Článek

Omezíme pravomoci prezidenta, plánují politici! Češi jsou proti

 
Miloš Zeman se tak dlouho kolébal na hraně ústavních zvyklostí a tvrdil, že jsou idiotské, až některým politikům došla trpělivost a do budoucna tomu chtějí zabránit. Jejich návrh omezit pravomoci prezidenta se ovšem lidem ani trochu nezamlouvá!
14.01.2015 15:36 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21487 článků)
Podobné články

Politici chtějí omezit pravomoci prezidenta. Souhlasíte? Hlasujte!

 
Miloši Zemanovi se vrací to, jak až doposud pohrdal Ústavou a "idiotskými ústavními zvyklostmi". Trvalo to sice dva roky, ale teď ostatní politici vrací úder. Chtějí omezit pravomoci prezidenta a lépe mu v Ústavě vyjmenovat jeho povinnosti.
13.01.2015 18:46 |

podobné články

Soudci a žalobci odmítají další snížení platů, o němž mluví politici

 
Snížíme platy ústavních činitelů, zdaníme si náhrady, omezíme imunitu i počty funkcionářů ve Sněmovně. S tímto vzkazem v pondělí přišli vyjednavači pravděpodobné trojkoalice ODS – TOP 09 – VV. A protože budují „projekt proti zadlužování a korupci“, chtějí začít šetřit u sebe. Narážejí však u soudců a státních zástupců.
01.06.2010 08:05 |

podobné články

Pecková (TOP 09): Psychotesty pro exekutory jsem nikdy nenavrhovala

 
Reakce na článek serveru Denik.cz „Politici proti lichvě: Omezíme úroky zákon".
01.10.2013 22:25 |

podobné články

Co politici plánují s centrem Prahy? Přijďte s nimi diskutovat do Divadla ABC

 
V úterý 30. září od 17 hodin se v kavárně Divadla ABC bude konat diskuzní panel na téma „Co politici plánují s centrem Prahy“. Debatu pořádá Sdružení Nového Města pražského ve spolupráci s Městskými divadly pražskými a zúčastní se jí zástupci politických stran 65 Demokratů Jana Kasla, ANO, ČSSD, koaliční kandidátka – STAN, KDU-ČSL, Iniciativa občanů, LES, ODS a TOP 09. Moderátorem diskuze bude Jan Adámek, předseda Sdružení Nového Města pražského. Vstup pro veřejnost je zdarma.
15.09.2014 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Adámek (16 článků)

Až devatenáct nových destinací plánují otevřít České aerolinie v nadcházející letní sezóně

 
Až 19 nových destinací a 25 pravidelných linek plánují provozovat České aerolinie v nadcházející letní sezóně. Kromě spojů do Billundu, Bilbaa, Boloně, Corku a Osla, které společnost oznámila vloni na podzim, budou České aerolinie nově operovat také do Atén, Bordeaux, Liverpoolu, Porta, Stavangeru, dále pak plánují otevřít pravidelné linky do Benátek, Kristiansandu, Växjö, Linköpingu, Poznaně, Gdaňska, Stuttgartu a několik dalších linek s odlety mimo Prahu.
12.02.2015 17:16 |

podobné články

Taxikáři plánují v pátek zablokovat Prahu: Policie chce problémům v dopravě předejít

 
Napadání řidičů Uberu, vylepování štítků a stávka před budovou letiště. Pražští taxikáři válčí s řidiči konkurečních služeb a nehodlají se jen tak vzdát. Podle informací Blesk.cz plánují v pátek zablokovat Prahu podobně, jako se to stalo před několika lety v centru metropole. Policisté však plánují veškerým problémům předejít tím, že svolali schůzku s institucemi, kterých by se mohla tato situace případně dotknout.
19.09.2017 18:55 |

podobné články

Tomáš Krystlík: Kdy si konečně Češi přiznají, že ČSR vznikla podvody Masaryka a Beneše?

 
Aby článek nebyl dlouhý, omezíme se pouze na jednání oněch obou exulantů od dubna 1918 a tak uvedeme na správnou míru neúplná tvrzení v článku Zdeňka Čecha (www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kdyz-profesor-Amerikan-konecne-u-Wilsona-prosadil-ceskoslovenskou-vec-S-historickym-publicistou-Zdenkem-Cechem-o-klicovych-krocich-ke-vzniku-statu-550149)
05.09.2018 22:15 |

podobné články

Šéf NKÚ proti poslancům: Návrh změn pravomocí je zmetek

 
Poslanecký návrh, který podle autorů rozšiřuje pravomoci Nejvyššího kontrolního úřadu, je zmetek, práci úřadu by naopak zkomplikoval, řekl v neděli v České televizi prezident NKÚ Miloslav Kala. Podle něho navrhovaná úprava ve skutečnosti pravomoci NKÚ zužuje.
19.01.2014 15:45 |

podobné články

Jako v roce 1989. Češi a Slováci plánují společnou protivládní demonstraci

 
Iniciátoři Holešovské výzvy, kteří již nyní vystupují a nadále plánují vystupovat jako Národní rada, ve svých aktivitách neustávají, putují českými a moravskými městy. V sobotu jsou v Brně, v pátek navštívili Slovensko a vyzvali Slováky, kteří nyní velmi intenzívně vedou boj proti korupci kvůli kauze Gorila, aby se v rámci tohoto boje s Čechy opět spojili.
11.02.2012 14:20 |

podobné články

Jako v roce 1989. Češi a Slováci plánují společnou protivládní demonstraci

 
Iniciátoři Holešovské výzvy, kteří již nyní vystupují a nadále plánují vystupovat jako Národní rada, ve svých aktivitách neustávají, putují českými a moravskými městy. V sobotu jsou v Brně, v pátek navštívili Slovensko a vyzvali Slováky, kteří nyní velmi intenzívně vedou boj proti korupci kvůli kauze Gorila, aby se v rámci tohoto boje s Čechy opět spojili.
11.02.2012 14:30 |

podobné články

Turecko se odklání od sekularismu a demokracie, míní politici

 
Čeští politici včetně prezidenta Miloše Zemana míní, že se Turecko pod prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem odklání od sekulárního státu a od demokracie. Reagovali tak na nedělní referendum o posílení pravomocí hlavy tureckého státu. Někteří politici soudí, že Evropská unie by měla ukončit přístupové rozhovory s Tureckem.
17.04.2017 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21487 článků)

Policie kvůli zneužití pravomoci obvinila dva ostravské úředníky

 
Policie ve čtvrtek zadržela dva úředníky ostravského městského obvodu Jih. Muže ve věku 48 a 57 let obvinila z trestných činů pletichy při veřejné soutěži a veřejné dražbě a zneužití pravomoci veřejného činitele. Muži jsou podezřelí z toho, že jako zaměstnanci úřadu údajně zneužili svých pravomocí a za úplatu přislíbili ovlivnění výběrového řízení veřejné zakázky, řekla dnes ČTK ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.
28.06.2013 18:25 |

podobné články

ANO chce upravit normy, které mají rozšířit pravomoci NKÚ

 
Poslanci ANO plánují upravit normy, které mají rozšířit pravomoci Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Chtějí, aby NKÚ mohl kontrolovat i to, jak samosprávy nakládají s majetkem, což podle nich předložené návrhy neumožňují. Novinářům to řekla poslankyně Věra Jourová (ANO). Na dnešním jednání Sněmovny, která normy začne projednávat, ale budou poslanci ANO hlasovat pro.
21.01.2014 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (415 článků)

ČLK: Omezíme-li korupci, budou peníze na platy lékařů

 
České zdravotnictví je podle prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka prorostlé korupcí. Peníze na vyšší platy lékařů se podle něj ztrácejí například v nákupech předražených přístrojů či léků.
11.01.2011 12:20 |

podobné články

Svobodní a Soukromníci: Obnovme vlastnické vztahy k půdě. Jde o jedinou obranu proti suchu

 
V posledních týdnech před krajskými volbami přicházejí strany a hnutí s prohlášeními, jak zvládnout problémy se suchem, které nás v posledních dvou letech obstojně potrápilo. Z přehlídky nápadů volně parafrázuju ty, které by mě pobavily, kdyby problém nebyl skutečně vážný: vytvoříme strategii, omezíme spotřebu vody v krajských budovách, do zásad územního rozvoje kraje namalujeme nějaké nové fleky, kterými něco nového zakážeme nebo povolíme, posypeme zemědělce dotačním cukrem a oni se začnou chovat slušně ke krajině
20.09.2016 17:45 |

podobné články

Nová smlouva EU přenese české pravomoci jinam. Kam, to se neví

 
Chystaná smlouva Evropské unie o rozpočtové odpovědnosti přenáší české pravomoci na nadnárodní úroveň. Není ale jasné, na koho přesně budou dotčené pravomoci přeneseny.
15.01.2012 16:40 |

podobné články

Egyptský prezident zrušil omezení svých pravomocí: Velení armády poslal do důchodu

 
Egyptský prezident Muhammad Mursí dnes zrušil ústavní deklaraci poskytující široké pravomoci armádě. Vydalo ji velení ozbrojených sil těsně před červnovými prezidentskými volbami a podstatně tak omezilo prezidentovy pravomoci.
12.08.2012 23:30 |

podobné články

Osobnosti: Muhammad (171 článků)

Rozšíření pravomocí NKÚ je třeba předložit znovu, shodli se v ČT poslanci

 
Místopředsedové Poslanecké sněmovny Jiří Pospíšil (ODS) a Lubomír Zaorálek (ČSSD) se v nedělních Otázkách Václava Moravce České televize shodli na tom, že novelu o rozšíření pravomocí NKÚ je třeba předložit znovu, protože jde o správný krok. Zaorálek v pořadu vyjádřil překvapení nad tím, že senátoři ČSSD návrh na rozšíření pravomocí nepodpořili.
10.02.2013 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1880 článků) , Lubomír Zaorálek (2428 článků) , Jiří Pospíšil (1880 článků)

Peake kopíruje agendu Věcí veřejných. Vláda je k návrhu na změnu pravomocí NKÚ neutrální

 
Neutrálně se dnes vláda postavila k návrhu na změnu pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) a příslušné ústavní změny, které jako poslanecký návrh předložila vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM) a poslanec Stanislav Polčák (TOP 09/Starostové). Novinářům to po jednání vlády řekl premiér Petr Nečas (ODS). Místopředsedkyně vlády a poslanec vládní strany opět přišli s návrhem, aby se pravomoci NKÚ kromě na krajů a obcí rozšířily na zdravotní pojišťovny, veřejné vysoké školy a výzkumné instituce a na příspěvkové organizace krajů a obcí. 
02.05.2013 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9280 článků) , Karolína Peake (1613 článků) , Stanislav Polčák (251 článků)