Článek

Odešel tvůrce »slušovického zázraku«

 
Už možná začal budovat »nebeský zázrak«, jestli mu tedy pánbůh šel na ruku jako kdysi komunisté. Exsenátor František Čuba, který proslul jako strůjce »slušovického zázraku«, zemřel ve věku 83 let.
01.07.2019 11:57 |

podobné články

Podobné články

Z JZD na Hrad: Tvůrce slušovického zázraku Čuba bude radit Zemanovi!

 
Za dva necelé tři týdny složí Miloš Zeman prezidentský slib a stane se tak novou hlavou státu. Už teď má ale jasno o některých spolupracovnících. Jedním z nich bude i tvůrce slušovického družstva František Čuba. Zemanovi bude radit v zemědělství a hospodářství.
19.02.2013 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Slušovický zázrak ve volbách: Velký návrat družstevníka Čuby! Z chvostu ho lidé ve Zlínském kraji vykroužkovali do čela!

 
Po více než dvaceti letech jsme opět svědky malého slušovického zázraku. Když Miloš Zeman (68, SPOZ) získal bývalé předsedu kdysi proslulého slušovického družstva na svoji kandidátku, František Čuba (76) s tím souhlasil za podmínky, že bude na kandidátce poslední. A tak se i stalo. Jenže on získal nejvíc preferenčních hlasů!
15.10.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Zeman vyznamená kamaráda Čubu! Političtí vězni od něj řád nechtějí

 
Miloš Zeman se zase jednou vyznamenal. A to kvůli státním vyznamenáním! OCenit se chystá tvůrce "slušovického zázraku", dlouholetého člena KSČ, v současnosti Zemanovce, svého poradce a kamaráda Františka Čubu. Není divu, že političtí vězni letos od Zemana žádné metály nechtějí. Vadí jim totiž, že se Zeman nepostavil otevřeně proti komunismu.
22.10.2013 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Čuba do senátu nechodí, plat ale bere!

 
Nejstarší český senátor a kdysi tvůrce takzvaného slušovického zázraku František Čuba (81, SPO) je dlouhodobě nemocný. Nedojíždí tak od srpna na senátní schůze, ale pobírá peníze, jako kdyby na ně chodil. Zkrátka něco, co by si obyčejný »český Kuba« dovolit nemohl! Jak to?
17.02.2017 05:20 |

podobné články

Zemřel slušovický boss: František Čuba, předseda legendárního JZD, si poranil hlavu i páteř

 
Tvůrce legendárního »slušovického zázraku« a donedávna senátor František Čuba (†83) v pátek zemřel. Čuba v posledních letech čelil kritice, že ačkoliv byl zvolen senátorem, kvůli zdravotním problémům na jednání nedocházel a přitom pobíral plný plat. Mandátu se nakonec vzdal na začátku minulého roku.
01.07.2019 11:57 |

podobné články

Oběť Číhošťského zázraku: Utýraný kněz Toufar, na jehož přiznání tlačil sám Gottwald

 
Když se v Číhošti na Boží hod v roce 1949 během mše začal hýbat kříž na oltáři, přítomní věřící oněměli a zpráva o zázraku se začala šířit po celé zemi. Trvalo "jen" měsíc, než si pro faráře Josefa Toufara přišla StB. Jejímu krutému mučení podlehl přesně před osmašedesáti lety, 25. února 1950. Zvláště při současných tendencích činnost StB relativizovat, bychom na události okolo tzv. Číhošťského zázraku neměli zapomínat.
25.02.2018 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Josef Toufar (54 článků)

Slušovický šéf Čuba: Komunisté se zase dostanou do vlády

 
JINÝMA OČIMA Architekt slušovického zázraku, dnes již pětasedmdesátiletý agronom František Čuba, se o politiku zajímá jen okrajově a nikdo by ho do ní nedostal ani párem volů. Nicméně jednoho favorita si přeci jen našel. Je jím expremiér Miloš Zeman a kvůli němu vstoupil do Strany práv občanů – Zemanovci (SPOZ), kde je řadovým členem. Přesto si myslí, že by se strana měla spojit se sociální demokracií i s menšími stranami. Podle jeho předpovědi se však i komunisté v budoucnu do vlády dostanou.
17.09.2011 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Slušovický Čuba: Pouhé řeči o kvalitě potravin nic nevyřeší. Já mám plán

 
ROZHOVOR Architekt slušovického zázraku, dnes již pětasedmdesátiletý agronom František Čuba, má ohledně diskuze o nekvalitních potravinách jasno. Trh je tak nastaven. Netřeba stále nad něčím lamentovat. Proti silným nadnárodním firmám je důležité postavit silné zemědělské podniky, což by mohlo pomoci. Zemědělci se totiž musí přizpůsobit globalizovanému světu. Na to téma se bude počátkem května konat ve Zlíně konference Zemědělství pro příští tisíciletí.
26.02.2012 08:50 |

podobné články

Strůjce slušovického zázraku Čuba bude radit Zemanovi

 
Bývalý předseda JZD Agrokombinát Slušovice František Čuba v úterý zavítal na oběd se zvoleným prezidentem Milošem Zemanem. Zasedli spolu v restauraci v přízemí domu v pražské Loretánské ulici, kde má budoucí hlava státu kancelář. Čuba bude Zemanovi radit v oblasti zemědělské politiky.
19.02.2013 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Zemana během dne navštívili Čuba, alžírský velvyslanec i fotbalista Panenka

 
Nově zvolený prezident Miloš Zeman měl v úterý rušný den. Od rána přijal několik lidí z nejrůznějších oborů. Navštívil ho místopředseda Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) Miroslav Kala, strůjce slušovického zázraku František Čuba ale také alžírský velvyslanec či bývalý fotbalista Antonín Panenka.
19.02.2013 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Panenka (32 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Zeman vyznamená Čubu

 
Strůjce slušovického zázraku František Čuba je pozván v pondělí na Hrad. Ve státní svátek 28. října by měl převzít od prezidenta Miloše Zemana jedno ze státních vyznamenání.
22.10.2013 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Do druhého kola senátních voleb postoupili tři ministři, zpěvák Jahelka i Zemanův Čuba

 
Ve většině volebních obvodů jsou známé dvojice, které se za týden utkají ve druhém kole senátních voleb o křeslo v horní parlamentní komoře. Postoupili například všichni tři kandidující ministři, zpěvák Ivo Jahelka nebo strůjce slušovického zázraku a prezidentův poradce František Čuba.
11.10.2014 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků) , Antonín Prachař (127 článků)

Čuba je stále nepřítomen, plat bere plný. Vedení Senátu už prý přemýšlí, co s absentérem provést

 
Jednaosmdesátiletý František Čuba byl nazýván tvůrcem slušovického zázraku. Dnes by se o něm dalo říci, že je svého druhu i senátorským zázrakem. Do horní komory parlamentu usedl dnes jednaosmdesátiletý Čuba v roce 2014. Zvláštní na jeho působení v horní komoře je fakt, že už tam devět měsíců nebyl, ale plat senátora a senátorské náhrady pobírá dál – včetně náhrad na cestování do Prahy. A vedení Senátu se to přestává líbit.
26.05.2017 15:15 |

podobné články

Šéf Senátu o Čubově kasírování: Je to trapné!

 
Pracovat budu dál, ale zadarmo. Senátor František Čuba (81, SPO) tak chce vyřešit svoji neúčast na jednáních horní komory. Strůjce slušovického zázraku marodí už víc než 9 měsíců, kdy podstoupil operaci trávicího traktu.
15.06.2017 09:05 |

podobné články

Vyčíslili jsme Čubovo „chlapské řešení“: O kolik hraje se Senátem?

 
Nenastoupil na nemocenskou, nerezignoval, nabídl řešení, které není podle právníků možné. To je ve zkratce poslední vývoj kolem dlouhodobě nemocného senátora Františka Čuby (81, SPO). Ten chybí v Senátu už téměř 10 měsíců a brzký návrat není v plánu. Za tu dobu si vydělal přes milion. Kdyby nastoupil na nemocenskou jako každý běžný zaměstnanec, bylo by to „jen“ 200 tisíc. Čubův stranický předseda ale odmítá, že by autorovi slušovického zázraku šlo o peníze.
16.06.2017 05:20 |

podobné články

Zeman dal metál Bílé, Bohdalové a Hůlkovi. „Oceňuje své věrné i osobnosti“

 
Prezident Miloš Zeman bude v sobotu večer už popáté a možná naposledy na Hradě udělovat státní vyznamenání. Při těchto večerech Zeman již tradičně oceňuje výrazné osobnosti, mezi kterými letos nechybí úspěšná rychlobruslařka Martina Sáblíková. Ta si vyznamenání nepochybně zaslouží, míní politolog Tomáš Lebeda. Zeman skutečně oceňuje významné osobnosti, říká k tomu, ale také upozorňuje, že je zde i další skupina oceněných. Lidí, kteří prezidenta podporují, kterým se revanšuje a kteří ukazují, jakým způsobem prezident smýšlí. Od Zemana dostal metál už třeba jeho přítel František Ringo Čech, kterému prezident hodil hlas ve volbách, režisér jeho volebního spotu Filip Renč nebo strůjce „slušovického zázraku“ František Čuba.
28.10.2017 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Filip Renč (585 článků) , Martina Sáblíková (439 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Martin Čech (168 článků) , Martin Čech (64 článků)

Slušovický zázrak: „Neviditelný“ Čuba se ukázal Blesku, v Senátu nebyl už rok a půl

 
Autor slušovického zázraku hlasoval v Senátu naposledy 24. srpna 2016. Na zasedání horní komory parlamentu se tedy neukázal rok a půl a stal se v tomto směru smutným rekordmanem. Část senátorů už ani nevěří, že se s Františkem Čubou (SPO) ještě setkají. Mandát mu přitom končí až za dva roky. Blesku se podařilo senátora zastihnout v jeho kanceláři ve Zlíně. Po několika marných pokusech. A nejstarší člen Senátu souhlasil i s fotografií.
14.02.2018 05:15 |

podobné články

Čuba mandát zastupitele nesloží, přesvědčila jej podpora voličů

 
Tvůrce legendárního slušovického družstva František Čuba mandát zastupitele Zlínského kraje, který získal v letošních volbách jako kandidát Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ), nesloží. Čuba kandidoval z posledního místa, po zvolení netoužil. Po volbách uvažoval o tom, že mandát složí a uvolní místo dalšímu kandidátovi v pořadí. Nakonec jej ale voličská podpora přesvědčila, aby v zastupitelstvu zůstal.
14.10.2012 14:30 |

podobné články

Z JZD až na Hrad: Slušovický Čuba bude radit Zemanovi!

 
Tvůrce pověstného slušovického družstva František Čuba (SPOZ) bude blízkým spolupracovníkem prezidenta Miloše Zemana pro zemědělství a hospodářství.
19.02.2013 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)