Článek

Oni mohou fungovat a my budeme omezeni? Včerejší krok vlády naštval obchodní centra

 
Covidová čísla letí strmě nahoru, nemocnice se neúprosně plní a vláda se snaží prostřednictvím zpřísněných opatření epidemii zbrzdit. Ve čtvrtek rozhodla o nouzovém stavu na třicet dnů a o řadě opatření omezujících kontakty, mimo jiné i o zákazu konzumace potravin v obchodních centrech. Asociace nákupních center ČR se bouří. Postup považuje za diskriminační.
26.11.2021 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Oni Oni (64 článků)
Podobné články

Karneval Maláčové a spol.! Seniorům dají 15 miliard, učitelům přihodí 9 procent. A zbytek lidí má šetřit? Senátor Zeman hájí ty, co na to všechno musí vydělat

 
ROZHOVOR „Z mého pohledu čím chudší stát, tím je to lepší, protože aspoň nebude rozhazovat. Je to venezuelský karneval, co oni předvádí. Dáme důchodcům patnáct miliard, podle pana ministra Plagy přidáme příští rok učitelům devět procent. A my máme šetřit? Proč lidem brát peníze? Vždyť co jim stát vezme, pouze přerozděluje. Budeme zvyšovat minimální mzdu, říká paní ministryně Maláčová, budeme platit alimenty za nezodpovědné rodiče... My teď jako senátoři budeme rozpočtově zodpovědní a oni to rok před volbami všechno rozhází. Proč jako? Kdo si vydělá peníze prací, je svéprávný, se svými penězi naloží lépe než stát. Lepší je, když jsou bohatí občané,“ myslí si Jaroslav Zeman, senátor, starosta a šéf továrny na výrobu hraček. Popisuje také zoufalou situaci obchodníků.
25.11.2020 21:35 |

podobné články

Tereza Spencerová: Debílek, kdo s „námi“ nesouhlasí, teď z NDR. Merkelová zve další migranty, nevíte? Porošenko naštval okolí. Schwarzenbergu, buďte rád za ty miliardy

 
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Každý, kdo si myslí něco jiného, než ‚my‘, a navíc dokonce i volí proti ‚nám‘, je debílek a čouhá mu sláma z bot,“ glosuje nadávky voličům AfD editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ve vážnějším duchu se pak věnuje zákonu vydanému na Ukrajině, který naštval Maďarsko, Bulharsko, Polsko, Rumunsko, Moldovu, Rusko a Řecko. Okomentovala též výrok Karla Schwarzenberga, kterým si posteskl nad tím, jak to tu všechno vypadá jinak, než si „oni“ představovali.
27.09.2017 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4034 článků)

3 tipy jak absolvovat pracovní oběd

 
Pojem oběd ihned člověku přivodí myšlenku na dobré jídlo, kávu a nealkoholický nápoj. Ovšem „pracovní oběd“ se netýká pouhého zahnání hladu. Projednávají se u něj obchodní záležitosti, což svým způsobem představuje formu společenské akce. Primárním účelem takového oběda, je projednávání dílčích otázek, jež se točí kolem obchodu a rovněž upevňování vzájemné důvěry. Většinou se pracovní oběd sjednává telefonicky nebo ústně. Může být také součástí celodenního jednání či konference. Často bývá zahájen kolem poledne. Tedy v rozmezí od 12 až 13 hodin. Určen je pouze pro pár vybraných hostů, nezřídka pouze pro dvě osoby. Doba trvání pracovního oběda je individuální. Protáhnout se klidně může i na dvě hodiny. Pracovní oběd podle jeho účelu Velmi záleží na tom, zda se jedná o pracovní oběd mezi obchodními partnery či kolegy. Během oběda mezi kolegy jde často jen o doladění pracovních záležitostí. Domlouvá se většinou na pracovišti osobně. Zveme-li na oběd obchodního partnera, pozýváme ho telefonicky nebo osobně. Předem stanovíme místo konání i termín. Slušností je nabídnout více možností, pro setkání. Výběr restaurace, kavárny přizpůsobíme tak, aby se náš obchodní partner cítil pohodlně. Kdo platí útratu? Útrata je v režii hostitele – toho, kdo oběd navrhl. Zvykem je i nabídka že si zaplatím svou část nebo půl útraty. Avšak hostitel většinou s poděkováním odmítne. Navrhovatel oběda by měl být předem na místě a komunikovat s personálem bez rozdílu, zda se jedná o ženu či muže. Pozvaný obchodní partner by neměl nikdy čekat na svého hostitele. Jak začít s konverzací Ať jde o oběd nebo setkání u kávy pakliže nemáte hlad, jde o příležitost k upevnění vztahů zcela neformálním způsobem na neutrální půdě. Ideální je začít společenskou konverzací a obchodní jednání nechat na později. Vhodná jsou nevtíravá témata. Například o rodině, dovolené, hobby. Uvolněná komunikace pomůže zbavit se oběma stranám počátečních nejistot. Zapomeňte na politiku či náboženská témata. Neskákejte nikdy druhému... Čtěte více Příspěvek 3 tipy jak absolvovat pracovní oběd pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.01.2016 09:05 |

podobné články

Česká obchodní inspekce varuje před podvodnými emaily. Distancuje se od nich

 
Česká obchodní inspekce zaznamenala v posledních hodinách velký počet stížností a dotazů na nevyžádané maily, které jsou rozesílány z e-mailové adresy kontrola@wwwcoi.cz. Tyto e-maily nejsou odesílány z České obchodní inspekce. Obsah e-mailu přesto vzbuzuje zdání, že by se mohlo jednat o oficiální kontrolu ČOI. V e-mailech přitom stojí, že během „kontroly“ stránek podnikatele či živnostníka byly zjištěny údajné nedostatky a je nabízena pomoc za úplatu. Od těchto e-mailů se Česká obchodní inspekce distancuje.
05.07.2016 20:25 |

podobné články

4 tipy pro krásné vlasy

 
Každá žena ať už má vlasy krátké či dlouhé je touží mít hezké a na pohled zdravé. Tím docílí jedině správnou a pravidelnou péči. Nejen kvalitní šampón, ale i vlasové kůry a zábaly. Stejně tak velkou péči, jako věnujeme své pokožce, si zaslouží pozornost i vaše hříva. První krok – mytí vlasů Před mytím vlasů si je kartáčem pročesejte. Se šampónem a kondicionérem by se mělo zacházet obezřetně. V jiném případě mohou oba přípravky vlasy zbytečně zatěžovat a vysušovat. Šampón nejdříve rozetřeme v dlaních, kdy se aktivují čistící částečky a teprve následně naneseme do vlasů. Vlasy opláchneme a postup zopakujeme. Kondicionér je vhodné u dlouhých kadeří nanášet pouze do jejich délky a na konečky. V závěru důkladně vypláchneme vlažnou – nikoliv horkou vodou. Druhý krok – sušení vlasů Neutírejte vlasy ručníkem třením – zacuchají se. Nejlépe je utvořit turban a vodu z vlasů jemně vytlačit. Mokré vlasy pročesáváme pouze řídkým hřebenem. Kartáčování si nechejte, až budou vlasy zcela suché. Jestliže hodláte vysoušet fénem, použijte ochranné vlasové mléko a fénujte z povzdálí. Nepřikládejte fén až k pokožce hlavy. Třetí krok – vitamíny a séra Nezapomínejte v pravidelných intervalech do vlasové pokožky vtírat vitamínové séra a popřípadě bylinkové koupele vlasů. Například šediny zbrzdí používání jablečného octa. Kopřiva rozjasní tmavé vlasy a heřmánek oživuje přirozeně světlé vlasy. Med pomáhá zase lámavým vlasům. Banán s olivovým olejem nejenže vyživuje, ale krotí neposlušné vlasy. Čtvrtý krok – styling Moderní přípravky podporují objem účesu zvlášť u jemných vlasů. Bez těch se v některých případech neobejdete. Nezapomínejte, že méně je někdy více. Před žehlením používejte ochranu vlasů, která zabrání přepalování. Objem také podpoří správný střih vlasů. Než mít dlouhé vlasy řídké, zplihlé a bez života – raději polodlouhé a prostříhané, kdy mají možnost se ozdravit. Příspěvek 4 tipy pro krásné vlasy pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
03.07.2015 08:56 |

podobné články

NOVA Plus nabízí televizní seriály ZDARMA! Podívejte se na včerejší Ulici

 
Nestihli jste včerejší díly zajímavých seriálů a pořadů na Nově. Pak právě pro vás byla spuštěna novinka. Na stránce www.novaplus.cz najdete včerejší pořady zdarma a bez registrace.
07.02.2014 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Nova (79 článků)

Frýdek-Místek má své první obchodní centrum

 
Ve čtvrtek 13. listopadu se otevřely brány nového obchodního centra Frýda na břehu řeky Ostravice. Slavnostní pásku přestřihli přesně úderem 11. hodiny ředitelka centra Petra Bujnošková společně se zástupcem developera, výkonným ředitelem GEMO Olomouc, Bohumilem Machem. Následně už měly zástupy nedočkavých návštěvníků možnost vstoupit do nových prostor obchodního komplexu. Až do neděle se zde mohou bavit během pestrého programu k otevření centra.
14.11.2014 08:56 |

podobné články

To je JEJICH pojetí demokracie. Oni si schválí cokoliv. Patrik Nacher k tomu, co včera zažila Sněmovna

 
Nezvolení opozičních nominantů do vedení Sněmovny, například dosavadního předsedy Radka Vondráčka, kritizuje pražský poslanec hnutí ANO Patrik Nacher. „Oni mají většinu a můžou si schválit cokoliv. Jenom ale obnažují to svoje vnímání zastupitelské demokracie. Pokud oni někdy kritizovali válcování ze strany vlády, tak teď dělají to samé,“ povšiml si. „Stavějí celou svoji kampaň na tom, že jsou koalicí změny, že to chtějí dělat líp. Takže takovéto dětinské ty jsi mi ukradl autíčko, já ti ukradnu panenku mně přijde jako nešťastné,“ domníval se.
11.11.2021 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Oni Oni (64 článků)

Česká správa sociálního zabezpečení: Přístupnost klientského centra omezují výkopové práce, dočasně nebude fungovat zastávka autobusu

 
Do pátku 16. 6. 2017 budou před budovami ústředí České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) v ulici Křížová v Praze 5 z důvodu obnovení kabelové sítě vysokého napětí probíhat výkopové práce. Ty si vyžádají omezení silniční provozu, parkování i přístupu do klientského centra pro důchodové pojištění.
08.04.2017 18:40 |

podobné články

Na Vyšehradě se s vakcinací nepřestane. Provoz očkovacího centra převezme soukromá firma

 
Očkovací centrum v Kongresovém centru na pražském Vyšehradě bude nadále fungovat. Od pondělí 20. září ho bude provozovat akciová společnost Medicon. Ta se na provozu centra podílí od jeho vzniku v dubnu, kdy centrum zřídil pražský magistrát. Praha provoz svého Metropolitního očkovacího centra ukončila k pátku. Očkování pod hlavičkou nového provozovatele bude v menším rozsahu. ČTK to sdělil mluvčí Prahy Vít Hofman.
18.09.2021 15:30 |

podobné články

Otevřela se muzea i obchodní centra. Doufají, že zmírní ztráty

 
Od pondělí je po zavedení nouzového stavu kvůli koronaviru znovu možnost otevřít některé objekty. Nově můžete navštívit některá muzea, galerie a obchodní centra. Stále ale platí přísná bezpečnostní opatření.
11.05.2020 15:20 |

podobné články

Bojíte se o práci? Možná vás vezmou tady: V Česku mají vyrůst nová imigrační centra za 95 milionů z veřejného rozpočtu

 
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura zveřejnil na YouTube kanálu SPD video, ve kterém upozornil na fakt, že vláda hnutí ANO, ČSSD a KSČM chce budovat čtyři nová imigrační centra v České republice. „Právě proto, že tu jsou ti migranti, o kterých oni tvrdí, že je nepřijímají, ale opak je pravdou,“ říká Tomio Okamura. Ministerstvo vnitra začátkem srpna zveřejnilo výzvu, aby se hlásily neziskové organizace, které by za 95 milionů z veřejného rozpočtu zřídily čtyři nová imigrační centra.
13.08.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2725 článků)

Korytář (Změna): Zastupitelé schválili omezení hazardu v Liberci

 
Po dlouhých jednáních se Změně pro Liberec ve spolupráci s dalšími stranami podařilo prosadit návrh na výrazné omezení hazardu ve stotisícovém městě. Zastupitelé na čtvrtečním zasedání odhlasovali návrh, který povede k zásadnímu omezení míst, kde je možné hazard provozovat, zásadně to již nebude možné např. v okruhu 150 m od základních a středních škol a každá žádost o nové kasino se bude posuzovat individuálně a ve vícestupňovém procesu. Proti omezení hazardu bylo pouze liberecké ANO včetně primátora.
02.02.2018 05:35 |

podobné články

TOP 09 se staví proti Zaorálkovi kvůli omezení pohybu pracovníků

 
TOP 09 se dnes vymezila proti výrokům ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) o možném omezení pohybu pracovních sil. Podle opoziční strany by takový krok poškodil českou ekonomiku. Zaorálek o omezení pohybu pracovníků mluvil v souvislosti s britským rozhodnutím opustit Evropskou unii.
20.03.2017 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2820 článků)

Líbánky v pekle: Chtěli romantickou svatbu na lodi, teď se topí v moči

 
Mladé milence v sobotu oddal kapitán na lodi a oni se těšili na romantickou svatební cestu. V neděli ale vypukl ve strojovně požár, přestala fungovat elektřina a oni teď spolu s dalšími tisíci pasažéry musí konat potřebu do igelitových pytlíků.
14.02.2013 13:40 |

podobné články

Němeček naštval i ty lékaře, kteří zatím byli v klidu, hlásí z rádia doktor

 
Václav Šmatlák z Asociace praktických lékařů se vysmál ministrovi zdravotnictví Svatopluku Němečkovi (ČSSD). Svým prohlášením, že praktičtí lékaři jsou milionáři, naštval člen vlády i ty doktory, kteří dosud byli v klidu.
21.09.2016 18:35 |

podobné články

Se posral! „Hra o trůny“ pokročila: Babiš má jasno, už si vybral a dost naštval kavárnu. Rozkol v ANO kvůli SPD

 
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO), jenž se snaží o sestavení vlády v druhém pokusu, se včera sešel s představiteli sociální demokracie. Po schůzce pak uvedl, že na stole je v současné době jediná možná varianta vládnutí – vláda ANO a ČSSD s podporou KSČM. Nejen tím pak některé jedince naštval.
22.02.2018 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23853 článků)

Naštval Babiše? Hrdina v červeném svetru Hamáček chyběl na tiskovce o koronaviru

 
Naštval se Babiš (za ANO) na Hamáčka (za ČSSD) a nepustil ho na pondělní tiskovku po jednání vlády? Tak si mnozí vysvětlují absenci ministra vnitra na brífinku. Sociální demokrat totiž o čtyřiadvacet hodin dříve vzal premiérovi slovo a ve velkém stylu ho zastínil.
16.03.2020 21:31 |

podobné články

Odmítači vakcín se na Slovensku nedostanou ani do nákupáků. Omezení dopadnou i na očkované

 
Slovenská vláda dnes rozhodla o zpřísnění karanténních omezení hlavně pro neočkované obyvatele, kteří v posledních 180 dnech neprodělali covid-19. Tato skupina lidí nebude moci od příštího týdne navštěvovat například nákupní centra a ani některé typy prodejen. Nová opatření se částečně dotknou i očkovaných, protože se snižuje maximální počet lidí na hromadných akcích. Vyplývá to z vyjádření premiéra Eduarda Hegera. Potvrzení o očkování či test na koronavirus zase budou muset od svých pracovníků vyžadovat zaměstnavatelé. Čtyřčlenná vládní koalice nepostupovala jednotně, ministři za menší liberální stranu Svoboda a solidarita (SaS) opatření nepodpořili kvůli zpřísnění omezení vůči naočkovaným.
18.11.2021 14:45 |

podobné články