Článek

Odmítači vakcín se na Slovensku nedostanou ani do nákupáků. Omezení dopadnou i na očkované

 
Slovenská vláda dnes rozhodla o zpřísnění karanténních omezení hlavně pro neočkované obyvatele, kteří v posledních 180 dnech neprodělali covid-19. Tato skupina lidí nebude moci od příštího týdne navštěvovat například nákupní centra a ani některé typy prodejen. Nová opatření se částečně dotknou i očkovaných, protože se snižuje maximální počet lidí na hromadných akcích. Vyplývá to z vyjádření premiéra Eduarda Hegera. Potvrzení o očkování či test na koronavirus zase budou muset od svých pracovníků vyžadovat zaměstnavatelé. Čtyřčlenná vládní koalice nepostupovala jednotně, ministři za menší liberální stranu Svoboda a solidarita (SaS) opatření nepodpořili kvůli zpřísnění omezení vůči naočkovaným.
18.11.2021 14:45 |

podobné články

Podobné články

Výrobci vakcín berou EU na hůl: Po Pfizeru a AstraZenece zkrátí dodávky i Moderna

 
Po americkém Pfizeru a britsko-švédské společnosti AstraZeneca oznámila také americká firma Moderna omezení dodávek vakcín proti covidu-19, méně vakcín dostane v únoru Itálie. Informovala o tom v pátek agentura ANSA s odvoláním na italskou vládu. Moderna podle agentury PAP vyrozuměla i polské úřady, že v únoru obdrží o čtvrtinu méně vakcín, než Polsko čekalo: namísto 400 000 dávek jen 300 000.
29.01.2021 18:15 |

podobné články

Do školy vtrhli odmítači roušek. Akci organizoval naštvaný táta, uklízečka to „odskákala“

 
Odmítači roušek v Chorvatsku v pátek na protest proti koronavirovým opatřením načas obsadili vesnickou základní školu. Kvůli šoku z neohlášeného vpádu asi tří desítek osob musela být převezena do nemocnice školní uklízečka, informovala místní média. V Chorvatsku platí povinnost nošení roušek na školách kvůli zhoršené epidemické situaci.
11.09.2021 09:20 |

podobné články

Pneumolog popsal situaci na covidové jednotce: Pacienti v těžkém stavu? Jen odmítači!

 
Vždyť marodí neočkovaní i očkovaní. Odmítači vakcinace vidí podle pneumologa Vladimíra Koblížka jen jednu stranu mince. Na jeho oddělení nyní leží v těžkém stavu jen ti pacienti, kteří se odmítli očkovat. Stejná situace aktuálně panuje ve většině nemocnic Česka.
10.11.2021 05:05 |

podobné články

Prymula objednal málo vakcín Pfizer. Nevěřil jim

 
Zatímco izraelský premiér Benjamin Netanjahu dokázal nakoupit tolik vakcín, že dvě dávky vakcín dostalo přes 50 procent izraelské populace, Česko podobných čísel ani náhodou nedosahuje. Exministři zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch a Roman Prymula objednali podstatně méně vakcín, než mohli. Jejich nástupce Jan Blatný se to snažil zachránit, ale z resortu byl po nátlaku prezidenta Miloše Zemana vyhozen.
15.04.2021 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1736 článků) , Miloš Zeman (26704 článků) , Adam Vojtěch (1347 článků) , Benjamin Netanjahu (61 článků)

Jak to bylo s rozdělováním vakcín v EU? Podrobnosti od Ivana Davida. Kurz hodil vidle do tradičních čachrů

 
Ivan David, europoslanec za SPD a také český psychiatr, na svém facebookovém profilu vyjádřil jisté znepokojení nad přerozdělováním vakcín v rámci Evropské unie. Česká republika totiž nedostala žádné vakcíny navíc, a to poté, když spolu s Rakouskem odmítla plán EU na pomoc zemím s nedostatkem očkovacích látek. Právě Rakousko a Slovinsko oznámily, že Česku pošlou několik desítek tisíc dávek vakcín. Europoslanec David hodnotí distribuci vakcín ze strany EU jako metodu cukru a biče.
03.04.2021 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Kurz (11 článků) , Ivan Ivan (2226 článků) , David David (1079 článků) , David David (809 článků)

Návštěvníci se nemusejí bát, že se do zoo kvůli omezením nedostanou

 
I přes omezení kapacity kvůli pandemii se návštěvníci pražské zoo nemusí bát, že se na prohlídku nedostanou. Řekl to ředitel Miroslav Bobek. A například v hodonínské zoo ani omezení počtu návštěvníků neplánují. Zoologické zahrady se v pondělí otevřely poprvé od 18. prosince. Jejich návštěvnost je omezena na 20 procent kapacity a přístupné jsou pouze venkovní expozice.
12.04.2021 14:30 |

podobné články

Bonusy pro očkované a uzdravené: Německo o víkendu spustí revoluční model rozvolnění

 
Německý parlament dnes vyslovil souhlas s rozvolněním epidemických opatření pro lidi plně očkované proti nemoci covid-19 a pro uzdravené. Pokud v pátek návrh schválí také Spolková rada, která zastupuje přímo německé spolkové země, nebudou vyléčení a uzdravení od víkendu potřebovat testy a nebude se jich týkat ani karanténa. Nadále ale budou muset nosit roušky.
04.05.2021 14:25 |

podobné články

Německo se znovu otevře i Čechům? Poslanci souhlasí s rozvolněním pro očkované a uzdravené

 
Německý spolkový sněm vyslovil souhlas s rozvolněním epidemických opatření pro lidi plně očkované proti nemoci covid-19 a pro uzdravené. Pokud v pátek návrh schválí také Spolková rada, která zastupuje německé spolkové země, nebudou vyléčení a uzdravení od víkendu potřebovat testy a nebude se jich týkat ani karanténa. Nadále ale budou muset nosit roušky.
06.05.2021 19:40 |

podobné články

Bill Gates zvěstuje: Vakcíny přišly rychle. Musíme je vyrobit pro celý svět. Rok 2021 bude lepší

 
Americký miliardář Bill Gates, jenž spoluzaložil Microsoft, předpovídá, že následující rok bude mnohem lepší, než byl ten letošní, a že díky nejnovějším inovacím se již v roce 2021 vrátíme zpátky do normálního života. „Za normálních okolností může vytvoření vakcíny trvat 10 let. Tentokrát bylo několik vakcín vyrobeno za méně než jeden rok,“ aplaudoval filantrop. Sám se podílel na financování vývoje vakcín, které mají být podle studií aktuálně nejvíce účinné. V rámci těchto vakcín vysvětlil, jak fungují, i zdali stačí ty, jež působíí na odlišném principu. Nevynechal ani konspirační teorie, které se o něm šíří, a vypustil naléhavou výzvu. Ta se koronaviru netýká.
29.12.2020 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Bill Gates (205 článků)

Češi u vakcín proti covidu nedostanou na výběr. Co o očkování řekl Blatný a experti?

 
Vakcín proti onemocnění covid-19 je hned několik, na český trh zamíří dvě. Češi ale nebudou mít na výběr, kterou z nich jim v případě zájmu o očkování vpraví lékař do těla. To vyvolalo jistou vlnu nevole. Podle expertů ale zbytečnou. Zdůrazňují, že mají stejný efekt a naopak jedna z nich může být vhodnější pro seniory. Člověk by tak podle nich měl věřit rozhodnutí svého ošetřujícího lékaře.
14.12.2020 05:35 |

podobné články

Znovu zakázaný Štěpán Kotrba: Prymula? Nejsem slepice Němcová. Co dělat s odmítači vakcíny. Pravda o té ruské. Vánoční kapr je zbytečný

 
,,Kdybych byl konspirační teoretik a ne praktik, sděloval bych národu senzační dojmy jako Senátorka Slepice Němcová," sdělil ParlamentnímListům.cz k pozadí schůzky Prymula-Faltýnek analytik Štěpán Kotrba, již podruhé v krátkém čase zablokovaný na sociální síti Facebook. Obtíže s covidem se dle něj potáhnou daleko přes Vánoce, což bude mít své důsledky. Podrobně rozebírá otázku vakcín: Té vyvíjené Ruskem i ostatních. Zamýšlí se, jak stát naloží s těmi občany, kteří prověřenou a vyzkoušenou vakcínu proti covidu-19 odmítnou.
02.11.2020 14:10 |

podobné články

Očkovaným lidem dochází trpělivost s odmítači vakcín. „Jsou sobečtí,“ stěžuje si Američan

 
Vakcinace ve Spojených státech se zpomalila, a to i přes šíření nakažlivější formy covidu-19 známé jako varianta delta, případně indická mutace. Mezi lidmi zavládá váhavost, zda se nechat očkovat či nikoli. Nicméně někteří už plně očkovaní Američané ztrácí nervy s těmi, kteří vakcinaci odmítají, informovala stanice CNN.
01.08.2021 21:10 |

podobné články

Vláda po chaosu „cukla“, testy na zahrádkách bude kontrolovat policie. A výhody pro očkované Čechy

 
Restauratéři nebudou muset podle ministra průmyslu a obchodu a dopravy Karla Havlíčka (ANO) kontrolovat, zda jsou hosté testováni, očkovaní nebo prodělali covid-19. Vláda po kritice hospodských změnila svoje původní nařízení, kontroly spadnou na policii a hygieniky. Na zahrádkách bude možné mít i puštěnou wi-fi. Vláda kývla i na výhody pro očkované Čechy - usnadní se jim cestování nejen do okolních zemí, ale vyhnou se karanténě i po návratu z těch rizikových. Od soboty si bude Česká republika uznávat vzájemně potvrzení o očkování proti covidu-19 s Polskem, Maďarskem, Rakouskem a Německem. Slovensko by se mělo připojit příští týden.
14.05.2021 09:25 |

podobné články

Jedna dávka na mutace nestačí: Vojtěch zavádí karanténu i pro částečně očkované na 14 dní

 
Karanténa bude povinná po setkání s nakaženým koronavirem i pro lidi, kteří jsou očkovaní jednou dávkou vakcíny. Důvodem je podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) riziko mutací, řekl v pondělí po jednání vlády. Pro plně očkované v současné době podle mimořádného opatření platí, že do karantény dva týdny po vakcinaci nemusí.
14.06.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1736 článků)

Slovensko zřizuje na hranicích zvláštní pruh pro očkované. Řeší dlouhé kolony

 
Slovensko reaguje na kolony, tvořící se na hraničních přechodech po pondělním zpřísnění kontrol při vstupu do země, zřízením zvláštního jízdního pruhu pro cestující očkované proti nemoci covid-19. Informují o tom Novinky.cz.
06.07.2021 20:40 |

podobné články

Dělení na očkované a neočkované? „Nejsme daleko od 40. let v Německu.“ Známou advokátkou otřáslo dění kolem Tokia

 
„Nositel viru nerovná se nemocný. Na neočkovaného pana doktora je pořádán absurdní hon, protože vir mohl šířit absolutně kdokoliv. A nakazit i jeho. I očkovaný,“ píše ve svém komentáři k tokijskému dění advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. V souvislosti s dělením lidí na očkované a neočkované pak prý již není daleko ohlédnutí „za fanatiky 40. let v Německu a jejich teoriemi o lepších a horších rasách“.
24.07.2021 22:25 |

podobné články

Volně do hospody, bazénu a na koncert i při zhoršení epidemie: Slovensko zvýhodní očkované

 
Slovenský parlament schválil novelu zákona o veřejném zdraví, která zvýhodní očkované občany v případě zhoršení pandemie. Zvýhodnění ale nebude tak velké, jak původně navrhoval ministr zdravotnictví Vladimít Lengvarský. Poslanci o zákonu diskutovali od pátku a před budovou lidé proti chystanému opatření protestovali.
25.07.2021 11:45 |

podobné články

Slovenský parlament schválil zákon, který mírně zvýhodní očkované

 
Slovenský parlament schválil novelu zákona o veřejném zdraví, která zvýhodní očkované občany v případě zhoršení pandemie.
25.07.2021 14:05 |

podobné články

Testovat očkované? „Ne! To nikdy nebude!” Naštvaný Babiš po ránu v PL

 
Testovat očkované? Nikdy! Předseda vlády Andrej Babiš v komentáři pro ParlamentníListy.cz brutálně vyčinil šéfovi zdravotnických statistiků Ladislavu Duškovi za jeho slova. Neměl by se prý míchat do věcí, které nejsou v jeho kompetenci. Jakoukoli možnost takového postupu premiér kategoricky odmítl.
15.09.2021 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23852 článků)