Článek

OICT: Praha podnikla další krok v rozvoji dobíjecí infrastruktury pro elektromobily na svém území

 
Pražští radní na svém pondělním zasedání určili směr rozvoje elektromobility v české metropoli.
19.09.2022 20:05 |

podobné články

Podobné články

OICT: Praha podnikla další krok v rozvoji dobíjecí infrastruktury pro elektromobily na svém území

 
Pražští radní na svém pondělním zasedání určili směr rozvoje elektromobility v české metropoli.
19.09.2022 18:55 |

podobné články

MHMP: Pražští radní schválili rozvoj dobíjecí infrastruktury pro elektromobily

 
Rada hl. m. Prahy schválila pověření Operátora ICT (OICT) přípravou Generelu rozvoje dobíjecí infrastruktury v hlavním městě Praze do roku 2030. Zároveň ho pověřila koordinací v oblasti budování dobíjecích stanic pro elektromobily. Cílem je vytvořit dobré prostředí pro rozvoj elektromobility v hlavním městě.
28.11.2019 18:50 |

podobné články

ČEZ otevřel v Ostravě druhou dobíjecí stanici elektromobilů

 
Dnes dopoledne zprovoznila Skupina ČEZ u prodejny Kaufland v Ostravě–Zábřehu novou dobíjecí stanici elektromobilů. Kaufland je jedním z partnerů projektu Elektromobilita ČEZ a dosud instaloval dobíjecí stanice u svých pražských provozoven. Jedna z nich, dobíjecí stanice u provozovny v Praze na Palmovce, je nejvytíženější veřejná dobíjecí stanice v České republice.
19.02.2013 21:30 |

podobné články

Taxíky ustoupí elektromobilům: Některá stanoviště v Praze mají nahradit dobíjecí stanice

 
Pražský magistrát se chystá zrušit některá stanoviště taxislužby z důvodu přeměny míst na dobíjecí stanice pro sdílené elektromobily. Která místa pro taxíky z mapy města zmizí, určí analýza městské společnosti Operátor ICT (OICT). Hlavní město chce vypsat dvě zakázky na vytvoření městského systému sdílených elektromobilů. První tendr za cca 50 milionů korun je na vybudování základen pro nabíjecí stanice. Vyplývá to z dokumentu, který v úterý projednají pražští radní.
29.10.2018 13:40 |

podobné články

ČEZ: Žižkov má první veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily

 
Pražský Žižkov nabízí ode dneška díky instalaci veřejné dobíjecí stanice zázemí pro řidiče elektromobilů. Zařízení se nachází přímo pod jednou z pražských dominant – žižkovským televizním vysílačem. V populární čtvrti metropole dosud dobíjecí infrastruktura pro elektrická auta zcela chyběla. Projekt Elektromobilita ČEZ v současnosti nabízí dobíjení v 52 lokalitách po celé České republice.
23.10.2015 13:31 |

podobné články

Lidé mohou lítačkou spustit dobíjecí stanice pro elektromobily

 
Praha 3. července (ČTK) - Držitelé pražské karty MHD lítačka mohou ode dneška kartou spustit dobíjecí stanice pro elektromobily v síti Pražské energetiky (PRE). Novinářům to dnes řekla primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Důvodem zavedení této funkce je očekávaný růst počtu elektromobilů. V Česku je zaregistrováno přes tisícovku elektromobilů, většina z nich je v Praze. Lidé, kteří lítačku nemají, si musí u PRE nechat vydat čipovou kartu. V Praze se nachází přes 70 dobíjecích stanic PRE. Lítačkou nahradilo město před zhruba dvěma lety kartu opencard.
03.07.2018 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (798 článků)

Na D1 slouží první veřejná dobíjecí stanice pro elektromobily

 
Na 96. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu byla dnes otevřena první veřejná dobíjecí stanice pro elektromobily. Do července by jich na hlavních tazích mělo být sedm, do konce roku by měla síť veřejných dobíjecích stanic v Česku dosáhnout počtu 25. Během půlročního zkušebního provozu budou mít uživatelé elektromobilů energii zdarma.
13.05.2011 10:40 |

podobné články

ČEZ: Podzemní garáže Národního divadla nabízejí tři dobíjecí stanice pro elektromobily

 
V Národním divadle můžou v jednu chvíli čerpat energii čtyři elektromobily. Původní dobíjecí stojan ČEZ fungoval v garážích první scény od roku 2014. V uplynulých letech společnosti skupiny ČEZ ESCO instalovaly v budovách Národního divadla moderní energetická řešení, která uspořila již více než 50 milionů tun emisí CO2.
28.01.2022 07:40 |

podobné články

MHMP: Praha podepíše memorandum o spolupráci při rozvoji dobíjecích stanic pro elektromobily

 
Radní hl. m. Prahy v pondělí schválili Memorandum o porozumění a vzájemné spolupráci mezi společnostmi Pražská energetika, a.s., ŠKODA AUTO, a.s., a hlavním městem. Dokument definuje základní body spolupráce v oblasti vzniku komplexní dobíjecí infrastruktury pro elektrovozidla na území metropole.
25.03.2022 17:20 |

podobné články

Elektromobily v Praze: Přibudou stovky dobíjecích stanic, schválili radní. Čím chce město řidiče motivovat?

 
Na území Prahy by mělo do roku 2025 zprovozněno minimálně 750 dobíjecích stanic pro elektromobily. V následujících pěti letech by jich mělo přibýt dalších několik tisícovek. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Vedení města dnes rovněž schválilo plán rozvoje dobíjecí infrastruktury, která navrhuje několik variant postupu jejich vybudování. Rozšíření elektromobility má pomoci zlepšit kvalitu ovzduší v Praze.
22.02.2021 12:10 |

podobné články

Žádosti a povolení přes internet: Praha spouští Portál Pražana

 
Pražský magistrát a jeho firma Operátor ICT (OICT) spustila v posledních dnech ve zkušebním provozu nový Portál Pražana, který po vzoru státního Portálu občana umožní obyvatelům Prahy zajistit si přes internet různé žádosti a povolení. Oficiálně bude portál spuštěn ve čtvrtek, oznámili primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a šéf OICT Michal Fischer. Nyní mohou lidé přes internet vyřešit 15 agend, další funkcionality budou podle Fischera přibývat.
30.09.2020 12:35 |

podobné články

Ústí nad Labem má veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily

 
Elektromobilita si úspěšně razí cestu do severočeského regionu. Po Chomutovu má svou veřejnou dobíjecí stanici také krajská metropole Ústí nad Labem, kde mohou majitelé vozů na elektrický pohon doplnit energii v OC Forum. Jedním z cílů projekt Elektromobilita ČEZ je podpora rozvoje tohoto způsobu dopravy v ČR.
16.10.2014 14:31 |

podobné články

ČOI: Jen každá desátá kontrolovaná dobíjecí stanice měla vše v pořádku

 
Česká obchodní inspekce uskutečnila celostátní kontrolní akci, zaměřenou na dobíjecí stanice pro elektromobily. Kontrolovanými subjekty byly distributoři, dovozci, výrobci nebo zplnomocnění zástupci těchto produktů. ČOI v průběhu roku 2019 zkontrolovala 32 typů výrobků a nedostatky zjistila u 29 typů.
23.02.2020 16:56 |

podobné články

OICT: Data z měřidel pro dálkový odečet hlídají Praze náklady na energie

 
Městská společnost Operátor ICT (OICT) zajistí pro Prahu pokračování provozu technologie vzdáleného odečtu spotřeby tepla, elektřiny, plynu a vody. Praha tak získává průběžný přehled o spotřebě energií a vody.
03.09.2022 13:25 |

podobné články

Praze chybějí dobíjecí místa pro elektromobily. Pomohou lampy, město jich chce připravit 3000 do šesti let

 
Praha chce mít do šesti let připravených až 3000 lamp veřejného osvětlení na možnost připojení nabíječek pro elektromobily. Na každé by se mohla nabíjet dvě auta. Radnice to plánuje během obnovy kabeláže, čímž by se podle radního Jana Chabra (TOP 09) ušetřilo. Město chce vyměnit 300 kilometrů kabelů. Na dodavatele elektronabíječek poté pravděpodobně vypíše veřejnou soutěž. Projekt Chabr ve čtvrtek představil zastupitelstvu hlavního města, které ho vzalo na vědomí.
13.12.2019 15:20 |

podobné články

ČEZ má v provozu celkem 20 dobíjecích stanic pro elektromobily

 
ČEZ nainstaloval na začátku léta dvacátou dobíjecí stanici pro elektromobily v České republice. Elektromobilisté si mohou svá vozidla dobíjet nejenom v Praze, ale také v Plzni, Ostravě a Trutnově. Symbolickou „dvacítku“ dobíjecích stanic se společnosti ČEZ podařilo vytvořit v době, kdy slaví 20 let své existence.
22.06.2012 09:40 |

podobné články

ČEZ: Dobíjecí stojany pro elektromobily vloni nezahálely, na Ústecku vzrostly odběry o 52 procent

 
Navzdory koronavirové krizi pokračoval i vloni růst odebrané bezemisní elektřiny v síti veřejných dobíjecích stanic ČEZ pro elektromobily. V Ústeckém kraji e-auta nejčastěji dobíjela v Teplicích, Litoměřicích a u dálnice D8. Skupina ČEZ aktuálně provozuje největší síť veřejných dobíjecích stanic v ČR s 276 stojany, z toho je přes 210 rychlodobíjecích. Infrastruktura vzniká díky evropskému grantu z programu Connecting Europe Facility (CEF), z prostředků přidělovaných Operačním programem Doprava i z vlastních zdrojů Skupiny ČEZ.
26.02.2021 13:00 |

podobné články

ČEZ: Dobíjecí stojany pro elektromobily ve Středočeském kraji vloni nezahálely

 
Navzdory koronavirové krizi pokračoval i vloni růst odebrané bezemisní elektřiny v síti veřejných dobíjecích stanic ČEZ pro elektromobily.
15.04.2021 11:05 |

podobné články

Proměna pražských lamp: 82 z nich bude mít nově nabíječky pro elektromobily

 
V hlavním městě budou letos do lamp veřejného osvětlení nainstalovány nabíječky pro elektromobily. Dobíjecí stanice se objeví na 82 stožárech. V pondělí to sdělil radní Jan Chabr (TOP 09). V budoucnu se má pak podle plánu města jejich počet postupně zvyšovat, proto magistrát letos plánuje vyměnit a zmodernizovat více než 600 lamp. V Praze je zhruba 135 000 lamp veřejného osvětlení.
21.02.2022 13:50 |

podobné články