Článek

Opozice chválí vládu za tvrdý postup vůči Rusům u Vrbětic. Za chybu to mají jen komunisté

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš či předseda Lidovců Marian Jurečka přivítali další opatření vůči Rusku, které vyhlásili ministři. Předseda KSČM Vojtěch Filip považuje postup vlády za chybný a diplomaticky nevhodný. Většina opozičních politických stran postup vlády ale chválí. V některých případech se však pozastavují nad tím, že Rusové dostali čas na stažení personálu velvyslanectví až do konce května.
22.04.2021 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1532 článků) , Marian Jurečka (824 článků) , Ivan Ivan (2105 článků)
Podobné články

„Šašek, který udělal Rusům klystýr.“ Novotný ukázal propagandě fakta, tvrdí analytici

 
Mimořádný poprask vyvolal starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný vystoupením v živém vysílání ruské státní televize, ve kterém Rusům mimo jiné připomněl vraždění v polské Katyni. Rozhovor s moderátory, kteří patří k nejdůraznějším průkopníkům tamní propagandy, „prošpikoval“ úšklebky a výsměšnými poznámkami. Rusové Novotného nakonec „utípli“. A zatímco z politických kruhů se ozývá, že by se starosta městské části „neměl vměšovat do zahraniční politiky Česka“, analytici a experti pro Blesk Zprávy ocenili mimo jiné to, že Novotný Rusům přednesl fakta. Podle odborníka na marketing Martina Jaroše je Novotný sice „šašek“, ale udělal „Rusům pěkný klystýr“.
03.12.2019 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1150 článků)

Zeman pro Blesk zhodnotil dva roky Babišovy vlády. Opozice je chválí i zmiňuje ostudu

 
Před dvěma lety, při výročí justiční vraždy Milady Horákové, jmenoval prezident Miloš Zeman druhou vládu Andreje Babiše, složenou z hnutí ANO, ČSSD a podporovanou KSČM. Premiér stihl představit Národní investiční plán pro budoucnost Česka až do roku 2050 a také čelí rezoluci evropského parlamentu o údajném střetu zájmu. Opozice chválí vládu za rychlé prvotní reakce při ochraně před koronavirem, zároveň ale řadu kroků vyčítá. Vládu zhodnotil exkluzivně pro Blesk Zprávy i prezident Miloš Zeman.
28.06.2020 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23193 článků) , Milada Horáková (472 článků) , Miloš Zeman (26013 článků)

U Vrbětic jde o život! Munice je po celém Česku. Není také u vás?

 
V okolí muničního skladu u Vrbětic na Zlínsku žijí už několik týdnů lidé v pořádné nejistotě. V pátek dokonce policisté oznámili, že tam jde o život. Jenže u Vrbětic to není jediný muniční sklad v republice. V naší interaktivní mapě se podívejte, kde jsou další, zda to není právě u vás!
06.12.2014 16:55 |

podobné články

Že by nikdo neměl hodnotit rozhodnutí soudu? Tak to ne! Expremiér se tvrdě pustil do pražského soudu, který to teď „zavařil“ Babišovi

 
ROZHOVOR „Pravicová opozice včetně pirátů naprosto selhala. Přicházela pouze s populistickými návrhy, kde se snažila přebíjet vládní návrhy svojí větší velkorysostí,“ komentuje aktuální dění bývalý premiér a předseda sociální demokracie Jiří Paroubek, podle kterého opozice jen poštěkává a nic rozumného nepřináší. Kromě opozice nešetří kritikou ani směrem k ministerstvu průmyslu a obchodu, zatímco vládu celkově za její postup chválí. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také řekl, že rozhodnutí soudu o zrušení některých vládních opatřeních považuje za špatné.
25.04.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4159 článků)

Hamáček a vlastizrada? Nevěřím, že by toho byl schopen. Černochová o frašce v uzavřené sněmovně a ruském „chování recidivisty“

 
„Nemyslím si, že měl nějaké vlastizrádné úmysly. Má zkušenost s ním mi nedovoluje věřit, že by jich byl schopen,“ říká předsedkyně výboru pro obranu Jana Černochová směrem k Janu Hamáčkovi. Ministr vnitra a vicepremiér měl podle serveru SeznamZpravy.cz plánovat cestu do Moskvy, aby tam vyměnil utajení Vrbětic za vakcíny Sputnik V. První místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Černochová však považuje za velkou chybu pouštět se do zpravodajských manévrů a hrát zastírací hry, které teď Hamáček sklízí i s úroky. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také uvedla, že vyšetřovací verze Vrbětic je jen jedna a ona sama nemá o důkazech pochybnosti.
07.05.2021 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3252 článků) , Jana Černochová (563 článků)

„Politický kšeft,“ zuří opozice kvůli Rusům u Dukovan. Přípravy na tendr probere vláda

 
Další kroky k plánované dostavbě Jaderné elektrárny Dukovany mimořádně projedná v pondělí ráno Bezpečnostní rada státu a odpoledne vláda. Ve Sněmovně to přislíbil premiér Andrej Babiš (ANO). Podle části opozice ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) obešel vládu i bezpečnostní složky, když o podklady k bezpečnostní prověrce byl požádán také ruský Rosatom. Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová označila Havlíčkův postup za nestandardní.
26.03.2021 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23193 článků)

Kundra: Koudelka je pilíř. Vidí Rusům pod prsty. Babiš se bojí

 
Stávajícímu šéfovi BIS plukovníkovi Michalu Koudelkovi v první polovině srpna končí jeho první pětiletý mandát. BIS by mohl řídit dalších pět let. Experti pro bezpečnost ho většinou chválí a jeho kolegové ze zahraničí jeho práci oceňují, ale prezident Miloš Zeman dává jasně najevo, že si přeje Koudelkův pád. Zástupce šéfredaktora časopisu Respekt Ondřej Kundra naproti tomu o Koudelkovi mluví jako o „pilíři české bezpečnosti“, která vidí Rusům pod prsty při jejich špinavých operacích.
04.08.2021 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26013 článků)

Munice od Vrbětic se může stěhovat, situaci může zkomplikovat sníh

 
Nástup zimy a sněžení by mohly zkomplikovat postup likvidace a odvozu tisíců tun nebezpečné munice ze skladů kolem Vrbětic na Zlínsku, kde před měsícem jeden ze skladů zničila mohutná exploze a prudký požár. Uvedl to Zdeněk Hověžák, starosta Vlachovic, kterých jsou Vrbětice částí obce.
20.11.2014 17:21 |

podobné články

Opozice chválí vládu a kvituje zákaz akcí nad 100 lidí. Sněmovna ale jedná dál

 
Nestává se často, že by si vláda za něco vyslechla chválu opozice. Výjimkou jsou opatření kvůli koronaviru - zákaz akcí nad 100 lidí a uzavření škol. Opozice kroky vlády kvituje a uznává, že se vláda snaží zabránit rozšíření nákazy. Sami poslanci, kterých je 200, se v úterý sejdou na schůzi Sněmovny.
10.03.2020 11:41 |

podobné články

Opozice chválí vládu a kvituje zákaz akcí nad 100 lidí. Sněmovna ale jedná dál

 
Nestává se často, že by si vláda za něco vyslechla chválu opozice. Výjimkou jsou opatření kvůli koronaviru - zákaz akcí nad 100 lidí a uzavření škol. Opozice kroky vlády kvituje a uznává, že se vláda snaží zabránit rozšíření nákazy. Sami poslanci, kterých je 200, se v úterý sejdou na schůzi Sněmovny.
11.03.2020 13:05 |

podobné články

Tvrdý brexit Zeman nevidí fatálně. Mayová odmítla klíčovou podmínku lídra opozice

 
Návrh dalšího postupu v otázce plánovaného odchodu Británie z Evropské unie představí premiérka Theresa Mayová britskému parlamentu příští pondělí. Potvrdila to Andrea Leadsomová, která organizuje vládní agendu v Dolní sněmovně. V úterý 29. ledna mají o takzvaném plánu B poslanci celý den debatovat a následně i hlasovat. Mayová ve čtvrtek v dopise vzkázala lídrovi opozice Jeremymu Corbynovi, že v moci vlády není vyloučit odchod z EU bez dohody. K situaci se vyjádřil i prezident Miloš Zeman. Ten si nemyslí, že tvrdý brexit bude katastrofa.
17.01.2019 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (260 článků)

Opozice jen kritizuje a nemá řešení? Gazdík odhalil, co vláda udělala s jejími návrhy na řešení koronakrize

 
ROK S COVIDEM A TEN PŘÍŠTÍ „Máme vládu zmatkářů, která umí vládnout zemi zalité sluníčkem, ale krize moc nezvládá. Ztráta důvěry lidí je v časech krize nebezpečná,“ rekapituluje rok 2020 místopředseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík. Současně odmítá obvinění, že opozice jen kritizuje, ale nenavrhuje žádná řešení. Podle Gazdíka byly návrhy opozice smeteny pod stůl nebo je koalice později vydávala za svůj nápad. Připomněl také nebývalou podporu opozice během jarní vlny koronaviru, která se změnila po chaosu ve vládních krocích. A v bilančním rozhovoru rovněž vyzdvihl důležitost budování a péče o vlastní vztahy.
02.01.2021 21:06 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1036 článků) , Petr Gazdík (1025 článků)

Hřib řádil, že i Takáč kroutil hlavou: Rusům se to líbí, liberál Němcov byl jejich oblíbený politik. A pak ohlásil další šťouchy, které vůči Moskvě chystá

 
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) byl hostem pondělního pořadu Interview na ČT24, kde moderátorovi Danielu Takáčovi vysvětloval, proč bude před ruskou ambasádou v Praze náměstí Borise Němcova, kritika Putinova režimu. „Rusům se to bude určitě líbit, žádné negativní reakce zatím nejsou,“ uvedl primátor.
24.02.2020 20:11 |

podobné články

Munice z Vrbětic ze skladů v Květné stále nezmizela

 
V muničním areálu v Květné na Svitavsku zůstává dva a půl roku po jeho opětovném zprovoznění stále asi 1 500 tun munice a vojenského materiálu, který sem byl převezen z Vrbětic na Zlínsku. Ministerstvo obrany původně počítalo s tím, že Květná se bude k těmto účelům využívat jen dočasně do konce roku 2015. Ve Vrběticích vybuchly v roce 2014 dva sklady s vojenským materiálem včetně munice, které si pronajímala ostravská firma Imex Group.
05.07.2017 17:50 |

podobné články

Bárta chválí vládu, reformní jednání pokračují

 
Bývalý ministr dopravy a kandidát na předsedu VV Vít Bárta chválí vládu za reformní úsilí. Připomíná, že je třeba dotáhnout do konce důchodovou reformu a stanovit, co bude na příště standardní zdravotnickou péčí a co už dražším nadstandardem.
11.05.2011 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2854 článků)

Už nebudeme vazalové Západu, zrušíme restituce, řekli komunisté, proč podepřou Babiše

 
Komunisté se rozhodli podpořit menšinovou vládu premiéra Andreje Babiše a jeho koaličního partnera ČSSD. Proč se rozhodli podpořit tuto vládu? Komunisté mají za to, že dosavadní vlády – vládou Václava Klause počínaje až po kabinet Bohuslava Sobotky ČSSD) – se prý staraly o to, ab se z nás stal poslušný vazal Německa a Spojených států. KSČM to chce změnit.
01.07.2018 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10558 článků) , Andrej Babiš (23193 článků)

Šrapnely kolem domů nelétají, mírní Stropnický emoce kolem Vrbětic

 
Ministr obrany Martin Stropnický klidní emoce kolem nových explozí v muničním skladu u Vrbětic na Zlínsku. Novinářům ve středu řekl, že se nestalo nic závažného, ani situace v přilehlých obcích není taková, že by například mezi domy létaly šrapnely. Zbrzdí se ale sanační práce. Nové výbuchy podle ministra nastaly ve skladu vzdáleném od místa původní exploze 150 metrů.
03.12.2014 12:36 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1820 článků)

Stovky výbuchů munice vyděsily obyvatele Vrbětic, policie nařídila evakuaci

 
Série silných detonací probudila a notně vystrašila ve středu ráno obyvatele Vrbětic na Zlínsku. Minimálně část výbuchů šla z bezprostředního okolí epicentra původního výbuchu. Policisté evakuovali lidi pracující ve Vlárských strojírnách, obyvatele obcí Haluzice a Lipová. Uzavřeny jsou některé přístupové cesty v okolí, informovala Právo policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Obyvatelé obcí se zřejmě nebudou moci vrátit domů.
03.12.2014 09:01 |

podobné články

„Konvoj smrti": Lidé se bojí převozu munice z Vrbětic

 
Podle informací serveru Týden.cz se především občané Pardubického kraje velmi obávají převozu munice z vybuchujícího areálu ve Vrběticích do prostoru v Květné. Mluví se dokonce o „konvoji smrti". Otázkou ale zůstává, kdy k převozu dojde. Od Vrbětic se totiž v posledních dnech ozývaly další a další výbuchy.
14.12.2014 10:11 |

podobné články