Článek

Opozice HŘÍMÁ! Zveřejněte dohodu z Hradu!

 
Zveřejněte tajnou dohodu z Hradu, vyzval koalici šéf Senátu Štěch.
22.12.2010 15:55 |

podobné články

Podobné články

Američtí herci, diplomat a jordánská královna podpořili dohodu s Íránem

 
Dohodu mezi Západem a Íránem, kterou projednává Kongres, podpořil Hollywood. Hvězdy amerického filmu se tímto způsobem postavily za prezidenta Baracka Obamu, který se při vyjednávání podpory pro dohodu musí potýkat s kritikou Republikánů, ale i části Demokratů. Do "kampaně" za dohodu s Íránem se kromě herců zapojila i jordánská královna nebo člen americké diplomacie. 
31.07.2015 08:46 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2437 článků)

Europoslanci přijali klimatickou dohodu. Začne platit po celém světě

 
Evropský parlament schválil loňskou klimatickou dohodu, která byla přijata po záštitou OSN v Paříži. Pro dohodu hlasovalo 610 europoslanců, proti jich bylo 38 včetně jednoho českého zástupce. Roli EU v boji proti klimatickým změnám osobně ocenil i generální tajemník OSN Pan Ki-mun. Předseda europarlamentu Martin Schulz označil hlasování, které znamená, že dohoda nabyla celosvětové platnosti, za historické. ČR dohodu ještě neratifikovalo.
04.10.2016 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Schulz (235 článků)

„Je to pohrdání sněmovnou,“ hřímá opozice. Na jednání o rozpočtu chybí ministři

 
Poslanci poprvé debatují nad základními parametry státního rozpočtu pro příští rok. Z vlády ale v dolní komoře parlamentu zastávají vlastní zákon pouze premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a ministr financí Andrej Babiš (ANO). Opozice proto chtěla přerušit jednání, koalice jí to ale nedovolila.
21.10.2015 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15465 článků) , Bohuslav Sobotka (9531 článků)

Polsko má novou předsedkyni Ústavního soudu. Je to protiústavní, hřímá opozice

 
Polský prezident Andrzej Duda jmenoval soudkyni Julii Przylembskou předsedkyní Ústavního soudu, ve kterém získali převahu soudci vybraní současnou konzervativní vládou. Podle opozice jde o další porušení ústavy v dlouhodobém sporu o fungování nejvyšší soudní instituce v zemi.
21.12.2016 15:25 |

podobné články

Masakr na Ukrajině se snad chýlí ke konci. Opozice konečně podepsala dohodu s Janukovyčem!

 
Ukrajinská prodemokratická "válka" snad konečně přestane děsit svět. Ukrajinský prezident "Viktor Janukovyč":http://www.extra.cz/tema/viktor-janukovyc a představitelé opozice totiž konečně podepsali dohodu domluvenou s ministry "Evropské unie":http://www.extra.cz/tema/evropska-unie.
21.02.2014 18:10 |

podobné články

Vláda je pro dohodu o platech soudců, opozice ji kritizuje

 
Vláda dnes těsnou většinou souhlasila s páteční dohodou, podle níž mají soudci a žalobci dostat část platů zpětně, části nároků se vzdají. Výplata více než miliardy korun na platy je podmíněna tím, že zástupci justice přistoupí na dohodu o narovnání. Ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) novinářům řekla, že zvoleným řešením stát ušetří kolem čtyř miliard korun. Opozice ale o řešení, které kabinet zvolil, pochybuje.
09.02.2015 21:51 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (346 článků)

Církev žádá po Pražském hradu 9 budov. Podaří se uzavřít dohodu?

 
Dohoda mezi Pražským hradem a církví ohledně památek v areálu Hradu není jistá. Podle prezidentského mluvčího Jiřího Ovčáčka nyní kancelář hlavy státu vypořádává nároky, které církev vznesla. Teprve poté zasednou týmy Hradu i pražského arcibiskupství. "A teprve v tomto okamžiku se začne řešit možná dohoda. Zdůrazňuji možná dohoda," řekl Ovčáček na dopolední tiskové konferenci na Hradě.
17.03.2014 13:45 |

podobné články

Šlechtová chce vyvlastnit budovy Hradu. Apríl už byl, zuří lidovci i církev

 
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) navrhuje, aby areál Pražského hradu patřil do vlastnictví České republiky. Šéfka resortu Karla Šlechtová (ANO) věří, že takto cennou kulturní památku je třeba chránit. Chystá proto návrh ústavního zákona, který nyní míří do meziresortního připomínkového řízení. Několik budov v areálu Hradu přitom patří katolické církvi, která návrh pokládá za porušení ochrany soukromého vlastnictví. Na navrhované uzákonění vlastnictví Pražského hradu upozornil server Česká justice.cz.
12.05.2016 10:30 |

podobné články

Vaše Věc: Venezuelská opozice udržuje tlak

 
Ve Venezuele jedna manifestace proti chavistické vládě stíhá druhou, opozice neslevuje z tlaku. Při poslední demonstraci bylo 12 mrtvých. Také byl zabit odstřelovačem člen civilní gardy v regionu Miranda, také tři členové Národní gardy byli zastřeleni. Vrah střílel z okna svého bytu rovněž na skupinu motorkářů. Často se motorkáři zúčastňují manifestací opozice a bývají ozbrojeni. Prezident Venezuely Nicolas Maduro obvinil Spojené státy z podněcování státního převratu a opozici obvinil z přivolání armády k uskutečnění povstání. Upozornil předsedu Národního shromáždění, kde je opozice ve většině od prosince 2015.
04.05.2017 13:30 |

podobné články

Zaorálek: Johne, zveřejněte výsledky finančního auditu VV

 
Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek vyzval šéfa Věcí veřejných Radka Johna, aby zveřejnil výsledky forenzního auditu hospodaření strany. Vedení nejmenší vládní strany je veřejnosti přislíbilo 26. května. Kontrola stranické pokladny měla být hotová do osmi týdnů.
22.07.2011 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2466 článků) , Lubomír Zaorálek (2462 článků)

Zveřejněte stav čerpání peněz na operační programy, žádá ČSSD vládu

 
Ke zveřejnění přesného stavu čerpání finančních prostředků z jednotlivých operačních programů vyzval ministra pro místní rozvoj Kamila Jankovského (VV) ve čtvrtek jeho stínový protějšek z ČSSD Petr Hulinský. Veřejnost by podle něho měla znát také veškerá možná rizika.
01.09.2011 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Hulinský (129 článků)

Tvrdík chladnokrevně: Zveřejněte Halův tajný seznam. Já na něm nebudu

 
Uměl v tom chodit, a proto mu oslavu třicátých narozenin za tři čtvrtě milionu zaplatili utajení sponzoři. Od loňských Vánoc však už bývalý manažer Ředitelství silnic a dálnic Michal Hala sedí ve vazbě a policií objevený seznam příjemců tajných peněz, který si politik ČSSD vedl, může otřást politickou scénou.
20.01.2012 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Tvrdík (3 články)

Piráti České televizi: Zveřejněte cenzurovaný článek

 
Česká televize se bude muset u soudu zodpovídat z toho, proč v září 2012 odstranila ze svého webu výsledky studentských voleb a proč odmítá dodržovat zákon o svobodném přístupu k informacím. Česká pirátská strana jí totiž ve čtvrtek 10. října zaslala předžalobní výzvu ve věci porušování práva na informace.
14.10.2013 12:20 |

podobné články

Kancléř Mynář tají svůj plat: Zveřejnit ho přitom může, vzkazuje úřad!

 
Zemanův kancléř Vratislav Mynář odmítá řešit dotazy, kolik na Hradě bere. Ohání se tím, že plat nemůže zveřejnit kvůli možné pokutě. Z Úřadu pro ochranu osobních údajů však kancléři vzkazují: O sobě si zveřejněte, co chcete! Otazníky se přitom vznáší i nad tím, co Mynář přesně na Hradě dělá.
21.01.2015 18:41 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (954 článků)

Zveřejněte smlouvy nad padesát tisíc korun, vyzval Sobotka úřady

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) požádal členy kabinetu a centrální úřady, aby začali zveřejňovat veškeré smlouvy nad 50 000 korun. Předseda vlády nechce, aby úřady a ministerstva čekaly na přijetí zákona o registru smluv.
04.03.2015 09:56 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9531 článků)

Piráti vyzvali ministryni školství: Zveřejněte data k výsledkům z maturitních testů

 
Zastupitelé hl. m. Prahy za Piráty Adam Zábranský a Ondřej Profant v otevřeném dopise vyzvali ministryni školství Kateřinu Valachovou, ať se zasadí o rozsáhlejší zveřejňování dat ze státních maturit.
07.03.2016 19:11 |

podobné články

Černoch (Úsvit-NK): Zveřejněte tu nahrávku. Udělejte rázný krok a ukončete debaty ohledně OKD

 
Projev na 54. schůzi Poslanecké sněmovny dne 10. 1. 2017
10.01.2017 19:15 |

podobné články

Výzva voličů: Miloši Zemane, zveřejněte své dárce podle zákona

 
Celou zemi zaplnily billboardy Miloše Zemana. Kampaň je to skutečně masivní. Obrovské billboardy, stovky, až k tisícovce po celé zemi, k tomu plakáty na lampách. Ale kdo to financoval?
07.01.2018 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22288 článků)