Článek

Okradený si chytil svého zloděje: Cizinec chtěl ukrást špičkové kolo, sportovec ho předal policii

 
Na nápad jít krást kolo do fitness centra zřejmě jen tak nezapomene zloděj (31) v Brně. Předpokládal, že se sveze na špičkovém kole za 150 tisíc korun, místo toho si ale zaběhal. Nakonec se svezl i v policejním autě.
22.06.2017 10:50 |

podobné články

Podobné články

Jak vybrat ideální horské kolo?

 
Výběr toho správného horského kola se může zdát jako maličkost. Přijdete do obchodu, rozhlédnete se a koupíte si to, které se vám líbí nejvíc. Jenže to může být ta největší chyba. Stejně jako jinde, i tady je nutné pečlivě vybírat a zvažovat a brát v úvahu různé parametry. Víte, jak vybrat to nejlepší horské kolo pro vás? Na výběr máme ze dvou základních typů Horská kola jsou dnes v módě a ta klasická, silniční, si dnes pořizuje málokdo. Milovníci nižších i náročnějších terénů potřebují kolo, které jejich koníčku plně vyhoví. V první řadě se při výběru musíme rozhodnout, jestli si pořídíme horské kolo s pevným rámem (někdy nazývané také hardtail) nebo celooodpružené. První zmiňované poznáme podle pevného rámu a odpružené přední vidlice a nenabízí nám takový komfort při jízdě v terénu například přes kořeny či větší výmoly. Na to se hodí právě horské kolo celoodpružené, které má i zadní tlumič, díky němuž je zdolávání terénních nerovností výrazně komfortnější. Na velikosti záleží Další kategorií, na níž bychom se při koupi nového horského kola měli soustředit, je velikost kola. Jasné je, že jiné je dětské, jiné pro starší děti a jinak vypadá kolo pro dospělé. Podle rovného či zkoseného rámu a dalších prvků také snadno odlišíme dámské a pánské kolo. Ale když hovoříme o velikosti, máme na mysli i něco trochu jiného. Základní velikosti kol určených pro dospělé jsou 26, 27,5 a 29 palců. Liší se v jízdních vlastnostech, ovladatelnosti a rychlosti akcelerace. Při výběru je nutno soustředit se také na velikost rámu, délku sedlové trubky a s tím spojenou výšku budoucího uživatele horského kola. Skoro dvoumetrový muž bude totiž potřebovat úplně jinak vysoké než drobná 150 centimetrová žena. A pokud si nejste jistí, nedělejte si starosti, personál prodejny vám určitě poradí a naučí vás i, jak kolo správně seřídit – případně doporučí,... Čtěte více Příspěvek Jak vybrat ideální horské kolo? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.07.2016 04:30 |

podobné články

Chilané vyzráli na zloděje: Kolo, které nelze ukrást!

 
Je to sen snad každého cyklisty - mít kolo, které vám nikdo neukradne. Splněním přesně takového snu je Yerka, prototyp jízdního kola sestrojený třemi chilskými studenty strojírenských oborů, píše agentura AP. Pokud by chtěl někdo jejich kolo ukrást, musí ho zničit, a je tak naprosto zbytečné ho krást.
17.11.2014 12:05 |

podobné články

Mladíkovi feťák vykradl auto a ještě mu vyhrožoval: Policii ho okradený předal na zlatém podnose

 
Neuvěřitelně zamotaný případ z Plzně pomohl vyřešit okradený barman. Feťák, který se mu vlámal do auta, je totiž známý pro široké spektrum trestné činnosti. Policisté si pro něj přišli až domů, kde nakonec museli zasahovat kvůli volání o pomoc zevnitř bytu!
16.10.2015 17:00 |

podobné články

Chytil zloděje, marně čekal na policii. Neměla auto

 
Bývalý voják chytil zloděje a zavolal na pomoc policisty. Ti ale nepřijeli, protože neměli auto.
06.11.2009 19:50 |

podobné články

Nechal si ukrást Android a pak sledoval zloděje [krátký film]

 
Jmenuje se Anthony van der Meer a žije v Nizozemí. Ukradli mu iPhone a on udělal neobvyklou věc – úmyslně si nechal ukrást ještě jeden smartphone. Tentokrát však s Androidem a hlavně bezpečnostním softwarem Cerberus, pomocí kterého sledoval zloděje.
16.02.2017 16:20 |

podobné články

Okradený Michal: Sám si vypátral auto i zloděje

 
Za nalezení sběratelsky cenného sportovního vozu, který mu ukradli, vypsal Michal Pustka (25) z Trojanovic na Novojičínsku odměnu. Podařilo se mu tak vypátrat zloděje svého tuningového auta, které si cení na 700 tisíc korun. Přihlásil se mu totiž právě pachatel.
24.10.2010 06:40 |

podobné články

Kovboj „složil“ zloděje lasem. „Je to jako chytat dobytek,“ prohlásil

 
Divokou honičku v neobvyklém obsazení sledovali v pátek návštěvníci supermarketu v americkém státě Oregon, kde se na parkovišti za zlodějem kol vydal kovboj na koni. Muž, který se snažil odjet na ukradeném bicyklu, po chvíli skončil na zemi s lasem omotaným kolem nohou. Rančer předal zloděje policii a kolo vděčné majitelce.
12.06.2016 08:25 |

podobné články

Divoká honička na eskalátorech! Mladík v metru chytil zloděje, ale zase ho pustil

 
Cestující ve stanici pražského metra Anděl sám zadržel zloděje. Měl ale tak dobré srdce, že ho pustil a lup vrátil okradené ženě. Zloděje teď hledá policie.
07.04.2014 22:20 |

podobné články

TO JE FRAJER! Okradený mladík si SÁM VYPÁTRAL zloděje!

 
Mladého muže (20) ze Zlína okradl muž, kterého u sebe nechal přespat, nakonec se mu ale podařilo zloděje vypátrat. Agentuře Mediafax to v pondělí oznámila mluvčí zlínských strážníků Šárka Škubalová.
19.09.2011 16:50 |

podobné články

Zveřejnil foto zloděje a... Teď má platit pokutu!

 
Tohle se může stát jen v Česku! Majitel prodejny elektrokol Jakub Ditrich dostal pokutu 5000 Kč plus správní poplatek 1000 Kč za to, že na internetu zveřejnil fotku zloděje. Podle Úřadu na ochranu osobních údajů okradený muž totiž porušil jeho práva! Ditrich pokutu odmítá uhradit a chce se bránit soudně!
09.05.2012 12:15 |

podobné články

Zmatky úřadů: Jeden okradený dostal za zveřejněné fotky zloděje pokutu, druhý ne

 
Úřad pro ochranu osobních údajů použil při podobných případech dvojí metr. Jednou za zveřejnění fotky zloděje na internetu udělil pokutu, podruhé nikoliv.
17.06.2012 20:40 |

podobné články

Okradený DJ vzal spravedlnost do svých rukou: Svázal zloděje, hodil do kufru a objížděl bazary!

 
Okradl ho kamarád, a tak se s ním vypořádal po svém. Michal Jirák (44), známý jako DJ Mysh, přišel o techniku a vinylové desky. Zloděje našel a ten musel kápnout božskou, kam všechno prodal. Teď prý ale dýdžeje vyšetřuje policie kvůli jeho únosu!
04.10.2013 18:30 |

podobné články

Průlomový rozsudek soudu se zastal podnikatele: Měl právo zveřejnit foto zloděje!

 
Fotku zloděje může okradený zveřejnit! Průlomový rozsudek vynesl Městský soud v Praze a zastal se okradeného podnikatele, který za to dostal od Úřadu na ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) pokutu.
28.05.2015 05:05 |

podobné články

Krutý osud roztomilé dvouleté holčičky z Václaváku: Její děda se ozval policii a prozradil, proč ji nikdo nechce

 
"Příběh dvouleté holčičky, kterou na Václavském náměstí v Praze předal neznámý muž policii":http://www.extra.cz/znate-ji-dvouletou-holcicku-nikdo-nehleda-nikomu-nechybi-a-policii-ji-predal-neznamy-muz, zahýbal o víkendu celým Českem. Kousky skládačky se začaly pomalu rozkrývat, když se policii ozval dědeček holčičky, který si všiml události na serveru tn.cz.
29.07.2013 09:50 |

podobné články

Náhodný svědek zalarmoval strážníky: Chytili zloděje ještě v autě, které vykrádal

 
Za všímavost může poděkovat jednomu ze svých sousedů majitel renaultu z brněnských Zábrzdovic. Včas totiž upozornil strážníky na zloděje, který chtěl auto zřejmě ukrást. Ti ho bleskově dopadli.
02.01.2018 13:50 |

podobné články

Žena vyskočila přímo ze sprchy stíhat zloděje

 
Velmi nevhodnou oběť si vybral britský lupič, který se rozhodl obohatit se o cizí jízdní kolo. V koupelně domu, u kterého bylo kolo opřené, se totiž v době krádeže sprchovala jeho majitelka žena, která se se ztrátou bicyklu nechtěla smířit. Aniž by se usušila, hodila na sebe džíny, svetr, skočila do svého jaguáru a jala se zloděje stíhat.
22.07.2009 09:15 |

podobné články

Majitel domu v Praze nachytal zloděje: V šarvátce ho zabil!

 
Chtěl chránit svůj majetek a vyhnat zloděje ze svého pozemku v pražských Kobylisích. Došlo mezi nimi ale ke konfliktu, během něhož Miíroslav J. zloděje bodl, a ten na následky zranění zemřel.
04.06.2015 10:35 |

podobné články

Žena v županu překvapila zloděje, kteří se jí snažili ukrást auta

 
Odvážně se zachovala jedna Britka, která si všimla dvou zlodějů, jež jí chtěli ukrást auta zaparkovaná na dvoře jejího domu. Lapkům se bez obav postavila, a ačkoliv schytala pár ran, zaskočila je takovým způsobem, že utekli s prázdnýma rukama, napsal Daily Mirror.
12.04.2014 06:10 |

podobné články

STUDENT PŘEVEZL ZLODĚJE: Nechal si ukrást telefon a následně ho jím sledoval. O všem dokonce natočil film!

 
Zajímalo vás někdy, co zloděj udělá s telefonem, který vám ukradne? Už nad tím přemýšlet nemusíte. Na otázky vám odpoví film, který natočil student z Nizozemska. Nechal si úmyslně ukrást telefon, ovšem ještě před tím do něj nainstaloval sledovací software.
22.12.2016 09:50 |

podobné články