Článek

Odvolací soud se bude zabývat sporem demonstrantky s Babišem

 
Středočeský krajský soud dnes projedná odvolání ve sporu demonstrantky Jany Filipové a premiéra Andreje Babiše (ANO). Žena předsedu vlády zažalovala kvůli jeho tvrzení, že byli demonstranti na protestech proti vládě v roce 2018 zaplacení. Okresní soud loni v září nepravomocně rozhodl, že se Babiš má Filipové omluvit.
16.09.2020 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21021 článků)
Podobné články

FOTO Tři demonstrantky pro Zdeňka Šarapatku. A „poprava“ už jede, sledujeme

 
Dnes se na volebním výboru Poslanecké sněmovny řeší jedno jméno: Zdeněk Šarapatka. Jeho odvolání navrhla poslankyně ANO Barbora Kořanová. A Šarapatka už má své podporovatele. K parlamentu ho přišli podpořit tři demonstrantky. Na výboru chtěl jednání o Šarapatkově odvolání zrušit Zbyněk Stanjura. Ale nepochodil.
09.06.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (290 článků)

FOTO Tři demonstrantky pro Zdeňka Šarapatku. Sledovali jsme „popravu“

 
Dnes se na volebním výboru Poslanecké sněmovny řeší jedno jméno: Zdeněk Šarapatka. Jeho odvolání navrhla poslankyně ANO Barbora Kořanová. A Šarapatka už má své podporovatele. K parlamentu ho přišli podpořit tři demonstrantky. Na výboru chtěl jednání o Šarapatkově odvolání zrušit Zbyněk Stanjura. Ale nepochodil.
09.06.2020 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (290 článků)

Karel Januška: Pravda a důkaz sporem

 
Důkaz sporem je jedním z nejstarších důkazů, který je součástí římského práva. V matematice je princip důkazu sporem jednou z nejčastějších vět, kterými se ověřuje pravdivost tvrzení.
11.11.2019 18:05 |

podobné články

Boj o Madonu z Veveří nekončí. Spor církve a galeristů řeší soud v Praze

 
Sporem o vzácný gotický obraz Madony z Veveří se bude znovu zabývat odvolací Městský soud v Praze. Nejvyšší soud (NS) mu případ vrátil, žádá dílčí doplnění. Obvodní soud případ řešil jako první instance. Obraz vysoudila církev od Národní galerie. Momentálně je v Diecézním muzeu v Brně.
05.12.2016 14:00 |

podobné články

SPÚ vyhrál odvolací soud v kauze „Bečvářův velkostatek – ing. Činčera“

 
Státní pozemkový úřad (SPÚ) dnes vyhrál odvolací soud v zásadní kauze tzv. Bečvářova velkostatku, v níž jde o finančně velmi lukrativní pozemky na katastrech Hl. m. Prahy a ve středních Čechách. Tento konkrétní soudní spor se týkal pozemků ve Strašnicích. Odvolací Městský soud v Praze dal za pravdu argumentům SPÚ a potvrdil tak předchozí rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 10.
25.05.2017 17:15 |

podobné články

Lidinský (Úsvit): Spor o policii není sporem hodných a zlých, ale sporem oligarchů s kmotry

 
Předseda stany Úsvit-Národní koalice se ostře vyjádřil k reorganizaci policie. Premiér Sobotka s ministrem Babišem dle jeho názoru diskreditují, demotivují a politizují policii, což je nepřijatelné.
15.06.2016 08:25 |

podobné články

Odvolací soud projedná případ odpálení granátu v restauraci

 
Odvolací Vrchní soud v Praze se dnes bude zabývat případem Marcela Marka, kterému pražský městský soud udělil v červnu za odpálení ručního granátu v restauraci patnáctiletý trest vězení.
26.08.2010 09:50 |

podobné články

Soud projedná odvolání šéfa NKÚ Dohnala

 
Odvolací Městský soud v Praze se v pondělí bude zabývat jedním z případů prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) Františka Dohnala. Obvodní soud pro Prahu 7 mu loni v srpnu uložil podmíněný trest za to, že odmítl vydat kontrolnímu orgánu sněmovny podklady umožňující audit hospodaření NKÚ. Pokud by odvolací senát rozsudek potvrdil nebo vynesl jiný odsuzující verdikt, podle zákona o NKÚ by to znamenalo konec Dohnala ve funkci. Informuje agentura ČTK.
20.02.2012 09:00 |

podobné články

Odvolací soud podruhé projedná kauzu Bárty a Škárky

 
Trestní kauzou předsedy Věcí veřejných Víta Bárty a poslance Jaroslava Škárky se bude v úterý podruhé zabývat odvolací Městský soud v Praze, tentokrát veřejně. Loni na podzim v neveřejném zasedání zrušil původní rozsudek, který Bártu uznal vinným z podplácení a Škárku z podvodu. Prvoinstanční soud následně politiky zprostil viny, proti čemuž se odvolala státní zástupkyně.
25.03.2013 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2847 článků) , Jaroslav Škárka (526 článků)

Špiona Fajáda nechal dozorce ve vězení telefonovat, stojí v obžalobě. Případ musí soud znovu projednat

 
Pražský městský soud se bude muset znovu zabývat případem dozorce z pankrácké věznice Petra F., který čelí obžalobě z toho, že nechával vazebně stíhané - mimo jiné špiona Alího Fajáda - telefonovat v rozporu s předpisy. Ve středu o tom rozhodl odvolací Vrchní soud v Praze, který muži zároveň potvrdil roční podmínku za to, že předal dopis přítelkyni jednoho z vězňů a přinesl mu od ní pět krabiček cigaret. Ve zbytku obžaloby odvolací senát potvrdil zprošťující rozsudek. Rozhodnutí soudu je pravomocné.
14.10.2020 12:50 |

podobné články

Dluhem Harrachova se bude znovu zabývat vrchní soud

 
Sporem o více než 90 milionů korun mezi krkonošským střediskem Harrachov na Semilsku a firmou J. F. World Brokers se musí znovu zabývat Vrchní soud v Praze.
26.04.2011 18:45 |

podobné články

Soud se bude znovu zabývat Berdychovou žádostí o propuštění z vězení

 
Obvodní soud pro Prahu 6 se bude muset znovu zabývat žádostí Davida Berdycha o dřívější propuštění z vězení. Červencové rozhodnutí, kterým soud žádost zamítl, totiž nyní odvolací senát na základě Berdychovy stížnosti zrušil a vrátil věc k novému projednání. ČTK to zjistila z justiční databáze Infosoud, informaci následně potvrdil i Berdychův advokát Jaroslav Ortman.
10.10.2014 12:31 |

podobné články

Odvolací soud se bude zabývat vydáním Hitlerových projevů

 
Brněnský krajský soud se dnes bude v odvolacím řízení zabývat vydáním knihy Adolf Hitler: Projevy. Loni v září Městský soud v Brně zprostil obžaloby ze schvalování genocidy majitele vydavatelství Guidemedia Pavla Kamase a Lukáše Nováka, i tvůrce publikace Stanislava Beera. Za vydání knihy jim hrozilo až deset let vězení. Tvrdí ale, že genocidu neschvalují a vydáním projevů jen čtenářům předložili historické dokumenty. Je prý jen na veřejnosti, jaké závěry si z nich sama učiní.
23.01.2015 06:37 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (750 článků) , Pavel Novák (131 článků) , Standa Novák (8 článků) , Pavel Lukáš (63 článků)

Vrchní soud vyhověl obžalovaným v kauze Nagyová. Případ údajného zneužití rozvědky bude řešit jiný senát

 
Odvolací soud změní složení trestního senátu v kauze bývalé šéfky kabinetu premiéra Jany Nečasové, dříve Nagyové, a údajného zneužití Vojenského zpravodajství (VZ). Vrchní soud v Praze (VS) vyhověl stížnosti dvou obžalovaných na podjatost soudu, který se odmítl z projednání sám vyloučit. Odvolací Městský soud v Praze (MS) bude příští rok řešit odvolání proti květnovému verdiktu, který aktéry zprostil obžaloby. Podle informací ČTK ještě není složení nového senátu určené.
29.12.2015 18:36 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1577 článků) , Jana Nagyová (1570 článků)

Nečesaný odsouzený za pokus o vraždu kadeřnice: Poslední šanci vybojovat svobodu má na konci července

 
Odvoláním v případu Lukáše Nečesaného, kterému hradecký krajský soud nepravomocně uložil 13 let vězení za pokus o vraždu kadeřnice, se bude zabývat Vrchní soud v Praze na konci července. Nečesaný vinu odmítá. Hradecký soud ho v lednu 2014 poslal na 16 let do vězení, odvolací soud následně trest o tři roky zmírnil. Nejvyšší soud loni v květnu původní verdikt zrušil a případ vrátil krajskému soudu k novému projednání.
17.07.2016 10:05 |

podobné články

Olomoucký vrchní soud projedná spor Čunka a Urbanové

 
Vrchní soud v Olomouci se dnes bude zabývat sporem senátora a expředsedy lidovců Jiřího Čunka a jeho bývalé sekretářky Marcely Urbanové. Žena politika zažalovala kvůli poškození pověsti, požaduje po něm deset milionů korun. Ostravský krajský soud jí loni v červenci vyhověl pouze částečně, Čunkovi uložil zaplatit 80.000 korun jako náhradu nemajetkové újmy a povinnost omluvit se za některé jeho výroky. Oba se proti verdiktu soudu odvolali.
23.05.2012 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (834 článků)

Exprimátor Thoma může skončit ve vězení. Zproštění obžaloby zrušil Nejvyšší soud

 
Kauza bývalého primátora Českých Budějovic Juraje Thomy pokračuje. Nejvyšší soud zrušil jeho zprošťující verdikt, případem se tak znova musí zabývat odvolací Vrchní soud v Praze. ČTK to zjistila z justiční databáze a ověřila u mluvčí Krajského soudu v Českých Budějovicích Ivany Vobejdové. Odůvodnění zatím Nejvyšší soud nesdělil. Krajský soud původně poslal Thomu na pět let do vězení.
03.01.2018 12:35 |

podobné články

Dohra kauzy Budišov opět u soudu

 
Obvodní soud pro Prahu 2 se opět začal zabývat sporem někdejší náměstkyně ministra pro místní rozvoj Věry Jourové s ministerstvem spravedlnosti. Obvodní soud ženě již loni v červnu přiřkl více než 3,6 milionu korun za ušlou mzdu a část výdajů na obhajobu v souvislosti s jejím stíháním v kauze Budišov, městský soud však rozhodnutí zrušil a kauzu vrátil.
28.06.2012 12:55 |

podobné články

„Trestní oznámení neslouží k politickému boji.“ Ústavní soud se zastal třinecké starostky

 
Trestní oznámení nemá být pokračováním politického boje jinými prostředky. Pokud je nepodložené a šikanózní, mohou soudy později přiznat nařčenému člověku náhradu od toho, kdo oznámení podal. Ústavní soud (ÚS) se v úterý v nálezu zastal třinecké starostky Věry Palkovské (Osobnosti pro Třinec), jejím sporem s opozičním zastupitelem se musí znovu zabývat Krajský soud v Ostravě.
12.09.2017 10:55 |

podobné články