Článek

Odpůrci Rajchlovy demonstrace rozestaví v oblasti své petiční stánky

 
Václavské náměstí bude za malý moment pohlceno demonstrací proti vládě Petra Fialy (ODS), jejímž jedním z hlavních organizátorů je strana PRO a Jindřich Rajchl. Na sociální síti už kolují zprávy o peticích, které bude možné na místě podepsat. A to jak za setrvání v EU a NATO, tak i za vystoupení z EU.
16.09.2023 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5736 článků)
Podobné články

„Nemorální a za hranou.“ Kvůli stánkům Prahy Sobě u voleb chce opozice změnu zákona

 
Pražská opoziční ODS požaduje po vedení města, aby využilo možnost předkládat zákony do Sněmovny a navrhlo úpravy volebního zákona, který by zakázal politickým stranám či hnutím, aby v den voleb mohly před volebními místnostmi postavit své stánky. Opozice tak reagovala na to, že při víkendových volbách do Sněmovny v Praze spoluvládnoucí Praha Sobě (PS) rozestavila před volebními místnostmi petiční stánky a sbírala podpisy pod petici, která jí umožní příští rok kandidovat v komunálních volbách. Návrh podpořila nadpoloviční většina 45 z 65 zastupitelů, kteří uložili radě návrh vypracovat.
14.10.2021 13:55 |

podobné články

Než být v takové ODS, to jdu radši pryč. „Stydí se za to, co říká Fiala.“ Straník měl co říct

 
O tom, jak premiér Petr Fiala doběhl půlku České republiky, se v rozhovoru pro XTV rozpovídal Luboš Boleček z vnitrostranické frakce Tea Party v ODS. Pravicová politika se podle něj z ODS vytratila, a proto ji odchází dělat ke Svobodným. I další členové se podle jeho slov stydí, co Fiala předvádí. „On podléhá různým tlakům, možná je mu prostě bližší, když ho po zádech poplácá Evropská komise, než kdyby něco udělal pro národní zájmy,“ říká Boleček. Rajchlovy demonstrace podle něj Fialovi „ideologicky pomáhají“.
31.03.2023 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5736 článků)

Kdo chodí na Rajchlovy demonstrace? U Šafra se dívali na ČT a našli ho

 
Na seriál Volha režiséra Jana Pachla se ve svém komentáři na serveru Forum24.cz zaměřil Michal Závada. Konkrétně na československého televizního řidiče Standu Pekárka, jehož ztvárnil Kryštof Hádek. Podle Závady je Pekárek prototypem účastníka současných proruských demonstrací.
04.05.2023 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Kryštof Hádek (269 článků) , Jan Pachl (50 článků)

Počty Jana Cempera. Proč Rajchlova půlka Václaváku není jako Minářova půlka

 
Srovnávání Rajchlovy sobotní demonstrace s protestem Mikuláše Mináře v roce 2019 má další epizodu. Došlo na ni díky počtům Jana Cempera, který provozuje odhalovací web Manipulátoři. Zjistilo se totiž, že jeho odhalování manipulací za čtyři roky zásadně změnilo metodiku.
18.09.2023 21:40 |

podobné články

Jak se vypořádat s bolestí v křížové oblasti?

 
Bolesti v křížové oblasti spadají mezi nejčastější civilizační onemocnění. Zkušenosti s nimi má drtivá většina populace, bez ohledu na věk či věkovou kategorii. Ačkoli v drtivé většině případů po čase odezní, rozhodně bychom je neměli brát na lehkou váhu. Pokud vás trápí bolesti v křížové oblasti, měli byste zpozornět. Vaše tělo se vám snaží prostřednictvím těchto nepříjemných pocitů dát najevo, že něco není tak úplně v pořádku. Příčiny vzniku bolesti v křížové oblasti Bolesti právě v této části zad jednou potkají snad úplně každého. Velmi často vznikají při nadměrné zátěži, například když něco těžkého nesete nebo přenášíte. Zvláště pokud vaše záda nejsou na takovou zátěž zvyklá a připravená. Bolest se nutně nemusí objevit v ten okamžik, zpravidla přijdou až následující den, kdy začnete pociťovat nepříjemné tupé bolesti v oblasti  bederní páteře. Další příčinou vzniku bolesti v křížové oblasti je dlouhé stání v předklonu. Jak se dá bolestem v křížové oblasti předejít? To nejlepší, co pro své zdraví můžete udělat, je předcházet bolestem. Prevence se tedy v tomto případě jeví jako dobrý nápad. Doporučit vám můžeme pravidelný pohyb, záda si tak snáze zvyknou na fyzickou aktivitu a občasná vyšší zátěž je tak nepřekvapí. Věnovat se můžete i kompenzačnímu cvičení, kdy je ale dobré navštívit odborníka a nechat si cvičení navrhnout na míru. Jako prevence v tomto případě může posloužit i zdravý životní styl. Když se bolest objeví Když vás náhle překvapí bolesti v křížové oblasti, logicky začnete přemýšlet nad tím, jak se těchto nepříjemných obtíží zbavit. Jako první pomoc může zafungovat klidový režim léky na uvolnění svalového spazmu. Někomu pomáhá i suché teplo nebo úlevové polohy. Jakmile akutní bolest odezní, zaměřte se na cviky, které fungují na uvolnění a obnovu vadných pohybových stereotypů. Příspěvek Jak se vypořádat s bolestí v křížové oblasti? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.05.2017 18:10 |

podobné články

Výstaviště zaplněné jednotkami IZS: Pražské záchranné složky předvedou svůj um a techniku

 
Jednotky Integrovaného záchranného systému (IZS) po celý rok neúnavně bdí nad obyvateli hlavního města. V neděli 23. září hasiči, policisté, strážníci, zdravotníci a armáda rozestaví své stany, aby ukázali svoji techniku. V rámci Dne IZS na Výstaviště přivezou i vybavení z doby první republiky.
22.09.2018 17:20 |

podobné články

„To nechodí do práce? Pro společnost jsou tito lidé k ničemu.“ Vládní senátor na demonstranty

 
Protivládní demonstrace pokračují, ve středu se před Poslaneckou sněmovnou sešli občané požadující demisi vlády, nechyběly petiční stánky strany PRO Jindřicha Rajchla. „Pro společnost jsou tito lidé k ničemu,“ komentoval protest na Malostranském náměstí senátor Josef Bazala (KDU-ČSL). Protest se konal dopoledne, podle Bazaly z toho vyplývá, že tito lidé postrádají zaměstnání. Odkázal je tedy na úřad práce. Vlastní neštěstí a životní neúspěch by protestující neměli přenášet na vládu – každý je zodpovědný za svůj život a štěstí, říká senátor.
19.04.2023 21:30 |

podobné články

Čeští vojáci v Afghánistánu cvičí na možné útoky i během mise

 
Těžké vojenské vozidlo jedoucí po afghánské planině zahalí po výbuchu mrak dýmu. Po chvíli ticha ze stroje vyletí červená dýmovnice – znamení, že vojáci uvnitř obrněnce potřebují pomoc. Do pohybu se dávají další vozidla hlídky. Rozestaví se po okolí, aby mohla bránit zasažený stroj. Ve stejnou chvíli u něj zastavuje další transportér, ze kterého vystupují vojáci a začínají pomáhat zraněným. Jejich poranění jsou jen smyšlená, protože jde pouze o nácvik jedné z čet české strážní roty, která hlídá spojeneckou základnu Bagrám, ležící v afghánské provincii Parván. Vojáci cvičení berou vážně - jen letos čelili jejich kolegové z předchozí jednotky dvěma vážným útokům, které si vyžádaly tři mrtvé a pět zraněných.
22.12.2018 17:25 |

podobné články

Dusno ve Sněmovně. Střetli se tam odpůrci a zastánci Istanbulské úmluvy

 
Odpůrci i zastánci přijetí takzvané Istanbulské úmluvy proti násilí na ženách a domácímu násilí se dnes odpoledne střetli ve Sněmovně. Sněmovní petiční výbor uspořádal veřejné slyšení poté, co obdržel petice s víc než 10 000 podpisů proti dokumentu i na jeho podporu. Na debatu dorazilo přes 150 lidí.
06.11.2018 18:50 |

podobné články

Miloš Zeman testuje petiční akcí své prezidentské šance v terénu

 
Dopoledne v Havířově a odpoledne v Ostravě a Frýdku-Místku odstartovala v pondělí, celostátní petiční akce, která má přinést minimálně 50 tisíc podpisů podporujících kandidaturu Miloše Zemana na prezidenta ČR.
21.05.2012 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27967 článků)

Asi nás rovnou zastřelí, říkají trhovci ze "Zelňáku" v Brně: Stánky možná přesunou do tržnice

 
Smích skrze slzy. Takové pocity mají adventní prodejci, kteří otevřeli v pátek ráno své stánky na Zelném trhu v Brně. Věděli přitom, že se jejich prodej smrskne jen do večerní 18. hodiny, kdy radnice z moci úřední vánoční trhy uzavře. Někteří možná přesunou své zboží do nedaleké tržnice, kde je prodej povolen.
26.11.2021 14:40 |

podobné články

Pomůžu vám se sběrem podpisů, nabídl Michal Horáček dalším Zemanovým soupeřům. Drahoš odmítl a ještě mu vzkázal něco ošklivého

 
Prezidentský kandidát Michal Horáček učinil vstřícnou nabídku ve jménu demokracie. Hodlá své petiční stánky propůjčit dalším prezidentským kandidátům – Jiřímu Drahošovi a Marku Hilšerovi. Miloš Zeman má ovšem smůlu. Marek Hilšer Horáčkovi poděkoval, zato Jiří Drahoš...
26.06.2017 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (853 článků) , Miloš Zeman (27967 článků) , Jiří Drahoš (1215 článků) , Jiří Marek (476 článků) , Jiří Marek (476 článků)

Odbory zahajují petiční akci za odvolání ministra Johna

 
Odbory policistů, hasičů a dalších bezpečnostních sborů v úterý zahájí petiční akci za odvolání ministra vnitra Radka Johna (VV). Vytýkají mu mimo jiné, že nezajistil pro resort dostatečné množství finančních prostředků.
15.02.2011 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2480 článků)

Senátoři rozjeli petici za dostavbu R6 až do Karlových Varů

 
Petici za urychlenou dostavbu rychlostní silnice R6 mezi Chebem, Karlovými Vary a Prahou rozjeli ve čtvrtek společnými silami tři senátoři z Karlovarského kraje Jan Horník (STAN), Pavel Čáslava (ODS) a Miroslav Nenutil (ČSSD). Petiční archy budou umístěny na například na městských úřadech nebo ve firmách, přičemž organizátoři petiční akce by rádi získali alespoň třicet tisíc podpisů.
24.02.2011 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Čáslava (3 články) , Jan Horník (73 článků) , Miroslav Nenutil (8 článků)

Mynář (SPOZ): Přímá volba posílí důvěru občanů v politiku

 
„Dnešním dnem začínáme petiční kampaň za přímou volbu prezidenta, hejtmanů, primátorů a starostů.“ Těmito slovy uvedl předseda SPOZ Vratislav Mynář celorepublikovou petiční akci za přímou volbu.
29.06.2011 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1459 článků)

SPOZ: Petiční roadshow dojela až do Zlína, projela celou ČR

 
Spousta nadšených studentů, více než 140 českých měst a měsíc a půl na cestách. Tak vypadala petiční akce, která navštívila každé krajské a okresní město v České republice a přijela 7. 7. do Zlína.
08.07.2012 11:30 |

podobné články

Franz podepsal petiční archy ostatních kandidátů na prezidenta

 
Uchazeč o prezidentskou funkci Vladimír Franz v úterý vyzval občany, aby podepsali petiční archy všech demokraticky smýšlejících kandidátů. Vzápětí tak sám učinil. „Chci, aby tu byla rovná šance. Startovní čára, odkud se odstartuje maraton k prezidentské volbě,“ uvedl Franz.
28.08.2012 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Franz (187 článků)

Vraťte mi petiční archy, žádá Okamura už půl roku. Ale vnitru se moc nechce

 
Senátor Tomio Okamura si postěžoval na to, že mu Ministerstvo vnitra nechce vrátit petiční archy pro prezidentskou volbu, ačkoliv si o ně zažádal již před půl rokem. Podle Okamury navíc hrozí, že archy resort brzy skartuje. Vnitro to ale popírá a tvrdí, že Okamura či jeho zmocněnec může do dokumentů kdykoliv nahlédnout. Jenže nad konáním ministerstva se neošívá jen Okamura...
10.06.2013 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3068 článků)

SPELOS: Za „loterie bez hazardu“ se v petici postavilo téměř 21 000 lidí!

 
Svaz měst a obcí České republiky dnes oficiálně převzal petici nazvanou „Loterie bez hazardu“. Petiční akce se konala po celé České republice. Během pár týdnů petiční archy podepsalo 20 591 lidí – převážně zaměstnanců loterního průmyslu, popřípadě profesí s tímto byznysem úzce souvisejících.
14.10.2013 12:05 |

podobné články