Článek

Ohnivé inferno: Při požáru bytu zahynulo pět malých dětí!

 
Obrovská tragédie zasáhla město East St.Louis v Illinois. Při požáru v bytě tam zahynulo pět nebohých dětí, většině ještě nebylo ani devět let. Rodina se vzpamatovává ze strašného šoku. Úřady mezitím vyšetřují příčinu ohnivého inferna.
10.08.2021 23:15 |

podobné články

Podobné články

Ohnivé peklo na Ukrajině: Při požáru v Oděse zahynuly desítky lidí!

 
Na Ukrajině se rozhořelo ohnivé peklo! Nejméně 38 lidí zahynulo v Oděse na jihu země při požáru budovy odborů, který vypukl v důsledku potyček mezi proruskými a ukrajinskými demonstranty.
02.05.2014 21:45 |

podobné články

V restauraci vybuchl plyn, budovu zachvátily obří plameny: Inferno v New Yorku!

 
Obří požár, stovky hasičů a minimálně 15 zraněných, z toho 4 těžce… To vše byly následky výbuchu plynu v restauraci v centru New Yorku. Pětipatrový dům se následně proměnil v ohnivé inferno.
26.03.2015 23:00 |

podobné články

Ohnivé peklo v Londýně zabilo 72 lidí. Vyšetřování: Velkou chybu udělali i hasiči

 
Za tragickým loňským požárem v Londýně, při kterém zahynulo 72 lidí, stálo hned několik selhání. Velkou chybou hlavně bylo říci obyvatelům výškového domu, že mají v době vypuknutí požáru zůstat ve svých bytech. Vyplývá to z odborného posudku zveřejněného v rámci další fáze veřejného vyšetřování požáru výškového domu Grenfell Tower v britské metropoli, při kterém zahynulo 72 lidí. Jak již dříve uvedl šéf vyšetřování Martin Moore-Bick, cílem je nalézt pravdu, nikoli postihovat viníky.
04.06.2018 21:25 |

podobné články

33 obětí, sežehnutí klokani a koalové: Šetření požárů začíná, v metropoli mimořádný stav

 
Jihovýchod Austrálie už od loňského září sužují rozsáhlé požáry, které si vyžádaly 33 lidských obětí a zabily více než půl miliardy zvířat. Vláda státu Nový Jižní Wales, kde oheň nadělal největší škody, tento týden otevřela vyšetřování požárů a slíbila, že „nenechá kámen na kameni“. Šetření bude trvat minimálně půl roku a jeho předmětem bude nejen příčina požárů, ale také reakce a připravenost vlády na tuto katastrofu. Meteorologové varovali před další vlnou veder a bouřek, které zřejmě napomůžou k šíření požárů. Jásají naopak zoologové, jejichž obavy se nepotvrdily. Pro Austrálii unikátní růžový slimák přežil inferno, uvedla stanice CNN. V pátek ale australské úřady vyhlásily mimořádný stav pro hlavní město Canberru a okolí.
30.01.2020 20:40 |

podobné články

Ohnivé inferno na Rakovnicku: Hasiči se postavili obřímu požáru

 
Hasiči u Olešné na Rakovnicku zasahují u rozsáhlého lesního požáru. Vyhlásili nejvyšší možný stupeň požárního poplachu a požádali o pomoc kolegy z Ústeckého a Plzeňského kraje, řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.
03.08.2015 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Svoboda (625 článků) , Petr Svoboda (616 článků) , Petr Svoboda (625 článků)

Ohnivé peklo v Kalifornii: Neshoříme tu, zpíval táta dcerce!

 
Ohnivé inferno v Kalifornii se stále nedaří dostat pod kontrolu. Obří požáry, které jsou považovány za třetí nejhorší v historii, si vyžádaly už minimálně 25 obětí na životech a spálily tisíce domovů.
12.11.2018 12:20 |

podobné články

Divoká privatizace bytů, to je hlavní problém. Místostarosta pražského obvodu popisuje, co napáchal populismus devadesátých let

 
ROZHOVOR „Hlavní problém, který bohužel vytvořili politici po revoluci, byla divoká privatizace bytů, kdy Praze dnes zbylo jen sotva 5 % z celého bytového fondu. Praha tak nejenže ztratila možnost jakkoli určovat a ovlivňovat trh z pozice významného vlastníka bytů, ale nemá dost bytů ani pro veřejný zájem, tzn. pro klíčové profese, jako jsou učitelé, lékaři, policisté,“ vysvětluje vysokou cenu bytů v Praze Ondřej Prokop, místostarosta Prahy 11 a opoziční zastupitel hlavního města Prahy. Ani nyní nejde podle něj bytová politika v Praze úplně správným směrem. „Místo aby se město zaměřilo na řešení těch největších problémů, vybrali si radní k řešení ty okrajové, které se snadno realizují a dobře mediálně prodávají. Jde o opravy zanedbaných bytů nebo věčný boj s Airbnb. Ale jinak zastavili už připravenou výstavbu cca 1000 městských bytů na Černém Mostě, potopili projekt dostupného družstevního bydlení své vlastní radní Hanky Kordové Marvanové,“ všímá si.
12.08.2020 20:50 |

podobné články

Při požáru bytu v Opavě zemřel člověk, dalších 8 lidí bylo zraněno

 
Čtyři jednotky hasičů vyjely dnes krátce po třetí hodině ranní k nahlášenému požáru bytu do Opavy-Kateřinek, ulice Pekařská. Hořel zde byt ve 4. podlaží sedmipatrového bytového domu. Na místo požáru byly povolány také další složky IZS, tedy Zdravotnická záchranná služba MSK a Policie ČR. Rovněž tak se na místo požáru dostavili zástupci magistrátu města Opava.
03.07.2014 09:20 |

podobné články

V Paříži zahynulo při požáru pět lidí

 
Pět lidí zahynulo a dalších 29 bylo zraněno při požáru v desetipatrovém činžáku na pařížském předměstí Sevran. S odvoláním na pohotovostní služby to oznámila francouzská média.
10.08.2009 10:15 |

podobné články

Mé děti, křičela zoufalá matka, když sledovala, jak její synové uhořeli při požáru

 
„Mé děti! Mé děti! Mé děti!“ Křičela zoufalá matka čtyř dětí Tina Brazil z Missouri, když se dívala, jak se její dům proměnil v inferno a její synové uvízli uvnitř. Ačkoliv na místo rychle dorazili hasiči, na záchranu dětí bylo již pozdě…
21.04.2018 17:50 |

podobné články

Inferno v klubu: V Bukurešti uhořelo a bylo ušlapáno nejméně 27 lidí. 162 jich bylo zraněno

 
Exploze, plameny, nářek, panika a boj o holý život. Klub v Bukurešti se proměnil v ohnivé peklo. Nejméně 27 lidí přišlo v pátek večer o život při požáru v hudebním klubu v rumunské metropoli Bukurešti. Dalších 162 osob utrpělo zranění a bylo rozvezeno do nejbližších nemocnic. Většinu obětí tvoří podle zprávy ministerstva vnitra mladí lidé a dospívající mládež. Počet mrtvých může být ještě vyšší, protože stav 25 zraněných je vážný.
31.10.2015 00:40 |

podobné články

Hasiči zasahovali u požáru bytu v Praze: Zemřel starší muž, cigareta mohla být příčinou

 
S koncem srpna došlo k dalšímu požáru jednoho z bytů v ulici Na Květnici v Praze. Hasiči kvůli prevenci evakuovali dva lidi. Obětí požáru se stal starší muž, který v bytě žil. Zřejmě šlo o nešťastnou náhodu, kdy nedopalek od cigarety zapálil vybavení bytu.
31.08.2020 23:00 |

podobné články

Při požáru zahynulo devět lidí včetně pěti dětí

 
Devět lidí včetně pěti dětí zahynulo při požáru domu na ruské Sibiři. Dnes o tom informovala agentura RIA Novosti.
17.10.2011 08:15 |

podobné články

Tragédie v americkém Brooklynu. Při požáru zahynulo sedm dětí

 
Sedm dětí ve věku 5 až 15 let zahynulo při požáru, který v noci na sobotu zachvátil rodinný dům v newyorské čtvrti Brooklyn. Dvě další osoby jsou v kritickém stavu. Oběti patří k jedné rodině. Oheň se vznítil od závadné kuchyňské plotýnky. Na hašení se podílelo 25 záchranářských jednotek, pomáhali jim dobrovolní záchranáři a lékaři. 
21.03.2015 16:30 |

podobné články

Požárů loni výrazně přibylo i kvůli suchu, zahynulo 95 lidí

 
Hasiči za loňský rok předběžně evidují 20 663 požárů, tedy o 23 procent více než v roce 2017. Vliv na to mělo extrémní sucho, které zvýšilo počet požárů v přírodním prostředí. Kvůli ohni zahynulo 95 lidí, o tři více než předloni. Požáry však způsobily výrazně menší škody - zhruba za 2,6 miliardy korun, což je meziročně o miliardu méně. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl náměstek hasičů pro integrovaný záchranný systém František Zadina.
04.01.2019 11:20 |

podobné články

Dveře mezi peklem a nadějí: Vrah z Bohumína rodinu zamkl v ohnivé pasti

 
Z ohnivé pasti nebylo úniku. O to se postaral Zdeněk K. (54), který v sobotu 8. srpna podpálil byt své rodiny v jednom z bohumínských paneláků. Aby se žhář ujistil, že nikdo nevyklouzne, podpálil zvenku vstupní dveře do bytu. Jeho oběti prakticky neměly šanci a v bytě tak uhořela Zdeňkova žena Silvie (†53), jeho syn Lukáš K. (†30) s přítelkyní Lenkou V. (†30) a žhářovým vnukem Dominikem (†9). Redaktoři eXtra.cz se do osudného bytu vypravili několik týdnů po tragické události.
25.08.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Lukáš (34 článků)

Kvůli suchu loni výrazně vzrostl počet požárů

 
Hasiči loni zasahovali u 20 663 požárů, při nichž zahynulo 95 lidí. Počet požárů je ve srovnání s rokem 2017 o 3906 vyšší. Za nárůst může zejména suché počasí, které razantně navýšilo počet požárů v přírodě. Oheň loni způsobil škodu za 2,6 miliardy korun.
04.01.2019 10:55 |

podobné články

RECENZE: Inferno Dana Browna. Oddychová kniha, při které místy mrazí…

 
»Nejtemnější místa v pekle jsou vyhrazena těm, kdo si v časech mravní krize zachovávají neutralitu,« zní opakovaně v možná nejočekávanější knižní novince letošního podzimu. Už 18. října bude na pultech obchodů INFERNO – novinka z dílny Dan Browna, autora dnes už kultovních románů Šifra mistra Leonarda nebo Andělé a démoni. Jaká je kniha, která se z velké části odvolává na jedno z největších literárních děl všech dob - Božskou komedii Danta Alighieriho?
01.10.2013 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Dan Brown (98 článků) , Dan Brown (30 článků)

Požár internátu v Thajsku: Zahynulo nejméně 17 dívek

 
Ohnivé peklo! Nejméně 17 dívek zahynulo v noci na pondělí ve spánku během požáru v ubytovně soukromé školy na severu Thajska. Další studentky se pohřešují, několik jich utrpělo zranění.
23.05.2016 07:10 |

podobné články