Článek

Opatrný (ANO): Město plánuje investice do chodníků, komunikací a parkovišť téměř za 50 milionů korun

 
Kroměřížská radnice chystá v letošním roce investice do zvelebení chodníků, komunikací a parkovišť v celkové výši téměř 50 milionů korun.
19.01.2023 11:35 |

podobné články

Podobné články

Praha vydá příští rok na investice v dopravě 5,4 miliardy korun

 
Hlavní město vydá v příštím roce na investice v dopravě asi 5,4 miliardy korun. Peníze půjdou například do oprav mostů, komunikací a chodníků nebo na stavbu záchytných parkovišť P+R. Investovat se bude do přípravy výstavby městského okruhu z Pelc-Tyrolky do Štěrbohol známého jako Vlasta nebo do stavby Dvoreckého a Rohanského mostu. Zprávu přinesla ČTK.
14.12.2019 12:45 |

podobné články

Praha vydá příští rok na investice v dopravě 5,4 miliardy korun

 
Hlavní město vydá v příštím roce na investice v dopravě asi 5,4 miliardy korun. Peníze půjdou například do oprav mostů, komunikací a chodníků nebo na stavbu záchytných parkovišť P+R. Investovat se bude do přípravy výstavby městského okruhu z Pelc-Tyrolky do Štěrbohol známého jako Vlasta nebo do stavby Dvoreckého a Rohanského mostu. Zprávu přinesla ČTK.
14.12.2019 17:50 |

podobné články

Region Jihozápad dokončuje proplácení projektů komunikací za více než 200 milionů

 
Už téměř 134 milionů korun bylo k polovině letošního března proplaceno díky Regionálnímu operačnímu programu NUTS II Jihozápad (ROP JZ) v rámci 35. výzvy tohoto programu, zaměřené na rozvoj komunikací v obcích a městech Plzeňského a Jihočeského kraje. Tato poslední výzva ROP Jihozápad umožnila zájemcům čerpat finance z Evropské unie na rozvoj místních komunikací, tedy například na rekonstrukce silnic, parkovišť, chodníků či instalaci světelné signalizace.
24.03.2016 07:40 |

podobné články

Hlavní město vypoví smlouvy nájemcům parkovišť na svých pozemcích

 
Praha vypoví nájem provozovatelům zhruba 60 parkovišť, která nyní na městských pozemcích spravují soukromníci, informoval magistrát Výpovědi budou platit k 1. dubnu příštího roku. Hlavní město bude nadále parkoviště provozovat samo pravděpodobně prostřednictvím společnosti Technická správa komunikací (TSK). Celkem nyní Praha pronajímá asi 90 parkovacích ploch.
26.08.2017 06:40 |

podobné články

Chomutov: Město investuje do silnic, chodníků, parkovišť i škol

 
Celoročně pokračuje výstavba kulturně sportovního areálu na Zadních Vinohradech a navíc se nyní rozjíždí několik dalších staveb ve městě. V rámci Integrovaného plánu rozvoje města – Sídliště, místo pro život na sídlištích Kamenná, Březenecká, Zahradní a Písečná začaly v červenci rekonstrukce chodníků, vzniknou nové a přibudou i nová parkovací místa. To vše za 11 milionů korun. „Dalších 21 milionů investujeme do oblasti dopravy mimo projekty IPRM.
14.07.2011 08:35 |

podobné články

Karviná: Město dokončilo dvě investice - novou komunikaci a regeneraci domů

 
Novou komunikaci včetně chodníků a veřejného osvětlení v ulici Chodské v Karviné-Mizerově dokončilo město. Zaplatilo přes 14 miliónů korun a vybudovalo infrastrukturu pro lokalitu určenou k zástavbě rodinnými domy. Cesta má 400 metrů.
15.07.2011 14:30 |

podobné články

Praha zdraží P+R parkoviště i jízdenky na MHD

 
Hlavní město Praha od srpna zvedne cenu stání na většině záchytných P+R parkovišť, kterých provozuje 20. Na čtyřech budou lidé za denní stání platit 100 korun a na devíti 50 korun. Zbylých sedm parkovišť, jež nejsou hlídaná, bude nově na 12 hodin zdarma. Nyní řidiči na všech s výjimkou jednoho platí 20 Kč za den. Od srpna zdraží i jízdenky na městskou dopravu.
21.07.2021 17:30 |

podobné články

O čtyři vteřiny rychlejší! Místo rozvoje parkovišť chce Praha zkracovat proces parkování

 
Dlouhodobě je pražská metropole na štíru co se parkovacích míst týče. Důvodem je především nedostatek záchytných parkovišť P+R, kam mohou odstavit své vozy řidiči cestující do Prahy. Podle Zdeňka Hřiba se však momentálně řeší hlavně to, jak zautomatizovat výjezd, vjezd a placení na parkovištích P+R. Nový systém už hlavní město testuje v Letňanech prostřednictvím aplikace Moje Praha.
18.01.2020 09:50 |

podobné články

Firma EMS bude chtít po Praze kvůli opencard celkem 654 milionů

 
Vlastník opencard, firma EMS, žádá po Praze, dopravním podniku (DPP) a městské firmě Operátor opencard celkem 654 milionů korun. Nárokuje si je například za porušení licenčních smluv, služby nebo poškozování dobrého jména firmy. Novinářům to dnes řekl mluvčí EMS Martin Opatrný. V minulosti již EMS požadovala 170 milionů, z nichž se o 60 milionů korun soudí. Kartu opencard vlastní přes 1,2 milionu lidí. Město za systém zaplatilo asi 1,3 miliardy korun. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) uvedla, že částka dokazuje, jak je karta nevýhodná.
24.08.2015 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (799 článků)

Opravy mostů, silnic i chodníků: Do dopravní infrastruktury v Praze letos půjde 2,1 miliardy

 
V Praze vydá letos městská firma Technická správa komunikací (TSK) na investice do dopravní infrastruktury asi 2,1 miliardy korun a dalších přibližně 360 milionů na souvislou údržbu a velké stavby. To je zhruba stejně jako loni. Peníze jsou určeny na opravy mostů, silnic a chodníků, protihluková opatření nebo opatření pro cyklisty. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní.
14.02.2022 12:45 |

podobné články

Hlavní město chystá na příští rok investice v desítkách miliard. Nejvíce jich spolkne metro D

 
Vedení hlavního města plánuje v příštím roce vydat na investice přes 19,68 miliardy korun, což je meziročně více. Nejvíc peněz půjde na dopravu, a to 8,29 miliardy korun. Vyplývá to z návrhu rozpočtu na příští rok, který schválili pražští radní. Další peníze Praha vydá na investice prostřednictvím svých firem, které jsou v rozpočtu zaneseny v běžných výdajích. Návrh rozpočtu musí ještě projednat v prosinci zastupitelé.
30.11.2021 18:05 |

podobné články

Kladivo na autovraky: Poslanci podpořili nástroj, jak je dostat z ulic a parkovišť

 
Vlastníci silnic a veřejných parkovišť zřejmě budou mít širší práva odstraňovat z nich odstavené automobily. Budou moci nechat odtáhnout také vozidla, která nebudou mít déle než půl roku platnou technickou prohlídku. Novelu zákona poslanců ANO ve středu schválila Sněmovna. Podpořilo ji 179 přítomných poslanců. Nyní ji dostane k projednání Senát. Podle současného zákona je možné nechat odtáhnout vrak auta pouze v případě, že má silně poškozenou karoserii nebo mu chybí motor.
22.01.2020 10:30 |

podobné články

Procházka (ANO): Bílý posypový písek mizí z chodníků

 
Sníh a led z chodníků a komunikací zmizel, a jedinou památkou, která po nich zbyla, je bílý posypový písek. Ten se ale stává předmětem dotazů občanů na Úřadu Městského obvodu Plzeň 3, kteří se stejně jako minulý rok ptají, proč se k sypání používá bílý písek a proč se z chodníků hned neuklízí.
24.04.2021 15:10 |

podobné články

Praha bude mít příští rok na investice o 2,4 miliardy méně

 
Praha zřejmě bude mít příští rok na investice o 2,4 miliardy korun méně než v letošním roce. Celkový objem rozpočtu bude zhruba stejný, město by mělo hospodařit s částkou asi 43,7 miliardy korun. Na běžné výdaje by mělo být vyhrazeno kolem 34,9 miliardy korun, asi 7,8 miliardy by mělo být na investice. Asi 995 milionů dá Praha na dluhovou službu. Návrh rozpočtu dnes schválila rada města, jednat o něm bude ještě na konci měsíce zastupitelstvo.
13.11.2012 16:40 |

podobné články

Takhle má vypadat „rozvolňovací“ aplikace v Česku: Ke kadeřnici či do hospody s kódem

 
Epidemiologická situace v Česku se pozvolna lepší, mluví se proto o rozvolňování. Stát ale zvolil velmi opatrný přístup, dokonce tak opatrný, že nikdo netuší, co plánuje a v jakém časovém horizontu. Obchody, služby a další stále nemají výhled, kdy by se mohly dočkat alespoň částečného znovuotevření, což vadí mimo jiné Hospodářské komoře. Upozorňuje, že není důvod, aby testovaný či očkovaný člověk nemohl posedět na zahrádce restaurace nebo si nemohl jít koupit knihu. Přišla proto s mobilní aplikací nazvanou Bezpečná provozovna, která zavádí celý systém, kterým by se podle jejích slov mohl vrátit život do alespoň trochu normálních kolejí.
17.04.2021 05:35 |

podobné články

Hnutí ANO od státu loni dostalo 290 milionů, ODS 168 milionů. Kolik získali další?

 
Stát loni vydal na příspěvcích politickým stranám miliardu korun. Nejvíc - 290 milionů korun - získalo hnutí ANO bývalého premiéra Andreje Babiše, druzí skončili v příjmech od státu občanští demokraté se 168 miliony korun. Vyplývá to z tabulek, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí. Stát přispívá stranám na činnost podle počtu zastupitelů a zákonodárců a také na provoz jejich institutů, zvláštní kapitolu tvoří příspěvek na úhradu volebních nákladů za volby do Poslanecké sněmovny. Za loňské sněmovní volby vyplatil stát 515 milionů, nejvíc koalici ODS, lidovců a TOP OP Spolu - 149 milionů korun. Hnutí ANO za hlasy ve volbách získalo 146 milionů, koalice STAN a Pirátů 84 milionů korun. Hnutí SPD za zisk ve volbách dostalo vyplaceno 51 milionů korun.
17.02.2022 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25710 článků)

Železnice pro kraje. Jižní Moravu čekají důležité elektrifikace i příprava přestupních parkovišť

 
Budoucnost regionální železniční dopravy především na jižní Moravě. Tak by se dalo ve zkratce pojmenovat hlavní téma setkání u kulatého stolu, které dnes proběhlo na půdě Krajského úřadu Jihomoravského kraje. O důležitých infrastrukturních projektech, nákupu nových železničních jednotek nebo výstavbě Park and Ride parkovišť na něm spolu s dopravními experty, zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) a Českých drah (ČD) jednali představitelé kraje v čele s náměstkem hejtmana pro dopravu Romanem Hanákem.
09.06.2017 12:30 |

podobné články

Hejtmanka Pokorná Jermanová: Kraj chce vybudovat velká záchytná parkoviště P+R

 
Středočeští radní se v pondělí 29. října 2018 seznámili s dosavadním průběhem a budováním záchytných parkovišť P+R ve středních Čechách a schválili projektový záměr Výstavba krajských záchytných parkovišť P+R.
02.11.2018 21:41 |

podobné články

Praha od srpna zdraží ceny na P+R parkovištích. Kolik kde zaplatíte?

 
Praha od srpna zvedne cenu stání na většině záchytných P+R parkovišť, kterých provozuje 20. Na čtyřech budou lidé za denní stání platit 100 korun a na devíti 50 korun. Zbylých sedm, která nejsou hlídaná, budou nově na 12 hodin zdarma. Dosud řidiči na všech parkovištích kromě jednoho za den zaplatili 20 korun, informovala mluvčí městské Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Město od srpna zdraží také jednotlivé jízdné a sms jízdenky MHD.
21.07.2021 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Lišková (60 článků)