Článek

Omezení pro Čechy v zahraničí zavinila vláda zlehčováním situace na Karvinsku, tvrdí opozice

 
Část opozice se pustila do české vlády, že svým „liknavým“ přístupem a zlehčováním situace na Karvinsku, kde se šíří koronavirová nákaza, zapříčinila to, že Slovinsko, Lotyšsko, Estonsko a Kypr začaly nově omezovat Čechům vstup na své území. To komplikuje mnohým Čechům dovolenou. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) by se mohla situace změnit do týdne.
04.07.2020 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1223 článků)
Podobné články

Nákaza na Karvinsku se šíří i mimo horníky. Hejtman má obavy, Vojtěch má přitvrzení v záloze

 
Situace týkající se koronavirové nákazy na Karvinsku se zhoršuje. Mezi lidmi, u nichž se nově prokázala nákaza koronavirem, už nejsou jen horníci, ohnisko se přenáší do komunity. Případnou karanténu pro okres ale vedení Moravskoslezského kraje nařídit nemůže, ta je v kompetenci hygieniků. ČTK to v neděli řekl hejtman Ivo Vondrák (ANO). Ředitelka Krajské hygienické stanice ale míní, že současný nárůst případů covidu-19 na Karvinsku se od předchozích dní mimořádně neliší. Pode ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) jde o krajní řešení.
05.07.2020 10:55 |

podobné články

„Na Karvinsko jste se vykašlali,“ schytala to vláda. Dusno bylo i kvůli školákům

 
Situace kolem koronaviru na Karvinsku se podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) uklidňuje. Nákaza se tam nekontrolovaně nešířila, řekl ministr poslancům na čtvrteční mimořádné schůzi. Covidem-19 onemocněli na Karvinsku hlavně pracovníci dolů OKD a členové jejich rodin. Opozice ve Sněmovně neprosadila výzvu vládě, aby bylo možné provádět až 30 000 testů denně na koronavirus, ani žádný z dalších svých návrhů. Ministr zdravonictví v průběhu debaty neuměl říct, co přesně se bude dít ve školách na podzim, ministr školství Robert Plaga (za ANO) chyběl, a tak bylo o další porci kritiky postaráno.
09.07.2020 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1223 článků)

V roce 2017 budou jižní Čechy opravdu pohodové

 
„Jižní Čechy pohodové“. To je název krajského projektu, který v návaznosti na předloňské „Jižní Čechy aktivní“, loňské „Jižní Čechy husitské“ a letošní „Jižní Čechy olympijské“, připravuje na příští rok v rámci podpory turismu v regionu Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR).
21.11.2016 22:20 |

podobné články

Oberreiter (SPO): Nůžky mezi vedením země a společností se rozevírají

 
Vedení země adekvátně nereaguje na vzniklou situaci. Svou nerozhodností, pomalostí a zlehčováním situace bezprostředně ohrožuje bezpečnost obyvatelstva.
28.11.2015 09:21 |

podobné články

Opozice šila do vlády kvůli Karvinsku: A virus prý neustupuje!

 
Na mimořádné schůzi se včera sešli poslanci, aby řešili koronavirovou situaci na Karvinsku. A opozice nešla pro ostrá slova daleko. Ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (33, za ANO) nazvali »teflonovým« ministrem!
10.07.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1223 článků)

„Ďábel“ Radim Uzel: Těžké obvinění od mladého filmového labužníka. Jde o sex a násilí

 
Filmový kritik Kamil Fila kritizuje známého sexuologa Radima Uzla, který podle něj v české společnosti svými výroky legalizuje sexuální násilí. „Zcela nepochybně není prvním, kdo v české společnosti přišel s otevřeným šovinismem, misogynií a zlehčováním násilných trestných činů, ale je takového chování symbolem a tváří,“ tvrdí Fila, podle nějž Uzel sexuální násilí zlehčuje, a dokonce o něm žertuje, což z pozice mediálně známého sexuologa škodí.
25.11.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Radim Uzel (123 článků)

Smrt pilota zavinila skrytá srdeční vada

 
Smrt hlavního pilota, který v únoru zemřel při přistávání letadla z Varšavy do Prahy, zavinila skrytá srdeční vada. Zjistil to Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. Vyšetřování také prokázalo, že muž nebyl pod vlivem alkoholu nebo drog. Místo pětapadesátiletého kapitána s letadlem v pražské Ruzyni nouzově přistál druhý pilot.
02.05.2012 14:15 |

podobné články

Výbuch plošiny a ropnou katastrofu zavinila bublina metanu

 
Výbuch a potopení ropné plošiny v Mexickém zálivu zřejmě zavinila bublina metanu. Ta unikla z vrtu, vystoupala těžebním zařízením vzhůru a po prolomení bariér způxobila explozi.
08.05.2010 11:20 |

podobné články

Zářijový požár v karlovarské areně zavinila závada na autě

 
Zářijový požár v karlovarské multifunkční hale KV Arena zavinila technická závada na automobilu, který byl zaparkován v podzemních garážích.
29.12.2010 11:00 |

podobné články

Policisté obvinili ženu, která při nehodě zavinila smrt dvou lidí

 
Šumperští policisté obvinili čtyřiadvacetiletou řidičku, která letos v červnu zavinila nehodu osobního auta, při které zemřeli dva lidé. Žena je obviněna z usmrcení z nedbalosti. Její trestní stíhání se však může ještě rozšířit. Odborníci totiž v její krvi objevili stopy pervitinu a marihuany. Znalci nyní zjišťují, do jaké míry byla řidička drogami ovlivněna. Dnes to řekl šumperský policejní mluvčí Josef Bednařík.
09.09.2011 14:30 |

podobné články

Dara zavinila smrt motocyklisty: Dostala 3 roky podmínku

 
Dara Rolins zavinila smrt motocyklisty Jindřicha Rotrekla (†63). Podívejte se na rozsudek. Zpěvačka dostala podmínku 3 roky a musí zaplatit odškodné.
14.08.2012 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2676 článků)

Policistka zavinila nehodu, při níž zemřela dívka (†14): Dostala jen podmínku!

 
Možná šla ze školy, možná za kamarádkou, domů k rodičům už se ale nevrátila. Čtrnáctiletá dívka z Prahy zemřela při nehodě, kterou zavinila nepozorná policistka. Ta nejenže od soudu odešla jen s podmínkou, ale dokonce dál vykonává svou práci!
29.04.2013 09:20 |

podobné články

Jamajská hvězda měla pozitivní dopingový test. Zavinil ho KRÉM!

 
Jamajská sprinterka Veronica Campbellová – Brownová měla pozitivní dopingový test a prý ho zavinila zavinila zakázaná látka obsažená v krému, který použila k léčbě svalového zranění.
19.06.2013 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Veronica Campbell (1 článek)

Čtyřčlenná rodina zahynula na přejezdu: Srážku automobilu s vlakem zavinila řidička

 
Policisté uzavřeli vyšetřování tragické nehody, při které loni v červenci zemřela čtyřčlenná rodina. Na železničním přejezdu v Černožicích na Královéhradecku měla řidička ignorovat světelnou výstrahu, čímž zavinila srážku vlaku s osobním automobilem. Protože byla na vinně jen zesnulá řidička, vyšetřovatelé případ odložili.
13.05.2020 08:45 |

podobné články

Horníky uctí na půlnočních mších. OKD obnoví těžbu v zasaženém dole po Vánocích

 
Památku třinácti horníků, kteří ve čtvrtek zemřeli při výbuchu metanu a následném požáru v Dole ČSM ve Stonavě na Karvinsku, dnes večer uctí lidé na půlnočních mších ve Stonavě na Karvinsku i v Ostravě. Ve Stonavě bude dokonce oltář svaté Barbory, patronky horníků, střežit hlídka v hornických uniformách. ČTK to řekl stonavský farář Roland Manowski. Těžba uhlí v severní lokalitě Dolu ČSM ve Stonavě na Karvinsku bude obnovena 27. prosince. Speciálními hrázemi zůstane na několik týdnů uzavřen jen prostor, který ve čtvrtek odpoledne zasáhl výbuch metanu a následný požár.
24.12.2018 10:20 |

podobné články

Mikuláši Mináři, je to zlé. Tohle si o jeho akci s Křečkem myslí Jindřich Šídlo. A valí se to dál

 
Šéfkomentátor serveru Seznam Zprávy má za to, že členové spolku Milion chvilek pro demokracii udělali první chybu. S akcí Křeček. Tato chyba ale dala do ruky zbraň těm, kteří drží v rukou skutečnou moc a mohou teď Milion chvilek tlouct klackem. Před zlehčováním prospěšných akcí Milionu chvilek pro demokracii varoval komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych. Petr Honzejk v textu pro Hospodářské noviny upozornil, že ani Babiš, kterému nejsou akce Milionu chvilek po chuti, si nemůže dovolit všechno.
19.02.2020 17:01 |

podobné články

Osobnosti: Martin Mikuláš (33 článků)

Ministerstvo důrazně varuje před cestami do Francie, o zpřísnění pro Čechy uvažuje Německo

 
České ministerstvo zahraničí nedoporučuje cesty do Francie a důrazně před nimi varuje. Uvedl to v Radiožurnálu náměstek ministra zahraničí Martin Smolek. Česko také zruší výjimku pro Kanárské ostrovy a zařadí je po bok Španělska, které je nyní pro Čechy červené. Stane se tak od 14. září. Na druhou stranu Chorvatsko zůstane zelené. Země také jedná s Německem, které zvažuje zpřísnění opatření pro Čechy.
04.09.2020 08:25 |

podobné články

V Motole si dnes lidé připomněli oběti komunismu

 
Na motolském hřbitově se dnes sešli pamětníci, aby uctili památku obětí komunismu. Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS), pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) i další politici při té příležitosti varovali před zapomínáním a zlehčováním hrůz totality. V souvislosti s tím poukázali i na neutěšenou situaci v Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR).
11.05.2013 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1625 článků) , Bohuslav Svoboda (736 článků)

Situace na Karvinsku se zhoršuje. Mezi nově prokázanými případy jsou nejen horníci, nákaza se šíří do komunity

 
Situace týkající se koronavirové nákazy na Karvinsku se zhoršuje. Mezi lidmi, u nichž se nově prokázala infekce koronavirem, už jsou nejen horníci, ohnisko se přenáší do komunity. Případnou karanténu pro okres ale vedení Moravskoslezského kraje nařídit nemůže, ta je v kompetenci hygieniků. ČTK to dnes řekl hejtman Ivo Vondrák (ANO).
05.07.2020 12:15 |

podobné články