Článek

Odhalení! Co píšou lidem Pekarová a Válek. A jak to bylo ve skutečnosti...

 
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) si na svém profilu na sociální síti X postěžoval na opozici. Podle jeho slov jí nezáleží na občanech Česka a na řešení výpadku léků. Přitakala mu i předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), na pravou míru to však uváděl reportér iDnes.cz Josef Kopecký.
03.11.2023 20:35 |

podobné články

Podobné články

Americké jaderné hlavice na našem území? Nesmysl. A základna... Pekarová promluvila

 
Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) v pořadu Rozstřel uvedla, že koalice si stojí za správností novely o nižší valorizaci důchodů. Opozice postrádá vlastní návrhy, proto dělá obstrukce, říká Pekarová. Konečné typy úspor budou představeny ve vládou chystaném konsolidačním balíčku, TOP 09 za minimální hranici považuje 140 miliard. Pekarová tvrdí, že dohoda s USA o obranné spolupráci neznamená výstavbu základen v Česku – ten, kdo tím straší, dle ní pracuje pro záměr ruské propagandy. Putin by měl stanout před tribunálem a zůstat na doživotí ve vězení, míní Pekarová. Že Čína vidí sjednocený Západ je důležité, a Pekarová promluvila i o benefitech své cesty na Tchaj-wan.
06.05.2023 07:30 |

podobné články

Filmový hrob: osudy mnoha představitelů Hvězdných válek skončily hereckou smrtí

 
Snad jen málokdo od nejnovějšího dílu Hvězdných válek očekává kasovní nebo kritický neúspěch. Síla se probouzí má nastartovat novou trilogii, ale i pomoct vdechnout životu antalogii dalších filmů z předaleké galaxie. Ne vždy byl však sukces Hvězdných válek pro všechny dobrou zprávou. Minimálně řada herců z původní trilogie i prequelů totiž popularitě navzdory skončila kariérně na bodu mrazu. Výjimečně se filmy podepsaly i nad tragickým osudem jejich životů. V předvečer premiéry sedmého filmu z Hvězdných válek je tak dobré si na jejich příběhy po konci Hvězdných válek připomenout, že očekávání mají mnohdy velmi ironická zakončení. 
16.12.2015 16:00 |

podobné články

Pekarová: Jsem vděčná EU, že žijeme bez válek

 
Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová si v neděli 9. května připomněla Den Evropy, kdy se pomalu začala rodit myšlenka Evropské unie. „Většina Evropy tak zažívá dlouhé období bez válek. Není to samozřejmost a jsem za to vděčná,“ napsala Pekarová Adamová.
10.05.2021 13:55 |

podobné články

Pandemický zákon: Jak má Válek rozdané karty? Naběhl si a dostal facku, říká politolog

 
Pokud nebude pandemický zákon, budu muset žádat o nouzový stav. Tím včera v Senátu hrozil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Jenže ani tato slova senátory nepřesvědčila a novela neprošla. Rozruch však vzbudila i aférka kolem fotky, na které hrál ministr Válek v senátní lavici karty. Podle politologa Jana Kubáčka si tím zbytečně naběhl, byť se senátoři pustili zveřejněním fotky na velmi tenký led a následně se i káli a Válkovi omlouvali. Při projednávání novely však dostal Válek v Senátu facku, míní Kubáček. Poučí se z ní?
11.02.2022 11:40 |

podobné články

Krotit covid po Vojtěchovi bude nový ministr. Adept Válek je pro změnu u antigenních testů

 
Pokud by se na tom předsedové stran vznikající vládní koalice shodli, poslanec Vlastimil Válek (TOP 09) by nabídku na post ministra zdravotnictví přijal. Válek už ve čtvrtek mluvil s končícím ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) a plánuje také telekonferenci se zástupci ministerstva zdravotnictví, na které společně proberou aktuální vývoj epidemie covidu-19. Informace pak chce předat takzvanému AntiCovid týmu koalice Spolu. Válek to ve čtvrtek řekl ČTK.
14.10.2021 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1790 článků) , Adam Vojtěch (1384 článků)

Covid vleze na seniory. Honem, očkovat! Válek prosil

 
Hosty první hodiny Otázek Václava Moravcei byli ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09), stínový ministr zdravotnictví za ANO Julius Špičák a exministr zdravotnictví za ČSSD Svatopluk Němeček. Válek upozornil, že příští středu bude počet pozitivních 80 tisíc denně, ale pak se bude situace lepšit. Zásadní problém je podle něj v tom, že covid se začne posouvat opět mezi nejstarší populaci. V jednu chvíli Válek z televize pozdravil svou těhotnou dceru. „Já se omlouvám, Aničko, zdravím.“ Špičák znovu a znovu volal po povinném očkování.
23.01.2022 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (389 článků) , Julius Julius (82 článků)

Válek chce konec opatření v Česku nejpozději 1. dubna: Přeje si předcovidové Velikonoce

 
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce, aby nejpozději 1. dubna byla uvolněna téměř všechna protikoronavirová opatření. Respirátory by mohly být povinné v menší míře než dosud. Řekl to na dnešní tiskové konferenci ve Sněmovně po schválení novely pandemického zákona. Na jednání vlády chce Válek příští týden předložit návrh postupného uvolňování opatření. Válek uvedl, že by chtěl mít již předcovidové Velikonoce.
18.02.2022 14:30 |

podobné články

Musíme Romům najít lokalitu, kde budou moct vést svůj způsob života. Mimo Prahu, dodal rychle Válek

 
V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News diskutoval ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) s poslancem a záchranářem Jiřím Maškem (za ANO). V Česku momentálně pobývá přes 300 tisíc válečných uprchlíků z Ukrajiny. Válek ujišťoval, že se vše zvládne. „Já mohu garantovat, že se nestane, aby pro české občany nebyl k dispozici jakýkoliv lék nebo jakákoli péče,“ zdůraznil Válek. Ale v prvé řadě žádal své spoluobčany, aby měli pochopení i pro romské uprchlíky z Ukrajiny.
15.05.2022 12:35 |

podobné články

„Vlády se nemají starat o lidi,“ vysvětlila Pekarová Schillerové. A myšlenku dále rozvedla

 
V první hodině Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News se střetly předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a předsedkyně poslanců ANO Alena Schillerová. Tvrdě se pohádaly o to, komu všemu se má pomáhat. Schillerová zdůraznila, že v Česku se musí pomáhat všem – i ukrajinským uprchlíkům, i Čechům. Pekarová nabídla zcela jiný pohled. „Víte, podle mě se vlády nemají starat o lidi,“ prohlásila Pekarová. A hned svou myšlenku rozvedla. A zasadila tvrdou ránu Andreji Babišovi, který vyjel do Polska.
27.03.2022 12:45 |

podobné články

Odhalte, jakou novou tajnou příchuť má Fanta. Otestujte své chuťové pohárky a vyhrajte zájezd v hodnotě 75 000 Kč!

 
Nová #WhatTheFanta v originálním fialovém přebalu je i letos zahalena tajemstvím. Nikdo totiž neví, jakouže to příchuť nová Fanta má. Odhalení nebude snadný úkol. Bude možné ho zvládnout jen za pomoci vytříbených chuťových pohárků v kombinaci s indiciemi, které se budou průběžně odkrývat. Navádět na odhalení správné příchutě nové Fanty vás bude slavný cukrář a pekař Josef Maršálek. Ten nasbíral mnohaleté zkušenosti v  zahraničí a do povědomí se dostal především díky roli porotce v soutěži Peče celá země. Na cestě k odhalení vám pomohou i další známé tváře, které budou na svých sociálních sítích pod hashtagem #WhatTheFanta sdílet nápovědy napomáhající k odhalení. Nezapomeňte proto sledovat třeba Not So Funny Any, GoGoManTV či MenTa. Tajemství nové příchutě Fanty, která je navíc v zero variantě, se ukrývá v detailech, a proto je důležité být po celou dobu ve střehu.
04.05.2023 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Fanta (9 článků)

Spěte a jezte zeleninu, penicilin nebude třeba. Rada občanům od vlády

 
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek už je několik měsíců pod palbou kvůli nedostatku celé řady léků na českém trhu. Na konci roku 2022 chyběl např. dětský lék Nurofen proti horečkám a Válek rodičům doporučoval, aby hodně telefonovali do lékáren a nakonec určitě nějaký Nurofen najdou. Po tři čtvrtě roce se situace opakuje. Před blížící se sezónou respiračních chorob na českém trhu schází penicilin. Válek znovu radí: Kdo hledá, najde. A Piráti lidem doporučují, aby více spali a jedli ovoce a zeleninu.
11.09.2023 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Rada (14 článků)

Pekarová si mne ruce: Příště vyhrajeme volby. A pak... Babiš a vězení? Covid bude mít dohru

 
Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová si myslí, že koalice TOP 09, ODS a KDU-ČSL vyhraje příští volby. „Chceme dokonce zvítězit a dát lidem jasnou naději,“ řekla pobavenému moderátorovi Českého rozhlasu. Selhání vlády v boji s koronavirem „by mohlo mít až trestněprávní rozměr“, řekla Pekarová Adamová.
28.10.2020 18:50 |

podobné články

Pekarová radí lidem, aby volili „nejmenší zlo“: Kdo volí Šlachtu, ten volí Babiše. Ať se s Okamurou chytnou za ruku a jdou najít migranta

 
Markéta Pekarová Adamová se pustila do Andreje Babiše. Před volbami vytáhl kartu uprchlíků, ačkoliv to pro Česko prý téma není. „Když brojí proti ekonomickým migrantům, tak se mu dá připomenout, že on sám je ekonomický migrant,“ prohlásila. „Hlas pro Šlachtu je hlas pro Babiše,“ varovala Pekarová. Ten se prý tváří jako spasitel.
29.06.2021 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26065 článků)

Pekarová Adamová a Schillerová se přely ohledně pomoci lidem kvůli zdražování

 
Předsedkyně sněmovny a TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předsedkyně opozičního poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová se přely ohledně pomoci obyvatelům kvůli zdražování energií nebo pohonných hmot. Pekarová Adamová v dnešní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News opět odmítla plošnou podporu jako populistickou, Schillerová zase obvinila vládní koalici z arogance moci.
27.03.2022 12:20 |

podobné články

„Arogance moci!“ Pekarová ve studiu tepala demonstranty. Fiala z SPD to nevydržel

 
V nedělní Partii na CNN Prima News se střetli předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a místopředseda SPD Radim Fiala. Padala ostrá slova. Pekarová naznačila, že ANO a SPD prý nemají lidem co nabídnout, tak lžou. Fiala jí nezůstal nic dlužen a konstatoval, že koalice na lidi nalíčila katastrofu, ale opozice k tomu nebude mlčet. Pekarovou Adamovou nařkl, že porušila zákon.
17.09.2023 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (430 článků) , Radim Fiala (430 článků)

Pekarová: Za Babiše bylo líp. Agrofertu. To končí

 
Předsedkyně Sněmovny a šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová reagovala na otevřený dopis koncernu Agrofert určený Fialově vládě, v němž se firma ohrazovala proti výrokům znějícím od čtveřice ministrů. Vadila jí například Rakušanova slova o „deagrofertizaci“. „Za Andreje Babiše bylo Agrofertu líp,“ komentovala Pekarová. Míní, že díky tomu, že „neustoupilo zájmům Agrofertu“, dostane Česko od Evropské unie 180 miliard.
17.08.2022 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26065 článků)

Pekarová: Říkají, že máme plynu dostatek. Nemám důvod jim nevěřit. Topili jste špatně

 
Předsedkyně Poslanecké sněmovny a šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, jež věří, že se dá proti Putinovi bojovat svetrem navíc, v rozhovoru pro DVTV své rozporuplné prohlášení k šetření energií rozšiřuje o hlubší vysvětlení. V Česku „zimu zvládneme“, to Pekarová Adamová „garantuje“, ovšem musíme prý přestat vytápět až přetápět tak, jak bylo zvykem. „Klimatická změna nezmizela,“ řekla.
24.08.2022 20:50 |

podobné články

Válek o rozvolnění v Česku: „Jaro chci přivítat v normálu!“ Fiala vidí naději

 
Denní přírůstky nakažených v Česku dál rostou, počty hospitalizovaných se však daří držet na uzdě. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) nejprve v e středu po jednání vlády a pak také ve čtvrtek ve Sněmovně mluvil o odhadech do následujících týdnů. A zmínil i to, kdy by mohlo dojít k rozvolnění v Česku. Počty nakažených podle Válka porostou dál, vrcholit by měly příští týden. V polovině února by v případě tohoto vývoje bylo možné omezit, případně zcela zrušit testování v zaměstnání a ve školách, míní Válek. A zmínil rozvolnění buď od 1. března, či od 1. dubna. Nadějně vidí situaci i premiér Petr Fiala (ODS), který však dodává, že se s covidem musíme naučit žít.
26.01.2022 23:30 |

podobné články

„Já bych to začal vysvětlovat, ale zase by to bylo špatně.“ Válek se zamotával. SPOLU proti covidu

 
Tiskovou konferenci k aktuální pandemické situaci uspořádala ve středu ráno nastupující vládní koalice. Měla přitom představit své návrhy opatření, a stejně i postoj k povinnému očkování. Do sněmovního tiskového střediska nastoupila devítka koaličních zástupců od Petra Fialy po Ivana Bartoše s Vítem Rakušanem. Nechyběla předsedkyně Sněmovny Pekarová Adamová a samozřejmě vyhlédnutý ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.
24.11.2021 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5929 článků)