Článek

ODS: Předsednictvo občanských demokratů je kompletní

 
Poté, co delegáti 28. kongresu ODS zvolili předsedou ODS Petra Fialu a 1. místopředsedkyní Občanské demokratické strany Alexandru Udženija, vybrali také 4 místopředsedy strany. Mezi členy předsednictva ODS byli zvoleni: Martin Baxa se ziskem 427 hlasů, Martin Kupka se ziskem 421 hlasů, Evžen Tošenovský se ziskem 304 hlasů a Miloš Vystrčil se ziskem 428 hlasů. Celkem bylo odevzdáno 489 platných hlasovacích lístků.
14.01.2018 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1354 článků) , Evžen Tošenovský (114 článků) , Martin Baxa (57 článků) , Miloš Fiala (5 článků)
Podobné články

Anonymous přitvrdili: Máme seznam všech členů ODS i s maily a adresami domů

 
VÍME PRVNÍ Jste člen ODS? Pokud ano, vězte, že víme, kde bydlíte, jaký máte e-mail a také jakou plníte funkci u občanských demokratů. Tak lze interpretovat vzkaz, který v neděli večer dorazil do ParlamentníchListů.cz. Skupina Anonymous nám totiž zaslala jak prohlášení, tak kompletní databázi občanských demokratů v České republice.
05.02.2012 21:55 |

podobné články

ODS Vysočina: Kandidátka pro volby do PS PČR je kompletní

 
Kompletní kandidátku ODS pro volby do Poslanecké sněmovny PČR 2017 na Vysočině schválil sobotní regionálním sněm občanských demokratů. Regionálního sněmu se zúčastnil také předseda ODS Petr Fiala, který ocenil kvalitu nominovaných kandidátů a rovněž se vyjádřil k aktuální politické situaci.
29.04.2017 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1354 článků)

Prezident Klaus: Kongres je šancí pro hlubší změny v ODS

 
Kongres ODS dává šanci podle prezidenta Václava Klause udělat hlubší změny ve straně. Situace občanských demokratů není podle něj lehká, pro jednotnou a důvěryhodnou ODS ale řešitelná. V dopise, který delegátům kongresu zaslal a který dnes přečetl místopředseda Petr Nečas, podpořil Nečase do čela občanských demokratů. Je jediným kandidátem.
19.06.2010 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9191 článků) , Petr Nečas (9277 článků)

Předsednictvo občanských demokratů je kompletní

 
Poté, co delegáti 27. kongresu ODS zvolili předsedou Petra Fialu a 1. místopředsedkyní se stala Alexandra Udženija, vybrali volitelé také 4 místopředsedy.
16.01.2016 20:21 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1354 článků)

Vnitrostranický boj v karlovarské ODS vedl k výměně předsedy

 
Vnitřní pnutí v karlovarské ODS vyvrcholilo v pondělí pozdě večer na regionálním sněmu občanských demokratů naprosto nečekanou výměnou krajského předsedy strany Josefa Pavla. Na karlovarském krajském regionálním sněmu občanských demokratů jej ve volbách porazil ostrovský starosta Jan Bureš.
30.03.2010 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Bureš (372 článků)

Exprimátor Svoboda svolal regionální radu ODS hned na dnešek

 
Pražský exprimátor a šéf místních občanských demokratů Bohuslav Svoboda svolal na sobotní večer regionální radu ODS k situaci na radnici, kterou ve čtvrtek ovládla TOP 09. Svoboda řekl, že jednání rady by mělo přinést doporučení pro další postup občanských demokratů, ale ne zásadní rozhodnutí o případné nové koalici.
25.05.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (703 článků)

Kuba ve středních Čechách pohořel. Kandidátku ODS povede zřejmě Bendl

 
Úřadující šéf ODS Martin Kuba kandidátku středočeských občanských demokratů do předčasných voleb nepovede, protože nemá podporu krajských oblastí. O post jedničky na kandidátní listině se bude ucházet krajský šéf občanských demokratů Petr Bendl.
02.09.2013 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků) , Martin Kuba (396 článků)

Fiala šije do Sobotky: Alibismus, nedokáže se postavit problémům ČSSD

 
Předseda ODS Petr Fiala ostře odmítl slova premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) o odpovědnosti občanských demokratů za současný skandál v Ústeckém kraji, do kterého jsou zapleteni někteří sociálnědemokratičtí politici. Policie v případu podezření ze zneužití eurodotací zadržela v minulých dnech například exhejtmanku za ČSSD Janu Vaňhovou. Sobotka svedl problémy na minulé vládnutí s ODS, šéf občanských demokratů ho nařkl z alibismu.
15.12.2016 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1354 článků) , Jan Fiala (88 článků) , Jan Fiala (88 článků) , Bohuslav Sobotka (9510 článků) , Jan Bohuslav (58 článků)

Topolánek se před kongresem potýká s novou vzpourou ve straně

 
Vzpoura proti předsedovi občanských demokratů Mirku Topolánkovi uvnitř ODS pokračuje. Výhrady k jeho odchodu ze Sněmovny i k dalším neuváženým krokům podle názoru řady místních a oblastních sdružení občanských demokratů sílí.
21.10.2009 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2178 článků)

Svoboda svolal pražské ódéesáky. Šťastný chtěl odvolávat Nečase

 
Pražský exprimátor a šéf místních občanských demokratů Bohuslav Svoboda svolal na dnešní večer regionální radu ODS k situaci na radnici, kterou ve čtvrtek ovládla TOP 09. Svoboda ČTK řekl, že jednání rady by mělo přinést doporučení pro další postup občanských demokratů, ale ne zásadní rozhodnutí o případné nové koalici.
25.05.2013 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (703 článků)

Předsednictvo VV bude jednat o Bátorovi

 
O podpoře, kterou ministr školství Josef Dobeš (VV) poskytuje svému kontroverznímu personálnímu šéfovi Ladislavu Bátorovi, bude v úterý jednat předsednictvo Věcí veřejných i poslanecký klub této nejmenší vládní strany. Přinejmenším část vedení VV přitom vnímá, že kauza stranu poškozuje. Schází se i předsednictvo TOP 09, jejíž ministři se minulý týden rozhodli, že nebudou chodit na jednání kabinetu, dokud Dobeš neodvolá Bátoru. Jednat má také grémium ODS.
23.08.2011 06:55 |

podobné články

Předsedou jihlavských občanských demokratů je architekt David Beke

 
Předsedou jihlavských občanských demokratů byl v pondělí 2. 10. na následující 2 roky zvolen současný jihlavský zastupitel Ing. arch. David Beke.
05.10.2017 22:35 |

podobné články

Hospodářská komora pomohla prosadit poslanecký návrh na zvýšení limitů pro výdajové paušály

 
Hospodářská komora pomohla dostat do druhého čtení v Poslanecké sněmovně návrh občanských demokratů zvýšit živnostníkům limit pro uplatnění procentuálních výdajových paušálů. Návrh z pera občanských demokratů dnes projednává Rozpočtový výbor Poslanecké sněmovny.
09.05.2018 18:00 |

podobné články

Předsednictvo tripartity naposled jednalo ve starém složení

 
Naposledy se ve stávajícím složení sešlo v pondělí předsednictvo tripartity. Příště už by vládu měli zastupovat členové nového kabinetu, který ještě nebyl jmenován. Podle ministra práce a sociálních věcí v demisi Františka Koníčka by se nové předsednictvo mělo sejít hned zkraje února, aby zástupci zaměstnanců a zaměstnavatelů vyjádřili vládě své stanovisko k jejímu programovému prohlášení.
13.01.2014 15:55 |

podobné články

Předsednictvo ČSSD kývlo na stranické referendum, v březnu chtějí sjezd

 
Předsednictvo ČSSD schválilo v pátek večer návrh, aby se v srpnu konalo vnitrostranické referendum, v němž budou mít všichni členové možnost vyjádřit se k třem zásadním otázkám. Definitivně rozhodne o referendu sobotní jednání ústředního výkonného výboru strany. Předsednictvo také navrhlo uspořádat v březnu příštího roku volební sjezd.
13.06.2014 19:50 |

podobné články

Předsednictvo Bezpečnostní rady státu se sejde kvůli výbuchům munice

 
Na Zlínsku se dnes sejde předsednictvo Bezpečnostní rady státu. Projedná situaci po dalším výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích, kvůli kterému museli dvakrát po sobě opustit domovy lidé z okolních dvou obcí. Na Zlínsko dorazí premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), předsednictvo dále tvoří ministři financí, vnitra, zahraničních věcí a obrany. Bezpečnostní rada měla původně zasedat ve Vlachovicích, ty budou ale dnes ráno také evakuovány.
06.12.2014 06:22 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků)

Předsednictvo ČSSD by dnes mohlo vybrat volebního manažera. Hlavním favoritem je údajně Prouza

 
Předsednictvo ČSSD by dnes odpoledne mohlo vybrat volebního manažera pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny. Nejčastěji se v souvislosti s funkcí spekuluje o státním tajemníkovi pro evropské záležitosti Tomáši Prouzovi. Předsednictvo se bude zabývat i přípravou na březnový sjezd strany.
13.01.2017 06:25 |

podobné články

Kandidatura Zubové za pražskou ČSSD budí další rozpory ve straně

 
Předsednictvo ČSSD po zařazení předsedkyně Demokratické strany zelených Olgy Zubové na lukrativní pozici na kandidátce sociálních demokratů ČSSD sklízí další kritiku z řad vlastních straníků. Nevoli si předsednictvo vysloužilo za údajné narušování vnitrostranické demokracie i za potenciální úplatnost.
07.07.2009 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Olga Zubová (45 článků)

Vedení ČSSD je připraveno pozastavit členství odsouzené exstarostce Vlkové

 
Předsednictvo ČSSD je podle šéfa sociálních demokratů Bohuslava Sobotky připraveno pozastavit členství ve straně středočeské zastupitelce Miloslavě Vlkové, nepravomocně odsouzené kvůli vydírání. Pokud se k tomuto kroku neodhodlá sama, učiní ho předsednictvo na jednání 7. prosince. Bývalá starostka Štěchovic by měla také odejít ze zastupitelstva, sdělil Sobotka v pondělí ČTK. Vlková už ale dříve uvedla, že si chce mandát ponechat. O přerušení členství naopak uvažuje.
19.11.2012 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků)