Článek

Odsud se rozšířil koronavirus: Oblíbený trh s živými tvory dezinfikují před znovuotevřením!

 
Čínské úřady se rozhodly uzavřít pekingský trh, který zásoboval město masem a zeleninou! Trh Xinfandi, který úřady uzavřely v polovině června, měl být novým ohniskem koronaviru ve městě. Rázem se jindy přelidněný trh stal městem duchů. V jeho uličkách se pohybují pouze hygienici v ochranných oblecích, kteří dezinfikují tamní regály.
04.07.2020 20:55 |

podobné články

Podobné články

Turistický spolek Lipenska: Obce dezinfikují veřejná prostranství a obchody i pro očekávané turisty

 
Lipenské obce dezinfikují veřejné prostory – obchody, ulice, úřady, ale například i kanalizace. Oblíbená turistická destinace tím bojuje proti koronaviru a pomáhá svým obyvatelům. Zároveň chce být co nejlépe připravená na možný začátek turistické sezóny, která ale může být jakkoliv omezená.
09.04.2020 22:11 |

podobné články

Cestování na kolejích je bezpečnější: Vlaky dezinfikují 5 hodin!

 
Vyrazit na výlet vlastním autem, nebo odhodit obavy z koronaviru a znovu si užít jízdu vlakem? České dráhy jako národní dopravce dělají vše pro to, aby cestujícím nehrozilo žádné riziko. Každý den dezinfikují ozonem 2000 vozů! Navíc ve vlacích testují speciální nanonástřik, který brání šíření virů.
08.06.2020 16:40 |

podobné články

Vlakem stále bezpečně, České dráhy dezinfikují tisíce vozů denně

 
Cestování vlakem je stále bezpečné. České dráhy a jejich dodavatelské úklidové firmy pravidelně dezinfikují osobních soupravy, denně se provádí ozonizace vozů, která dlouhodobě likviduje nebezpečné viry, bakterie a plísně. Testuje se i speciální nanonástřik, který také zabraňuje šíření virů.
07.10.2020 00:15 |

podobné články

Vědci našli na Galapágách bizarní tvory. Žijí v temnotě

 
Týmu průzkumníků se podařilo nedaleko Ekvádoru zachytit na kameru podmořské tvory, kteří žijí v drsných podmínkách v blízkosti zemských průduchů.
18.06.2015 11:51 |

podobné články

První psí kosmonauti ve vesmíru bolestivě umírali

 
Nebyli sice prvními živými tvory ve vesmíru, ale psi Strelka a Belka, kteří odstartovali 19. srpna 1960, se o den později jako první vrátili živí v kosmické lodi zpátky na Zem.
20.08.2010 01:20 |

podobné články

Bělka a Strelka: Od jejich historického výletu uplynulo 55 let!

 
Nebyli sice prvními živými tvory ve vesmíru, ale jako první se vrátili na Zemi živí. Psi Belka a Strelka odstartovali do kosmu 19. srpna 1960. Na palubě Sputniku 5 ale nebyli sami. Doprovázeli je i jiná zvířata: králík, asi čtyřicet myší, dva potkani, mouchy a spousta rostlin. Vycpaná těla obou psů jsou vystavena v muzeu kosmonautiky. 
19.08.2015 15:41 |

podobné články

Děti nemají soucit s přírodou, trápilo učitelku Michaelu. Napsala proveganskou pohádku

 
Dnešní děti nemají soucit, mohlo by se zdát při pohledu na děti na pískovišti, které pitvají s radostí žížaly. Jako učitelku v mateřské školce Michaelu Vincourovou trápilo, že děti mnohdy nemají s přírodou a živými tvory soucit. A když jim předčítala z běžných dětských knih, trápilo ji, že nevychovávají k empatii. A tak se rozhodla sepsat vlastní knihu – Tenkrát svět.
22.09.2017 15:40 |

podobné články

Žilková se předváděla na narozeninách dcery: Odsud přišla Agáta!

 
Největší hvězda narozeninové oslavy Agáty Hanychové (24), její maminka Veronika Žilková, to na prosecké bobové dráze v Praze pořádně rozjela. "Tady odsud vyšla Agátka," říkala, smála se a ukazovala si přitom mezi nohy. Nikoho tak nenechala na pochybách, po kom zdědila vyhlášená divoška svůj temperament.
13.05.2009 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Agáta Hanychová (2922 článků)

Generálmajor se po masakru v Barceloně neudržel: Ti politici tam stáli v němém úžasu. Za co si je platíme? Vyjít do ulic a vypráskat je odsud. A že si máme zvykat? To už je moc!

 
ROZHOVOR „Když jsem viděl fotky z Barcelony, jak tam stojí v tichém úžasu a vidíte v jejich očích směs lítosti a bezradnosti, že nebudou nic dělat, aby se náhodou nějaký chudák imigrant nezfrustroval. Na co tam tito lidé ve svých funkcích jsou? Za co si je platíme? Už bychom měli jít do ulic a normálně je odsud vypráskat,“ říká rezolutně na adresu evropských politických špiček v rozhovoru pro PL.cz generálmajor v záloze Hynek Blaško, který je lídrem SPO ve Středočeském kraji. „Není možné, aby se takto chovali a říkali nám, že si bohužel na takovouto situaci musíme zvykat,“ dodává.
25.08.2017 11:00 |

podobné články

„Vypadni odsud!“ Student vyrušil vraha 17 lidí při nabíjení, dostal milost

 
Chris McKenna (15) je studentem floridské střední školy, na které Nikolas Cruz (19) ve středu postřílel 17 lidí. A i když Chris narazil na vraha na chodbě během šestiminutového masakru také, přežil. Nikolase totiž vyrušil při nabíjení zbraně. „Vypadni odsud,“ řekl mu střelec, pak ho nechal jít. Příběh přinesl web deníku Daily Mail.
16.02.2018 10:50 |

podobné články

Koronavirus už se rozšířil do celé Číny, obětí je přes 170. Česko má osmého podezřelého

 
První případ nákazy hlásí Tibet, zákeřný koronavirus se tak rozšířil do všech částí Číny. Obětí je už přes 170, okolo 7 800 lidí je virem nakaženo. Vyplývá to z nejnovější zprávy národní zdravotnické komise. Podezření na nákazu koronavirem je navíc u dalších 12 tisíc lidí.
30.01.2020 07:25 |

podobné články

Johnsonova „vydřička“ podepisuje petice, premiér se chce vrátit do práce: „Je mi dobře“

 
Těhotná snoubenka britského premiéra Borise Johnsona (55) Carrie Symondsová (32) se připojila k petici, která se dožaduje celosvětového zákazu „mokrých trhů“, hlavně ale v Číně. Podle světových odborníků se totiž koronavirus způsobující nemoc covid-19 rozšířil právě z tržnice s mořskými plody a dalšími živými zvířaty ve Wu-chanu. Pandemie je pro Symondsovou a Johnsona velmi osobní, sám premiér se nakazil a ve vážném stavu strávil několik nocí na jednotce intenzivní péče. „Už je mi dobře,“ řekl Johnson při rozhovoru s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Premiéra čeká také videoaudience s královnou Alžbětou II., do práce se ale ještě nevrací, informoval list Daily Mail.
22.04.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5685 článků) , Johnson Johnson (242 článků)

Islandský návrhář vytvořil prstýnek s živými rostlinami

 
Islandský návrhář Hafsteinn Juliusson představil pozoruhodné dílko své "zelené" kolekce - prstýnek s živými rostlinami, které ve šperku zaujaly místo vzácných kamenů. V kroužku z nerezavějící oceli raší drobný islandský mech.
02.05.2010 14:30 |

podobné články

Facebook se mění v obří virtuální hřbitov. Do roku 2098 mrtví převáží nad živými

 
Každý den zemře osm tisíc uživatelů Facebooku a pokud nikdo nesmaže jejich profily, přijde čas, kdy převáží počet mrtvých uživatelů nad živými. Facebook se tak stane největším virtuálním hřbitovem na světě.
17.05.2016 17:35 |

podobné články

Julia Roberts potkala během natáčení ducha

 
Herečka Julia Roberts nebyla nikdy příliš esotericky zaměřená. Sice historky o duších zemřelých pobíhajících mezi živými zcela nezesměšňovala, ale donedávna jim ani nepřikládala velký význam. Jenže při natáčení filmu Ben Is Back se vše otočilo. Na vlastní kůži pocítila, že duše mrtvých nejsou iluze a můžou opravdu mezi živými působit.
10.01.2018 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Julia Roberts (283 článků) , Ben Roberts (1 článek) , Ben Roberts (1 článek)

Další epidemie za humny? Ve Wu-chanu znovuotevřeli tržiště se živými zvířaty! WHO jim k tomu dalo požehnání

 
Po propuknutí nákazy koronavirem nového typu se ozývaly hlasy, jež důrazně vybízely k uzavření všech čínských tržišť s živými zvířaty navždy a nadobro. Nyní se s požehnáním Světové zdravotní organizace (WHO) otevřelo kontroverzně jedno z nich a právě v epicentru nákazy novým typem koronaviru.
16.04.2020 11:35 |

podobné články

Na tuhle pláž vzpomíná: Komička, která v Chorvatsku chtěla platit živými kunami, tasila ženské zbraně v sexy dekoltu

 
Komička Eva Kramerová alias Evelyn, která se proslavila díky videu, na němž v Chorvatsku chtěla platit živými kunami, je ženská krev a mlíko, která se za své křivky rozhodně nestydí.
03.05.2020 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Eva Kramerová (16 článků)

Veliký smutek v pražské zoo! Zemřela gorilí máma Bikira (†26), poranila si žaludek

 
Zoo Praha se jen dva dny před znovuotevřením zahalila do smutku. A to ne jen tak ledajakého. Zemřela totiž jedna z největších chloub zoologické zahrady - gorilí samička Bikira (†26), která před lety přivedla na svět mláďátko Tana. Stal se jí úraz, kvůli kterému utrpěla masivní vnitřní krvácení. Bohužel její život nezachránila ani včasná operace.
10.04.2021 10:25 |

podobné články

Čističi ničící koronavirus! Adam ukázal, jak se dezinfikují úřady, firmy i domy obyčejných lidí

 
Ozon, alkohol i nanotechnologie! To jsou zbraně, kterými specializované firmy bojují proti koronaviru na úřadech, ve firmách i v domech. Adam Gaňo (32) Blesku popsal, jak se čistí prostory, kde se vyskytl případ nákazy.
30.03.2020 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (190 článků) , Adam Adam (190 článků)