Článek

Ofenzivu podle Zelenského brzdí pomalé dodávky zbraní ze Západu a zpomalené protiruské sankce

 
Ukrajinskou protiofenzivu brzdí ruská převaha ve vzduchu, řekl na konferenci v Kyjevě prezident Volodymyr Zelenskyj. Protiofenziva, zahájená na začátku června, by podle Zelenského dosáhla výraznějších územních zisků na jihu a východě země, kdyby ukrajinská armáda dostala od západních partnerů silnější zbraně. Zelenskyj si také postěžoval na zpomalování rozhodovacích procesů na Západě, ať jde o přijímání sankcí proti Rusku anebo o dodávky zbraní Ukrajině.
09.09.2023 00:00 |

podobné články

Podobné články

Obchod nesmí být nadřazen demokracii a svobodě, hájil Kiska protiruské sankce

 
Protiruské sankce jsou zcela na místě, protože obchod nesmí být nadřazen demokracii a svobodě, uvedl slovenský prezident Andrej Kiska. Dostal se tak do přímého rozporu s premiérem Robertem Ficem , který ve čtvrtek uvedl, že protiruské sankce jsou nesmyslné a pouze prohloubí konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou.
15.08.2014 14:56 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1028 článků) , Andrej Kiska (358 článků)

„Ubohý útok.“ Německý expert nevěří na ukrajinské vítězství

 
Německý expert na bezpečnost a politiku Markus Kaim očekávanou jarní ofenzivu označuje za „ubohý útok“. Jisté podle něj je i to, že Ukrajina nemůže postoupit na celé frontě vzhledem k tomu, že je delší než 1 600 kilometrů. Plán na ofenzivu podle experta brzdí i dodávky zbraní, Ukrajina by tanků potřebovala ne desítky, jež jí byly poslány, ale stovky. Rusko na ukrajinský útok čeká, obranné linie na Krymu jsou připravené.
19.04.2023 21:50 |

podobné články

Protiruské sankce prý míjejí vlivné Rusy s vazbami na Západě

 
Při sestavování jmenovitých seznamů osob vystavených západním sankcím vypadlo několik jmen vlivných Rusů se silnými podnikatelskými vazbami na Západě. Vyplývá to z informací západního i ruského tisku. Protiruské sankce Západu vyhlášené za ruskou vojenskou intervenci na Ukrajině prý mají trhliny, protože se dotýkají jak ruských, tak i západních obchodních zájmů.
16.05.2014 10:20 |

podobné články

Protiruské sankce otrávily klima. Italští podnikatelé trpí, stěžuje si velvyslanec

 
Italský velvyslanec Cesare Maria Ragaglini si postěžoval, že protiruské sankce Západu poškozují italské podnikatele. Informuje o tom ruská agentura TASS.
17.05.2015 20:06 |

podobné články

Protiruské sankce? Medveděv vypustil hrozbu proti Západu. Velmi konkrétní

 
Bývalý ruský prezident a premiér Dmitrij Medveděv se na sociální síti Telegram zamyslel, co se stane se světem dál. Se světem, který ovlivní protiruské sankce.
13.05.2022 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Dmitrij Medveděv (375 článků)

Vaše Věc: Kolik Evropu stojí protiruské sankce?

 
Někteří představitelé Evropské unie v poslední době nahlas uvažují, že by možná nebylo špatné ještě přitvrdit sankce proti Rusku. Je proto dobré se podívat na čísla, která alespoň zhruba ukážou, kolik vlastně ony protiruské sankce Evropu stojí.
22.10.2016 14:20 |

podobné články

Ukrajina nechce jednat, Putin v pátek zastavil ofenzivu, hlásá Kreml. Kyjev: Další lež

 
Ruské vojenské jednotky podle Kremlu v pátek pozastavily ofenzivu na Ukrajině, aby umožnily prostor k vyjednávání. Dnes boje obnovily, protože Ukrajina podle Kremlu vyjednávat odmítla, řekl to mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov. Poradce ukrajinského prezidenta v reakci uvedl, že Kyjev jednat chce, ale odmítá přistupovat na ultimáta či nepřijatelné podmínky. Podle něj ale Moskva ofenzivu nepřerušila.
26.02.2022 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5151 článků)

Rusko prý po pauze obnovilo ofenzivu. Žádná pauza nebyla, namítá Kyjev

 
Ruské vojenské jednotky podle Kremlu v pátek pozastavily ofenzivu na Ukrajině, aby daly prostor k vyjednávání. Dnes boje obnovily, protože Ukrajina podle Kremlu vyjednávat odmítla, řekl mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov. Poradce ukrajinského prezidenta v reakci uvedl, že Kyjev jednat chce, ale odmítá přistupovat na ultimáta či nepřijatelné podmínky. Podle něj ale Moskva ofenzivu nepřerušila.
26.02.2022 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5151 článků)

Bývalý policejní prezident Novotný odsoudil protiruské sankce a dodal, kdo má lví podíl na ukrajinském konfliktu

 
Na serveru youtube.com nalezneme názor občanského aktivisty Stanislava Novotného na protiruské sankce. Domnívá se, že jsou nesmyslné, a zdůraznil, že dopadají na běžné občany, a to jak v samotném Rusku, tak v Evropě. Ti jsou podle něj rukojmími ve válce s politickými elitami. Západ si podle něj navíc vytvořil velice špatnou vyjednávací pozici s Ruskem a napravit poškozené vztahy s Kremlem bude prý proto velice obtížné.
23.01.2015 14:18 |

podobné články

Bývalý policejní prezident odsoudil protiruské sankce a dodal, kdo má lví podíl na ukrajinském konfliktu

 
Na serveru youtube.com nalezneme názor občanského aktivisty Stanislava Novotného na protiruské sankce. Domnívá se, že jsou nesmyslné, a zdůraznil, že dopadají na běžné občany, a to jak v samotném Rusku, tak v Evropě. Ti jsou podle něj rukojmími ve válce s politickými elitami. Západ si podle něj navíc vytvořil velice špatnou vyjednávací pozici s Ruskem a napravit poškozené vztahy s Kremlem bude prý proto velice obtížné.
23.01.2015 14:28 |

podobné články

Rusko se rozhodlo zavést sankce proti Američanům

 
Rusko zavedlo vlastní sankce proti devíti americkým představitelům v odvetě za americké sankce vyhlášené po ruském ovládnutí Krymu. "Nesmí být žádné pochyby: na každý nepřátelský výpad Rusko přiměřeně odpoví," uvedlo ruské ministerstvo zahraničí. Stalo se tak jen několik minut poté, co americký prezident Barack Obama ohlásil, že dosavadní protiruské sankce Spojené státy rozšiřují. 
20.03.2014 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2513 článků)

Spojené státy si připravují své vlastní protiruské sankce, oznámil Kerry

 
Spojené státy americké si připravují po vzoru Evropské unie své vlastní protiruské sankce, uvedl v úterý americký ministr zahraničí John Kerry, který jednal se svým ukrajinským protějškem Pavlem Klimkinem. Podle Kerryho je nezbytně nutné vyvinout na ruského prezidenta Vladimita Putina co největší tlak.
29.07.2014 18:40 |

podobné články

Osobnosti: John Kerry (174 článků) , John Kerry (149 článků)

Vicepremiér Babiš: Protiruské sankce jsou k ničemu!

 
Evropská unie není podle vicepremiéra Andreje Babiše (ANO) úspěšná ve vyjednávání v rusko-ukrajinském sporu. Dosavadní protiruské sankce byly neúspěšné, řekl dnes Babiš novinářům po zahájení kampaně pro senátní a komunální volby. Šéf vládního hnutí dodal, že preferuje diplomatická řešení.
01.09.2014 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26006 článků)

Podle ústavních činitelů Česka by měly protiruské sankce zůstat v platnosti

 
Čeští vrcholní ústavní činitelé se při dnešní odpolední schůzce na Pražském hradě shodli na tom, že stále trvají důvody, proč byly Evropskou unií zavedeny protiruské sankce. Ve společném prohlášení, které zveřejnil Hrad, vyzvali premiér, prezident, šéf Sněmovny a ministři zahraničí a obrany k naplnění mírových dohod z Minsku všemi zúčastněnými stranami. Zprávu přinesla ČTK.
12.09.2018 17:55 |

podobné články

Green Deal, protiruské sankce, růst cen... Sečteno podtrženo: „Pryč z EU!“ bouchl do stolu europoslanec za SPD

 
Europoslanec za SPD Ivan David dává nahlédnout do zákulisí jednání Zemědělského výboru Evropského parlamentu, jehož je členem. Zároveň sleduje raketový růst cen energií, potravin, pohonných hmot a dalších, na což mají mimo jiné vliv i plánovaný ambiciózní projekt EU Green Deal nebo protiruské sankce, které rovněž zpětně působí na ceny v EU. Podle názoru Davida je v současné době pro Českou republiku výhodnější čelit následkům za odchod z EU, než „kolektivní sebevraždě“.
31.05.2022 21:25 |

podobné články

Osobnosti: David Green (22 článků) , Ivan Green (13 článků) , David Green (22 článků) , David Green (41 článků) , Ivan Ivan (2800 článků) , David Green (15 článků) , David David (1685 článků) , David Green (20 článků) , David David (1261 článků)

Ohnivý tenis: Jak vypadá hořící míček 100x zpomaleně

 
Dvojice nadšenců tvoří jedno video za druhým, ve kterých zkoušejí běžné věci, jak vypadají natočené zpomaleně. Tentokrát otestovali odpalování hořících mičků nasáklých petrolejem. Výsledek je opravdu podmanivý. Akce začíná kolem 1:30. Doporučujeme i další videa téhle dvojice.
08.08.2012 15:40 |

podobné články

Vystřelili na dobrovolníka taserem a zpomaleně to natočili

 
Duo Slow Mo Guys známé svými zpomalenými klipy přišlo s novým počinem, v němž tentokrát ponechalo stranou humor. Gavin Free a David Gruchy natočili zásah taserem do lidského těla, samozřejmě opět zpomaleně.
13.09.2015 05:20 |

podobné články

Sankce fungují! jásá Lipavský. Ale z Ukrajiny jde jiný hlas

 
České ministerstvo zahraničí prohlašuje, jak těžce dopadají ekonomické sankce na Rusko. „Kreml o dopadech sankcí lže, jelikož na ruskou ekonomiku dopadají tvrdě. Cílem sankcí je zastavit Putinovu agresi,“ uvádí Lipavského ministerstvo. Jak to se sankcemi je? Už v červnu Vladimir Putin řekl, že sankce problémy způsobují, nicméně má za to, že kvůli nim bude Rusko samostatnější a nezávislejší. A podle posledních zpráv sice Rusové rozebírají letadla na součástky, ale turecké banky se připojily k ruskému platebnímu systému a i dle poradce prezidenta Volodymyra Zelenského jsou západní sankce na Rusko nedostatečné a v současné podobě jde z fosilních paliv Kremlu víc peněz než kdy jindy.
09.08.2022 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5151 článků)

Cameron, Hollande a Merkelová jsou pro širší protiruské sankce

 
Nejvyšší představitelé Velké Británie, Francie a Německa se shodli na tom, že ministři zahraničí Evropské unie by měli na svém úterním zasedání v Bruselu vyhlásit nové protiruské sankce. Dohoda o rozšíření sankcí vyplynula z dnešního telefonického hovoru britského premiéra Davida Camerona, francouzského prezidenta Françoise Hollandea a německé kancléřky Angely Merkelové. Oznámil to v Londýně úřad britského ministerského předsedy.
20.07.2014 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2846 článků) , François Hollande (211 článků)