Článek

Okamurův Úsvit nakonec Sobotkovu vládu nepodpoří

 
Šéf hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamura na dnešní tiskové konferenci před hlasováním o důvěře vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD) prohlásil, že členové poslaneckého klubu vládu svými hlasy nepodpoří a odejdou ze sálu. Předsedové koaličních stran ČSSD, ANO a KDU-ČSL totiž nesplnili požadavek Úsvitu, který slíbil podporu výměnou za prosazení obecného referenda.
18.02.2014 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2187 článků)
Podobné články

Úsvit ani komunisté nepodpoří Sobotkovu vládu. Jedni odejdou, druzí se zdrží hlasování

 
Poslanci hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury nebudou hlasovat pro vyslovení důvěry vládě. Při hlasování opustí jednací sál. Proti podpoře bude také ODS, komunisté se zdrží hlasování.
18.02.2014 09:40 |

podobné články

Babiš: Nechápu, proč ČSSD nepodpoří vládu a vyhrožuje volbami

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) nechápe, proč ČSSD při hlasování o nedůvěře vládě kabinet nepodpoří a vyhrožuje předčasnými volbami. Sdělil to ČTK. Hnutí ANO, které Babiš vede, podle něj předčasné volby nechce. Širší vedení koaliční ČSSD dnes rozhodlo, že poslanci strany při pátečním hlasování opustí sál. Jejich absence vládu ANO a ČSSD neohrozí, protože pro vyslovení nedůvěry je třeba 101 hlasů. ANO ani komunisté přitom návrh 92 opozičních poslanců nepodpoří.
21.11.2018 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15366 článků)

VV: Sobotkovu vládu nepodpoříme

 
Věci veřejné v žádném případě nepodpoří vládu Bohuslava Sobotky, ze které by naopak v každém případě více či méně vykukoval Miroslav Kalousek.
28.06.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6659 článků)

ODS nepodpoří případnou úřednickou vládu

 
ODS nepodpoří případnou úřednickou vládu, která by měla nahradit končící kabinet premiéra Petra Nečase. Sestavení takového kabinetu je podle ODS snahou obejít Parlament, na jehož důvěře má podle ústavy být vláda postavena. Shodlo se na tom dnes grémium strany. Úřednickou vládu chce jmenovat Zeman, podporu ve Sněmovně pro ni ale vyjednanou nemá. 
24.06.2013 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9288 článků)

ODS vládu nepodpoří kvůli programu i svému závazku voličům

 
ODS nepodpoří při dnešním hlasování vládu Andreje Babiše (ANO) kvůli tomu, že se vládní hnutí ani nepokusilo o sestavení většinové vlády. Dalšími důvody jsou program, který jde proti požadavkům občanských demokratů na omezení byrokracie a snížení daní, a fakt, že pro podporu vládě ODS nemá mandát od svých voličů. Novinářům to před dnešním hlasováním řekl šéf strany Petr Fiala. Vyloučil i to, že by mohla ODS podpořit menšinovou vládu ANO při případném druhém pokusu.
10.01.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15366 článků) , Petr Fiala (1424 článků)

Úsvit nepodpoří návrh na zrušení lustračního zákona

 
Hnutí Úsvit známého podnikatele Tomio Okamury nepodpoří návrh KSČM na zrušení lustračního zákona. Na krátkém setkání s novináři to dnes uvedli zástupci hnutí. Žádný z poslanců Úsvitu prý pro zrušení lustračního zákona ruku nezvedne, nicméně mají volné hlasování v tom smyslu, že se mohou hlasování zdržet či z jednacího sálu odejít.
11.02.2014 13:40 |

podobné články

Pravice říká Sobotkovi ne, KSČM a Úsvit ještě uvidí

 
Sobotkova vláda by neměla mít problém se získáním důvěry ve Sněmovně. 111 členů koaličních klubů jí dává dost hlasů k tomu, aby mohla prosadit své plány. Jisté již nyní je, že ruku pro Sobotkovu vládu nezvednou opoziční TOP 09 a ODS. Komunisté a hnutí Úsvit podle svých šéfů Vojtěcha Filipa a Tomio Okamury ještě zhodnotí vládní program.
18.01.2014 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1153 článků) , Tomio Okamura (2187 článků)

Člen KSČM kandiduje na Ostravsku za Okamurův Úsvit

 
Člen ostravské KSČM Vladimír Smetana kandiduje na 20. místě moravskoslezské kandidátky hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury. „Nevidím tady zradu idejí nebo něčeho takového,“ míní Smetana, který řeči spolustraníků o tom, že hnutí Úsvit jsou jen další Věci veřejné, chápe spíše jen jako rétorické projevy.
17.10.2013 11:35 |

podobné články

Kočí vládu nepodpoří. Tluchořovi se omluvila

 
Za dobrý politický vtip považuje nezařazená poslankyně Kristýna Kočí prezidentův výrok o tom, že rozpoutala vládní krizi s Petrem Tluchořem (ODS). Kočí to uvedla v rozhovoru pro deník Právo s tím, že to chápe jako potřebu najít viníka. Vládu prý v hlasování o důvěře nepodpoří a z Poslanecké sněmovny s odvoláním na důvěru voličů odejít nehodlá.
22.04.2011 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (560 článků) , Kristýna Kočí (700 článků)

Nezařazený poslanec Vacek nepodpoří Rusnokovu vládu

 
Nezařazený poslanec Martin Vacek, zvolený původně na kandidátce VV, ve středu při hlasování nepodpoří vládu Jiřího Rusnoka. Uvedl to v dnešním prohlášení zaslaném ČTK. Jako důvod mimo jiné uvedl, že ho nepřesvědčilo programové prohlášení vlády. Vláda navíc předložila své prohlášení v pátek, a to je podle něj pozdě. Ve středu má premiér Rusnok se svým kabinetem stanout před sněmovnou se žádostí o vyslovení důvěry.
05.08.2013 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1861 článků)

Sněmovna při hlasování o důvěře vládu nepodpoří, tvrdí bookmakeři

 
Sázkové kanceláře odhadují, že Poslanecká sněmovna ve středu při klíčovém hlasování o důvěře vládu Jiřího Rusnoka nepodpoří. Vyplývá to z ankety ČTK mezi sázkovými kancelářemi, které vypsaly kurzy pro vyslovení důvěry od 2,05 do 3,6:1. Opačnou možnost ohodnotily kurzy od 1,2 do 1,6:1.
05.08.2013 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1861 článků)

Okamura poslal Kalouskův návrh na blokaci Sněmovny „k šípku“. Odmítá i menšinovou vládu Babiše

 
Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) nepodpoří návrh předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska na zablokování ustavující schůze Sněmovny. Novinářům to ve čtvrtek po jednání s Kalouskem řekl předseda SPD Tomio Okamura. Zároveň ale zopakoval, že SPD nepodpoří menšinovou vládu hnutí ANO. Očekává také, že kdyby vláda ANO nezískala důvěru, prezident Miloš Zeman rychle využije druhý pokus pro jmenování premiéra.
02.11.2017 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6659 článků) , Tomio Okamura (2187 článků) , Miloš Zeman (22225 článků) , Miroslav Svoboda (33 článků) , Miroslav Svoboda (156 článků)

Babiš neuspěl u Pirátů ani SPD. Zbavte se Šlechtové, žádá Okamura

 
Hnutí SPD nepodpoří menšinovou vládu ANO, a to ani odchodem ze sálu. Po jednání se zástupci ANO to řekl novinářům předseda SPD Tomio Okamura. Poslanci SPD budou podle něj hlasovat proti vzniku vlády s důvěrou kvůli programovým rozporům i personálním výhradám, například vůči ministryni obrany Karle Šlechtové. Vládu ANO nepodpoří ani Piráti, podle premiéra Andreje Babiše může vláda patrně počítat jen s podporou komunistů. 
21.12.2017 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15366 článků) , Tomio Okamura (2187 článků)

Je jedno, jaká bude zpráva OLAF. Pravice Babišovu vládu prostě nepodpoří

 
Pravicové opoziční strany mají jasno. Vládu Andreje Babiše (ANO) nepodpoří ani tehdy, když bude zpráva OLAF k Čapímu hnízdu příznivá. Informaci přinesl server Aktuálně.cz.
31.12.2017 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15366 článků)

Piráti chtějí urychleně hlasovat o vydání poslanců Babiše a Faltýnka. Vládu nepodpoří

 
Piráti dnes požadovali předřazení hlasování o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka před samotné hlasování o důvěře vládě. Sněmovna však návrh přehlasovala, a to i přes fakt, že Mandátový a imunitní výbor doporučil vydání obou poslanců. Nadále tak trvají obstrukce spojené s jejich vydáním. Piráti, jak již avizovali před volbami, dnes nepodpoří ani nebudou tolerovat jednobarevnou vládu Andreje Babiše.
16.01.2018 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15366 článků)

Sobotkovu vládu možná podpoří i hnutí Úsvit

 
V pátečním pořadu Události, komentáře diskutovali zástupci budoucí koalice i nové opozice o výhradách prezidenta k některým navrhovaným ministrům. Zástupci koalice se shodli na tom, že na svých návrzích budou trvat. Ústavní právník Jan Kysela komentoval prezidentův názor, že má podle Ústavy právo nejmenovat některé ministry, které mu předseda vlády navrhne.
10.01.2014 23:25 |

podobné články

Okamura řádil: Sobotka se pěkně vybarvil. O tohle všechno vás připravil

 
Premiér Bohuslav Sobotka odmítl vizi Tomio Okamury o přímé demokracii, postavené na referendech. V dopise, který předsedovi hnutí Úsvit napsal, sice podpořil zavedení obecného referenda, vymezil však jasné podmínky, kterými by bylo limitováno. Okamurovi poslanci následně odmítli podpořit Sobotkovu vládu a sám předseda hnutí poslal premiérovi ostrý vzkaz přes Facebook.
19.02.2014 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9531 článků) , Tomio Okamura (2187 článků)

Armádu okamžitě na hranice! Tento víkend přijde největší vlna uprchlíků, varuje vojenský veterán a český politik

 
Ze zbabělosti a z toho, že před problémem imigrantů strká hlavu do písku, obviňuje Sobotkovu vládu nový šéf hnutí Úsvit, vojenský veterán z Afghánistánu Miroslav Lidinský. Upozorňuje, že podle zpráv české policie se na nás tento víkend má valit vůbec největší vlna nelegálních imigrantů za celou uprchlickou krizi.
29.08.2015 09:31 |

podobné články

VIDEO "Nezasloužíme si tady ty hajzle!" vykřikla poslankyně na Sobotkovu vládu na setkání konvičkovců

 
Poslankyně Olga Havlová, která byla do sněmovny zvolena za již neexistující Úsvit přímé demokracie, zjevně nejde pro ostrá slova daleko. Ministrům ve vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD) vynadala do „hajzlů“.
19.09.2015 17:56 |

podobné články

Osobnosti: Olga Havlová (119 článků)