Článek

Ombudsman jednal s Ministerstvem práce a sociálních věcí o důchodové reformě

 
Ombudsman a jeho spolupracovníci v úterý jednali se zástupci Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) o tématu důchodové reformy.
27.05.2021 20:20 |

podobné články

Podobné články

Ať si to nechá vysvětlit, říká nesmysly. Maláčová vrací úder Babišovi kvůli důchodové reformě

 
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) se ohradila proti tvrzení premiéra Andreje Babiše (ANO), že její návrh důchodové reformy poškodí 90 procent důchodců. Premiér by měl podle Maláčové přijít na jednání důchodové komise a nechat si vše vysvětlit.
17.01.2020 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22260 článků)

A dost, Drábku. Úřady začnou lidem vysvětlovat důchody po svém

 
Zatímco ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek zvažuje rozjetí informační kampaně k důchodové reformě v režii soukromé PR agentury, na úřadovnách České správy sociálního zabezpečení mají napilno již teď. A chystají se na mnohem větší nápor dotazů k důchodové reformě. Vlastní formu kampaně vysvětlující reformy chystá ČSSZ podle tiskového mluvčího Pavla Gejdoše také. Dokázat to chce ale jen za 50 tisíc korun.
05.07.2011 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1079 článků)

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR informuje o Týdnu sociálních služeb

 
V pondělí 5. 10. 2015 byl zahájen Týden sociálních služeb pořádaný Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR, jenž se koná letos již po sedmé. Týden sociálních služeb je obdobím prezentací, setkávání se a odborných diskuzí, hlavní cíl však zůstává stejný: akcentování a zviditelnění sociálních služeb jako přirozené a nutné součásti každé moderní společnosti. K Týdnu sociálních služeb, během kterého proběhnou konference, kongresy, workshopy, veletrhy sociálních služeb, výstavy, setkání, ale i celostátní den otevřených dveří poskytovatelů sociálních služeb, se přihlásily stovky zařízení poskytujících sociální služby po celé ČR.
06.10.2015 15:31 |

podobné články

Nečas jednal se Sobotkou o důchodové reformě

 
Premiér a předseda ODS Petr Nečas se sešel se šéfem ČSSD Bohuslavem Sobotkou. Jednali o důchodové reformě a způsobu omezení volebních výdajů politických stran.
27.05.2011 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9562 článků) , Petr Nečas (9357 článků)

Školský ombudsman: Ředitelé a učitelé potřebují větší podporu

 
Školský ombudsman Ladislav Hrzal je ve funkci již pět měsíců. Z hlediska počtu podání stížností vidí ombudsman jako nejzávažnější problém právní pomoci ředitelů a pedagogů v situacích, které řeší a jsou leckdy složité profesně i lidsky. MŠMT proto zajistí právní osvětu vedení škol a vyšší právní podporu. Ve své činnosti se ombudsman zaměřuje především na problém šikany.
13.02.2017 20:25 |

podobné články

Školský ombudsman: Ředitelé a učitelé potřebují větší podporu

 
Školský ombudsman Ladislav Hrzal je ve funkci již pět měsíců. Z hlediska počtu podání stížností vidí ombudsman jako nejzávažnější problém právní pomoci ředitelů a pedagogů v situacích, které řeší a jsou leckdy složité profesně i lidsky. MŠMT proto zajistí právní osvětu vedení škol a vyšší právní podporu. Ve své činnosti se ombudsman zaměřuje především na problém šikany.
19.02.2017 21:30 |

podobné články

ČSSD vyzvala koalici k diskuzi o důchodové reformě

 
Místopředseda sociálních demokratů Lubomír Zaorálek vyzval vládní koalici k jednání o důchodové reformě a s ní spojeném navýšení daně z přidané hodnoty, kterou má opozice za daň nejnespravedlivější. Bývalý předseda Jiří Paroubek ČSSD kritizoval, že mlčí k ožebračování lidí.
08.03.2011 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4094 článků) , Lubomír Zaorálek (2799 článků)

Nastává průlom v důchodové reformě

 
Minulý týden v noci se neplánovaně sešla K9, aby projednala nové požadavky Věcí veřejných. Podle dobře informovaného zdroje, který se jednání přímo účastnil, se klíčoví vyjednavači dohodli na zcela zásadním obratu v důchodové reformě.
04.04.2011 12:35 |

podobné články

Nečas: Důchodovou reformu spojíme s hlasováním o důvěře

 
Vláda v červnu spojí část důchodové reformy s žádostí o vyslovení důvěry. Poslanci budou hlasovat pouze o té části reformy, kterou má na starosti ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) - o zdravotní reformě a reformě sociálních výdajů.
22.04.2011 10:45 |

podobné články

Francie se bouří proti důchodové reformě, v pondělí začne stávka

 
Francouzští odboráři plánují v pondělí večer zahájit stávku na protest proti plánované důchodové reformě.
06.09.2010 12:35 |

podobné články

Petici ČSSD proti důchodové reformě podepsalo 90 tisíc lidí

 
Sociální demokraté představili petici „Petice proti nespravedlivé důchodové reformě a za odchod vlády P. Nečase“, kterou už podle nich podepsalo 90 782 občanů. Podpisy získávala ČSSD hlavně na demonstracích 17. listopadu.
30.11.2011 15:45 |

podobné články

Vysílali jsme: Rektorka Nerudová o důchodové reformě a daňovém balíčku. Kdo to zaplatí?

 
Důchodová reforma - téma, které už několik let vzbuzuje emoce a vášně napříč generacemi i politickým spektrem. V pátek představila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) návrh na úpravu penzijního systému a už za pár dní ho chce poslat k připomínkám. S jakými výhradami přišli na jednání důchodové komise zástupci mezinárodní organizace OECD? Jaké hlavní změny můžeme očekávat? A jak budou penze do budoucna financovány? Nejen o tom jsme v pondělním Epicentru hovořili s předsedkyní Komise pro spravedlivé důchody a rektorkou Mendelovy univerzity Danuší Nerudovou.
30.11.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Neruda (29 článků)

ODS i VV mají výhrady k Drábkově sociální reformě

 
Koaliční strany ODS a VV mají výhrady k sociální reformě, proti níž v úterý před ministerstvem práce a sociálních věcí (MPVS) demonstrovali handicapovaní občané.
22.03.2011 16:20 |

podobné články

ÚOHS zahájil nové správní řízení s ministerstvem sociálních věcí kvůli výplatě dávek

 
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zahájil nové správní řízení s ministerstvem práce a sociálních věcí (MPSV) kvůli systému výplaty sociálních dávek. ÚOHS má pochybnosti o tom, zda ministerstvo postupovalo správně, řekl ve čtvrtek předseda úřadu Petr Rafaj.
10.05.2012 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rafaj (251 článků)

Ombudsman řeší omezení přeshraničního pohybu v důsledku epidemie

 
Ombudsman Stanislav Křeček se 12. května obrátil na ministra vnitra ve věci opatření týkajících se překročení státní hranice, která byla přijata v souvislosti s epidemií. Ombudsman tak reaguje na podněty stěžovatelů, jichž se tato opatření dotýkají.
24.05.2020 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (529 článků)

VV chtějí širší než jen koaliční shodu na reformě důchodů

 
Věci veřejné (VV) by chtěly širší shodu na důchodové reformě než jen v rámci vznikající vládní koalice ODS, VV a TOP 09. Dohoda by měla být i s ČSSD, řekl novinářům předseda Věcí veřejných Radek John a jeden z hlavních vyjednavačů Vít Bárta.
10.06.2010 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2467 článků) , Vít Bárta (2849 článků)

Ombudsman si posvítil na černé stavby šedé eminence ODS

 
Ombudsman Otakar Motejl razantně zasáhl do případu údajně černé stavby vlivného ústeckého podnikatele a neméně významného občanského demokrata Patrika Oulického, považovaného za šedou eminenci severočeské ODS. Ten si údajně bez povolení nechal rozšířit v Moravanech v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) České středohoří své atraktivní sídlo. Ombudsman trvá na novém prošetření kauzy.
16.04.2010 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (105 článků)

Ombudsman Varvařovský rezignuje k 20. prosinci na svou funkci

 
Ombudsman Pavel Varvařovský chce k 20. prosinci skončit ve své funkci, dnes řekla mluvčí kanceláře veřejného ochránce práv Iva Hrazdílková. Jaký je důvod rezignace, neuvedla a dodala, že ani Varvařovský to nebude chtít nikterak komentovat. Ombudsman je momentálně na dovolené.
11.12.2013 14:30 |

podobné články

Víte, kdo to je Pavel Varvařovský? Byl to váš ombudsman, který složil funkci

 
Ombudsman Pavel Varvařovský chce k 20. prosinci skončit ve své funkci. ČTK to dnes řekla mluvčí kanceláře veřejného ochránce práv Iva Hrazdílková. Jaký je důvod rezignace, neuvedla a dodala, že ani Varvařovský to nebude chtít nikterak komentovat. Ombudsman je momentálně na dovolené.
11.12.2013 14:45 |

podobné články