Článek

Okamura (SPD): Další selhání místopředsedy vlády pro digitalizaci Bartoše

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke stavebnímu řízení.
09.07.2024 20:05 |

podobné články

Podobné články

MHMP: Zástupci magistrátu a městských částí vystavili vysvědčení pokrokům v digitalizaci

 
Tento týden se uskutečnil již čtvrtý ročník konference Digitalizujeme Prahu 2023-2026. Záštitu nad akcí převzal radní hl. m. Prahy pro IT, vědu, výzkum a inovace Daniel Mazur. Odborníci na digitalizaci, tajemníci městských částí, zaměstnanci IT odborů, stavebních odborů a další hosté vystavili pomyslné „vysvědčení” jednotlivým celoměstsky významným projektům v oblasti IT za osobní účasti místopředsedy vlády pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše. Debatovali ale i o financování digitalizace veřejné správy v podmínkách hlavního města Prahy.
07.07.2024 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (1142 článků) , Daniel Daniel (1142 článků) , Daniel Daniel (1142 článků) , Daniel Daniel (680 článků) , Daniel Daniel (1142 článků) , Daniel Daniel (1142 článků) , Daniel Daniel (1142 článků) , Daniel Daniel (1142 článků) , Daniel Daniel (412 článků)

Okamura obhájil post šéfa SPD. Hlasovali po něj všichni delegáti

 
Předsedou hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) se opět stal jeho dosavadní šéf Tomio Okamura. Na volební stranické konferenci dnes dostal hlasy 84 delegátů z 85 možných, sám Okamura se hlasování zdržel. Sdělila to mluvčí SPD Barbora Šťastná. Konference se kvůli pandemii koronaviru koná online. Okamura bude v čele SPD stát další tři roky, hnutí vede od jeho založení v roce 2015.
04.12.2021 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3166 článků)

„Zahraničí.“ Spláchutí SPD do kanálu odhaleno na plná ústa v ČT

 
Okamurově SPD podle posledních zpráv nepřipadne post místopředsedy Sněmovny. Šéf SPD se brání, že reprezentuje půl milionu voličů a že ty chce vládnoucí koalice „spláchnout do kanálu“. Politolog Jan Bureš ovšem míní, že se jedná o strategický krok koalic, protože Okamura by prý „z titulu místopředsedy“ mohl v zahraničí říkat něco jiného, než bude oficiální zahraniční politika pěti koaličních stran. Řekl také, že kdyby Okamura prosadil vystoupení z EU a z NATO, tak by zde bylo 9,5 milionu voličů, kteří by se stali „oběťmi“ jeho rozhodnutí. A přidali se další.
21.10.2021 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Bureš (457 článků)

„Zahraničí.“ Spláchnutí SPD do kanálu odhaleno na plná ústa v ČT

 
Okamurově SPD podle posledních zpráv nepřipadne post místopředsedy Sněmovny. Šéf SPD se brání, že reprezentuje půl milionu voličů a že ty chce vládnoucí koalice „spláchnout do kanálu“. Politolog Jan Bureš ovšem míní, že se jedná o strategický krok koalic, protože Okamura by prý „z titulu místopředsedy“ mohl v zahraničí říkat něco jiného, než bude oficiální zahraniční politika pěti koaličních stran. Řekl také, že kdyby Okamura prosadil vystoupení z EU a z NATO, tak by zde bylo 9,5 milionu voličů, kteří by se stali „oběťmi“ jeho rozhodnutí. A přidali se další.
21.10.2021 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Bureš (457 článků)

Mluvíte o konci vlády Babiše, tak jaké máte řešení? Fiala, Bartoš i Okamura ukazují karty

 
Komunisté vypověděli v tomto týdnu dohodu o toleranci menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD; jsou ochotní případně podpořit i případné hlasování o nedůvěře, které hodlá vyvolat koalice SPOLU, jak avizovala. Možný konec Babišovy vlády se zdá být reálnější víc než kdy dřív. Seznam Zprávy oslovil některé předsedy stran, co by mělo následovat dál a kdo by byl ideálním předsedou vlády. Předseda SPD Tomio Okamura by navrhl do čela vlády Bartoše, Fialu nebo Pekarovou Adamovou. „Stihli by se do řádných voleb za krátkou dobu znemožnit tak, jako současná vláda,“ uvedl.
17.04.2021 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3166 článků)

Vládní zmocněnec potvrdil zapojení Pirátů do pléna RVIS i pracovních skupin k digitalizaci

 
Vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci Vladimír Dzurilla potvrdil zapojení Pirátů do RVIS (Rada vlády pro informační společnost). K dohodě došlo na včerejším odpoledním setkání předsedy Pirátů Ivana Bartoše a poslance Ondřeje Profanta.
17.08.2018 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dzurilla (28 článků)

Koalice gratuluje Bartošovi. Pozná demokratickou levici, jásá Pekarová

 
Členové České pirátské strany rozhodli o pokračování Ivana Bartoše coby lídra partaje. Z vládních stran tak ke staronovému šéfpirátovi míří gratulace. Znovuzvolení Bartoše uvítal premiér Petr Fiala (ODS) či šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. „Uspěl kandidát, který zná rozdíl mezi demokratickou a nedemokratickou levicí,“ zhodnotila Bartošův úspěch nad Janou Michailidu, jež se hlásí ke komunistické ideologii. Překvapivá gratulace přišla od lídra SPD Tomia Okamury: „Má odvahu jít spolu s nimi ke dnu,“ cení si Bartoše.
08.01.2022 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6555 článků)

Okamura se sbližuje s ANO: Mohli by prosazovat naše body, pochvaluje si šéf SPD

 
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura po čtvrteční schůzce s premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem a dalšími představiteli ANO uvedl, že mezi nimi lze nalézt programové kompromisy a že by ANO mohlo prosazovat politické priority SPD. Okamurovo hnutí dnes podle něho se zástupci ANO nejednalo o tom, jestli vstoupí do vlády nebo případně nový kabinet podpoří. Babiš řekl, že jednotlivé požadavky SPD zanalyzují jeho experti a poté bude ANO iniciovat případnou další schůzku, uvedl Okamura po jednání novinářům.
18.01.2018 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26374 článků) , Tomio Okamura (3166 článků)

ANO by mohlo prosazovat politické priority SPD, oznámil po jednání s Babišem Okamura

 
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura po dnešní schůzce s premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem a dalšími představiteli ANO uvedl, že mezi nimi lze nalézt programové kompromisy a že by ANO mohlo prosazovat politické priority SPD. Okamurovo hnutí dnes podle něho se zástupci ANO nejednalo o tom, jestli vstoupí do vlády nebo případně nový kabinet podpoří. Babiš řekl, že jednotlivé požadavky SPD zanalyzují jeho experti a poté bude ANO iniciovat případnou další schůzku, uvedl Okamura po jednání novinářům.
18.01.2018 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26374 článků) , Tomio Okamura (3166 článků)

„Kapitán“ digitalizace Dzurilla končí, agendu přebírá Bartoš. Babiš tvrdil: Byla to výpověď

 
Dosavadní vládní zmocněnec pro digitalizaci Vladimír Dzurilla předává svou agendu šéfovi Pirátů a vicepremiérovi pro digitalizaci Ivanu Bartošovi. Dzurilla dnes ČTK řekl, že jeho pozice při nové vládní sestavě nedává smysl. Funkci vykonával ve vládě Andreje Babiše (ANO) od února 2018. Babiš dnes ve Sněmovně při rozpravě k důvěře vládě oznámil, že Dzurilla dal výpověď. Bartoš odmítl, že by Dzurillu vyhodil. ČTK řekl, že společně dospěli k závěru, že post zmocněnce je vedle vicepremiéra pro digitalizaci zbytečný.
13.01.2022 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26374 článků) , Vladimír Dzurilla (28 článků)

Trochu silné kafe, ne? Okamura jen koukal, jak se hejtman Kuba rozjel

 
V první hodině nedělní Partie CNN Prima News se střetli jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) a předseda SPD Tomio Okamura. Ve studiu bylo chvílemi pořádně dusno. Okamura tepal vládu Petra Fialy (ODS). Hned v úvodu upozornil na jednu „velkou Fialovu chybu“. Ale Kuba vyrazil do protiútoku a naznačil, že když už Okamura říká A, měl by říct také B. A protože se k tomu Okamura neměl, udělal to Kuba sám. Vystoupil tak důrazně, že se na konci pořadu Okamura už jen bránil slovy „to je trochu silné kafe, ne?“.
04.12.2022 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6555 článků) , Tomio Okamura (3166 článků) , Martin Kuba (560 článků)

Dostálová (ANO): Všichni stavaři očekávají opravdu digitalizaci stavebního řízení

 
Projev na 78. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2023 – interpelace ministra pro místní rozvoj Bartoše k digitalizaci stavebního řízení
26.10.2023 14:15 |

podobné články

Svobodní: Vondráček drží symbolickou hladovku za oběti chaosu v digitalizaci stavebního řízení, který způsobil Bartoš

 
Svobodní ostře kritizují ministra pro digitalizaci Ivana Bartoše za Piráty za jeho způsob řešení digitalizace stavebního řízení. Podle Svobodných Bartoš nekomunikuje se zástupci krajů a měst, kteří jsou zodpovědní za stavební úřady, a nebere v úvahu jejich obavy a potřeby.
22.11.2023 13:00 |

podobné články

ČEPRO stále čelí nezákonným útokům, boj se zločinem mapuje na svém webu pro veřejnost

 
Městský soud v Praze již poněkolikáté odložil rozhodnutí ve sporu JUDr. Vladimíra Bartoše se společností ČEPRO, a to na základě další žádosti JUDr. Bartoše o odročení jednání, kterou zdůvodnil tím, že aktuálně podstupuje lázeňskou léčbu. JUDr. Bartoš za společností ČEPRO uplatňuje neexistující pohledávku; insolvenční návrh podal už v roce 2011. Ačkoliv jde o typický příklad šikanozní insolvence, kterou soud už v minulosti zamítnul, kvůli obstrukcím ze strany JUDr. Bartoše a dřívějším procesním chybám však soudy případ dosud neuzavřely.
01.02.2018 18:45 |

podobné články

SPD bez roušek. Pak už ano a Okamura začal být nepříjemný

 
Sněmovna má před sebou další kolo jednání o novele pandemického zákona. A SPD dává jasně najevo, co si o tomto zákonu myslí. Předseda SPD Tomio Okamura předstoupil na tiskové konferenci se všemi svými 19 souputníky – poslanci a poslankyněmi – a spustil kanonádu. Ani jeden ze zákonodárců SPD přitom neměl nasazený respirátor. Po začátku schůze Sněmovny si je již nasadili a Okamura přitvrdil: Fialova vláda má prý fašizující tendence a dovoluje si, co si nedovolili ani komunisté.
01.02.2022 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3166 článků)

Policie zadržela Adama B. Bartoše. Vyzýval k nejvyššímu trestu pro vlastizrádné politiky

 
Policie dnes na demonstraci proti islamizaci, politikům, médiím a neziskovým organizacím zadržela předsedu radikální Národní demokracie Adama B. Bartoše. V projevu vyzval k potrestání politiků „trestem nejvyšším“ za jejich přístup k imigrantům. Po tomto prohlášení policie Bartoše zadržela a následně vzniklo několik potyček mezi policisty a demonstrujícími. Demonstrantů se na Václavském náměstí sešlo několik set, zasahovat museli těžkooděnci.
26.03.2016 17:46 |

podobné články

MMR: Čas na podání přihlášky do soutěže Komunální projekt roku 2023 se rychle krátí

 
Už jen do úterý 12. září je možné přihlásit se do celostátní soutěže Komunální projekt roku 2023, která letos pod záštitou místopředsedy vlády pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše vstoupila do svého již 9. ročníku.
24.08.2023 07:10 |

podobné články

Okamura: Kdyby Češi byli na sebe hrdí, možná by zatočili i s politiky

 
Česko-japonský podnikatel Tomio Okamura vážně přemýšlí nad vstupem do politiky. Zatím zvažuje kandidaturu do Senátu. Podnikatel v Show Jana Krause prozradil, že jako prezident státu by se zastal tykadlového řidiče Smetany, jehož pokreslení předvolebních plakátů dovedlo až do vězení. Další články k tématu: Zeman ani Okamura by se podle průzkumu na Hrad neprobojovali Okamura zvažuje kandidaturu do Senátu. Teprve pak by zkusil Hrad Tomio Okamura: S přítelkyní jsme si první dva měsíce jen psali Okamura má svou slivovici. Dá jí etiketu i jméno, ale na prodej nebude
11.05.2012 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (1304 článků) , Tomio Okamura (3166 článků)

ANO je ochotné s námi spolupracovat, ohlásil Okamura

 
Expertní týmy hnutí ANO a SPD příští týden rozpracují tři desítky priorit, které chce SPD prosadit přes vládu skládanou premiérem v demisi Andrejem Babišem. Při podpoře od SPD a KSČM by to měl být podle ANO kabinet odborníků, řekl po dvouhodinovém jednání s lídry hnutí ANO předseda SPD Tomio Okamura. V současném menšinovém kabinetu ANO kritizoval dnes Okamura znovu ministryni obrany Karlu Šlechtovou, ministra dopravy Dana Ťoka a ministra spravedlnosti Roberta Pelikána. Nejsou to podle něj odborníci.
07.02.2018 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26374 článků) , Tomio Okamura (3166 článků)