Článek

Odhalování korupce brzdí Rampulovo zastupitelství, tvrdí Dienstbier

 
Hlavní problém při odhalování korupčních kauz spočívá podle prezidentského kandidáta ČSSD Jiřího Dienstbiera především v pražském vrchním státním zastupitelství, kde působí duo Rampula, Grygárek. Překvapivé uvalení vazby na Davida Ratha, které vzešlo z práce protikorupční policie a ústeckého státního zastupitelství, je v souladu se zákony. Dienstbier to v pondělí uvedl v pořadu Hydepark v České televizi.
21.05.2012 21:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4577 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků)
Podobné články

Dienstbier: Rampulovo odvolání se zbytečně protahovalo

 
Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) odvolal vrchního státního zástupce Vlastimila Rampulu. Rozhodl tak na základě doporučení rozkladové komise. Celý proces odvolávání Rampuly trval téměř sedm měsíců. Lze tuto dobu považovat ještě za standardní? A kdo teď povede zastupitelství. V Událostech komentářích se k tomu vyjádřil Jiří Pospíšil a senátor a místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier.
14.10.2011 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2101 článků) , Jiří Pospíšil (2101 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Útvar odhalování korupce a finanční kriminality ukončil vyšetřování úvěrů ČEB

 
Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK) ve čtvrtek 26. února 2015 předali státnímu zástupci Vrchního státního zastupitelství v Praze spisový materiál, který se týká poskytování úvěrů ze strany České exportní banky.
27.02.2015 15:41 |

podobné články

RAZIE NA STÁTNÍM ZASTUPITELSTVÍ! Policie hledá důkazy ke kauze PANDUR

 
Policisté z útvaru pro odhalování organizovaného zločinu ve středu spustili rozsáhlou razii ve špičkách české justice. Na nejvyšším státním zastupitelství v Brně a na pražském vrchním státním zastupitelství hledali důkazy o tom, kdo vynesl na veřejnost informace z výslechu utajeného svědka v kauze údajné korupce při nákupu obrněných transportérů Pandur. Únik může totiž výrazně zkomplikovat další vyšetřování.
15.06.2011 20:55 |

podobné články

Pražská prokurátorka chce mluvit u Johna o razii na státním zastupitelství

 
VÍME PRVNÍ Kvůli hloubkové kontrole na na Městském státním zastupitelství v Praze, kterou minulý týden nařídil pověřený šéf pražských vrchních žalobců Stanislav Mečl, pozval předseda sněmovního Výboru pro bezpečnost Radek John (VV) Mečla a státní zástupce z městského zastupitelství na zasedání výboru, které se bude konat v úterý 21. února. Státní zástupci z městského státního zastupitelství požádali o zbavení mlčenlivosti. Informaci ParlamentnímListům.cz potvrdila mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.
15.02.2012 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2467 článků) , Radek Štěpánek (899 článků)

Vláda proti sněmovní reformě státního zastupitelství, má vlastní

 
Vláda dnes podle očekávání odmítla návrh poslankyně Olgy Havlové (Úsvit) na reformu státního zastupitelství, která počítá se zrušením vrchních státních zastupitelství a zřízením zvláštního zastupitelství pro boj se závažnou hospodářskou kriminalitou a s větší odpovědností žalobců. Kabinet se totiž chystá předložit vlastní návrh zákona o státním zastupitelství. Poslaneckou normou se nyní budou zabývat zákonodárci.
22.04.2015 14:26 |

podobné články

Osobnosti: Olga Havlová (147 článků)

Rampula uspěl s rozkladem proti svému odvolání

 
Pražský vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula částečně uspěl s rozkladem proti svému odvolání. Rozkladová komise doporučila ministru spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi, aby upřesnil důvody pro Rampulovo sesazení a nechal vyslechnout Marcelu Kratochvílovou, ředitelku odboru závažné hospodářské a finanční kriminality Vrchního státního zastupitelství v Praze.
20.09.2011 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2101 článků) , Jiří Pospíšil (2101 článků)

Rampula uspěl s rozkladem proti svému odvolání, Pospíšil zvažuje postup

 
Pražský vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula částečně uspěl s rozkladem proti svému odvolání. Rozkladová komise v pondělí doporučila ministru spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi (ODS), aby upřesnil důvody pro Rampulovo sesazení z funkce a nechal vyslechnout Marcelu Kratochvílovou, ředitelku odboru závažné hospodářské a finanční kriminality Vrchního státního zastupitelství v Praze.
20.09.2011 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2101 článků) , Jiří Pospíšil (2101 článků)

Dienstbier: Výzva mířila jen na Prahu, Škromachova reakce je hysterická

 
Senátor Jiří Dienstbier pobouřil své koledy z ČSSD sepsáním výzvy „Živá socdem“, ve které kritizuje praktiky sociálních demokratů v Praze. Místopředsedy socialistů Michala Haška se Dienstbierův text dotkl a řekl, že svou prací dal senátor facku celé straně. Na výzvu reagoval i místopředseda Zdeněk Škromach slovy, že Dienstbier chce rozbít stranu. Podle senátora reakce obou politiků neznamenají, že by se výzvou cítili osobně dotčeni. „Reakce byly jen zbytečné,“ dodal Dienstbier.
23.02.2012 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (593 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Michal Hašek (2411 článků)

Dienstbier: Bylo pro mě normální, když byla každou chvilku jiná nevlastní maminka

 
Čtyřiačtyřicetiletý Jiří Dienstbier je nepochybně jedním z nejhlasitějších kritiků prezidenta Miloše Zemana. Jejich vzájemná nevraživost podle LN vznikla už v roce 1997, kdy Dienstbier vstupoval do ČSSD, a plně se projevila v přímých prezidentských volbách, ve kterých budoucí ministr rovněž kandidoval. Dienstbier je zastáncem práva homosexuálních párů na adopci.
25.01.2014 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Miloš Zeman (24669 článků) , Jiří Dienstbier ml. (26 článků)

Dienstbier: Zeman pomáhá vytvářet podhoubí pro fašizaci Česka, překročil všechny meze

 
Prezident Miloš Zeman pomáhá vytvářet podhoubí pro fašizaci české společnosti, je přesvědčen ministr pro legislativu a lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD). Některé výroky hlavy státu jsou xenofobní a islamofobní a vytvářejí ve společnosti strach, řekl Dienstbier v rozhovoru pro ČTK. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček v České televizi uvedl, že Dienstbier svým názorem na přijímání uprchlíků ohrožuje bezpečnost republiky.
18.11.2015 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24669 článků)

K růstu napětí není důvod, řekl v ČT Dienstbier. Tím důvodem jste vy, kontroval Černoch

 
Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) žádá vládu, aby nechala zjistit, jestli nenávist ve společnosti roste. Proč tak činí, vysvětlil v pondělních Událostech, komentářích České televize. Téma okomentovali i ředitelka organizace In Iustitia Klára Kalibová a první místopředseda hnutí Úsvit Marek Černoch. Dienstbier nevidí k nárůstu nenávisti důvod. Černoch konstatoval, že tím důvodem může být sám Dienstbier.
02.05.2016 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Marek (413 článků) , Jiří Marek (413 článků)

Sledujte, co se teď bude dít na státním zastupitelství, navádí Pospíšil

 
Zatímco Jiří Dienstbier (ČSSD) má jasno a tvrdí, že premiér Nečas rychle zasáhl, aby vrchní státní zastupitelství neobsadila Bradáčová a odvolal nepohodlného ministra, samotný Pospíšil o premiérových důvodech zatím prý pochybovat nechce. Situace na státním zastupitelství bude lakmusovým papírkem, o co skutečně šlo, vzkazuje své straně i divákům odvolaný ministr spravedlnosti.
28.06.2012 00:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Jiří Pospíšil (2101 článků) , Jiří Pospíšil (2101 článků)

Dienstbier trvá na vyloučení Hulinského z ČSSD

 
Místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier je stále rozhodnut předložit na pátečním zasedání politického grémia návrh na vyloučení předsedy pražské ČSSD Petra Hulinského ze strany. Nedovede si představit, že vedení strany by Hulinského jednání, které považuje za klientelistické, alespoň neodsoudilo. Dienstbier to řekl ČTK dnes v předvečer zasedání stranického vedení. Hulinský obvinění z korupce popřel. Dienstbierovi vyčítá, že se ho údajně už delší dobu snaží mediálně zničit.
01.12.2011 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Petr Hulinský (129 článků)

Řediteli, tohle smrdí. Hlavně žádný průser. Policista vypovídal, jak Šlachta rozjel kauzu Barták

 
Bratře, zavřeme Bartáka. Tímto prohlášením šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Roberta Šlachty začala podle exředitele Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) Libora Vrby už šest let se táhnoucí kauza údajné korupce kolem nákupu vozidel Tatra do české armády. Podle Vrby, bývalého přítele Šlachty, se jednalo jen o jeden z více případů, kdy měl Šlachta kvůli své ctižádosti hnát své lidi do věcně nepříslušných politických kauz.
18.03.2014 17:55 |

podobné články

Útvar odhalování korupce a finanční kriminality hlásí posun v kauze ZENON

 
Úzká spolupráce pracovníků týmu Kobra opět přinesla své ovoce. Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK) zahájili na základě dosud shromážděných údajů z probíhajícího vyšetřování trestní stíhání dalších osob v rámci případu ZENON.
27.10.2015 16:11 |

podobné články

Válka kvůli solárním miliardám: Kalousek nadával u Moravce, Bradáčová koná

 
Policie a státní zastupitelství mají při potírání zločinu úzce spolupracovat. V poslední době však jejich vztahy kalí vzájemné spory vrchní státní zástupkyně a jedné z nejvýraznějších osobností celého státního zastupitelství Lenky Bradáčové s šéfem policejního Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality Tomášem Martincem.
17.04.2013 11:15 |

podobné články

Boj s korupcí může vést až k diktatuře, zaznělo na akci Klausova institutu. Exprezident se přidal

 
Institut Václava Klause uspořádal v prostorách pražského Autoklubu diskuzi na téma korupce. Vystoupil zde i exprezident Václav Klaus, který zdůraznil, že korupce není morální, ale systémový problém. Ekonom Jan Průša tvrdí, že kořeny korupce je třeba hledat ve státním přerozdělování a Klausův někdejší tajemník Ladislav Jakl má za to, že téma korupce je příliš snadno zneužitelné pro manipulaci s občany. Zprávu přinesl server iDnes.cz
04.02.2014 21:26 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10092 článků)

Policie obvinila šest lidí z korupce. Podezřelý je soudce, advokát i žalobce

 
Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) obvinil šest lidí z korupce v souvislosti s rozhodovací činností soudu. Je mezi nimi soudce, státní zástupce, advokát a advokátní koncipient. Dnes to řekla šéfka Vrchního státního zastupitelství v Praze Lenka Bradáčová. Obviněným soudcem je Ondřej Havlín z Obvodního soudu pro Prahu 2. 
23.02.2013 13:30 |

podobné články

Jednejte v kauze žalobce Rampuly, vyzval Dienstbier Pospíšila

 
Místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier vyzval v pondělí ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS), aby jednal v kauze vrchního státního zástupce v Praze Vlastimila Rampuly, nebo sám odešel. Rampula je označován za žalobce, který brzdí vyšetřování korupčních kauz.
23.05.2011 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2101 článků) , Jiří Pospíšil (2101 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků)