Článek

Okamura se svým hnutím Úsvit míří do sněmovních voleb

 
Hnutí Úsvit přímé demokracie bude kandidovat v letošních sněmovních volbách. Ohlásil to dnes jeho zakladatel, podnikatel a senátor Tomio Okamura. Chce v ČR prosadit prezidentský systém, odvolatelnost politiků, trestní a hmotnou odpovědnost soudců a státních zástupců nebo sociální podporu jen pro ty, kdo "vedou řádný život a řádně vychovávají svoje děti". Okamura, který bude jedním z volebních lídrů, v této souvislosti odmítl obviňování z populismu.
27.08.2013 12:36 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2117 článků)
Podobné články

Okamura chce se svým hnutím zasáhnout do parlamentních voleb

 
Senátor a podnikatel Tomio Okamura chce se svým chystaným hnutím Úsvit přímé demokracie kandidovat v parlamentích volbách v příštím roce. Hnutí by mohlo oficiálně vzniknout do konce května, kdy chce dosavadní nestraník Okamura shromáždit dostatek podpisů pro registraci ministerstvem vnitra.
30.04.2013 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2117 článků)

Nejezte kebab, podporujete tím islám. Okamura na svém Facebooku zase jede bomby

 
Od té doby, co je "Tomio Okamura (42)":http://www.extra.cz/tema/tomio-okamura-podnikatel se svým hnutím Úsvit v politice, je to o něco zábavnější. "Česko-japonský podnikatel, který si hodně libuje v populismu":http://www.extra.cz/vir-ktery-desi-svet-pche-okamura-brokolice-a-dalsich-5-veci-ktere-jsou-horsi-nez-ebola a moc svůj program nestaví na vlastních hodnotách, ale na společenských náladách, ode dneška už zase baví celý Facebook.
03.01.2015 17:07 |

podobné články

Soupeřka Okamurova tchána odstoupila

 
Kandidátka České strany národně sociální (ČSNS) Anna Grabowská z Prahy odstoupila z doplňovacích voleb v senátním obvodu 80, který tvoří Zlínsko a část Uherskohradišťska. ČTK to dnes řekl předseda ČSNS Michal Klusáček. Do voleb tak půjde zřejmě devět kandidátů, mimo jiné i otec přítelkyně Tomia Okamury. O registraci kandidátů rozhodne zlínský magistrát ve čtvrtek. Místo senátora uvolnil loni zvolený Tomio Okamura, který uspěl se svým hnutím Úsvit přímé demokracie ve sněmovních volbách a stal se poslancem. Senátorský mandát mu tak zanikl.
11.12.2013 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2117 článků)

Grossovy miliony, Nečasova placená milenka. Okamura popsal největší zlo, jaké sem politici přinesli

 
ROZHOVOR Tomio Okamura byl nedávno se svým hnutím Úsvit zvolen poslancem. Zatímco ostatní strany si řeší vnitřní problémy, Úsvit již za dva týdny od voleb předložil tři návrhy zákonů a chystá mnohé další. Jedině tak se prý můžeme dostat ze současného marasmu, do kterého nás rukou společnou a nerozdílnou zatáhly všechny strany, které zde od roku 1990 vládly.
09.11.2013 17:31 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2117 článků)

Okamura lidem: Budou vám lhát. Nedejte se

 
Senátor Tomio Okamura, který chce prorazit se svým hnutím Úsvit ve sněmovních volbách, prosazuje zavedení přímé demokracie. Referendum by podle něj uvítala většina občanů. Pokud se někdo rozhodne proti prvkům přímé demokracie bojovat, je to prý z neznalosti, mýtů a polopravd, které o přímé demokracii šíří politici.
27.05.2013 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2117 článků)

VV nepůjdou do voleb samostatně, část podpoří Okamuru

 
Bývalá vládní strana Věci veřejné nepůjde do sněmovních voleb samostatně. Někteří členové podpoří Úsvit přímé demokracie senátora Tomia Okamury a mohli by usilovat o zvolení na jeho kandidátce, píše server iDnes.cz. Okamura spolupráci už dříve nevyloučil, podle něj mají VV s jeho hnutím shodné některé programové cíle, které se týkají prosazování přímé demokracie.
03.09.2013 11:00 |

podobné články

ODS na Praze západ chce lídrem do sněmovních voleb Jana Skopečka

 
ODS na Praze západ chce, aby lídrem strany ve Středočeském kraji do letošních sněmovních voleb byl Jan Skopeček, ekonomický expert ODS a radní Středočeského kraje pro oblast vzdělávání a sportu. Na kandidátku do sněmovních voleb také nominovala jako jedničku za Prahu západ Tomáše Vaňka, vědeckého pracovníka v oboru přírodních věd ze sdružení ODS v Horoměřicích, Petra Langa, soukromého podnikatele z Dolních Břežan, a Filipa Kohutiče, místostarostu Horoměřic. O konečné podobě celé kandidátky pro Středočeský kraj budou občanští demokraté rozhodovat už tuto sobotu v Nymburku.
28.01.2017 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (239 článků)

Boj o křeslo po Okamurovi pokračuje. Voličů však nakonec nemusí dorazit mnoho

 
Kandidáti na senátora v obvodu 80, který tvoří Zlínsko a část Uherskohradišťska, vysokou účast v doplňovacích volbách nečekají. Mandát uvolnil v říjnu 2012 zvolený Tomio Okamura, jenž ale loni uspěl se svým hnutím Úsvit přímé demokracie ve sněmovních volbách a stal se poslancem. V prvním kole voleb v pátek a v sobotu se o hlasy voličů utká devět kandidátů, předloni jich bylo sedm.
08.01.2014 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2117 článků)

FOTO Okamura do vlády? Toto se dělo, když SPD slavila volební triumf. Je to zásadní a nevídané

 
Volební výsledky naznačují, že drtivým vítězem voleb bude Andrej Babiš se svým hnutím ANO. Čtvrtý skončí Tomio Okamura s hnutím Svoboda a přímá demokracie (SPD). Předseda hnutí se krátce před pátou hodinou odpoledne postavil před novináře a poděkoval půl milionu lidí, že se postavili za myšlenku přímé demokracie. A pak se dostal ke slovu zpěvák Aleš Brichta...
21.10.2017 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14070 článků) , Aleš Brichta (161 článků) , Tomio Okamura (2117 článků)

Okamura: Kdyby Češi byli na sebe hrdí, možná by zatočili i s politiky

 
Česko-japonský podnikatel Tomio Okamura vážně přemýšlí nad vstupem do politiky. Zatím zvažuje kandidaturu do Senátu. Podnikatel v Show Jana Krause prozradil, že jako prezident státu by se zastal tykadlového řidiče Smetany, jehož pokreslení předvolebních plakátů dovedlo až do vězení. Další články k tématu: Zeman ani Okamura by se podle průzkumu na Hrad neprobojovali Okamura zvažuje kandidaturu do Senátu. Teprve pak by zkusil Hrad Tomio Okamura: S přítelkyní jsme si první dva měsíce jen psali Okamura má svou slivovici. Dá jí etiketu i jméno, ale na prodej nebude
11.05.2012 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (1026 článků) , Tomio Okamura (2117 článků)

Okamura: Ať vládu jmenuje a řídí přímo volený prezident

 
Senátor Tomio Okamura jde do předčasných voleb se svým hnutím Úsvit přímé demokracie s nápadem výrazně posílit pravomoci prezidenta. Informuje deník MF Dnes.
28.08.2013 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2117 článků)

Okamura přišel o svého ekonomického guru Kohouta

 
Ekonom Pavel Kohout se rozešel s hnutím Úsvit přímé demokracie. Nelíbily se mu totiž výroky senátora a lídra strany Tomia Okamury o Romech a názory na řešení problematiky nepřizpůsobivých občanů. Okamura ale tvrdí, že Kohout podlehl dezinterpretaci jeho slov. Kohout se přitom podílel na ekonomickém programu hnutí, název Úsvit dokonce pochází z Kohoutovy knihy.
18.09.2013 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kohout (225 článků)

Z Úsvitu ho vyloučili, tak si Okamura založil nové seskupení

 
Poslanci Tomio Okamura a Radim Fiala opustili Úsvit, které je už dřív vyloučilo. Zakládají si nové politické seskupení. Bude se jmenovat Svoboda a přímá demokracie a program bude mít shodný s hnutím Úsvit.
05.05.2015 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (260 článků) , Radim Fiala (260 článků) , Tomio Okamura (2117 článků)

Do sněmovních voleb se zřejmě přihlásí tři desítky stran a hnutí

 
Do sněmovních voleb se zřejmě přihlásí tři desítky stran a hnutí, které oznámily dohledovému úřadu své transparentní účty pro financování svých kampaní. Uvedl to dnes zpravodajský server Českého rozhlasu. Úřad pro dohled nad hospodařením stran a hnutí podle jeho člena Františka Sivery nedostal ze sněmovních stran informace od Úsvitu, vyjasnit si chce údaje od ANO a KDU-ČSL. Zprávu převzala ČTK.
12.05.2017 17:05 |

podobné články

Osobnosti: František Sivera (2 články)

Dozvuky pořadu Drtinové, kde udivoval Okamura: vyslýchající moderátorka a nová Česká republika

 
Předseda hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamura nehodlá v případě TOP 09 uznat princip poměrného zastoupení ve vedení sněmovny a ke změně názoru ho nepřiměla ani vyslýchací žurnalistika moderátorky v pořadu ČT24 Interview Daniely Drtinové. Šéf hnutí Úsvit navíc jako historicky první poslanec nechce být zařazen v žádném ze sněmovních výborů.
05.12.2013 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2117 článků) , Daniela Drtinová (331 článků)

Dozvuky pořadu Drtinové, kde udivoval Okamura: Vyslýchající moderátora a nová Česká republika

 
Předseda hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamura nehodlá v případě TOP 09 uznat princip poměrného zastoupení ve vedení sněmovny a ke změně názoru ho nepřiměla ani vyslýchací žurnalistika moderátorky v pořadu ČT24 Interview Daniely Drtinové. Šéf hnutí Úsvit navíc jako historicky první poslanec nechce být zařazen v žádném ze sněmovních výborů.
05.12.2013 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2117 článků) , Daniela Drtinová (331 článků)

Za neúspěch u voleb můžou novináři i Samková. Okamura v televizi nešetřil nikoho

 
Šéf hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamura strategii strany měnit nehodlá. I když Úsvit získal u voleb do Evropského parlamentu (EP) pouze 3,12%, stěžejní téma imigrantů a přistěhovalectví bude i nadále důležitým bodem programu strany. Uvedl to v pátečním pořadu DVTV.
30.05.2014 21:56 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2117 článků)

Za neúspěch u voleb můžou novináři i Samková. Okamura nešetřil nikoho

 
Šéf hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamura strategii strany měnit nehodlá. I když Úsvit získal u voleb do Evropského parlamentu (EP) pouze 3,12 %, stěžejní téma imigrantů a přistěhovalectví bude i nadále důležitým bodem programu strany. Uvedl to v pátečním pořadu DVtv.
30.05.2014 22:51 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2117 článků)

Okamura místo uprchlíků loví hlasy. Ve volbách jich chce aspoň 10 procent

 
Tomio Okamura si užívá úspěch z podzimních krajských voleb a rád by se příští rok vrátil do Sněmovny ve velkém stylu. Po hořkém rozchodu s Úsvitem, který bez něj nyní strádá, se česko-japonský podnikatel opět dokázal postavit na nohy s hnutím Svoboda a přímá demokracie (SPD). Ve sněmovních volbách líčí na zisk 8 až 10 procent, jak řekl Blesk.cz, aby vzápětí členy svého hnutí burcoval: „Naším cílem musí být dvouciferný výsledek.“
19.11.2016 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2117 článků)