spory U žen je poměrně známo, že mají tendence při hádkách vytahovat staré spory. Jestliže se tedy chcete stát nejlepší partnerkou, nikdy se neuchylujte k tomu, abyste své polovičce vytýkali staré věci – především pak ty dávno vyřešené. Nevyčítejte mu kamarády Každý muž má kamarády, se kterými si prostě chce zajít na pivo nebo se s nimi podívat na důležitý fotbalový či hokejový zápas. Titulu nejlepší partnerky dosáhnete už jen tím, že mu tyto chvíle nebudete zakazovat nebo vyčítat. Když bude chtít váš drahý trávit čas s kamarády, využijte této příležitosti a sejděte se s kamarádkami. Vzájemná chvilka odloučení ničemu neuškodí. Staňte se mistrem kuchařem Že láska prochází žaludkem je dávno známý fakt. A věřte milé dámy, že muži na dobré jídlo moc dobře slyší. Na vařenou nudli ho tak s největší pravděpodobností neutáhnete, ale na takovou svíčkovou se šesti už byste mohla. A s přehledem! Buďte svolná k experimentům Muži velmi často chtějí experimentovat v sexu. Vymýšlí nové polohy nebo do intimních radovánek v naší nejrůznější pomůcky. Pokud je žena k těmto experimentům svolná, rázem tak v mužských očích získá na ceně. Samozřejmě se ale nemusíte do ničeho nutit, a pakliže vám něco opravdu bude... Čtěte více Příspěvek 5 věcí, které z žen dělají nejlepší partnerky pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.06.2017 18:25 |

podobné články

Zlaté Glóby poznamenané covidem: Přebírání cen v obýváku a soška pro outsidera

 
Zlatý glóbus za nejlepší filmové drama vyhrál snímek Země nomádů režisérky Chloé Zhaoové, která si v pondělí odnesla jako první žena s asijskými kořeny také ocenění za nejlepší režii. Road movie o šedesátnici, která cestuje napříč Amerikou v bílé dodávce, porazilo favorizovaný snímek Mank režiséra Davida Finchera. V kategorii komedie či muzikálu získal ocenění druhý díl filmu Borat, za roli ve snímku Ma Rainey - matka blues dostal posmrtně cenu za nejlepšího herce Chadwick Boseman, který loni ve 43 letech podlehl rakovině.
01.03.2021 06:55 |

podobné články

Osobnosti: David Fincher (35 článků) , Chadwick Boseman (16 článků)

Oscary poprvé vyhrála Číňanka a Čína ji ignoruje. Kritizovala vládu

 
Letošní Oscary nevstoupí do dějin jen jako první ročník, kdy hlavní ceny posbíral film čínské režisérky (Země nomádů), ale také jako první Oscary v dějinách, kdy rodná země oficiálně ignoruje svou vítězku.
26.04.2021 09:20 |

podobné články

Na britských filmových cenách uspěla Země nomádů, má šance i na Oscara

 
Přenos začal poctou nedávno zesnulému princi Philipovi, který se v roce 1959 stal prvním prezidentem pořádající akademie.
12.04.2021 02:45 |

podobné články

Osobnosti: Oscar Oscar (264 článků)

Oscara za nejlepší film získal Birdman

 
Oscara za nejlepší režii převzal v noci na pondělí Alejandro González Iňárritu za film Birdman, který byl vyhlášen nejlepším filmem a získal i cenu za původní scénář a kameru. Nejlepším hercem v hlavní roli byl vyhlášen Eddie Redmayne za film Teorie všeho, nejlepší herečkou v hlavní roli Julianne Mooreová za výkon ve filmu Still Alice.
23.02.2015 05:05 |

podobné články