Článek
Podobné články

Altner protestuje proti námitkám ČSSD, jsou obstrukční

 
Námitku podjatosti ČSSD na Obvodní soud pro Prahu 1, který má rozhodnout o exekuci strany navržené bývalým advokátem Zdeňkem Altnerem, považuje Altner za obstrukční. Racionální základ podle něj nemají ani další dvě námitky, které strana podala. Uvedl to dnes v tiskovém prohlášení. O námitkách rozhodne vyšší soud. Altnerovi má ČSSD podle pravomocného rozsudku zaplatit 338 milionů korun za služby v případu Lidového domu.
05.05.2016 14:55 |

podobné články

Ukrajinská vláda padla. Dvě strany opustily koalici

 
Dvě strany opustily ukrajinskou vládní koalici, a to UDAR a Svoboda. Média se zatím shodují na tom, že jde o první krok k vypsání mimořádných parlamentních voleb. Ve čtvrtek byl také rozpuštěn poslanecký klub komunistické strany.
24.07.2014 14:45 |

podobné články

Opozice vytáhla novou taktiku, za pultík zamířili neumlčitelní senátoři

 
ČSSD vytáhla nový obstrukční trumf. Ve Sněmovně jsou její senátoři, kteří předtím projednávané reformní zákony zamítli a vrátili dolní komoře znovu k projednání. Své stanovisko mají zdůvodňovat a jejich proslovy nelze omezit. Nakonec byla obstrukční debata ukončena po půlnoci.
04.11.2011 21:30 |

podobné články

Chronická obstrukční plicní nemoc - Lenka Pásztorová: Prokouřila jsem se k tomu!

 
Káva a k ní cigaretka… Také se vám tyto dva požitky změnily v rituál, jemuž se oddáváte několikrát denně? A jak často si zakašlete? Lence Pásztorové (45) z Prahy-Hrnčířů kouření totálně změnilo život. Neonemocněla obávanou rakovinou, ale chronickou obstrukční plicní nemocí – CHOPN.
04.04.2012 12:10 |

podobné články

Chraňte své plíce před chronickou obstrukční plicní nemocí

 
Máte potíže s dýcháním? Dlouhodobě vás trápí kašel? Vykašláváte hlen? Zadýcháváte se při chůzi do schodů nebo při sportu? Kouříte? Je vám více než 40 let? Pokud na většinu otázek můžete odpovědět kladně, možná nadešel ten správný čas navštívit svého praktického lékaře. Patříte totiž do rizikové skupiny osob, kterým hrozí CHOPN (chronická obstrukční plicní nemoc).
10.02.2014 16:55 |

podobné články

Krajská zdravotní se připojila ke Světovému dni chronické obstrukční plicní nemoci

 
Krajská zdravotní, a. s., se připojila na svých pracovištích v ústecké Masarykově nemocnici a v mostecké nemocnici ke Světovému dni chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN), který připadá na 24. listopadu. Návštěvníci využili na Oddělení funkčního vyšetřování Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., a na Plicním oddělení Nemocnice Most, o. z., bezplatného vyšetření plicní funkce. Zdravotníci provedli desítkám zájemců spirometrii a v případě nálezu jim nabídli možnost konzultace s pneumologem.
28.11.2016 20:40 |

podobné články

Nemocnice Strakonice: Chronická obstrukční plicní nemoc ročně zabije 2500 lidí. Nechte se zdarma vyšetřit

 
Světový den CHOPN, tedy chronické obstrukční plicní nemoci, připadá na středu 22. listopadu. Právě v tento den mohou od 8 do 14 hodin zájemci přijít a nechat se zdarma vyšetřit na plicním oddělení Nemocnice Strakonice. Součástí je vyšetření spirometrie a plicních funkcí k vyloučení obstrukce.
21.11.2017 18:25 |

podobné články

Chronická obstrukční plicní nemoc – máme šanci na uzdravení v 21. století?

 
Dne 21. listopadu si připomínáme Světový den chronické obstrukční plicní nemoci, neboli zkráceně CHOPN. Tato diagnóza, jak asi tušíte, souvisí s dlouhodobě špatně fungujícími plícemi a bohužel představuje často konečné stádium dlouhodobě probíhajícího astmatu nebo opakovaných zánětů průdušek či zápalů plic. Jako mnoho dalších chronických nemocí, CHOPN není vyléčitelná konvenčními léky předepisovanými lékaři, takže se nemůžete nikdy zcela uzdravit, pokud budete pouze polykat prášky nebo inhalovat spreje předepisované vašimi ošetřujícími lékaři. Existuje ale i jiný přístup k CHOPN, aktivní přístup pacienta.
20.11.2018 21:50 |

podobné články

Průzkum: Pneumologové vyšetřili plíce 1 480 lidem. U 22 % zřejmě našli chronickou obstrukční plicní nemoc

 
Více než pětina lidí nemá plíce v pořádku – zjistili to čeští pneumologové při letošním Světovém dnu chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN). Na stáncích v nákupních centrech a v otevřených ordinacích pneumologů vyšetřili plíce 1 480 zájemcům. Normální nález nemělo 22 % vyšetřených – to je o 10 % více než při stejné akci v loňském roce.
13.12.2018 10:55 |

podobné články

Předseda SPD Tomio Okamura přednesl ve sněmovně třetí obstrukční projev

 
Předseda SPD Tomio Okamura přednesl dnes po poledni ve sněmovně třetí obstrukční projev k vládnímu návrhu na snížení červnové valorizace důchodů. Oznámil, že chystá další. Jeho předchozí projevy od úterního zahájení schůze trvaly devět hodin a 22 minut, jeho nynější vystoupení trvalo podobně jako ve středu dvě hodiny a 18 minut. Poslanci o návrhu zatím debatovali přibližně 39 hodin. Počet přihlášených do debaty se od rána vrátil nad hranici šesti desítek. Sněmovna se zatím k projednávání vlastního návrhu nedostala. Poslanci od noci debatují o tom, zda jsou splněny podmínky pro jeho schvalování ve zkráceném režimu.
02.03.2023 11:40 |

podobné články

Krumer (SPD): Jak dlouho tu nesmyslnou diktaturu Bruselu budeme trpět?

 
Opět nesmyslnou daň dalším nehorázným navýšením zpoplatnění skleníkových plynů v podobě emisních povolenek, si na nás vymysleli úředníci z Bruselu.
10.09.2021 12:40 |

podobné články

Papež pronesl rázné poselství: Ukončete nesmyslnou válku. Děti hladoví a peníze jdou na zbraně...

 
Tradiční poselství Městu a světu (Urbi et orbi) nemohlo ve sváteční den chybět. Papež František v něm odsoudil „nesmyslnou válku“ na Ukrajině a vyzval k jejímu ukončení. Hovořil i o dalších ozbrojených konfliktech a vzpomněl i na miliony lidí, zejména tedy dětí, které ve světě trpí hladem, zatímco se vynakládají prostředky na zbraně. Píše o tom server CeskeNoviny.cz.
25.12.2022 17:25 |

podobné články

Putin se chová směšně, říká bývalý ruský viceprezident. Invazi na Ukrajinu označil za nesmyslnou

 
Na ruského prezidenta Vladimira Putina se snáší další kritika z vlastních řad. Alexander Ruckoj, bývalý viceprezident Ruska za vlády Borise Jelcina, se do současného vůdce Ruské federace velmi nevybíravě pustil. Putin se prý obklopil naprosto neschopnými vojenskými vůdci a může tak za nesmyslnou smrt desetitisíců ruských vojáků. Uvedl to v rozsáhlém rozhovoru pro ruského youtubera Alexandra Kovaleva.
01.02.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4931 článků) , Alexander Alexander (413 článků) , Alexander Kovalev (2 články) , Alexander Alexander (148 článků) , Alexander Kovalev (2 články) , Alexander Alexander (210 článků) , Alexander Alexander (39 článků)

Věci veřejné opustily předčasně jednání, konec vlády se blíží?

 
Věci veřejné opustily předčasně dnešní večerní jednání koaliční devítky. Požadavek premiéra Petra Nečase (ODS) na odchod ministrů za VV Josefa Dobeše a Radka Johna z vlády byl pro ně nepřijatelný, řekla předsedkyně poslaneckého klubu strany Karolína Peake.
08.04.2011 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2480 článků) , Petr Nečas (9405 článků) , Karolína Peake (1615 článků)

Mach (Svobodní): Vyzýváme premiéra, aby si nenechal vnutit "dobrovolné" kvóty

 
Svobodní vítají, že se členské státy EU postavily proti povinným kvótám na přijímání uprchlíků. “Jsem rád, že tento šílený návrh Evropské komise neprošel. Důrazně ale vyzýváme premiéra Sobotku, aby si ani při dalších jednáních nenechal vnutit tzv. dobrovolné kvóty, protože se obáváme, že dobrovolnost by ze strany EU mohla opět přerůst v nátlak, a pro takový krok neexistuje podpora veřejnosti, ” prohlásil europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach.
26.06.2015 21:26 |

podobné články

TOP 09: Vývoj nám dává za pravdu. Vyzýváme vládu, ať zastaví projekt EET

 
Vývoj kolem EET nám dává plně za pravdu. Vyzýváme vládu, aby urychleně zastavila aplikaci zákona o elektronické evidenci tržeb. Jinak všechny tři vládní strany ponesou plnou odpovědnost za chaos a ukončení podnikání tisíců malých živnostníků a prodejců.
26.11.2016 11:30 |

podobné články

Nebojujete. Doktor Macek pro PL ještě jednou o dnešku

 
ROZHOVOR Zakladatel ODS a bývalý místopředseda federální vlády za ODS Miroslav Macek připouští, že poptávka po pravici nikdy nebude v Česku většinová. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz na téma pětadvaceti let ODS hovořil o příčinách pádu podpory této pravicové strany. A k problematické opoziční smlouvě vzájemně soupeřících stran na levici a pravici, která ODS poškodila víc než sociální demokracii, prohlásil: „Bohužel spousta poslanců (a nešlo tomu efektivně zabránit) opoziční smlouvu využila k soukromým dohodám o obsazení různých postů v dozorčích a správních radách a jiných úřadech …a to se spolupodílelo s médii na očerňování a zatracování opoziční smlouvy.“
28.04.2016 04:50 |

podobné články

VV uraženě opustily jednání, Dobeše a Johna nedají

 
AKTUALIZUJEME: Věci veřejné opustily předčasně páteční večerní jednání koaliční devítky. Požadavek premiéra Petra Nečase (ODS) na odchod ministrů za VV Josefa Dobeše a Radka Johna z vlády byl pro ně nepřijatelný.
08.04.2011 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2480 článků) , Petr Nečas (9405 článků)

Strany vynaloží desítky milionů na kampaň před podzimními volbami

 
Politické strany plánují v kampani před podzimními volbami do Senátu a krajských zastupitelstev utratit až desítky milionů korun. Vládní ODS chce do předvolební propagace investovat zhruba 65 milionů korun. Další člen vládní koalice TOP 09 a Starostové a nezávislí (STAN) chce před volbami utratit přibližně 34 milionů. Celková částka, kterou na kampaň vyčlenila opoziční ČSSD, se pohybuje okolo 90 milionů korun. Další parlamentní strany neplánují vynakládat na propagaci tak vysoké sumy. Dříve vládní a nyní opoziční Věci veřejné (VV) chtějí za kampaň utratit jednotky milionů. Opoziční KSČM má na krajské a senátní voly dohromady deset milionů korun.
19.09.2012 12:40 |

podobné články