Článek

ODS: Vláda by měla vzít návrh na ratifikaci fiskálního paktu zpět

 
Vláda na svém dnešním jednání schválila fiskální pakt a předala jej k ratifikaci Poslanecké sněmovně. Občanští demokraté nesouhlasí nejen s obsahem návrhu, ale hlavně se způsobem, jakým se jej vláda rozhodla prosadit.
14.02.2018 19:15 |

podobné články

Podobné články

Schillerová: Za přijetí fiskálního paktu si ČR ústupky nevyjedná

 
Přistoupením k takzvanému fiskálnímu paktu si Česká republika nemůže vyjednat nějaký ústupek nebo výhodu v EU, například v případě migračních kvót. EU není smluvní stranou fiskálního paktu. Poslancům to při dnešním projednávání tohoto dokumentu řekla ministryně financí v demisi Alena Schillerová (za ANO). Poslanci dnes opět úvodní kolo debaty stejně jako ve čtvrtek nedokončili, opět zaznívaly výhrady hlavně od poslanců ODS a SPD.
01.06.2018 20:40 |

podobné články

Svobodní varují před přijetím fiskálního paktu: Sobotka hazarduje s osudem země

 
Strana svobodných občanů nesouhlasí s návrhem vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) na ratifikaci takzvaného fiskálního paktu. Prý to poškodí Českou republiku. V tiskové zprávě to oznámil předseda strany Petr Mach.
19.02.2014 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9525 článků)

Kalousek nabídnul Sobotkovi podporu fiskálního paktu, premiér jeho návrh nezavrhnul

 
Předseda poslanců opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek zavítal v pondělí večer na Úřad vlády, aby premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) osobně předložil nabídku, která se týká přijetí fiskálního paktu a rozpočtu vlády. Kalousek požaduje, aby vláda ročně snižovala strukturální deficit o půl procenta. Sobotka po jednání nevyloučil, že na tuto variantu dojde.
30.06.2014 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9525 článků) , Miroslav Kalousek (6552 článků)

Okamura: Přijetí fiskálního paktu omezuje suverenitu ČR

 
Stanovisko hnutí Úsvit k dnešnímu rozhodnutí vlády o přijetí fiskálního paktu - nesouhlasíme.
24.03.2014 18:30 |

podobné články

Vláda schválila přistoupení Česka k fiskálnímu paktu EU

 
Vláda schválila přistoupení Česka k fiskálnímu paktu Evropské unie. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Zemi to zavazuje zavést do národní legislativy pravidla hlídající rozpočtovou kázeň. Česko by se hlavními opatřeními paktu řídilo až po přijetí eura. Připojení ČR k paktu by podle ekonomů posílilo rozpočtovou zodpovědnost a zamezilo vládám nadměrně zadlužovat zemi. Smlouvu bude nutné schválit v Parlamentu ústavní většinou.
24.03.2014 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9525 článků)

Sobotka: U fiskálního paktu je překážkou hlavně snížení deficitu

 
Koalice by v případě plného přistoupení k fiskálnímu paktu mohla mít problém především s rychlým snížením strukturálního deficitu. Novinářům to dnes řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Vláda by podle premiéra musela buď zvýšit daně, což odmítá ANO, nebo škrtat, což se zase nelíbí sociální demokracii. Vláda dosud předpokládala, že se paktem bude plně řídit až po přistoupení k euru.
14.05.2014 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9525 článků)

Vláda ve středu projedná přistoupení k tzv. fiskálnímu paktu EU

 
Vláda ve středu projedná přistoupení ke Smlouvě o stabilitě, koordinaci a správě v hospodářské a měnové unii, známé jako fiskální pakt. Návrh podala ministerstva financí a zahraničních věcí. Smlouvu se od roku 2013 v ČR nepodařilo ratifikovat. Členské státy EU se ratifikací paktu hlásí k dodržování principů rozpočtové odpovědnosti, pravidla jsou povinná jen pro státy uvnitř eurozóny, uvedla ČTK
13.02.2018 16:30 |

podobné články

Mach (Svobodní): Fiskální pakt poškodí Českou republiku

 
Strana svobodných občanů (Svobodní) nesouhlasí s ratifikací tzv. fiskálního paktu, který dnes schválila vláda a smlouvu bude projednávat Parlament.
24.03.2014 21:05 |

podobné články

Vláda bude znovu jednat o přistoupení ČR k fiskálnímu paktu EU

 
Vláda se bude v pondělí zabývat návrhem Ministerstva financí o přistoupení Česka k fiskálnímu paktu EU. Vláda tak naváže na debatu, kterou 19. února přerušila. Pakt zavazuje země EU k tomu, aby do národní legislativy zavedly pravidla hlídající rozpočtovou kázeň. Česko by se hlavními opatřeními v paktu řídilo podle návrhu i dřívějšího vyjádření premiéra Bohuslava Sobotky až po přijetí eura.
23.03.2014 09:20 |

podobné články

ODS odmítá ultimátum TOP 09 o připojení k fiskálnímu paktu EU

 
ODS odmítá ultimátum TOP 09 o nutnosti přistoupení České republiky k fiskálnímu paktu EU. Podle dnešního usnesení grémia ODS připojení k paktu přichází v úvahu jedině poté, co bude v Česku schválena finanční ústava a ústavní zákon o referendu o přijetí eura. Bez toho to smysl nemá, řekl novinářům předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda. Grémium se sešlo před odpolední koaliční schůzkou.
31.01.2013 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (520 článků)

Euro by Česko mohlo zavést už za pět let, tvrdí ministr Mládek

 
Přijetí fiskálního paktu EU by pro Česko mělo být prvním krokem k přijetí eura v letech 2019 až 2021. Pro české exportéry to bude znamenat snížení transakčních nákladů a omezení nutnosti pojištění proti kurzovým rizikům. Na Žofínském fóru to řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). Vláda schválila přistoupení ČR k fiskálnímu paktu EU 24. března. Smlouva zavazuje zavedení pravidel hlídajících rozpočtovou kázeň do národní legislativy.
14.04.2014 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Mládek (670 článků)

Vláda se k rozpočtovému paktu jen tak nepřidá, tvrdí Nečas

 
Nynější česká vláda se podle premiéra Petra Nečase (ODS) v nejbližší budoucnosti nepřipojí k paktu, který v reakci na dluhovou krizi zpřísňuje rozpočtová pravidla v jednotlivých zemích Evropské unie. Nečas to uvedl v rozhovoru ve středečních Lidových novinách (LN), ačkoli pozdější přistoupení ČR ke smlouvě zcela nevyloučil. K dohodě se v pondělí v Bruselu rozhodlo připojit 25 z 27 zemí EU. Británie svou účast na paktu odmítla už loni v prosinci.
01.02.2012 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9280 článků)

Sefzig (ODS): Je odmítnutí fiskálního paktu cesta do izolace?

 
V úterních LN podrobil Zbyněk Petráček kritice rozhodnutí premiéra Petra Nečase nepřistoupit k tzv. fiskálnímu paktu (Upřesněme český zájem, LN 7. 2.).
08.02.2012 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9280 článků)

ODS odmítla ultimáta kvůli přijetí fiskálního kompaktu

 
Grémium ODS odmítá ultimáta TOP 09 stran fiskálního kompaktu. Vedení ODS ve čtvrtek zopakovalo, že postoj strany je dlouhodobě konzistentní. TOP 09 v úterý oznámila, že bude chtít stanovit podpis dohody jako jeden z bodů připravované koaliční smlouvy. O stanovisku grémia ODS informoval mluvčí Tomáš Bartovský.
31.01.2013 09:55 |

podobné články

Nečas bude jednat s Cameronem o fiskálním paktu

 
Český předseda vlády Petr Nečas plánuje jednání s britským premiérem Davidem Cameronem o dalším postupu při projednávání fiskálního paktu. Oba premiéři se sejdou v den začátku evropského summitu ke smlouvě o rozpočtové odpovědnosti. Agenturu ČTK o to informoval mluvčí vlády České republiky Jan Osúch.
15.02.2012 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9280 článků)

Skopeček: Fanatické přijímání Fiskálního paktu je nejlepším příkladem eurohujerismu ČSSD

 
Z výsledku včerejšího jednání tripartity nás nejvíce překvapuje shoda na záměru co nejrychleji přistoupit k tzv. Fiskálnímu paktu. Jde o viditelný a nikoli jen symbolický obrat v evropské politice.
19.03.2014 08:20 |

podobné články

VV: Zastánci fiskálního paktu těšte se. Oceníme vás Pinokiem

 
Dnes je na pořadu schůze Poslanecké sněmovny první čtení zákona o tzv. fiskálním paktu. Podle představitelů Věcí veřejných znamená přijetí tohoto zákona ztrátu rozhodovacích kompetencí nad sestavováním rozpočtu ČR, a tudíž ztrátu národní suverenity.
06.05.2014 20:35 |

podobné články

ČS: Vstup do fiskálního paktu je vstupem do otroctví!

 
Dnešní výrok místopředsedy TOP, který slibuje vládě pana Babiše podporu jakéhokoliv rozpočtu za schválení našeho připojení se k tzv. fiskálnímu paktu bez výjimek, je pokračováním protičeské a protilidové politiky, kterou prováděl Miroslav Kalousek ve vládě Nečase.
13.05.2014 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6552 článků)

Vicenová, Paroubek a Niedermayer se v ČT shodli na pozitivech fiskálního paktu

 
Volby do Evropského parlamentu se kvapem blíží a ve středečních Událostech, komentářích České televize se setkali představitelé dalších politických stran kandidujících v eurovolbách. Ve studiu proti sobě zasedli Jiří Paroubek (NS-LEV 21), Milena Vicenová (Liberálně ekologická strana) a Luděk Niedermayer (TOP 09 a STAN). Debatovali o fiskálním paktu, Ukrajině i evropských dotacích.
14.05.2014 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3519 článků)