Článek

OICT: Jak se daří naplňovat strategii hlavního města Prahy v oblasti Smart Cities? Odpoví Smart Prague Index 2021

 
Ročenka mapuje vývoj indikátorů Smart City v?Praze a projektů v oblastech, které jsou definované v Koncepci Smart Prague do roku 2030. Vychází již po páté v řadě a novinkou je přehledná infografika. x
23.09.2022 08:45 |

podobné články

Podobné články

Ministerstvo pro místní rozvoj: Nová řešení pro česká Smart Cities? Máme

 
Vytváření dobrých podmínek pro život ve městech je tématem blízké budoucnosti, pro které je již nyní potřeba hledat cesty a odpovědi. Implementace principů Smart Cities je pro česká města klíčová a nevyhnutelná. Rozvojem těchto principů a návrhem možných řešení pro česká města s pomocí připojení k sítím nové generace se zabýval projekt 5G pro 5 měst, který vyvrcholí již za necelý měsíc závěrečnou akcí 5Gthon. Hosté a diváci se mohou těšit na sérii akcí začínající víkendovou soutěží (tzv. ideathonem) o návrhy inovativních řešení na zadané výzvy z oblasti Smart Cities s využitím připojení v 5G síti. V den vyhlášení vítězných návrhů 22. února 2022 se uskuteční konference a odborné přednášky právě na témata z oblastí Smart Cities a 5G technologií s velkým důrazem na implementaci 5G řešení ve městech zapojených do projektu.
08.02.2022 16:45 |

podobné články

ČVUT v Praze bude hostit světové sympozium o Smart Cities

 
Fakulta dopravní Českého vysokého učení technického v Praze (Konviktská 20, Praha 1) bude ve dnech 24. až 25. června hostit mezinárodní vědecké setkání nazvané Smart Cities Symposium Prague 2015. Odborníci z celého světa budou diskutovat především o nových trendech v oblasti Smart Cities.
08.06.2015 15:56 |

podobné články

ČVUT v Praze bude opět hostit světové sympozium o Smart Cities

 
Fakulta dopravní Českého vysokého učení technického v Praze bude ve dnech 26. až 27. května znovu hostit mezinárodní vědecké setkání nazvané Smart Cities Symposium Prague 2016. Odborníci z celého světa budou již podruhé diskutovat na akademické půdě o nových trendech v oblasti Smart Cities.
12.05.2016 07:40 |

podobné články

Ministr Brabec: Budou-li použity nové obchodní příležitosti, může se Písek stát pilotním městem

 
Ministr životního prostředí Richard Brabec včera podepsal s vedením města Písek společnou deklaraci o spolupráci na rozvoji a implementaci konceptu chytrého města. Vedle mezinárodních organizací (např. OECD Green Cities Programme) začlenila i EU koncept Smart Cities, který podporuje v rámci Strategického plánu energetických technologií (SET – Plan) prostřednictvím iniciativy Smart Cities and Communities. Ta je zaměřena na podporu měst a regionů s cílem snížit emise CO2 do roku 2020 o 20 % v souladu se strategií 20–20–20.
27.02.2016 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (473 článků)

Primátorka Krnáčová: O co opravdu jde v konceptu Smart Cities i v pražské městské firmě OICT

 
Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. To platí i pro článek Sabiny Slonkové na serveru Neovlivni.cz nazvaný Smart Cities v režii ANO: Čím dražší, tím lepší.
26.01.2017 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Sabina Slonková (210 článků)

MPO: Na 62. mezinárodní strojírenském veletrhu v Brně zazněla 5G cesta ke Smart Cities

 
Jak se daří první pětici českých měst implementovat principy Smart Cities za pomoci 5G sítí, jak v tom pomáhá stát a jaké možnosti nabízí sítě nových generací českým městům v jejich rozvoji. Novinky zazněly na 5G semináři, který se uskutečnil v České národní expozici na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.
10.11.2021 07:40 |

podobné články

Martin Vlček: Index Nasdaq překonal svá lednová maxima

 
„Index Nasdaq se dostal již nad svá maxima z letošního ledna. Index Russell 2000 tato maxima nyní atakuje. Nejznámější index S&P 500 překonal zatím pouze maxima z února. Užší index 30 titulů Dow Jones zatím obchoduje spíše opatrně a na přiblížení nedávným vrcholům zatím vyčkává. Index Nasdaq od začátku roku za necelé tři měsíce posílil již o bezmála 12 procent, ” říká Martin Vlček, hlavní makléř BH Securities.
13.03.2018 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Dow Jones (5 článků)

TOP 09: Memorandum o prosazování principů "Smart cities"

 
Klademe důraz na komunální politiku, chceme být moderní a mít moderní města. Zástupci TOP 09 proto na mezinárodní odborné konferenci k projektu Smart cities z českých i moravských měst vytvořili memorandum, pod které se nyní naprostá většina z nich podepsala.
26.09.2014 22:41 |

podobné články

Ano, makáme. Výbor pro Smart Cities v Praze se sešel v červnu, říjnu, prosinci. V jeho čele stojí náš oblíbenec

 
Jaroslav Štěpánek je podle vlastních slov odborník na energetiku. Kromě toho mu „strana“ mimo jiných postů svěřila i zodpovědnou funkci předsedy výboru pro Smart Cities. To je mimochodem jeden z pilířů politiky primátorky Adriany Krnáčové. Jak ParlamentníListy.cz zjistily, tento vlivný výbor na magistrátu se během roku 2016 sešel celkem třikrát. Což mediálnímu zájmu o téma evidentně neodpovídá.
02.03.2017 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (798 článků)

Ministerstvo pro místní rozvoj: 5G cesta ke Smart Cities

 
Jaké možnosti nabízí sítě nových generací českým městům v jejich rozvoji? Na 62. mezinárodní strojírenském veletrhu v Brně zazněla 5G cesta ke Smart Cities
17.11.2021 07:40 |

podobné články

Krnáčová (ANO): Od nového roku bude mít Praha jednotnou datovou platformu

 
Hlavní město Praha udělalo další krok k tomu, aby se zařadilo mezi světová Smart Cities, a to díky jednotné datové platformě, která je stěžejní součástí koncepce Smart Prague. Tento projekt zajistí přenos, ukládání, zpracování, zveřejňování a praktické použití dat pro efektivnější řízení města.
15.08.2017 16:50 |

podobné články

Hejtman Novák: Smart City a Smart Region - Nová šance pro Ostravu a kraj

 
U příležitosti výjezdního zasedání vlády dnes podepsali ministr životního prostředí Richard Brabec, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, hejtman MSK Miroslav Novák a primátor města Ostravy Tomáš Macura memorandum o spolupráci na přípravě konceptu chytrého města (Smart City) a chytrého regionu (Smart Region) pro zlepšení kvality života a životního prostředí v Ostravě a Moravskoslezském kraji. Zároveň MŽP dnes vládě předložilo přehled svých aktivit cílených na zlepšení stavu ovzduší v MSK.
22.07.2015 21:16 |

podobné články

Osobnosti: Jan Mládek (674 článků) , Richard Brabec (473 článků)

Sanitky bez zácpy, virtuální Lítačka a „boom elektroaut“. Co letos čeká chytrou Prahu?

 
Koncept „Smart Prague 2030“ loni nastínil, jak by se Praha měla do uváděného letopočtu proměnit v chytré město 21. století. Společnost Operátor ICT, která pro hlavní město dlouhodobý projekt řídí, uveřejnila výčet novinek, které v rámci „smart cities“ metropoli čekají v tomto roce. Prototypem chytré čtvrti se stane Karlín, Pražany čeká virtuální cestování MHD a mnoho dalších vychytávek.
25.01.2018 20:35 |

podobné články

MHMP: Společnost OICT byla pověřena dalším rozvojem Portálu Pražana

 
Správu Portálu Pražana, který hlavní město spustilo na konci září loňského roku a který slouží k?snazší komunikaci obyvatelů metropole směrem k?Magistrátu hl. m. Prahy, úřadům městských částí a městským organizacím, bude i v?letošním roce zajišťovat městská společnost Operátor ICT, a.s. (OICT). Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání schválila rámcovou smlouvu, na základě které bude rozvoj a vývoj Portálu Pražana zajišťovat.
09.03.2021 12:15 |

podobné články

Piráti: Smart cities v Praze? Nechceme další Opencard

 
V reakci na představení konceptu Smart Prague na dnešní tiskové konferenci pořádané Operátorem ICT za účasti primátorky Krnáčové zpracoval zastupitelský klub Pirátů alternativní koncepci.
05.06.2017 12:00 |

podobné články

Žádosti a povolení přes internet: Praha spouští Portál Pražana

 
Pražský magistrát a jeho firma Operátor ICT (OICT) spustila v posledních dnech ve zkušebním provozu nový Portál Pražana, který po vzoru státního Portálu občana umožní obyvatelům Prahy zajistit si přes internet různé žádosti a povolení. Oficiálně bude portál spuštěn ve čtvrtek, oznámili primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a šéf OICT Michal Fischer. Nyní mohou lidé přes internet vyřešit 15 agend, další funkcionality budou podle Fischera přibývat.
30.09.2020 12:35 |

podobné články

Třeštíková: Transformace Prague City Tourism na akciovou společnost byla dokončena

 
Transformace příspěvkové organizace Pražská informační služba do nové akciové společnosti hlavního města Prahy Prague City Tourism, a.s., byla dokončena. Dne 7. 7. 2020 zahájila Prague City Tourism (PCT) plnohodnotnou činnost jako oficiální organizace destinačního managementu hlavního města Prahy.
09.07.2020 07:35 |

podobné články

Doležal (TOP 09): Potěmkinova Lítačka

 
Dne 26. 1. 2016 prezentovala paní Krnáčová a Operátor ICT (Správce chytré karty Pražana a.s. - dále jen OICT), že spustí kartu „Lítačka“, která nahradí dosavadní Opencard. Nový systém měl vyvinout právě OICT. Realita však je, že žádná taková karta neexistuje.
08.03.2016 09:40 |

podobné články

OICT: Data z měřidel pro dálkový odečet hlídají Praze náklady na energie

 
Městská společnost Operátor ICT (OICT) zajistí pro Prahu pokračování provozu technologie vzdáleného odečtu spotřeby tepla, elektřiny, plynu a vody. Praha tak získává průběžný přehled o spotřebě energií a vody.
03.09.2022 13:25 |

podobné články