Článek

OKD přeruší těžbu ve všech dolech na Karvinsku. Podíl nakažených v dolech ČSM přesáhl dvacet procent

 
Společnost OKD přeruší od pátku na šest týdnů těžbu uhlí ve všech dolech na Karvinsku. Firma k tomu přistoupila po zjištění nepříznivých výsledků testování na koronavirus způsobující nemoc COVID-19 v dolech ČSM. ČTK to dnes řekla mluvčí OKD Naďa Chattová. Petr Kopřivík z Krajské hygienické stanice v Ostravě řekl, že ze 3 403 otestovaných pracovníků dolů ČSM bylo 704 pozitivních. Podíl činí 20,7 procenta.
02.07.2020 20:50 |

podobné články

Podobné články

OKD zastavuje těžbu uhlí! Koronavirus se dál nekontrolovaně šíří! Nemocní nevědí, že jsou přenašeči

 
Společnost OKD přeruší od pátku těžbu ve všech dolech na Karvinsku. Důvodem je stále rostoucí počet nakažených koronavirem. Z 3403 otestovaných pracovníků dolů ČSM bylo 704 pozitivních, to je 20,7 %.
02.07.2020 15:40 |

podobné články

OKD čelí útoku hackerů, přerušilo těžbu ve všech dolech. Bojí se o bezpečnost

 
OKD z bezpečnostních důvodů přerušila těžbu ve všech svých dolech na Karvinsku. Důvodem je hackerský útok, ochromil počítačovou síť firmy, řekl v pondělí mluvčí OKD Ivo Čelechovský. Pro Blesk Zprávy dodal, že bezpečnost horníků není ohrožena. Na místě jsou odborníci z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Firma už zahájila reinstalace nejdůležitějších stanic a obnovu systémůí. Analýza viru bude k dispozici až v novém roce a kompletní obnova dat bude časově náročná. Na vyšetřování útoku spolupracuje s OKD policie, uvedl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).
23.12.2019 17:30 |

podobné články

Ve všech dolech na Karvinsku se opět začne těžit uhlí

 
Po šestitýdenním přerušení těžby se v pátek znovu naplno rozjíždí provoz ve všech dolech společnosti OKD na Karvinsku. V odpoledních hodinách se začne těžit v Dole Darkov, ČSA i v dolech ČSM-Sever a Jih. Důvodem přerušení těžby bylo rozšíření epidemie koronaviru mezi zaměstnance dolů a jejich rodiny.
14.08.2020 10:00 |

podobné články

Mezi horníky z dolů ČSM je 17 procent nakažených koronavirem. „Je to špatné,“ ví hygiena

 
Mezi testovanými pracovníky dolů ČSM-Sever a ČSM-Jih na Karvinsku je nejméně 17 procent pozitivních na koronavirus, který způsobuje nemoc covid-19. Původní podíl nakažených činil 15 procent, epidemiolog Petr Kopřivík z Krajské hygienické stanice (KHS) v Ostravě poté pro Českou televizi upřesnil, že se číslo zvýšilo na 17 procent. Pozitivních bylo přes 500 z více než 3400 odebraných vzorků. Všechny vzorky ještě nejsou vyhodnoceny.
30.06.2020 16:05 |

podobné články

Horníky uctí na půlnočních mších. OKD obnoví těžbu v zasaženém dole po Vánocích

 
Památku třinácti horníků, kteří ve čtvrtek zemřeli při výbuchu metanu a následném požáru v Dole ČSM ve Stonavě na Karvinsku, dnes večer uctí lidé na půlnočních mších ve Stonavě na Karvinsku i v Ostravě. Ve Stonavě bude dokonce oltář svaté Barbory, patronky horníků, střežit hlídka v hornických uniformách. ČTK to řekl stonavský farář Roland Manowski. Těžba uhlí v severní lokalitě Dolu ČSM ve Stonavě na Karvinsku bude obnovena 27. prosince. Speciálními hrázemi zůstane na několik týdnů uzavřen jen prostor, který ve čtvrtek odpoledne zasáhl výbuch metanu a následný požár.
24.12.2018 10:20 |

podobné články

OKD okamžitě přerušila těžbu ve všech dolech, zaútočili na ni hackeři

 
Obětí útoku hackerů se stala den před Vánoci těžební společnost OKD. Firma proto z bezpečnostních důvodů přerušila těžbu na všech čtyřech činných dolech.
23.12.2019 17:35 |

podobné články

Na Karvinsku začaly plošné testy v dalších dolech. Počty nakažených tu výrazně narostly

 
Na dole ČSM-Sever ve Stonavě na Karvinsku ráno začalo další plošné testování pracovníků OKD na koronavirus. Potrvá do začátku příštího týdne, nejpozději by mělo skončit v úterý. K páteční 07:00 bylo odebráno přes 200 vzorků, vyhodnotí se prostřednictvím laboratorního PCR testu. Testování je bez problémů, řekla ČTK mluvčí OKD Naďa Chattová. Celkem má podstoupit testy přes 3000 lidí.
26.06.2020 08:45 |

podobné články

OKD má po útoku hackerů novou počítačovou síť. Těžbu obnoví po vánočních svátcích

 
Společnost OKD už má vytvořenou plně funkční oddělenou interní počítačovou síť, která zajistí, že po hackerském útoku bude moci být ve všech dolech firmy na Karvinsku obnovena těžba. Síť spustí v noci, tak aby se v pátek mohlo začít těžit uhlí. ČTK to dnes sdělil mluvčí OKD Ivo Čelechovský.
26.12.2019 08:55 |

podobné články

Koronavirus má 17 procent z testovaných horníků na Karvinsku. Nakažených bude víc, říká hygienik

 
Mezi testovanými pracovníky dolů ČSM-Sever a ČSM-Jih na Karvinsku je nejméně 17 procent pozitivních na nový typ koronaviru SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc covid-19. Je možné, že počty infikovaných budou stoupat, protože všechny vzorky ještě nejsou vyhodnoceny.
30.06.2020 16:00 |

podobné články

V Dole ČSM na Karvinsku vybuchl metan. Zemřelo 13 lidí

 
Výbuch metanu v dole ČSM na Karvinsku ve čtvrtek nepřežilo 13 horníků, z toho 12 Poláků a Čech. Dva zranění zůstávají v nemocnici, jeden je v kritickém stavu. Polsko vyhlásilo na neděli státní smutek. Místo tragédie v pátek navštívili i premiéři obou zemí, Mateusz Morawiecki a Andrej Babiš. Babiš mimo jiné uvedl, že by bylo spravedlivé odškodnit rodiny všech zemřelých stejně. Pokud by kompenzace nemohlo vyplatilo OKD, jehož součástí důl je, bude se podle Babiše angažovat stát, který těžební společnost vlastní prostřednictvím státního podniku Prisko.
20.12.2018 21:30 |

podobné články

OKD po útoku hackerů znovu těží. Škody firma teprve počítá, má novou síť

 
Společnost OKD podle plánu obnovila těžbu ve svých dolech na Karvinsku, kterou v pondělí ukončila z bezpečnostních důvodů po hackerském útoku na firemní počítačovou síť. V pátek to potvrdil mluvčí OKD Ivo Čelechovský. Obnovení těžby bylo možné po vytvoření oddělené interní počítačové sítě nezbytné kvůli bezpečnosti.
27.12.2019 13:05 |

podobné články

Počítače v OKD napadl kryptovir, firma hned přerušila těžbu

 
Obětí útoku hackerů se stala den před Vánoci těžební společnost OKD. Firma proto z bezpečnostních důvodů přerušila těžbu na všech čtyřech činných dolech. Systém napadl kryptovir a obnova systému bude časově náročná. Kryptovir napadl na začátku měsíce i systém nemocnice v Benešově.
23.12.2019 18:50 |

podobné články

V podzemí Dolu ČSM na Karvinsku zahynul 46letý horník

 
V podzemí Dolu ČSM na Karvinsku včera odpoledne zahynul šestačtyřicetiletý horník. Zemřel při manipulaci s hydraulickým zařízením. Příčiny neštěstí se vyšetřují. Na webu těžební společnosti OKD o tom informoval mluvčí firmy Marek Síbrt.
09.08.2014 06:30 |

podobné články

Těžbu v dolu Paskov prodlužovat nemůžeme, odmítl šéf OKD návrh státu

 
Ředitel OKD Ján Fabián v nedělních Otázkách Václava Moravce uvedl, že společnost nemůže přistoupit na návrh státu a prodloužit těžbu v dole Paskov. Uzavřít jej chce v roce 2014, vláda by ráda prodloužila těžbu o dva roky.
22.09.2013 12:25 |

podobné články

Vojtěch mírnil emoce v „promořené“ Karviné: Město neuzavřeme. Ocenil uzavírku v OKD

 
Těžební společnost OKD od pátku zastavuje těžbu ve všech dolech na Karvinsku, kde přetrvávají přísnější omezení, než ve zbytku republiky. Do Moravskoslezského kraje ve čtvrtek zavítal i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). „V tuto chvíli skutečně neplánujeme uzavřít region ani město. Ta situace to nevyžaduje,“ prohlásil Vojtěch v Karviné.
02.07.2020 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1165 článků) , Adam Vojtěch (906 článků)

Majitelem OKD je po fiasku s Bakalou opět stát. Po krachu odkoupil firmu za 80 milionů

 
Majitelem těžební společnosti OKD je od středy znovu stát. Akcie OKD v Karviné převzali zástupci státního podniku Prisko, stát za ně zaplatil téměř 80 milionů korun. Firma má nové představenstvo, jeho předsedou a výkonným ředitelem se stal Boleslav Kowalczyk, který byl dosud v OKD ředitelem činných důlních závodů. V dolech na Karvinsku pracuje i se zaměstnanci dodavatelských firem okolo 9500 lidí.
04.04.2018 16:25 |

podobné články

Těžba po útoku hackerů v OKD stále stojí. Experti tvoří novou lokální síť

 
Odborníci ve společnosti OKD, jejíž počítačovou síť v pondělí ochromil hackerský útok, pokračují ve vytváření lokální sítě tak, aby především zajistili výrobu a bezpečnost zaměstnanců. ČTK to dnes řekl mluvčí OKD Ivo Čelechovský. Zdůraznil, že čidla metanu nepřestala fungovat, a bezpečnost horníků tak nebyla ohrožena. Firma v pondělí z bezpečnostních důvodů ukončila těžbu ve všech svých dolech, na svátky tam ale stejně měl být omezený provoz bez těžby. Těžit se má znovu začít v pátek 27. prosince.
24.12.2019 10:40 |

podobné články

V ČR pracuje stále víc cizinců, jejich počet loni přesáhl 13 procent

 
Česká ekonomika se stále více spoléhá na zaměstnance s cizím státním občanstvím, jejich podíl vzrostl v roce 2018 na 12,4 procenta a loni v pololetí přesáhl 13 procent. Ještě v roce 2010 činil šest procent. Většinu cizinců tvoří Ukrajinci, Slováci a Vietnamci, významný podíl zaujímají také občané Ruska, Polska, Bulharska a Rumunska, napsala ČTK.
16.01.2020 18:46 |

podobné články

V ČR pracuje stále víc cizinců, jejich počet loni přesáhl 13 procent

 
Česká ekonomika se stále více spoléhá na zaměstnance s cizím státním občanstvím, jejich podíl vzrostl v roce 2018 na 12,4 procenta a loni v pololetí přesáhl 13 procent. Ještě v roce 2010 činil šest procent. Většinu cizinců tvoří Ukrajinci, Slováci a Vietnamci, významný podíl zaujímají také občané Ruska, Polska, Bulharska a Rumunska, napsala ČTK.
16.01.2020 23:51 |

podobné články