Článek

ON-LINE: Ze zahraničí si koronavirus přivezlo 19 Čechů

 
Počet nových případů koronaviru v České republice se v úterý po třech dnech opět přehoupl přes sto, uvedlo po úterní půlnoci ministerstvo zdravotnictví. Ve středu pak přibylo zatím 80 případů, aktuálně nemocných je 4561, celkem se v ČR nakazilo 13 421 osob. Počet osob, které si v červenci nákazu přivezly ze zahraničí, stoupl na 19. Zveřejnilo to ministerstvo zdravotnictví.
15.07.2020 06:05 |

podobné články

Podobné články

Za týden si koronavirus ze zahraničí přivezlo 46 Čechů, nejvíce z Rakouska

 
Ze zahraničí si koronavirus v týdnu od 14. do 21. července přivezlo 46 Čechů. Údaje zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví s tím, že nejvíce lidí, u nichž se prokázala nákaza koronavirem, se vrátilo z Rakouska. Celkem je v ČR 5062 aktivních případů nákazy.
23.07.2020 13:35 |

podobné články

Virus si z ciziny přivezlo 46 Čechů. Nejčastěji se nakazili v Rakousku, kde ještě?

 
Koronavirem se od 14. do 21. července nakazilo v zahraničí pravděpodobně 46 Čechů, u kterých byl potvrzen covid-19. Více než třetina z nich si infekci přivezla z Rakouska. Následuje Srbsko s pěti případy a dále Bulharsko, Chorvatsko a Slovensko. Na webu o tom informuje ministerstvo zdravotnictví. Z dřívějších údajů úřadu vyplývá, že od začátku července si nový koronavirus ze zahraničí do Česka pravděpodobně přivezlo 65 lidí. Za stejnou dobu přibylo v ČR přes 2600 nakažených.
23.07.2020 13:35 |

podobné články

Virus z ciziny si přivezlo nově 52 Čechů. Statistikám vévodí Chorvatsko

 
Za poslední týden bylo pozitivně testováno 24 Čechů, kteří se pravděpodobně nakazili covidem-19 v Chorvatsku. Z Rakouska si jich nákazu přivezlo pět, ze Srbska čtyři. Celkem se za týden na přelomu července a srpna nakazilo v zahraničí 52 osob. Počty importovaných nákaz sdělila ČTK Renata Povolná z tiskového oddělení ministerstva zdravotnictví. Za stejný týden bylo pozitivně testováno celkem 1 755 lidí. Hlavní hygienička Jarmila Rážová v pondělí řekla, že v počtu nakažených jsou importy ze zahraničí naprosto zanedbatelné.
05.08.2020 19:15 |

podobné články

Audi přivezlo do Pekingu koncept A6 L e-tron

 
Audi přivezlo do Pekingu tři nová auta a jedním z nich je i předprodukční ekologický koncept A6 L e-tron takže pro vás máme první obrázky a pár detailů.
23.04.2012 16:20 |

podobné články

Paříž 2012 – Velká fotogalerie – Díl 2. – sportovní vozy

 
Tak a je tu pro vás také speciální galerie se 181 snímky pouze sportovních a luxusních automobilů. Letošní autosalon v Paříži na nová sportovní auta tak bohatý nebyl, ale na druhou stranu - to co se ukázalo, lze právem označit za špičku. Na samém vrcholu je aktuálně samozřejmě McLaren P1, který čeká na svého soupeře od Ferrari. A právě z Maranella přivezli do Paříže takovou specialitu - monokok z uhlíkových vláken právě pro nový vrcholný model F70. Co dále bylo k vidění? Tak třeba velmi očekávaný Jaguar F-Type, který sklidil velké ovace. Opět nechyběla speciální edice nadpozemského Bugatti Veyron, Lamborghini přivezlo omlazené Gallardo a další speciální edici Edizione Tecnica, Benz dorazil se 700 koňovým elektromobilem, Maserati vystavuje nové GranCabrio MC, u Porsche je skvělý koncept Panamery Sport Turismo, Bentley dorazilo z Crewe se závodním Continentalem GT3, Renault přivezl prototyp Clia RS, Volkswagen zase přispěchal s novým Golfem GTI, Peugeot chce taktéž oživit svou zábavnou historii s malým hatchem 208 GTi, a přiostřeným konceptem RCZ-R, a dokonce sestrojil i hybridní supersport s osmiválcem, Honda ohlásila nový Civic Type R a třeba Mini přivezlo nejrychlejšího Coopera v historii... Tak si říkám - zas tak málo toho není že?
28.09.2012 13:30 |

podobné články

V exotice uvízly s covidem stovky Čechů. Dovolená se může prodražit o desetitisíce

 
Až 500 Čechů uvízlo v zahraničí po pozitivním testu na koronavirus před návratem domů, nebo kvůli karanténě. V krajním případě se jim dovolená může prodražit o desítky tisíc korun. A to ať kvůli léčebným výlohám, tak kvůli ubytování v covid hotelech. To může vyjít i na 100 eur denně. Potíže Čechů řeší nejen cestovky a pojišťovny, některé složitější případy i ministerstvo zahraničí.
02.04.2021 05:35 |

podobné články

Češi jako nadřazená rasa? Romy považujeme za líné, muslimy za násilníky

 
Více než tři čtvrtiny Čechů považují Romy za nemorální, 85 procent respondentů je označilo za líné a přes čtyři pětiny Čechů si myslí, že Romové porušují zákony. Toto hodnocení je výsledkem přesvědčení Čechů o vrozené nižší inteligenci některých etnik a národů a nadřazenosti některých kultur, uvedli autoři průzkumu pro Sociologický ústav AV ČR.
16.12.2015 19:45 |

podobné články

Záchrana Čechů v zahraničí má být snazší. Do zákona o armádě míří i strach z Ruska

 
Jak efektivně pomoci Čechům, kteří se dostanou v zahraničí do zajetí? Jak reagovat na průjezdy cizích armád? Na vládu v pondělí míří návrh, který se týká armády české – spočívá totiž ve změně nasazování českých vojsk v zahraničí v případě různých katastrofických scénářů včetně záchrany Čechů v zahraničí. Ale i v úpravě pobytu cizích vojsk u nás. Argumentuje se v něm přitom mj. Ruskem či hrozbou útoků a živelných katastrof.
05.12.2016 06:30 |

podobné články

Z Nepálu přiletěla skupina Čechů, vítalo je pivo i šampaňské

 
Letadlo, které do Nepálu přivezlo tým českých záchranářů, se dnes vrátilo do Prahy s 45 Čechy a dalšími občany Evropské unie evakuovanými kvůli zemětřesení. Na letišti na ně čekala zhruba padesátka příbuzných.
30.04.2015 20:25 |

podobné články

Odvážný britský policista: Dal pokutu Hillary Clinton!

 
Před pokutou neochránilo Hillary Clinton (65) ani několik zuřivých bodyguardů. Manželka amerického exprezidenta Billa Clintona (67) a bývalá ministryně zahraničí přebírala v Londýně výroční cenu Chatham House a auto, které ji přivezlo zaparkovalo bez lístku v placené zóně.
17.10.2013 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Bill Clinton (278 článků)

ŠKODA testuje elektrickou Octavii Green E Line

 
S deseti elektromobily Octavia Green E Line od tohoto okamžiku testuje Škoda elektrický pohon vozů v každodenním provozu. Octavia Green E Line je prvním čistě elektricky poháněným vozem české automobilky. Cílem zkušebního provozu je získání praktických uživatelských zkušeností s elektrickým pohonem v běžném silničním provozu. „Octavia Green E Line dokazuje naši technologickou kompetenci na poli [...]
16.01.2012 09:45 |

podobné články

Studenti z ČVUT učí matiku i fyziku. Pomohou i při technických problémech s on-line výukou

 
Pomoc s on-line výukou nabízejí rodičům studenti fakulty elektrotechnické z pražského ČVUT. Kromě doučování z matematiky či fyziky mohou rodiny také využít pomoc s technickými problémy během on-line vyučování. V současné době je do projektu zapojeno 73 dobrovolníků a hlásí se další. Studenti budou doučovat svěřené žáky minimálně do konce roku, aby byl efekt dlouhodobý. Fakulta elektrotechnická je vůbec první nepedagogická fakulta, která se do pomoci s on-line výukou zapojila.
23.11.2020 17:30 |

podobné články

Vzpoura moogů. Úvod do sedmdesátkového art rocku

 
Koncem sedmdesátých let se čeští hudebníci obávali vzpoury moogů. V roce 2006 prý začnou tyto mašinky skládat a lidi budou zbyteční. Nestalo se. Místo toho přišel koronavirus a moogy všech zemí zmlkly. To nic nemění na tom, že hudební stroje času bývají zábavné a takovým strojem je i edice Supraphonu, kterou poznáte podle slova „Line“ na konci (např. Big Beat Line a Jazz Rock Line).
02.02.2021 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Rock Rock (66 článků)

Tesco: Češi mohou on-line nakupováním ušetřit téměř jeden pracovní týden ročně

 
Společnost Tesco je v České republice průkopníkem on-line nákupu potravin. Poprvé službu spustila před 4 lety a aktuálně je dostupná čtyřem milionům Čechů v celkem sedmi krajích. On-line nákupem lidé ušetří skoro jeden celý pracovní týden za rok! Tesco nyní rozšiřuje službu Klikni & vyzvedni, která bude nově dostupná v Brně a okolí.
08.04.2016 11:50 |

podobné články

Prudce vzrostl počet Čechů vězněných v zahraničí

 
Během loňského roku se prudce zvýšil počet Čechů, kteří jsou v zahraničí ve vazbě, nebo byli odsouzeni do vězení. Zatímco v roce 2010 bylo takto vězněno 662 lidí, loni už jich bylo 1034. Informovalo o tom v pondělí ministerstvo zahraničí.
18.06.2012 15:40 |

podobné články

Smrt a zranění v zahraničí: Kolika Čechů se to loni týkalo? Smutné prvenství má Chorvatsko

 
V loňské turistické sezoně mírně ubylo Čechů, kteří zemřeli v zahraničí. Zastupitelské úřady nejčastěji řešily žádosti o náhradní doklady, ačkoliv ve srovnání s loňským rokem jejich počet poklesl. Mírně narostl počet hospitalizovaných českých občanů a nezměnil se počet nehod. Na tiskové konferenci k zahájení letošní turistické sezony to v úterý oznámila ředitelka konzulárního odboru ministerstva zahraničí Markéta Meissnerová.
12.06.2018 14:45 |

podobné články

Vysílali jsme: Petříček o návratu Čechů, kteří uvízli v zahraničí

 
Kvůli uzavřeným hranicím a omezeným letům v důsledku pandemie koronaviru má řada Čechů v zahraničí problém s návratem do vlasti. Zvlášť pokud jsou na jiném kontinentu, než je Evropa. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) promluvil o tom, co chce pro Čechy v cizině udělat.
18.03.2020 13:45 |

podobné články

V zahraničí je stále 2500 Čechů, do Velikonoc má být většina doma, řekl Petříček

 
V zahraničí aktuálně stále pobývá 2500 Čechů, kteří se chtějí se vrátit zpět do České republiky. Ministerstvo zahraničí pro ně postupně pošle repatriační lety, pro některé z nich pak přijedou autobusy. Na páteční tiskové konferenci to sdělil šéf resortu Tomáš Petříček (ČSSD).
03.04.2020 11:00 |

podobné články

V cizině je stále uvězněno 180 Čechů, odhalil Petříček. Repatriace stály 100 milionů

 
Repatriačními autobusy a letadly, které vypravilo ministerstvo zahraničí, se do Česka vrátilo více než 5000 českých občanů. Další tisíce lidí se dostaly do vlasti komerční dopravou nebo v repatriačních letadlech jiných zemí. V zahraničí nyní zůstává zhruba 180 Čechů, kteří mají zájem o návrat, česká diplomacie se jim snaží pomoci ve spolupráci s jinými státy. Novinářům to ve středu řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Náklady na repatriační lety byly přes 100 milionů korun, podle Petříčka může až 75 procent této částky proplatit Evropská unie.
15.04.2020 15:00 |

podobné články