Článek

Odvolejte Havlíčka, vyzvala část opozice Babiše

 
Lídři ODS, Pirátů, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN ve čtvrtek ve Sněmovně vyzvali premiéra Andreje Babiše (ANO), aby podal návrh na odvolání vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO). Havlíček je ministrem průmyslu a obchodu a vede i resort dopravy. Opoziční strany odmítají Havlíčkův postup v otázce dostavby jaderné elektrárny Dukovany.
01.04.2021 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21431 článků)
Podobné články

Odvolejte Havlíčka, chtějí po Babišovi opoziční zákonodárci

 
Skupina 21 poslanců a senátorů se v pátek dopisem obrátila na premiéra Andreje Babiše (ANO) s výzvou k odvolání vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) ze všech vládních postů. Havlíček, který vede resorty průmyslu a dopravy, podle nich ohrožuje bezpečnost země, když se zasazuje o přizvání ruské společnosti Rosatom k dostavbě jaderné elektrárny v Dukovanech.
26.03.2021 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21431 článků)

„Odvolejte Havlíčka!“ volají známé firmy ze Senátu. A Piráti se přidali

 
Skupina 21 senátorů a poslanců vyzývá premiéra Andreje Babiše (ANO), aby okamžitě odvolal ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karla Havlíčka (za ANO) ze všech vládních postů. V dopise, pod kterým jsou podepsáni například senátoři Marek Hilšer, David Smoljak či Miroslav Balatka, signatáři varují, že Havlíček oslovením mj. i ruské společnosti Rosatom o zaslání odpovědí k přípravě dotazníku k dostavbě jaderné elektrárny v Dukovanech ohrožuje bezpečnost ČR a že tedy je nezbytné jeho odvolání z vlády.
26.03.2021 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21431 článků) , Marek Hilšer (181 článků) , David David (735 článků) , David David (555 článků) , David Karl (2 články)

„Havlíček je proruský politik... A kam jsou namířeny ruské jaderné hlavice?!“ Stanjura vypouštěl hněv v Partii. A ministr vypěnil

 
Dnes o půlnoci po půl roce končí nouzový stav, protiepidemická opatření se mírně rozvolňují – část dětí se vrací do škol, otevírají se některé obchody, část služeb a končí omezení pohybu mezi okresy nebo zákaz nočního vycházení. Česko má nového ministra zdravotnictví, už čtvrtého od začátku koronavirové epidemie – Jana Blatného vystřídal Petr Arenberger. Nedělní Partie na CNN Prima NEWS nabídla duel ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karla Havlíčka (za ANO) – a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury. Ten se pustil do vlády, jež dle něj ztratila podporu. „Nejlepším řešením by byly předčasné volby,“ uvedl Stanjura, že opozice má už plán, návrhy Arenbergera označil za skandální a protizákonné a Havlíčka opakovaně označil za „proruského politika“.
11.04.2021 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Honza Havlíček (58 článků) , Petr Prima (43 článků)

Bobošíková: Odvolejte kádrováka Schwarzenberga

 
Otevřený dopis premiéru Nečasovi. ¨ „Jste-li demokrat, odvolejte z vlády kádrováka Schwarzenberga.“
20.08.2011 18:35 |

podobné články

Asociace pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR: Odvolejte z funkcí autory zamítnutého památkového zákona

 
Návrh Zákona o ochraně památkového fondu byl předmětem kritiky ještě předtím, než jej před dvěma lety schválila vláda. K důvodům se netřeba vracet. Odvolejte z funkcí autory zamítnutého památkového zákona
13.07.2017 08:55 |

podobné články

Premiér Sobotka: Do funkce ministra průmyslu a obchodu navrhuji dosavadního náměstka Jiřího Havlíčka

 
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se rozhodl nominovat do funkce ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka. Ten již čtvrtým rokem působí na ministerstvu ve funkci náměstka. Premiér Sobotka dnes na Pražském hradě předal svůj návrh na jmenování Havlíčka novým ministrem prezidentu republiky Miloši Zemanovi.
23.03.2017 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9553 článků) , Jiří Zeman (1287 článků)

Prezident Miloš Zeman přijal na Pražském hradě náměstka ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka

 
Prezident Miloš Zeman dnes jednal s náměstkem ministra průmyslu a obchodu Jiřím Havlíčkem. Jiřího Havlíčka navrhl panu prezidentovi premiér Bohuslav Sobotka jako kandidáta na nového ministra průmyslu a obchodu. Pan prezident na schůzce potvrdil, že Jiřího Havlíčka bude v příštím týdnu jmenovat ministrem průmyslu a obchodu.
27.03.2017 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9553 článků) , Miloš Zeman (25137 článků)

Babiš se Zemanem probrali exekuce, brexit či Havlíčka

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) na dnešní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem mluvil na zámku v Lánech o exekucích, blízkovýchodním plánu amerického prezidenta Donalda Trumpa, brexitu či fungování vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) současně na ministerstvu průmyslu a obchodu i dopravy. Zeman považuje Havlíčka za velmi schopného manažera a ministra a nemá s aktuálním uspořádáním problém, řekl Babiš po jednání novinářům.
31.01.2020 21:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21431 článků) , Donald Trump (5673 článků) , Miloš Zeman (25137 článků)

Fronty a plná parkoviště. Umožnili jste promořování skrze hobbymarkety, šili do Havlíčka

 
Vláda ve čtvrtek odpoledne představí podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) rychlejší program uvolňování opatření proti koronaviru. Ohledně uvolňování Havlíčka „grilovali“ ve středu před půlnocí poslanci. Šili do něj mj. za otevřené hobbymarkety. Vít Rakušan (STAN) se tázal, zda šlo o „přirozené promořování populace skrze hobbymarkety“ kvůli frontám a narvaným parkovištím.
23.04.2020 00:20 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (129 článků)

Odvolejte Vondru, vyzvala Sněmovna Nečase

 
Sněmovna ve čtvrtek vyzvala hlasy opoziční ČSSD a KSČM premiéra Petra Nečase, aby nechal odvolat kvůli údajně předražené zakázce pro firmu Promopro při českém předsednictví EU ministra obrany Alexandra Vondru (oba ODS). Výzva ale není pro premiéra závazná.
16.06.2011 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1277 článků) , Petr Nečas (9353 článků)

KSČM vyzvala Pilného: Odvolejte šéfa Finanční správy

 
KSČM vyzvala ministra financí Ivana Pilného (ANO), aby odvolal z funkce šéfa Finanční správy Martina Janečka. Místopředseda KSČM Jiří Dolejš dnes před novináři požadavek zdůvodnil rozhodnutími soudů z poslední doby, podle nichž v některých případech vybírala správa vyšší daně, než k čemu byla oprávněna. Pilný výzvu k odvolání Janečka odmítl, procento chyb je podle něj velmi malé.
08.09.2017 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (516 článků)

Handl se zdravím a Češi jako rukojmí: Skopeček tepal vládu, podle Havlíčka opozice vydírá

 
Ostrá výměna názorů o tom zda opozice „handluje“ s životy a zdravím občanů se strhla ve středečním Epicentru. Mezi vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO) a ekonomickým expertem a poslancem Janem Skopečkem (ODS) padaly výrazy jako vydírání či rukojmí. Proč se nedokážou na nouzovém stavu dohodnout? V čem je podle opozice Havlíčkův nový systém podpory podnikatelů nespravedlivý? A v čem se oba oponenti překvapivě shodli? To byla témata středečního Epicentra Blesk Zpráv.
11.02.2021 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (336 článků)

Babiš i po problémech na železnici hájí Havlíčka: Pracuje nejvíc, vstává ještě dřív, než já

 
Premiér Andrej Babiš dle svých slov nechystá odvolání ministra dopravy Karla Havlíčka (ANO) v souvislosti s nedávnými železničními nehodami. Podle Babiše Havlíček pracuje nejvíc ze všech ministrů a dělá, co může. „Ministr Havlíček je nejpracovitější ministr, vstává dokonce o půl hodiny dříve než já,“ prohlásil Babiš.
17.07.2020 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21431 článků)

Odvolejte už všechny ministry VV, apeluje Sobotka na Nečase

 
Sociální demokracie ústy svého šéfa Bohuslava Sobotky vyzvala premiéra Petra Nečase, aby odvolal všechny ministry Věcí veřejných.
17.05.2011 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9353 článků) , Bohuslav Sobotka (9553 článků)

Odvolejte Chalupu, žádají odpůrci těžby břidlicových plynů

 
Koalice občanských iniciativ proti těžbě břidlicových plynů hydraulickým štěpením Stop HF vyzvala premiéra Petra Nečase (ODS) k odvolání ministra životního prostředí Tomáše Chalupy (ODS). Nesouhlasí s dvouletým moratoriem pro povolování průzkumných těžeb, jak je navrhl ministr.
11.09.2012 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9353 článků) , Tomáš Chalupa (365 článků)

Pane premiére, odvolejte ministra Stropnického, udeřil šéf ODS

 
ODS dnes vyzvala premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), aby odvolal ministra obrany Martina Stropnického (ANO) kvůli tomu, že potvrdil výměnu Čechů zadržených v Libanonu. Ohrožuje tím podle opoziční strany bezpečnost občanů země a z toho je nutné vyvodit politickou zodpovědnost.
09.02.2016 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1793 článků) , Bohuslav Sobotka (9553 článků)

Část senátorů z boje s Hradem couvá. „Ústavní žaloba by teď neuspěla“

 
Senátoři za ODS souhlasí s tím, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš lhal, když říkal, že nebude ovlivňovat svá média. Na jednání svého klubu se připojili k usnesení Poslanecké sněmovny. Místopředseda klubu Jiří Oberfalzer navíc prozradil, že s ústavní žalobou na prezidenta Miloše Zemana jsou jeho kolegové ochotni počkat. Ze Senátu se přitom ještě začátkem minulého týdne ozývalo striktní ultimátum: Prezidente, odvolejte Andreje Babiše do týdne.
15.05.2017 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21431 článků) , Jiří Oberfalzer (57 článků) , Miloš Zeman (25137 článků)

ČLK vyzvala všechny lékaře k podpoře akce Děkujeme, odcházíme

 
Česká lékařská komora (ČLK) vyzvala všechny lékaře, aby plně podpořili akci Děkujeme, odcházíme, při níž už dalo výpověď 3800 nemocničních lékařů. Současně vyzvala zástupce ministerstva zdravotnictví a lékařských odborů, aby se v zájmu občanů urychleně vrátili k jednacímu stolu.
05.02.2011 15:00 |

podobné články

Pirátská strana vyzvala ČR, aby nabídla azyl Snowdenovi

 
Pirátská strana dnes dopisem vyzvala ministerstvo vnitra, aby nabídlo azyl v České republice Edwardu Snowdenovi, který vyzradil detaily amerického odposlechového programu Prism. Sdělil to místopředseda Pirátů Jakub Michálek. Strana též vyzvala ministra vnitra v demisi Jana Kubiceho, aby razantně odmítl sledovací praktiky USA.
04.07.2013 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (680 článků)