Článek

ODS odmítá ultimátum TOP 09 o připojení k fiskálnímu paktu EU

 
ODS odmítá ultimátum TOP 09 o nutnosti přistoupení České republiky k fiskálnímu paktu EU. Podle dnešního usnesení grémia ODS připojení k paktu přichází v úvahu jedině poté, co bude v Česku schválena finanční ústava a ústavní zákon o referendu o přijetí eura. Bez toho to smysl nemá, řekl novinářům předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda. Grémium se sešlo před odpolední koaliční schůzkou.
31.01.2013 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (685 článků)
Podobné články

Vláda schválila přistoupení Česka k fiskálnímu paktu EU

 
Vláda schválila přistoupení Česka k fiskálnímu paktu Evropské unie. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Zemi to zavazuje zavést do národní legislativy pravidla hlídající rozpočtovou kázeň. Česko by se hlavními opatřeními paktu řídilo až po přijetí eura. Připojení ČR k paktu by podle ekonomů posílilo rozpočtovou zodpovědnost a zamezilo vládám nadměrně zadlužovat zemi. Smlouvu bude nutné schválit v Parlamentu ústavní většinou.
24.03.2014 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9583 článků)

Benda: Ultimátum od TOP 09 je zbytečné

 
ODS odmítá ultimátum TOP 09 o nutnosti přistoupení České republiky k fiskálnímu paktu EU. Podle dnešního usnesení grémia ODS připojení k paktu přichází v úvahu jedině poté, co bude v Česku schválena finanční ústava a ústavní zákon o referendu o přijetí eura. Bez toho to smysl nemá, řekl novinářům předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda. Grémium se sešlo před odpolední koaliční schůzkou. 
31.01.2013 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (685 článků)

TOP 09 žádá připojení ČR k fiskálnímu paktu, jinak nepodepíše koaliční smlouvu

 
TOP 09 požaduje, aby se Česká republika ještě letos připojila k evropskému fiskálnímu paktu, který ČR zatím na evropské úrovni odmítá. Místopředseda strany a ministr financí Miroslav Kalousek v úterý po schůzi stranického vedení TOP 09 řekl, že bez tohoto závazku nepodepíše chystanou novou koaliční smlouvu s ODS a LIDEM.
29.01.2013 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7858 článků)

Kalousek: Koaliční smlouvu bez připojení k fiskálnímu paktu nepodepíšeme

 
TOP 09 chce, aby se Česká republika ještě letos připojila k fiskálnímu paktu EU. První místopředseda a ministr financí Miroslav Kalousek dnes ČTK řekl, že bez tohoto závazku nepodepíše chystanou novou koaliční smlouvu s ODS a LIDEM. Uvedl to po schůzi stranického vedení TOP 09. "Je to velmi důležité. My chceme dát jasný signál, že patříme do Evropy. Chceme dát jasný signál, že nejsme potížisté," řekl ministr financí. 
29.01.2013 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7858 článků)

TOP 09 chce přistoupit k fiskálnímu paktu. ODS návrh probere

 
Vedení ODS se bude zabývat návrhem TOP 09, aby ČR ještě letos přistoupila k evropskému fiskálnímu paktu, řekl po dnešním jednání vlády premiér a předseda občanských demokratů Petr Nečas (ODS). Zopakoval, že úterní rozhodnutí předsednictva koaličního partnera je zcela novým požadavkem, který dosud nezazněl. O postoji vedení ODS Nečas nejprve bude informovat své partnery ve vládě. Premiér to novinářům řekl po zasedání vlády, která ale tuto otázku neřešila.
30.01.2013 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9422 článků)

Vláda bude znovu jednat o přistoupení ČR k fiskálnímu paktu EU

 
Vláda se bude v pondělí zabývat návrhem Ministerstva financí o přistoupení Česka k fiskálnímu paktu EU. Vláda tak naváže na debatu, kterou 19. února přerušila. Pakt zavazuje země EU k tomu, aby do národní legislativy zavedly pravidla hlídající rozpočtovou kázeň. Česko by se hlavními opatřeními v paktu řídilo podle návrhu i dřívějšího vyjádření premiéra Bohuslava Sobotky až po přijetí eura.
23.03.2014 09:20 |

podobné články

Poslanci schválili přistoupení k fiskálnímu paktu EU. Ztráta suverenity, protestoval Okamura

 
Sněmovna ve čtvrtek schválila přistoupení Česka k fiskálnímu paktu zemí EU. Jeho obsahem je rámec pro rozpočtovou kázeň a koordinaci hospodářských politik členských států EU. Česko je kromě Británie jedinou zemí EU, která k ratifikaci dosud nepřistoupila. Británie se však rozhodla z unie odejít. O ratifikaci paktu musí ještě rozhodnout Senát. Senátoři se v červenci rozhodli, že o ní budou jednat až poté, co o přistoupení rozhodne sněmovna.
01.11.2018 14:45 |

podobné články

Tripartita podpořila připojení Česka k fiskálnímu paktu

 
Zástupci odborů a zaměstnavatelů na pondělním jednání tripartity podpořili snahu vlády připojit se k evropskému fiskálnímu paktu. Jedná se o soubor pravidel pro dodržení rozpočtové odpovědnosti. O postoji sociálních partnerů informoval na tiskové konferenci po jednání tripartity premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).
17.03.2014 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9583 článků)

Vláda schválila připojení ČR k fiskálnímu paktu a jmenovala vládního zmocněnce pro IT

 
Vláda ve středu 14. února 2018 schválila přistoupení České republiky k tzv. fiskálnímu paktu a jmenovala vládního zmocněnce pro IT a digitalizaci. Předseda vlády Andrej Babiš se také setkal se zástupci protestujících taxikářů.
14.02.2018 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26333 článků)

Další vládní krize na obzoru. TOP 09 si postavila hlavu kvůli fiskálnímu paktu

 
TOP 09 prý bude požadovat do připravované koaliční smlouvy závazek, že Česká republika již letos přistoupí k fiskálnímu paktu EU. Tento požadavek je prý natolik zásadní, že Schwarzenbergova a Kalouskova strana bez něj odmítá novou koaliční smlouvu podepsat.
29.01.2013 13:35 |

podobné články

Nečas: Nejdřív přijmeme finanční ústavu, pak až diskutujme o paktu EU

 
Až po přijetí finanční ústavy v českém Parlamentu má podle premiéra Petra Nečase (ODS) smysl vést debatu o připojení české republiky k evropskému fiskálnímu paktu. Předseda vlády to uvedl v prohlášení v reakci na dnešní požadavek TOP 09, která chce zakotvit přistoupení k paktu v letošním roce do nové koaliční smlouvy. V této souvislosti Nečas považuje též za potřebné přijetí ústavního zákona o referendu o přistoupení ke společné evropské měně. 
29.01.2013 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9422 článků)

Sněmovna podpořila přistoupení ČR k fiskálnímu paktu

 
Sněmovna dnes propustila do dalšího projednávání vládní návrh na přistoupení Česka k fiskálnímu paktu Evropské unie. Jeho obsahem je rámec pro rozpočtovou kázeň a koordinaci hospodářských politik členských států EU. Vláda schválila přistoupení letos v únoru, aby se přihlásila k principům rozpočtové odpovědnosti. Poslanci se prvním čtením návrhu zabývali v předchozích dnech už třikrát, kritizovali ho hlavně poslanci ODS a SPD. Podle nich připraví ČR o část její suverenity.
13.06.2018 23:40 |

podobné články

Vláda se vrátí k projednávání přistoupení ČR k fiskálnímu paktu

 
Vláda se dnes vrátí k projednávání přistoupení Česka k fiskálnímu paktu Evropské unie. Kabinet debatu přerušil na svém únorovém zasedání. Pakt zavazuje země EU k tomu, aby do národní legislativy zavedly pravidla hlídající rozpočtovou kázeň. Vláda také projedná zakázku Ministerstva vnitra, kterou chce zajistit výrobu bezpečnějších cestovních pasů.
24.03.2014 06:10 |

podobné články

Vláda schválila přistoupení Česka k fiskálnímu paktu EU

 
Vláda schválila přistoupení Česka k fiskálnímu paktu Evropské unie. Premiér Bohuslav Sobotka to oznámil na tiskové konferenci. Zemi to zavazuje zavést do národní legislativy pravidla hlídající rozpočtovou kázeň.
24.03.2014 13:15 |

podobné články

Vláda přistoupila k fiskálnímu paktu. Zadlužení Česka ale brzdit nehodlá

 
Česká vláda na počátku minulého týdne schválila přistoupení k evropskému fiskálnímu paktu. Státní dluh přesto v příštích čtyřech letech poroste. Napsal to server iDnes.cz.
30.03.2014 07:30 |

podobné články

Přistoupení k fiskálnímu paktu prošlo prvním čtením, Sobotka hledá ústavní většinu

 
Poslanci ve středu v prvním čtení poslali návrh na přistoupení k fiskálnímu paktu k projednání do výborů. Sobotkova vláda ale nemá jeho konečné přijetí jisté, potřebuje k tomu ústavní většinu.
14.05.2014 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9583 článků) , Miroslav Kalousek (7858 článků)

Vláda schválila přistoupení k fiskálnímu paktu EU

 
Vláda dnes schválila přistoupení Česka k evropskému fiskálnímu paktu. Hlásí se tím k dodržování principů rozpočtové odpovědnosti, které již dnes plní. Dokument s oficiálním názvem Smlouva o stabilitě, koordinaci a správě v hospodářské a měnové unii musí ještě ratifikovat Sněmovna a podepsat prezident. Senát už návrh schválil v srpnu 2014. Zprávu přinesla ČTK.
14.02.2018 13:25 |

podobné články

Svobodní považují přistoupení k fiskálnímu paktu EU za velikou chybu

 
Poslanecká sněmovna schválila ve čtvrtek 1.11. 2018 přistoupení k fiskálnímu paktu Evropské Unie.
08.11.2018 10:50 |

podobné články

Až po přijetí finanční ústavy. Dříve nemá smysl fiskální pakt řešit, míní Nečas

 
Teprve po přijetí finanční ústavy v českém Parlamentu má podle premiéra Petra Nečase (ODS) smysl vést debatu o připojení české republiky k evropskému fiskálnímu paktu. Předseda vlády to uvedl v prohlášení pro ČTK v reakci na dnešní požadavek TOP 09, která chce zakotvit přistoupení k paktu v letošním roce do nové koaliční smlouvy.
29.01.2013 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9422 článků)