Článek

Odveta za zavírání za covidu. „Žádné lockdowny,“ radili a premiér neposlechl. Teď mluví

 
Covid nezmizel. Stále prostupuje společností. Ale v porovnání se situací před dvěma či třemi lety už jde o minimální problém. Za posledních 14 dní bylo v Česku 79 nakažených na 100 tisíc obyvatel, takže doby lockdownů jsou podle všeho opravdu minulostí. V letech 2020 a 2021 to byla jedna z cest, jak brzdit šíření nemoci. Ukazuje se však, že kupříkladu tehdejší britský premiér Boris Johnson nebyl příznivcem lockdownů. I když je nakonec zaváděl.
31.10.2023 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Al Johnson (12 článků) , Johnson Johnson (418 článků) , Boris Boris (53 článků)
Podobné články

Americký výzkum: Lockdowny ovlivňují pandemii minimálně, jsou k ničemu

 
Sběr dat Univerzity Johna Hopkinse ležící jižně od New Yorku ukazuje, že lockdowny mají na snížení počtu úmrtí na onemocnění covid-19 mizivý vliv. Přibližně 0,2, procenta. V takovém případě se podle vědců lockdowny jeví jako zcela neefektivní a měly by být okamžitě zrušeny, protože poškozují životy lidí i ekonomiku, ale jejich pozitivní vliv je mizivý.
03.02.2022 15:55 |

podobné články

Osobnosti: John Hopkins (4 články) , John Hopkins (4 články)

Lockdowny zachraňovaly životy, potvrdila studie. Ne všechny dopady uzávěr jsou ale pozitivní

 
Na začátku pandemie v roce 2020 volila řada států, včetně Česka, v boji proti covidu-19 tzv. lockdown, tedy omezení veřejného života. Uzavřely se obchody, restaurace, kina a lidé zůstali doma. Kvůli hrozbě omikronu se některé státy rozhodly k lockdownu vrátit. Toto opatření dodnes budí vášně a má mnoho odpůrců. Studie Michiganské univerzity se rozhodla zjistit, jaké byly důsledky lockdownů v USA. A výsledky ukázaly, že lockdowny skutečně životy zachránily. Nicméně vědci podotýkají, že výsledky nejsou tak jednoznačně pozitivní.
14.02.2022 05:05 |

podobné články

Meteoroložka Zárybnická varovala horolezce, on ji neposlechl a zemřel!

 
Alena Zárybnická (47) předpovídá počasí nejenom v České televizi, ale dělá i meteorologický servis horolezcům. S většinou velkých expedic, kteří běhají po horách, je v kontaktu. Bohužel jednou ji horolezec neposlechl a zaplatil za to životem.
11.12.2016 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Alena Zárybnická (18 článků)

Neposlechl partnerku a tajně jezdil na motorce: Petr (†36) se zabil při nehodě

 
Neposlechl družku, sedl na motorku a přišel o život. Šestatřicetiletý Petr B. zahynul při dopravní nehodě v Bratislavě. Motorkář pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost a nezvládl řízení.
23.03.2017 23:00 |

podobné články

Podnikaví Čechoslováci vsadili na jitrničky i buchty. Lockdowny jim pomohly, brexit neničí

 
O brexitu jako by ani nevěděli a pandemie koronaviru s lockdowny jejich podnikání spíše napomohla. Českému řezníkovi  či slovenské pizzerii paradoxně přibylo objednávek k rozvozu, když klasické restaurace musely zavřít. A na české cukroví vsadila i podnikavá Táňa, když přišla o místo, píše pro Blesk Zprávy krajanka Andrea Smrčková žijící v jihozápadní Anglii.
25.02.2021 05:35 |

podobné články

Jaroslav Flegr o mutaci delta: Musíme povinně očkovat, jinak nás téměř jistě čekají další lockdowny

 
Koronavirová mutace delta přidělává vrásky na čele jak členům vlády, tak odborníkům. Její reprodukční číslo je 8, což z ní dělá jednu z nejnakažlivějších verzí, se kterou se lidé zatím setkali. Podle biologa Jaroslava Flegra tak hrozí další vlna a s ní i lockdowny. "Infekčnost mutace delta je totiž tak vysoká, že její šíření zastaví až proočkovanost či promořenost přes 90 %," říká parazitolog, který navrhuje povinné očkování.
30.06.2021 11:25 |

podobné články

William odmítl podepsat předmanželskou smlouvu

 
Právníci Williamovi (28) radili, aby rozhodně podepsal předmanželskou smlouvu, než si vezme Kate (29). Ano, má ji rád, ale člověk nikdy neví… Jenže on je neposlechl a smlouvu s ní nepodepsal! Bude se půlit Buckinghamský palác, když se rozvedou?
02.05.2011 17:00 |

podobné články

Budoucí vláda má jasno: Žádné zavírání škol, místo toho delší vánoční prázdniny

 
Koalice Spolu s Piráty a STAN, která tvoří novou vládu, slíbila, že nebude kvůli epidemii covidu-19 plošně zavírat školy. Prioritou je, aby dopady na vzdělání byly co nejmenší, řekl dnes předseda ODS pověřený skládáním vlády Petr Fiala na tiskové konferenci k plánům opatření vůči epidemii. Pětikoalice současně podle materiálu, který rozdala novinářům, navrhuje prodloužit letos kvůli covidu-19 vánoční prázdniny. Začít by měly v pondělí 20. prosince. Původní harmonogram letošního školního roku počítal s prázdninami od čtvrtka 23. prosince. Děti se mají do lavic vrátit 3. ledna.
24.11.2021 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5965 článků)

Heger: Hrozí zavírání částí nemocnic! Kvůli úprku lékařů

 
Ministerstvo zdravotnictví chystá zlepšení podmínek pro vzdělávání mladých lékařů, aby alespoň částečně zabránilo jejich odchodům do ciziny. Ty by nejspíš vedly k zavírání některých oddělení nemocnic.
06.11.2010 18:00 |

podobné články

Ministerstvo navrhuje dřívější důchod pro horníky. Má vyřešit zavírání dolů

 
Dřív do důchodu budou možná moci odcházet i horníci, kteří začali fárat až po 1. lednu 1993. Ministerstvo práce totiž navrhuje zmírnit pravidla pro předčasnou penzi a rozšířit okruh havířů, kteří by na ni měli nárok. Návrh novely zveřejnila na svém webu vláda. Jeho vypracování uložil ministerstvu loni na podzim expremiér Jiří Rusnok. Jeho tehdejší kabinet tak chtěl řešit situaci v Moravskoslezském kraji, kde hrozí zavírání dolů.
28.03.2014 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1936 článků) , Jiří Rusnok (741 článků)

Kličky v zavírání obchodů o svátcích: Senát chce výjimku pro nákupní centra

 
Sněmovna má možná již v dubnu rozhodovat o zavírání větších obchodů o některých svátcích. Omezení prodejní doby by se ale nemělo týkat velkých nákupních center a obchodních galerií nad 5000 metrů čtverečních s více nájemci. Ve středu to poslancům doporučil hospodářský výbor, který tak „změkčuje“ původní senátní návrh.
16.03.2016 15:55 |

podobné články

Poslanci dnes rozhodnou o zavírání obchodů během státních svátků

 
Sněmovna dnes bude rozhodovat o zavírání větších obchodů o některých svátcích. Poslanci by mohli schvalovat taky rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu a úpravy zákona o podpoře výzkumu a vývoje.Zprávu přinesla ČTK.
15.04.2016 06:05 |

podobné články

Poslanci projednají zavírání obchodů o svátcích a omezení kouření

 
Poslanci dnes znovu posoudí senátní návrh na zavírání větších obchodů o vybraných svátcích. Budou projednávat i nový návrh takzvaného protikuřáckého zákona a mohli by debatovat o zřízení vyšetřovací komise ohledně reorganizace policejních útvarů, která vyvolala ostrý koaliční spor mezi ČSSD a hnutím ANO.
28.06.2016 06:25 |

podobné články

Předvolební debata Blesku: O zavírání škol, rouškách v lavicích a chaosu ve školství

 
Čtvrtá debata Blesk Zpráv před krajskými volbami, které se uskuteční 2. a 3. října, důkladně rozebrala téma školství. Dalo se zabránit zavírání celých škol a tříd do karantén? Na otázky o nošení roušek, nejasných pokynech, situaci ředitelů i podmínkách pro výuku na dálku odpovídala moderátorce Sabině Dračkové osmička politiků: Šest mužů a dvě ženy z krajských kandidátek.
17.09.2020 05:25 |

podobné články

PES v Praze chcípá dál. K iniciativě proti povinnému zavírání se přidává více restaurací

 
Vládní nařízení kvůli koronaviru zdaleka nejsou populární ani mezi lidem, ani mezi restauratéry, kterým mnohdy hrozí doslova zánik podniku. Proto vznikla iniciativa Chcípl PES, která bojuje proti povinnému zavírání restaurací ve 20:00. Nově ji podpořily další dvě pražské restaurace.
11.12.2020 18:10 |

podobné články

Lockdown nebude, vzkázal Biden během svého výročí. Zmínil frustraci i únavu z covidu

 
Americký prezident Joe Biden se dnes na tiskové konferenci rok od svého nástupu do úřadu hájil proti kritice své vlády. Hovořil o roce výzev i obrovském pokroku. Mimo jiné zmínil zvýšení proočkovanosti proti covidu-19. Zdůraznil, že za jeho vlády bylo vytvořeno šest milionů nových pracovních míst, nezaměstnanost a chudoba se snížily, zatímco mzdy vzrostly. Zároveň přislíbil, že zemi nečekají další lockdowny.
19.01.2022 23:40 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1023 článků)

„Žádné další zas*ané lockdowny.“ Premiér odmítá, že chtěl „vršit mrtvé po tisících“

 
Britský premiér Boris Johnson loni v říjnu řekl, že raději nechá vršit mrtvoly po tisících, než aby vyhlásil třetí koronavirový lockdown. Tvrdí to deník Daily Mail s odvoláním na své zdroje. Johnson to v pondělí popřel.
26.04.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (418 článků)

Primář Dlouhý z první linie, hvězda covidových počátků: Žádné další lockdowny. Nebyl slyšet hlas lidí z praxe

 
Primář infekčního oddělení ústecké Masarykovy nemocnice Pavel Dlouhý léčil první české pacienty s koronavirem. V rozhovoru pro Mladou frontu Dnes zavzpomínal na „komické“ situace, které provázely příjem první infikovaných koronavirem. V současnosti chystá učebnici o covidu, bude podle jeho slov praktickým návodem na podzimní covidovou vlnu.
12.08.2022 16:05 |

podobné články

Odveta zápasu století mezi Vémolou a Véghem je za dveřmi: Zařídila to redaktorka eXtra.cz

 
Nejen všichni nadšenci bojových sportů volají po odvetě zápasu století mezi Karlosem “Terminátorem” Vémolou a Attilou Véghem. Jak to vidí samotní zápasníci? Karlos Vémola: “Běžte se Attily zeptat, dejte mi vědět. Jsem připravenej,” odkázal redakci eXtra.cz za slovenským zástupcem. “Povím, že to vypadá už velmi dobře, teď to vypadá nejlíp. Jsme blízko, na 90 %, čekáme jen na Oktagon,” potvrdil, že dlouho očekávaná odveta se blíží!
13.05.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Karlos Vémola (863 článků) , Attila Végh (44 článků) , Attila Attila (79 článků)