Článek

Odložené školné zrušíme po volbách, slibuje ČSSD

 
Soc. dem. v pondělí odmítla záměr ministerstva školství zavést na veřejných vysokých školách odložené školné. O plánu informovalo Právo. ČSSD vzkázala ministru školství Josefu Dobešovi (VV), že pokud bude po volbách vládnout, odložené školné zruší.
16.08.2011 10:20 |

podobné články

Podobné články

Přímé, nebo odložené školné? ODS a VV se nemohou s TOP 09 dohodnout

 
TOP 09 stále trvá na přímém školném, podle jejího školského experta Jana Vituly by systém odloženého školného přišel státní pokladnu na 10 až 15 miliard korun. Školné by totiž univerzitám už od začátku vyplácel stát, vysokoškoláci by pak peníze spláceli státu až po dosažení určitého platu. Vyjednávač za ODS Jiří Pospíšil však řekl, že by na rozjezd odloženého školného musel stát vydat částku jen v řádu stamilionů, přímé školné je prý nadměrnou finanční zátěží pro studenty a jejich rodiny. Stejný názor mají i Věci veřejné.
10.06.2010 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1854 článků) , Jiří Pospíšil (1854 článků)

Stínový ministr: Školné zrušíme, Dobeši. Vzdělání není o peněžence

 
Ministr školství Josef Dobeš by si měl rozmyslet zavádění školného na vysokých školách, protože ho ČSSD v případě úspěchu po příštích volbách stejně zruší. Stínový ministr školství Marcel Chládek mu dále vzkazuje, že už vůbec by neměl vyhazovat peníze za studii, jak školné zavést, protože tím opakovaně plýtvá penězi za zbytečnosti.
15.08.2011 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

Po volbách teď před zadlužením dalších generací varuje ČSSD. Vadí školné

 
Odložené školné nevyřeší financování vysokého školství, ale zatíží do budoucna rodiny studentů varuje ČSSD.
21.06.2010 20:50 |

podobné články

Chládek (ČSSD): Plán vlády p. Nečase zavést školné je nepřijatelný

 
ČSSD dlouhodobě zastává názor, že školné na veřejných vysokých školách bude znamenat sociální bariéru v přístupu k vysokoškolskému studiu, a školné jako takové tedy kategoricky odmítá.
30.09.2011 20:40 |

podobné články

Chládek: Školné jako „kšeft" pro banky je pro ČSSD nepřijatelné

 
ČSSD dlouhodobě zastává názor, že školné na veřejných vysokých školách bude znamenat sociální bariéru v přístupu k vysokoškolskému studiu, a školné jako takové tedy kategoricky odmítá.
01.10.2011 10:30 |

podobné články

Budeme za vysoké školy platit? TOP 09 je pro školné až pět tisíc, jiní ho odmítají

 
Budou studenti veřejných vysokých škol v Česku za studium už od začátku platit? I to bylo tématem Blesk Volebního souboje 2017 na téma školství. Z výzkumu agentury Phoenix Research vyplývá, že nulové školné má podporu jen u třetiny Čechů. Politici se ve zpoplatnění vysokých škol ale zatím nechtějí angažovat. Zástupci ČSSD, ANO, KSČM, ODS, STAN, lidovců a Pirátů se shodli, že aktuálně není namístě. Jen TOP 09 se věci nebrání, školné by ale zavedla v maximální výši pěti tisíc korun za semestr.
07.10.2017 05:15 |

podobné články

V Pardubicích našli HOLČIČKU v BABYBOXU! Je to 100. odložené dítě!

 
V Pardubicích dnes po 05:15 někdo odložil do babyboxu novorozenou holčičku. Je to za osm let fungování těchto speciálních schránek v ČR už 100. odložené dítě, které bylo díky nim zachráněno. V pardubické nemocnici je to druhé odložené dítě od instalace babyboxu v roce 2008. Babyboxů je v zemi celkem 59.
31.12.2013 07:45 |

podobné články

Vládní vyjednavači dohodli školné, do 10 tisíc za semestr

 
Vyjednavači ODS, VV a TOP 09 se shodli na zavedení školného na vysokých školách. Zřejmě půjde o odložené školné, neplatilo by se už při studiu.
08.06.2010 15:10 |

podobné články

Nečas: Školné zavést nestihneme, Dobešova varianta je jedna z možných

 
Nynější kabinet už podle premiéra Petra Nečase (ODS) nestihne zavést odložené školné a bude hledat variantu, jak získat peníze ze soukromých příspěvků na vysoké školy jiným způsobem. Varianta, kterou navrhl ministr školství Josef Dobeš (VV), tedy platby za prodloužené studium, je podle Nečase jedna z možných variant.
27.02.2012 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků)

Dobeš: Školné by spláceli lidé už s dvojnásobkem minimální mzdy

 
Ministr školství Josef Dobeš (VV) otočil. V pondělí řekl, že půjčku na školné budou absolventi veřejných VŠ splácet, jakmile jejich plat dosáhne dvojnásobku životního minima. Tedy 16 tisíc korun, pokud by se školné platilo už dnes. Což je o 7500 Kč nižší hranice, než s jakou počítalo programové prohlášení vlády.
29.11.2011 07:15 |

podobné články

Šokující čísla: Kolik studentek si na školné vydělává SEXEM?!

 
Ve Spojeném království platí všichni vysokoškolští studenti drahé školné. A to je mnohdy zatíží na mnoho let dopředu. Většina řeší poplatky za studium půjčkami a prací při studiu, stále více studentů se rozhodne vydělat si na školné sexem. Podle nových průzkumů se touto cestou vydává už pět procent ze všech vysokoškoláků, což v rámci celého národa činí sto tisíc osob.
30.03.2015 18:05 |

podobné články

Budoucí vláda nechce školné na vysokých školách. Rok ve školce bude ale povinný

 
Budoucí vláda nechce školné ani zápisné na vysokých školách, slibuje růst platů ve školství. Počítá s tím finální verze koaliční smlouvy, kterou dnes představily strany vznikající koalice. Podle ní by měl být poslední ročník školky povinný. Ve vědě mají dostat podporu obory, kde je možné rychlé využití výsledků v praxi. Řadu z těchto opatření už slibovala i vláda Petra Nečase. 
13.12.2013 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků)

Sobotka (ČSSD): V případě volebního úspěchu zrušíme školné na veřejných vysokých školách

 
ČSSD má plné pochopení pro protesty akademických obcí proti připravované novele zákona o vysokých školách a zákonu o finanční pomoci studentům.
19.01.2012 20:30 |

podobné články

ČSSD chce svou vysokou školu. Platilo by se na ní školné

 
Soc. dem. plánuje přeměnit straně blízkou Masarykovu demokratickou akademii (MDA) na vysokou školu. Na ní by se platilo školné. Podle úřadujícího šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky je projekt lepší investicí, než utrácet za letáky a billboardy.
23.07.2010 07:40 |

podobné články

Školné zavedeme. Ale bude odložené, plánuje ODS

 
Narozdíl od ČSSD, komunistů a Strany zelených propaguje ODS dlouhodobě zavedení školného. Nyní přichází s novou myšlenkou - jeho odkladem.
20.04.2010 08:55 |

podobné články

ČSSD odmítá odložené školné, jinde prý selhalo

 
Sociální demokracie podle poslankyně Vlasty Bohdalové zásadně odmítá zavádění školného na veřejných vysokých školách. Požaduje naopak státem dotované spoření a stipendia pro chudé a talentované studenty.
21.06.2010 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Bohdalová (31 článků)

Ohlídal (ČSSD): Odložené školné aneb jak vláda plánuje zadlužit mladé lidi

 
Nejde-li to nahlas, zkusíme to potichu, jakoby si říkal ministr Josef Dobeš při plánování toho, jak zpoplatnit státní vysokoškolské studium pro mladé lidi.
19.08.2011 12:50 |

podobné články

Nečas obhajuje školné: Studenti ho zaplatí, když si odepřou pár mejdanů

 
Petr Nečas chce, aby noví ministři mohli začít pracovat do půlky července a podílet se na novém rozpočtu. Současně také uvedl, že školné by nemělo být zátěží pro studenty, protože budou půjčky, a stačit bude, když si vysokoškoláci odepřou některé z večírků. Zmínil i neústupnost vůči VV v otázce zvyšování platů učitelům a škrtech na obraně. Současně odmítl, aby Sněmovně předsedal Lubomír Zaorálek z ČSSD. Celý rozhovor otisklo sobotní Právo.
12.06.2010 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2427 článků) , Petr Nečas (9271 článků)

Gajdůšková (ČSSD): Školné jde proti středním vrstvám a znalostní ekonomice

 
Zavedení školného, které v tichosti plánuje ministerstvo školství, je jen dalším z dalších útoků na střední vrstvy ve jménu bank. Takový plán je nutné zásadně odmítnout. Jednou z mála cest překonání hospodářské krize a trvale udržitelného růstu je nastartování znalostní ekonomiky, které není myslitelné bez vzdělaných lidí. Školné jde přímo proti této potřebě.
15.08.2011 12:30 |

podobné články