Článek

Odpor proti zákazu předjíždění kamionů sílí

 
Na kalamitě, která v polovině prosince zastavila na dálnici D1 přes Vysočinu veškerou dopravu, měly velký podíl kamiony. Poslanecký návrh novely silničního zákona, jenž má plošně na všech dálnicích v ČR zakázat nákladním vozidlům ve všední den předjíždět, přesto naráží na stále větší odpor.
11.01.2019 07:10 |

podobné články

Podobné články

Babiš „otravné manévry“ kamionů „fakt nesnáší“. Výbor zákaz předjíždění zavrhl

 
Hospodářský výbor Sněmovny dnes nedoporučil zavedení zákazu jízdy kamionů v levém pruhu dálnic. Počítala s ním poslanecká novela. A doufal v to premiér Andrej Babiš (ANO), který tvrdí, že mu předjíždění fakt vadí. Členové výboru dnes nepřijali ani zákaz jízdy kamionů po silnicích druhé a třetí třídy, který kvůli rozšíření mýta prosazují kraje a ministerstvo dopravy. Výbor Sněmovně navrhl úpravy zákona znovu projednat ve druhém čtení.
11.12.2019 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21437 článků)

Jejich revírem je dálnice: Kamionům odzvonilo, na D1 od prosince nesmějí předjíždět

 
Vláda zasahuje proti předjíždění kamionů na dálnici. A to konkretně od 1. prosince na dvou úsecích dálnice D1 na Vysočině. Tam pro kamiony začne platit zákaz předjíždění. Na setkání s představiteli českého stavebnictví to ve čtvrtek sdělil premiér Andrej Babiš (ANO) po dohodě s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) a s policií.
22.11.2019 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21437 článků) , Jan Hamáček (2760 článků)

Řidič pekařské dodávky zemřel při předjíždění cisterny

 
V úterý po čtvrté hodině ranní došlo na silnici 1/7 u obce Lotouš k tragické dopravní nehodě. Pětačtyřicetiletý řidič dodávky IVECO jedoucí ve směru od obce Loutouš směrem na Louny, předjížděl na zákazu předjíždění na dvojité plné čáře tahač s cisternou a při dokončování předjížděcího manévru zavadil o předjížděný kamión. Tím se dostal do smyku a vyjel mimo komunikaci, kde skončil na střeše zaklíněn pod kabinou tahače, který v důsledku srážky vyjel také mimo silnici a převrátil se na bok.
21.10.2014 12:45 |

podobné články

Andrej Babiš vyhlásil v ČT: Konec předjíždění na některých úsecích D1

 
Předseda vlády Andrej Babiš oznámil, že na části dálnice D1 bude zakázáno předjíždění. Zákaz bude platit pro řidiče kamionů
22.11.2019 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21437 článků)

Zákaz předjíždění kamionů se v lednu rozšíří, z části bude záviset na počasí

 
V průběhu ledna se pro kamiony rozšíří zákaz předjíždění ze stávajících 29 kilometrů na 145 kilometrů. Půjde o úseky na dálnicích D1, D5, D8 a D11. Oznámilo to v pátek ministerstvo dopravy. Omezení na dalších úsecích budou platit v závislosti na počasí.
20.12.2019 12:50 |

podobné články

Zákaz předjíždění kamionů podporu vlády nezískal

 
Poslanecký návrh na zákaz jízdy nákladních aut v levém pruhu na tuzemských dálnicích získal od vlády neutrální stanovisko. Záměr řešit tak situaci na tuzemských rychlostních komunikacích vzbuzuje kontroverze, neboť v sobě skrývá i řadu problémů a naráží na odpor dopravců.
11.01.2019 13:10 |

podobné články

Vláda asi podpoří poplatky za výjimky ze zákazu jízdy kamionů

 
Vláda ve středu zřejmě podpoří návrh Ústeckého kraje, který navrhuje zpoplatnit vydávání výjimek z víkendových zákazů jízdy kamionů po dálnicích a silnicích prvních tříd. Vyplývá to z návrhu stanoviska pro středeční jednání vlády. Vláda ale bude mít pravděpodobně několik připomínek.
03.08.2014 12:50 |

podobné články

Za výjimky ze zákazu jízdy kamiónů o víkendu se platit nebude, rozhodla vláda

 
Kabinet premiéra Bohuslava Sobotky ve středu odmítl návrh Ústeckého kraje, podle něhož by mělo být zpoplatněno vydávání výjimek z víkendového zákazu jízd kamiónů na dálnicích a rychlostních komunikacích. Uvedl to ministr pro lidská práva a legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD). Návrh teď ještě posoudí poslanci.
06.08.2014 11:30 |

podobné články

Návrh zákazu vjezdu těžkých kamiónů na silnice nižších tříd má díru

 
„Něco mi rachotí v motoru, potřebuji si nechat prohlédnout vůz.“ Tato věta by měla stačit řidiči kamiónu k tomu, aby se vyhnul zákazu vjezdu na silnici II. či III. třídy tak, jak ji navrhuje skupina poslanců ODS kolem exministra dopravy Zbyňka Stanjury. Tvrdí to dopravní expert Milan Bělka, který návrh směřující k prvnímu čtení ve Sněmovně prostudoval. Schválení textu nedoporučila na jaře ani vláda.
31.08.2014 09:05 |

podobné články

PIRÁT: Předjížděl na zákazu přes plnou čáru a ohrozil životy dětí

 
Redakci TN.cz se ozval řidič, kterému se podařilo natočit na kameru v autě dalšího vybržďovače. Pirát silnic předjížděl na plné čáře a na zákazu předjíždění před pravotočivou zatáčkou. V autě, které bylo nebezpečným manévrem ohroženo, jeli dva dospělí a dvě děti.
11.08.2014 17:35 |

podobné články

Agresivní pirát silnic vybržďoval kamion: Řidič si ho natočil

 
Prudké brždění, kličkování z pruhu do pruhu. Další pirát silnic se snažil "vytrestat" řidiče kamionu, který ho zřejmě při předjíždění o pár vteřin zdržel. Zařadil se ale do zástupu vybržďovačů, kteří se chytili do pasti. Netušil totiž, že šofér kamionu celou jeho hazardní jízdu natáčí.
29.07.2014 15:50 |

podobné články

VIDEO smrtelné nehody pro výstrahu: Lenka a Jan vjeli pod kola kamionu na dovolené na Slovensku

 
Když jeli Češi Lenka (†33) a Jan (†36) na Slovensko na dovolenou, netušili, že bude jejich poslední. Při předjíždění u vesničky Bytče vjeli přímo pod kola kamionu. Celou tragédii zachytila kamera. Policie se rozhodla děsivé záběry zveřejnit jako varování pro ostatní řidiče.
09.01.2016 09:40 |

podobné články

Řidič mikrobusu vysílal svou jízdu živě přes Facebook: Vjel pod kamion, zemřelo 9 lidí

 
Fatální chybu udělal rumunský řidič mikrobusu v Maďarsku. Svou jízdu po dálnici natáčel na mobil a živě ji vysílal na Facebooku. Při předjíždění ale vjel do cesty kamionu. Devět lidí z mikrobusu zemřelo, řidič kamionu byl zraněn.
24.05.2018 11:25 |

podobné články

Krize na D1: Zakažme jízdu kamionů v levém pruhu, navrhl Ťok

 
Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) zvažuje kvůli situaci na D1 zákaz jízdy kamionů v levém pruhu na dálnicích včetně předjíždění. Plánuje kvůli tomu legislativní změny, operativně by zákaz mohly zatím vynucovat dopravní značky. Ministr to dnes řekl novinářům po mimořádném jednání o situaci na páteřní dálnici, na které už druhý den kolabuje kvůli počasí a opravám doprava. Podobný návrh už dnes představili komunisté.
13.12.2018 16:50 |

podobné články

Český řidič kamionu si v Německu vyslechl trest: Dva roky vězení za nebezpečné předjíždění!

 
Na dva roky a tři měsíce do vězení dnes soud v německém Pasově poslal českého řidiče kamionu Jaroslava N. (53), který začátkem letošního roku v Bavorsku riskantně předjížděl a ohrozil protijedoucí autobus. Rozsudek není ještě pravomocný, obhájce pro Čecha žádal podmíněný trest.
12.12.2019 18:10 |

podobné články

Agresivní řidič kamionu na Liberecku: V obci předjížděl na plné čáře a řítil se prý i 90 km/h

 
Na facebooku se objevilo video, které natočila kamera umístěná vzadu v autě jednoho z řidičů. Agresivní řidič kamionu předjížděl dvě osobní auta přímo v obci a v úseku, kde byl zákaz předjíždění.
03.06.2020 19:20 |

podobné články

Pirát Igor B.: Jsem nevinný, neviděl jsem při předjíždění

 
Řidič bílého sportovního nissanu, který pravděpodobně způsobil smrtelnou dopravní nehodu, Igor B. se snaží vykroutit. Dělá to ale tím nejpodivnějším způsobem, jaký si lze představit. Tvrdí totiž, že při předjíždění neviděl.
26.05.2011 13:30 |

podobné články

Frajírek v mercedesu při PŘEDJÍŽDĚNÍ KOLONY zabil mladého řidiče!

 
Smrtelným zraněním dvacetiletého řidiče skončilo v sobotu kolem 12.45 hodin předjíždění dvaatřicetiletého řidiče mercedesu v obci Týneček na Olomoucku. Ten se snažil předjet auta v koloně, sdělil agentuře Mediafax olomoucký policejní mluvčí Michal Pižurin.
17.09.2011 14:15 |

podobné články

Špatné předjíždění u Lišova odnesli dva řidiči těžkým zraněním, silnice E49 stojí

 
Vážná dopravní nehoda dvou osobních aut zcela uzavřela mezinárodní silnici E34 u Lišova na Českobudějovicku. Špatné předjíždění tam skončilo těžkým zraněním dvou řidičů.
14.03.2012 14:30 |

podobné články