Článek

Okamura: Odmítám povinné očkování, očkování pod nátlakem a diskriminaci neočkovaných

 
Poslanci SPD jsou proti návrhu, že by se mělo zavést povinné očkování proti onemocnění Covid-19 pro vybrané skupiny. Jenže jejich návrh ostatní poslanci zamítli. „Je naprostý nesmysl nutit plošně k očkování zdravé, odolné lidi, kteří by měli mít svobodu rozhodování, zda se naočkují, nebo se s virem poperou a získají přirozenou imunitu, přičemž miliony z nich se s virem už potkali a tu imunitu mají. Statistiky to jasně ukazují, že tito lidé nemocnice nezatěžují,“ hovořil ve Sněmovně Okamura.
02.12.2021 14:25 |

podobné články

Podobné články

Odmítáme diskriminaci neočkovaných, pandemický zákon a covid-tyranii, zopakoval Okamura

 
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura zveřejnil další ze svých pravidelných videí na Youtube, které se věnují posledním aktualitám. SPD odmítá nová vládní omezení, které souvisí se zvyšujícím se počtem nově nakažených. „Odmítáme diskriminaci neočkovaných, pandemický zákon a covid-tyranii,“ uvedl Okamura. Vyjádřil se také k nemocnému prezidentovi Zemanovi, kde dal jasně najevo svůj názor. „Odmítáme snahu o jeho faktické politické odstranění z veřejného života,“ uvedl Okamura.
27.10.2021 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2851 článků)

Bude očkování zdravotníků povinné i v Česku? Vojtěchova náměstkyně vyjádřila obavu

 
V Česku není očkování proti covidu-19 povinné zatím pro nikoho. Ale některé země už mají nové zákony, které nařizují vakcinaci zdravotníků, hasičů nebo pečovatelů v domovech pro seniory. Povinně se musí očkovat zdravotníci a hasiči ve Francii, pokud se nenaočkuje zdravotník v Itálii, nesmí přijít do styku s pacienty. Povinné očkování zdravotnického personálu se řeší i v Česku. Martina Koziar Vašáková, náměstkyně ministra zdravotnictví, Blesk Zprávám řekla, že povinné očkování by nebylo vnímáno dobře, ale očkování zdravotníků vnímá jako morální povinnost. Jak vnímají možné povinné očkování další přední čeští lékaři?
11.08.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Al Martino (155 článků)

Diskriminace neočkovaných. Okamura zažaluje vládu

 
Je nutné vrátit možnost bezplatného testování a především soustředit úsilí na ochranu rizikových skupin, domnívá se lídr SPD Tomio Okamura. „Říkáme jasné ne povinnému očkování a ne diskriminaci zdravých neočkovaných lidí,“ dodal.
23.11.2021 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2851 článků)

Chceme řešit diskriminaci neočkovaných, říká lídr Svobodných Vondráček

 
Pokud se blok Trikolora, Svobodní, Soukromníci dostane do Sněmovny, bude chtít hlavně řešit diskriminaci neočkovaných lidí, řekl v rozhovoru pro Právo předseda Svobodných Libor Vondráček. Pokud neuspějí, hrozí podle něj Česku další lock­down.
29.09.2021 04:55 |

podobné články

Vakcína, nebo výpověď: V jakých zemích je očkování povinné a pro koho?

 
Ačkoliv v Česku není očkování proti covidu-19 ani pro zdravotnický personál povinné, jiné země se rozhodly zavést povinné očkování nejen pro zdravotníky, ale také např. pro hasiče nebo personál domovů pro seniory. Určené profese mají většinou na vybranou – buď očkování, nebo zákaz kontaktu s pacienty či testování minimálně jednou týdně. Případně rovnou výpověď. Jinde je očkování povinné pro všechny obyvatele země nad 18 let. A ne vždy se tato povinnost setkává s pochopením veřejnosti. Zde je přehled povinného očkování a restrikcí ve vybraných státech světa.
14.08.2021 05:15 |

podobné články

Obavy z povinné vakcinace u policie: Prezident přiznal 10 tisíc neočkovaných

 
Policie by mohla ztratit až 10.000 lidí, kteří dosud odmítají očkování proti covidu-19. K možnosti povinné vakcinace pro policisty, které stát zvažuje, to dnes na twitteru uvedl policejní prezident Jan Švejdar. Povinné očkování policistů si nyní neumí představit, dodal. O povinné vakcinaci pro některé profese a lidi nad 60 let stát uvažuje kvůli zesilující epidemii koronaviru.
23.11.2021 16:30 |

podobné články

Jiří Baťa: Zastánci, resp. vakcinověrci očkování kontra odmítači, resp. odpůrci očkování

 
Všimli jste si? Vyznavači očkování se v poslední době ohánějí statistikou očkovaní versus neočkovaní, k čemuž jim slouží počty lidí, kteří leží na JIPce s Covidem-19. V jedněch novinách jsem četl krátké statistické pojednání, že je u nás naočkováno 6,5 milionu občanů (kolikrát očkovaných není uvedeno), zatímco 3 miliony občanů není očkováno vůbec, což činí poměr zhruba 2:1! Jiný údaj zase tvrdí, že v nemocnici leží celkem 313 neočkovaných a „jen“ 201 očkovaných, což je poměr cca 3:2! No a co? No především, že očkovaní se do těch neočkovaných „naváží“, jakoby oni byli těmi, co způsobují nákazu těch zdravých. Je to pravda?
03.12.2021 09:35 |

podobné články

Ivo Valenta: Nejvyšší správní soud - Diskriminace neočkovaných byla nezákonná

 
Nejvyšší správní soud potvrdil: Diskriminace neočkovaných v restauracích i hotelích byla nezákonná. Již v loňském roce jsem v zastoupení advokátem Zdeňkem Koudelkou podal podněty k Nejvyššímu správnímu soudu, týkající se zjevné diskriminace neočkovaných, ale prokazatelně zdravých osob. Tito lidé si nemohli ani přes negativní výsledek PCR testu zajít do restaurace na oběd ani využít služeb ubytovacích zařízení. Šlo tak ze strany ministerstva zdravotnictví pouze o tlak na realizaci tzv. „dobrovolného“ očkování. Nic víc. V případě obou stížností dal nyní NSS zapravdu v tom, že tato opatření nebyla v souladu se zákonem.
22.04.2022 13:35 |

podobné články

Okamura: Sněmovna by se měla zabývat vládními covidovými opatřeními, která jsou podle nás nepřijatelná

 
Vláda opět řeší nouzový stav, proti kterému se hlasitě ozval předseda SPD Tomio Okamura. SPD prosazuje, aby se Poslanecká sněmovna zabývala vládními covidovými opatřeními, která jsou podle nich nepřijatelná a hrubě porušují práva občanů. „V rámci aktuální schůze Poslanecké sněmovny, která začíná zítra, bude hnutí SPD navrhovat mimořádný bod s názvem „Diskuse o nepřijatelných opatřeních souvisejících s covidovou situaci, která jsou neúčinná a hrubě porušují práva občanů“. Říkáme jasné NE povinnému očkování a diskriminaci zdravých neočkovaných lidí,“ informoval Tomio Okamura na Facebooku.
22.11.2021 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2851 článků)

Nelikvidujme úspěšný systém, hájil Němeček povinné očkování

 
Zachovat povinné očkování, nebo ne? O tom se v úterý přeli poslanci v rámci projednávání novely o ochraně veřejného zdraví. Ta podle kritiků omezí přístup neočkovaných dětí ke vzdělávání i mimoškolním aktivitám. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) ale povinné očkování hájil s tím, že se jedná o úspěšný systém, který již ochránil tisíce lidských životů.
10.03.2015 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (388 článků)

Pokus na dětech. Očkování: Nejen Janeček. Doktor má fakta

 
Dosluhující vláda Andreje Babiše by chtěla zavést povinné očkování pro občany nad 60 let, ta nastupující povinné očkování neprosazuje. K tématu se vyjádřil také imunolog Jiří Šinkora. Ten také není pro povinné očkování, ale stále nemůže věřit tomu, kolik seniorů, kteří covid neprodělali, se rozhodlo hrát „decimační ruletu“. „Kdybych býval věděl, že několik set tisíc dospělých lidí s volebním právem, kteří neměli žádné důkazy a ani ponětí o tom, že by nemoc prodělali, odmítne očkování, nikdy bych slovo vlnka nepoužil,“ říká. Ale očkování dětí stále považuje za „zbytečnou šílenost a pokus na lidech“.
24.11.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24457 článků)

Okamura k trestu pro Kúdelu: Semknout se, odmítnout diskriminaci českého fotbalu. A to jsem poloviční Japonec...

 
Lídr hnutí SPD Tomio Okamura vyslovil souhlas s kroky Pražského hradu ve fotbalové otázce. V rozhovoru pro Impuls Okamura prohlásil, že dochází k diskriminaci českého fotbalu. Trest pro fotbalového obránce Ondřeje Kúdelu považuje za nesmyslný.
15.04.2021 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Kúdela (63 článků) , Tomio Okamura (2851 článků)

Tomio Okamura bouchl do stolu: Odmítám, aby tu vláda vytvářela „podlidi“!

 
Díky hlasům poslanců z hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) ve Sněmovně neprošlo zavedení korespondenčního hlasování. Jak pro ParlamentníListy.cz vysvětlil šéf hnutí Tomio Okamura, hrozily by volební podvody podobné těm v Rakousku, kde se muselo opakovat druhé kolo prezidentských voleb. V rozhovoru se vyjádřil také k očkování proti covidu-19, k němuž vláda nabádá Čechy a slibuje jim s tím spojené výhody. Takovou motivaci ale Okamura odmítá, protože se tím podle něho rozděluje společnost na privilegované očkované a „podlidi“ bez očkování.
10.07.2021 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2851 článků)

Tisk: Obermajer možná obvinil Olomouc pod nátlakem

 
Fotbalista Miroslav Obermajer podle zpráv v pátečním tisku možná obvinil olomouckého brankáře Petra Drobisze z uplácení pod nátlakem Bohemians Praha v čele s šéfem klubu Karlem Kaprem, který na údajnou korupční kauzu upozornil.
02.04.2010 13:40 |

podobné články

Tlak a povinné vakcíny? Hrozivé důsledky. Doktor Zlínský varuje: Opravdu touto cestou chcete jít?

 
„Pokud věrozvěstové ucítí, že toto je vhodná cesta, tak určitě přitopí pod kotlem další negativní stimulace.“ Lékař, krajský zastupitel a nově zvolený poslanec za SPD ze Zlínského kraje, Vladimír Zlínský komentuje aktuální opatření. U kontrol v restauracích předpokládá spíš švejkování ve smyslu: Vlk se nažral, koza zůstala celá. Pokud by mělo dojít k pracovnímu omezení možností neočkovaných, asi by podle něj „nastal čas zahájit úvahy o časově neomezené generální stávce všech pracujících neočkovaných.“ Lékař upozorňuje i na takzvané nocebo.
30.10.2021 15:05 |

podobné články

Svobodní: Státem řízenou diskriminaci je potřeba včas a hlasitě odmítnout

 
Komentář na facebookovém profilu k diskriminaci neočkovaných občanů
11.08.2021 22:35 |

podobné články

Strunz (Svobodní): Očkování, očkování, očkování, očkování, očkování, očkování, očkování, očkování … lék?!

 
Po ne zcela splněných očekáváních z očkování je třeba konečně seriozně začít léčit COVID19 existujícími léky, případně testovat nové, levnější.
01.11.2021 17:00 |

podobné články

Pro povinné očkování proti covidu je více než čtvrtina Čechů

 
Povinné plošné očkování proti koronaviru lidí od 18 let schvaluje 27 procent Čechů. Čtvrtina lidí je pro povinné očkování vybraných profesních skupin, například lékařů, zdravotníků, učitelů či třeba policistů. Bezmála polovina dotázaných pak jakoukoliv formu povinného očkování odmítá, mělo by podle nich zůstat dobrovolné jako nyní.
20.11.2021 10:30 |

podobné články

Babiš o povinné vakcinaci: Vyčerpali jsme možnosti pozitivní motivace k očkování

 
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) by dál stál o povinné očkování pro jednotlivé profese a pro lidi nad 60 let. Podle něj jsme nyní vyčerpali všechny možnosti pozitivní motivace k očkování. Babiš ve Sněmovně upozorňoval na to, že se v různé míře zavádí povinné očkování v řadě zemí, opět tasil především rakouský příklad. Babiš vedle toho dnes reagoval i na dotazy ohledně toho, jaké jsou aktuálně rezervy českého zdravotnictví.
01.12.2021 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24457 článků)