Článek

ODS: Podpoříme návrhy zákonů ze Sněmovny, ačkoliv některé považujeme za nedostatečné

 
Senátoři ODS dnes konstruktivně podpoří návrhy zákonů, které včera schválila Sněmovna. Nyní je opravdu důležité rychlé jednání, nicméně některé zákony nepovažují za dostatečné a budou se chtít k jednání s vládou vrátit.
25.03.2020 17:56 |

podobné články

Podobné články

ÚZSVM prošetřil pozemky zapsané na nedostatečně identifikované vlastníky v pražských Kyjích

 
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Praze prověřoval pozemky zapsané v katastru nemovitostí na nedostatečně identifikované vlastníky, které leží v areálu soukromé firmy. V uzavřeném areálu této firmy v pražských Kyjích se nachází celkem 10 pozemků, na kterých mají určitý vlastnický podíl nedostatečně identifikovaní vlastníci.
16.09.2018 15:55 |

podobné články

Feri (TOP 09): Podpoříme návrhy, které se snaží urychlit proces a zkapacitnit systém

 
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2018 k insolvenčnímu zákonu
26.10.2018 15:40 |

podobné články

ODS Klause chválí. ČSSD popírá, že její návrhy navyšují schodek

 
ODS přivítala slova prezidenta Václava Klause o tom, že bude vetovat návrhy zákonů zvyšující schodek státního rozpočtu. ČSSD Klausovo vyjádření neznepokojilo, její návrhy prý deficit neprohlubují.
04.01.2010 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9795 článků)

Stanjura (ODS): Dohodu o církevních restitucích považujeme za uzavřenou

 
„Za ODS považujeme dohodu o církevních restitucích za uzavřenou. Podepsali ji zástupci tří koaličních stran a 17 církví.“
09.01.2012 19:35 |

podobné články

Poslanci propustili finanční ústavu do závěrečného schvalování

 
Poslanci dnes propustili do třetího čtení trojici zákonů zavádějící tzv. finanční ústavu, tedy pravidla pro omezení zadlužování státu. Prvním z nich je ústavní zákon o rozpočtové odpovědnosti, pro jehož schválení se ale při závěrečném schvalování nemusí najít ve sněmovně potřebná ústavní většina alespoň 120 hlasů. Koaliční poslanci proto předložili návrhy, které opatření přesunou do doprovodných zákonů, pro jejichž schválení už je zapotřebí jen prostá většina. Kompromisní návrhy předložila i opoziční ODS. Pokud koalice některý z nich podpoří, je ODS ochotna pro ústavní zákon hlasovat.
07.09.2016 21:40 |

podobné články

Koalice praštila do stolu: Konec poslaneckého kutilství, zákony se budou psát ve vládě

 
Koaliční strany chtějí, aby návrhy zákonů z koalice šly do sněmovny jako vládní návrhy, ne jako poslanecké iniciativy. Zástupci ČSSD, hnutí ANO a lidovců se na tom v pondělí dohodli na koaliční radě. Už podané návrhy koaličních poslanců stahovat nebudou, uvedli představitelé stran na tiskové konferenci po jednání.
22.09.2014 22:06 |

podobné články

Dienstbier oznámil, jak se vláda vypořádá s některými návrhy zákonů

 
Ministr pro lidská práva, právník Jiří Dienstbier, potvrdil deníku Právo, že „nová vláda má na některé návrhy zákonů odlišný názor, a proto je bude chtít přepracovat nebo se jimi vůbec nebude zabývat“. Jde především o služební a vysokoškolský zákon a také o zákon o vojácích.
31.01.2014 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Jiří Dienstbier ml. (26 článků)

Přijetí protikorupčních zákonů nejvíc brzdili ve sněmovně komunisté, říká mluvčí platformy Rekonstrukce státu

 
ROZHOVOR Před čtyřmi roky se mnozí poslanci zavázali platformě Rekonstrukce státu, že budou prosazovat protikorupční zákony. A jak své slovo skutečně splnili? „Rekordmany v počtu nedodržených slibů jsou poslanci KSČM, třeba Jan Klán a Václav Snopek porušili svůj slib o podpoře zákonů celkem čtrnáctkrát, převážně při hlasováních o zákonu o registru smluv. Ten svým podpisem část poslanců KSČM před volbami podpořila, později se od něj distancovali a nyní jej opakovaně kritizují jako jeden z nejhorších zákonů světa,“ uvedl mluvčí platformy Václav Zeman. A v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz přiznal, že před letošními volbami se s velkou ochotou pro podporu přijetí dalších protikorupčních zákonů u politických stran už nesetkali.
20.10.2017 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Snopek (8 článků) , Jan Klán (23 článků)

Úsvit-NK: Jak si vedou naše návrhy zákonů

 
I na zářijovém zasedání poslanecké Sněmovny jsme prosazovali naše návrhy zákonů ve Sněmovně. Přečtěte si, jak bojujeme.
21.09.2015 20:16 |

podobné články

Stanjura (ODS): Potřebným musíme zajistit možnosti seberealizace

 
Za prioritu považujeme vytvořit podmínky, které zdravotně postiženým a sociálně ohroženým občanům umožní rozvíjet vlastní aktivitu při získávání vzdělání a zaměstnání. Za samozřejmou součást reformy zároveň považujeme posílení nástrojů, které státu umožní omezit zneužívání sociálního systému.
24.05.2011 16:30 |

podobné články

Komunisté neuspěli ve sněmovně s majetkovým přiznáním

 
Komunistům se dnes nepodařilo ani prvním čtením protlačit zákon o majetkovém přiznání. To, že návrhy KSČM v této oblasti sněmovna již dlouhodobě přehlíží, není žádná novinka. Pozoruhodné dnes však bylo, že komunisty v návrhu podpořily Věci veřejné. „My máme k zákonu sice výhrady, ale podpoříme jej,“ řekl šéf VV Radek John. Poslanci ale nakonec projednávání normy přerušili.
21.09.2012 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2466 článků)

ÚZSVM v Hradci Králové prošetřuje majetek nedostatečně identifikovaných vlastníků

 
V rámci šetření vlastnického práva k majetku, zapsanému v katastru nemovitostí na nedostatečně identifikované vlastníky, podal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hradci Králové za poslední čtvrtletí minulého roku k příslušným soudům návrhy na dodatečná projednání pozůstalosti po 33 osobách, kterými je dotčeno 113 majetkových položek. U dalších sedmi subjektů, kterých se týkalo 41 majetkových položek, bylo zjištěno, že jde o majetek státu.
28.02.2020 22:05 |

podobné články

Nečas: Část ODS chce uškodit mně i vedení, DPH je zástupný důvod

 
Premiér Petr Nečas připustil, že při sněmovním hlasování o balíčku daňových zákonů, které Senát v uplynulém týdnu zamítl, nemusí někteří členové ODS tyto návrhy podpořit. V rozhovoru pro Právo uvedl, že by daňových zákonů mohli někteří poslanci ODS využít jako zástupného důvodu pro poškození současného vedení ODS.
18.08.2012 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9309 článků)

Vláda ústecké návrhy změn ani nečetla, tvrdí hejtmanka

 
Ústecká hejtmanka Jana Vaňhová (ČSSD) kritizovala vládu za to, že ve středu nepodpořila legislativní návrhy kraje na řešení situace ve vyloučených lokalitách. Vláda podle ní krajské návrhy změn zákonů ani nečetla.
21.10.2011 14:35 |

podobné články

Vyjádření Protonového centra k tiskové zprávě VZP

 
Zástupce VZP jsme zvali a stále zveme k návštěvě centra, neboť považujeme za vhodné, aby se seznámili se zařízením, se kterým chtějí uzavřít významnou smlouvu. Pravda je bohužel taková, že pozvání do protonového centra zástupci VZP odmítli. Stejně tak považujeme za přirozené, že jednání podobného chharakteru se vedou bez medializace jednotlivých dílčích kroků.
12.11.2013 09:56 |

podobné články

Nápad ODS: Samotní poslanci by nesměli podávat pozměňovací návrhy

 
ODS má plán na to, jak zabránit jednotlivým poslancům předkládat pozměňující návrhy zákonů. Podle představ občanských demokratů by to mohl dělat jen poslanecký klub jako celek. Za tím účelem by bylo podle ODS dobré, aby vznikl nový výbor – garanční.
31.03.2011 13:50 |

podobné články

Senátoři schválili novelu horního zákona. Pozměňovací návrhy neprošly, platí sněmovní verze

 
Novelu horního zákona ve znění Poslanecké sněmovny dnes schválili senátoři. Při malé účasti bylo pro schválení 33 senátních zákonodárců. Nedošlo na žádné pozměňovací návrhy, které přišly zejména z výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí. Ten navrhoval mimo jiné, aby do novely byl dán zákaz hydraulického štěpení hornin v celé České republice. Do podrobné rozpravy se nedostaly ani pozměňovací návrhy deseti senátorů v čele s Milošem Vystrčilem (ODS), které měly pomoci obcím.
03.03.2016 16:00 |

podobné články

Stanjura: Pravice na Senát nedá. Vrácené zákony schválíme v původním znění

 
Koalice podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury počítala s tím, že Senát některé reformní návrhy zákonů vrátí poslancům. Ti ale návrhy Senátu prý odmítnou a budou hlasovat pro jejich původní znění. Opozice ale bude proti.
01.11.2011 08:55 |

podobné články

Vláda projedná návrhy zákonů o znalcích a tlumočnících

 
Vláda ve středu projedná návrhy zákonů, které mají nastavit nová pravidla pro práci znalců a tlumočníků. Podle předkládací zprávy chce ministerstvo spravedlnosti zejména obě normy od sebe oddělit a nastavit kritéria, na základě kterých by se znalci a tlumočníci zapisovali do centrálních registrů.
14.11.2011 16:30 |

podobné články