Článek

Odešla další herecká legenda (†94): Zářila v seriálu Kojak nebo filmu Moje tlustá řecká svatba!

 
Oblíbený americký herec Michael Constantine (†94) zemřel už 31. srpna, ale zahraniční média o jeho skonu informovala až nyní. Jeho nejznámější role jsou ve snímcích Moje tlustá řecká svatba  z roku 2002 nebo Inspektor Kojak. 
09.09.2021 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Michael Constantine (3 články) , Michael Michael (1802 článků) , Kojak Kojak (5 článků) , Michael Michael (98 článků)
Podobné články

Herečka z filmu Moje tlustá řecká svatba měla těžkou autonehodu

 
Americká filmová a divadelní herečka Lainie Kazan u nás známá především z obou dílů komedie Moje tlustá řecká svatba ve čtvrtek havarovala v Los Angeles. Se svým SUV čelně narazila do jiného vozidla před řeckou restaurací na Ventura Boulevard v Hollywoodu. Záchranka ji posléze s krunýřem na krku odvezla do nemocnice.
15.04.2016 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Lainie Kazan (1 článek)

Zemřel Richard Herd ze seriálů Star Trek, Dallas či Kojak

 
Americký herec Richard Herd zemřel ve věku 87 let na rakovinu. Byl znám hlavně ze seriálů Kojak, Star Trek a Dallas.
27.05.2020 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Richard Herd (2 články) , Kojak Kojak (5 článků)

Zemřela hvězda seriálů Kojak a Tak jde čas: Kevina Dobsona zradilo srdce

 
Ve věku 77 let zemřel Kevin Dobson, který se nejvíce proslavil jako Bobby Crocker v legendárním seriálu Kojak. Informaci o jeho smrti zveřejnil Svaz veteránů okresu San Joaquin, jehož byl Dobson členem. Herec podlehl infarktu.
08.09.2020 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Kevin Dobson (2 články) , Kojak Kojak (5 článků)

Legendární Kojak přišel o další hlavní hvězdu: Seržanta Crockera (†77) zradilo srdce!

 
Kultovní seriál Kojak přišel o další hlavní hvězdu. Představitel seržanta Bobbyho Crockera Kevin Dobson v neděli 6. září zemřel, bylo mu 77 let. Následoval tak poručíka Kojaka v podání Tellyho Savalase (†72), který svět opustil už v roce 1994.
08.09.2020 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Telly Savalas (1 článek) , Kevin Dobson (2 články) , Kojak Kojak (5 článků)

Zpěvačka Adele hubne, ale není to kvůli řečem, že je tlustá

 
Třiadvacetiletá zpěvačka Adele vždycky prohlašovala, že nechce být hubená jako modelky v módních magazínech. Přesto se ale rozhodla, že zhubne. Už přestala kouřit a začala cvičit. Prý to ale nijak nesouvisí s nedávnými výroky Karla Lagerfelda na její adresu, že je tak trochu tlustá. Další články k tématu: Křivky útočí: na obálkách magazínu září boubelatá modelka i Adele Adele na Brit Awards přerušili děkovačku, ukázala prostředníček Adele po triumfu na Grammy: Dám si pět let pauzu, chci se vdát Lagerfeld se omluvil za výroky, že Adele je trochu moc tlustá Karl Lagerfeld: Adele je příliš tlustá, Lana Del Rey má implantáty Adele je po operaci hlasivek štíhlejší a bude na obálce Vogue
19.03.2012 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Karl Lagerfeld (142 článků)

Martha a Tena Elefteriadu juchaly jako na Balkáně: Co je tak rozdovádělo?

 
Co by to bylo za řeckou svatbu, kdyby na ní chyběly zpěvačky a sestry Martha (69) a Tena (67) Elefteriadu. Těm totiž v žilách koluje řecká krev a na premiéře filmu Moje tlustá řecká svatba 2 se rozdováděly, jako by byly skutečně na veselce.
06.04.2016 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Tena Elefteriadu (29 článků)

Komedie o nešťastné průvodkyni

 
Hvězda populární komedie Moje tlustá řecká svatba Nia Vardalosová přijala hlavní roli v komedii o příliš vzdělané turistické průvodkyni a nezvedených klientech, kteří více než po krásách a slavné historii Řecka baží po nádherných plážích a slastném poflakování. Na nudně podrobné výklady nejsou ani trochu zvědavi.
07.11.2009 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Nia Vardalos (4 články)

Byla jsem zoufalá, že jsem nemohla otěhotnět, říká Nia Vardalosová

 
Herečka Nia Vardalosová (53) známá díky filmu Moje tlustá řecká svatba přiznala, že se dlouho trápila kvůli problémům s početím. Nyní je matkou desetileté dcery Illarie, kterou si ale s manželem Ianem Gomezem (51) osvojili.
28.02.2013 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Carmen Electra (93 článků)

Hvězda filmu Moje tlustá řecká svatba se po 25 letech rozvádí

 
Herečka Nia Vardalosová (55) se rozhodla žít bez svého manžela Iana Gomeze a požádala o rozvod. Přestože v manželství strávili pětadvacet let a v roce 2008 společně adoptovali dceru Ilarii (12), Nia uvedla jako důvod rozvodu neslučitelné rozdíly v povahách obou partnerů.
04.07.2018 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Ian Gomez (1 článek)

Zemřel Jason Wingreen. Jeho hlasem mluvil Boba Fett ze Star Wars

 
Americký herec Jason Wingreen, jehož hlasem promluvil Boba Fett ze Star Wars, zemřel. Bylo mu 95 let. Informaci o jeho smrti zveřejnil americký časopis The Hollywood Reporter s odkazem na jeho syna Neda. Původně divadelní herec si rovněž zahrál v mnoha televizních seriálech - All in the Family, The Twilight Zone, Star Trek, Kojak nebo The Untouchables. Nejvíce se ale proslavil díky roli ve filmu Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder. „Myslím, že celá moje práce na téhle roli, včetně pozdravu a rozloučení, mi nezabrala víc než deset minut času,“ řekl o své roli Wingreen v rozhovoru pro televizní stanici CBS. Jako Boba Fett totiž promluvil v pouhých čtyřech replikách.
05.01.2016 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Jason Wingreen (1 článek)

Filmové premiéry: Spotlight, Ulice Cloverfield 10, Pád Londýna a další

 
Do kin jde oscarový vítěz Spotlight. Roztomile neomalení členové rodiny Portokalosových se vracejí v komedii Moje tlustá řecká svatba 2. Na chvíli, kdy svět přestane fungovat, se chystá hrdina filmu Ulice Cloverfield 10. Na Pád Bílého domu z roku 2013 navazuje Pád Londýna. Drama Nikdy nejsme sami je o současné době a lidech, kteří jsou obětmi i strůjci jejích běsů. Vojtěch je slovenská městská komedie o „ztraceném” čtyřicátníkovi.
07.04.2016 07:10 |

podobné články

Hvězda Mojí tlusté řecké svatby kvůli koronaviru nemohla na pohřeb otce

 
Herečka Nia Vardalosová (57), která se proslavila hlavně filmem Moje tlustá řecká svatba, zažívá v současnosti těžké chvíle. Přišla o otce a nemohla se s ním důstojně rozloučit v jeho domovské Kanadě kvůli opatřením souvisejícím s koronavirem. Myslí si, že kdyby na pohřeb rodina dorazila, koronavirus by se rozšířil ještě víc.
28.03.2020 10:30 |

podobné články

V zajetí jo-jo efektu? Víme, co stojí za měnící se postavou Jitky Čvančarové

 
Tlustá, hubená, tlustá, hubená, tlustá. Těmito přívlastky novináři s periodickou pravidelností označují postavu Jitky Čvančarové  (35) .
14.11.2013 12:06 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Čvančarová (895 článků)

Fanoušci Star Treku v slzách: Spock přišel o svou společnici!

 
V neděli 20. června zemřela ve věku 93 let americká herečka Joanne Linvillová. Diváci ji znají ze seriálů Star Trek, Kojak nebo životopisného filmu o Jamesi Deanovi z roku 2001.
23.06.2021 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Spock Spock (2 články) , Kojak Kojak (5 článků)

Joey Fatone: V příští Řecké tlusté svatbě budu gay

 
Herec a zpěvák Joey Fatone prozradil, že se připravuje natáčení pokračování filmu Moje velká tlustá řecká svatba. A on se v ní opět objeví jako postava Angelo. Tentokráte bývalý člen skupiny *N Sync bude mít pletky s mužem a rodina se dozví, že je gay.
17.03.2016 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Joey Fatone (2 články) , Joey Joey (135 článků)

Smutné stáří slavné české herečky: Nedůstojný vyhazov, předčasná penze i smrt milované kamarádky

 
Dodnes právem patří mezi největší herecké legendy minulého století. Zářila v českém filmu a desítky let také na prknech naší první divadelní scény. Podzim života přední české herečky Vlasty Fabiánové už ale navzdory jejímu vrozenému optimismu moc veselý nebyl. Já se vrátím Divadlem byla Vlasta také díky svým rodičům, kteří byli vášniví návštěvníci kulturních stánků, fascinovaná od útlého dětství. Pražskou konzervatoř dostudovala v roce 1932. Pak hned požádala K. H. Hilara, zda by ji nepřijal v Národním divadle jako elévku. Účinkovala tam dvakrát, ale vysněné angažmá nedostala. „S tatínkem jsme šli za ředitelem divadla. Na rovinu nám řekl, že jsou zvenku určité tlaky vlivných míst, aby do divadla byla přijata ta a ta, ten a ten, a tedy na mne se zatím nedostává. Dodnes si pamatuju, jak mě tatínek plačící vyváděl z Národního divadla. Už tenkrát jsem si přísahala, že se tam vrátím,“ vzpomínala ve svých pamětech herečka. Splněný sen Jako čerstvá adeptka herectví odešla Vlasta do Brna, kde jejímu talentu dali zelenou v nespočtu klasických rolí. Brzy se o mimořádně talentované a krásné dívce dozvěděli i v Praze. Přelomovým byl rok 1940. Tehdy si Vlastu v Brně našel režisér Otakar Vávra a pozval ji ke kamerové zkoušce na Barrandov. Snímek Pohádka máje (1940) odstartoval její filmovou kariéru. Ještě v témže roce přišla vysněná nabídka na angažmá do Národního divadla. Největší úspěch u publika měla Vlasta ve filmu Prstýnek (1945). Jako jedna z mála hereček prošla Fabiánová válkou s čistým štítem. Herecký vrchol přišel v padesátých a šedesátých letech. Za všechny připomeňme snímky Páté kolo u vozu (1957), Morálka paní Dulské (1958), či Srpnová neděle (1960). Osudoví muži Prvním manželem Fabiánové byl o řadu let starší režisér Josef Bezdíček, s nímž se sblížila při svém brněnském angažmá. „Když jsem se o něj začala zajímat, dozvěděla jsem se, že je rozvedený zásluhou Bohuše Záhorského, který mu odvedl ženu,“ vzpomínala Fabiánová. Největším paradoxem je, že si srdce Fabiánové nedlouho poté získal i Záhorský. „Co se dalo dělat, bez sebemenšího záměru jsem mu rozbil druhé manželství,“ vzpomínal v pamětech Záhorský. Vlasta si však svého hereckého kolegu Bohuše Záhorského, se kterým se sblížila v roce 1946, když přišel také do Národního, vzala až po mnoha letech, kdy ovdověla. Dohromady je svedlo představení Ze života hmyzu a herečka často prohlašovala, že se s Bohouškem seznámili jako motýli. V inscenaci totiž ona hrála motýlici Iris a on motýla Viktora. Ztráty Po roce 1968 už Fabiánové, která vždy říkala své názory otevřeně, v divadle pšenka nekvetla. První ránou byl v roce 1974 nucený odchod z DAMU, kde působila sedmadvacet let. „Byla to po ni strašlivá rána. Škola byla její druhý život. Děti neměla,“ vzpomínala její žačka Zdena Hadrbolcová. O tom, že na škole končí, Fabiánové soudruzi oznámili neomaleně uprostřed vyučování. Brzy mělo být ještě hůř. V roce 1977 byla Fabiánová nečekaně s některými dalšími hereckými bardy poslána do penze. Bohuš Záhorský na protest odešel do důchodu také. V té době Vlasta ovšem ještě stále dohrávala svou nejmilovanější inscenaci Kočičí hra. V roce 1980 se jen těžce smiřovala se smrtí svého druhého muže. Když v roce 1983 nečekaně zemřela herecká kolegyně, ale také velká životní kamarádka Dana Medřická, zhroutil se Vlastě Fabiánové svět. Se smrtí Medřické skončila nejen Kočičí hra, ale také divadelní kariéra Vlasty Fabiánové. Do hereckého nebe odešla o osm let později v roce 1991. Bylo jí 78 let. Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}
28.11.2018 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Zdena Hadrbolcová (27 článků) , Dana Medřická (42 článků) , Otakar Vávra (105 článků) , Bohuš Záhorský (6 článků)

Zemřel herec Michael Constantine z Mojí tlusté řecké svatby a Kojaka

 
Herec Michael Constantine zemřel 31. srpna ve věku 94 let. Média o tom informovala až teď. Hrál převážně v seriálech, ale jeho největším úspěchem se stala romantická komedie Moje tlustá řecká svatba.
09.09.2021 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Michael Constantine (3 články) , Michael Michael (1802 článků) , Michael Michael (98 článků)

Zemřel tatínek z Mojí tlusté řecké svatby. Bylo mu 94 let

 
Zemřel herec Michael Constantine, který se proslavil v romantické komedii Moje tlustá řecká svatba. Bylo mu 94 let. Constantine odešel do hereckého nebe už 31. srpna, ale zahraniční média o jeho skonu informovala až dnes.
09.09.2021 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Michael Constantine (3 články) , Michael Michael (1802 článků) , Michael Michael (98 článků)

Paroubek: Zpráva z Řecka II. (psáno z Řecka)

 
Poněkud nekonformně se chovající řecká radikálně levicová vláda přivedla tradiční evropský establishment do úzkých. Významově druhá, či spíše třetí garnitura Evropy – u nás Sobotka s Babišem – si to rychle zjednodušila. Babiš moudře děl, že Řecko se do eurozóny nikdy nemělo dostat (v tom má pravdu). A když řečtí občané hlasovali, jak hlasovali, vypadnutím Řecka z eurozóny bude tato předchozí hloupost vašnostů EU napravena. Sobotka, snad ještě moudřeji, děl, že v eurozóně není možné nikoho držet násilím. Oba pánové interpretují řecké referendum s tradiční intelektuální leností českých politických elit. A máme zase jeden problém z krku. Vyřešil se tak nějak sám…
09.07.2015 16:56 |

podobné články