Článek

Odděleně kakat, odděleně jíst. Budou netestované děti. A v rouškách

 
České žáky a studenty čeká již druhý covidový školní rok. Ministr Robert Plaga (za ANO), připravil manuál, jak to v tomto druhém roce bude vypadat. Do tříd se dostanou i děti, jejichž rodiče odmítnou své ratolesti nechat na koronavirus testovat. Bude to mít však háček.
11.08.2021 07:40 |

podobné články

Podobné články

Respirátory pro netestované a návrat zpěvu. Vojtěch nastínil, jak se od září bude učit

 
Netestované děti budou muset nosit respirátor, doporučené bude i oddělené místo v jídelně. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) se začne také zpívat a plavat, řekl ministr Novinkám.
14.07.2021 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1768 článků)

Jak jíst a nepřibrat?

 
Snad každá z nás by toužila znát ty správné fígle, které by nám prozradily, jak jíst a nepřibrat. Z reklamních článků, časopisů nebo médií se na nás neustále usmívají krásné štíhlé ženy, které se netají tím, že jedí úplně všechno a nijak se neomezují. A vy se ptáte: jak to sakra dělají?! Možná i vy máte ve svém okolí ženu, známou či kamarádku, která se nikterak neomezuje a s chutí si dopřává sladkou čokoládu, smažené hranolky nebo sladkosti. I přes jejich jídelníček si ale stále drží svou váhu. Věřte nebo ne, ale není to taková věda. I vy můžete jíst všechno beze strachu, že budete vypadat jako chodící váleček. Chce to jen znát správná pravidla! Jak jíst a nepřibrat? Máte to s váhou jako na houpačce? Nejste spokojené se svou postavou a snažíte se shodit přebytečná kila? Zkoušeli jste již tolik diet, že byste je nedokázali spočítat, ale ani jednu z nich jste nedodrželi? A stále vám hlavou běhá a jedna a ta samá otázka: jak jíst a nepřibrat a k tomu všemu se nijak neomezovat? Pak jste tady správně, protože dnešní článek je určený přímo vám! Nesmíte se přejídat Jednou z nejčastějších chyb, co se stravování týče, je nekontrolovatelné přejídání se. Určitě jste někdy zažila situaci, kdy jste si po výtečném nedělním obědě musela pod stolem tajně rozepnout knoflík u kalhot a ještě půl hodiny potom jsme funěla jako parní lokomotiva. Přejídat se ale vůbec není zdravé. Snažte se jíst v klidu, nikam nespěchejte a uvědomujte si každé sousto. Nejezte u televize, notebooku nebo s mobilem v ruce, protože tak váš mozek nezaznamená všechno jídlo, které sníte a bude mít pocit, že se šidíte. Dejte si všechno, ale s mírou Máte- li chuť na čokoládu, dejte si jí. Nesmíte ale sníst na posezení celou tabulku, ale dát si třeba dvě... Čtěte více Příspěvek Jak jíst a nepřibrat? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
30.01.2017 21:10 |

podobné články

Plagovy plány pro školní rok: Tělocvik venku, žádné besedy

 
Již za necelý měsíc se vrátí děti do školy, a tak je načase, aby Ministerstvo školství přišlo s pokyny, které budou muset školy dodržovat. Například je jasné, že tělesná výchova bude probíhat venku, děti se nebudou moct shromažďovat a netestované děti budou ve třídách sedět v rouškách. Píše to server Echo24.cz.
03.08.2021 22:40 |

podobné články

Do stávky, učitelé. Vzepřete se, rodiče. Den před školou: „Ono na vás dojde“

 
Učitelé se musí otestovat sami, děti budou testovány ve škole. Netestované děti budou muset nosit roušky. „Přiznávám proto, že jsem čekala za tato opatření ministra Letnou plnou pedagogů, kteří se za práva dětí na normální podmínky ve školách postaví a budou bít,“ konstatuje advokátka Jana Zwyrtek-Hamplová, která se postavila do čela „odporu“ proti podobným opatřením. A telefony se u ní netrhnou. „Já být pedagogickými pracovníky s těmito podmínkami, vyhlásím stávku na protest proti ukládání povinnosti, která je v rozporu s pracovními smlouvami,“ říká jasně den před zahájením školního roku.
31.08.2021 12:20 |

podobné články

Jak jíst a udržet si přitom perfektní postavu

 
Pokud chcete opravdu jednou provždy zhubnout, pak nedržte diety, ale změňte svůj životní styl. Zkuste se přiučit od štíhlých  Francouzek či sebevědomých Italek a naučte  jíst stejně, jak to bez diet umí ženy v cizině. Diety mají ten problém, že jsou trvale neudržitelné. Je třeba změnit stravovací návyky tak, aby pro vás byly přínosem a přitom byly přirozené a splnitelné za každé situace. Vsaďte na pohodu jako Francouzi Jídlo si vychutnávejte a dopřávajte si všeho, co je pestré a lahodné na chuť i na pohled. Francouzi u večeře popíjejí dobré víno, hodně si povídají a jedí dlouho. Jedí pomalu, beze stresu a po malých porcích. Nikdy neuvidíte Francouze ve spěchu zhltnout párek v rohlíku nebo si neudělat na jídlo dost času. Když se budete na jídlo plně soustředit, vychutnávat si ho a jíst pomalu, bude vám stačit mnohem menší porce, než když ho do sebe bezmyšlenkovitě nacpete. Neřešte váhu jako Italky Italské ženy se hrdě nosí a za každé situace jsou sebevědomé. Neváží se ani nepřeměřují v pase, přitom jen 9 % z nich trpí nadváhou. Sebeláska, umění nosit své křivky s grácií a užívání ý´života je to, co ovlivňuje jejich přístup k jídlu. Milují zeleninové saláty, mořské plody, citrusy a olivový olej. Ten dávají prakticky do každého jídla. Kromě těstovin Italky nejí téměř nic nezdravého, za to vypijí hodně neperlivé vody. Všechny středomořské národy mají mnohem menší problém s obezitou, než máme my ve střední Evropě. Je to především proto, že dávají přednost místním čerstvým surovinám, nejedí ve stresu a jídlo nemají jen k zaplácnutí žaludku, ale jako společenskou událost a relaxaci. Nechte se ovlivnit jejich stylem a přestaňte držet diety, které vás budou jen ubíjet. Jídlo si vychutnávejte a dávejte přednost kvalitě před kvantitou. Brzy zjistíte, že vaše urputné tukové vrstvy se rozpouští a s rostoucím sebevědomím se... Čtěte více Příspěvek Jak jíst a udržet si přitom perfektní postavu pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.06.2018 15:35 |

podobné články

Budou sedět školáci ve třídách v rouškách a bude se jim měřit teplota? Ministr to nevylučuje

 
Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl ministr školství za hnutí ANO Robert Plaga. Prozradil, kdy by děti mohly znovu jít do školy a zda budou muset přijít v rouškách. Upozornil také, že teď děti rozhodně nemají žádné prázdniny a učitelé i v těchto ztížených podmínkách pracují na plné obrátky a připravují dětem celou řadu úkolů.
31.03.2020 22:15 |

podobné články

Co nastane v září ve školách? Pedagožka: „Děti v rouškách budou vyloučeny, ale učitelé to zvládnou.“

 
Hostem pořadu Interview v České televizi byla učitelka a předsedkyně Učitelské platformy Petra Mazancová. Ta přišla mluvit zejména o covidu ve školství. Učitelé se prý do škol těší, ale mají obavy. Ministerstvo školství se údajně hezky naučilo psát pokyny. Děti v rouškách budou dle pedagožky vyloučeny, ale učitelé to prý zvládnou. A co učitelé a očkování? Padla zajímavá zkušenost.
20.08.2021 19:55 |

podobné články

Nejčastější chyby při hubnutí: taky je děláte?

 
Někdy vaše snaha zhubnout nemá požadovaný efekt, i když se snažíte. Možná opravdu děláte všechno, o čem jste přesvědčené, že je správně, ale váha pořád stávkuje. A motivace se pomalu vytrácí. Opravdu bývá těžké neztrácet trpělivost, když ani po několika týdnech není úbytek váhy takový, jaký čekáte. Pojďme si vyjmenovat ty nejčastější chyby, které při hubnutí můžete dělat. Jíte málo, vaše tělo si tak drží tukové zásoby Pro správnou funkci potřebuje tělo dostatek živin a energie. Když mu je nedáte, zpomalí metabolismus a začne si tvořit rezervy na horší časy. Proto je vhodné jíst  malé porce vyvážené stravy častěji denně. Neznamená to začít se přejídat, ale začít jíst pravidelně potraviny se správným poměrem bílkovin, sacharidů a tuků. Vynechávání tuku v potravě Při zdravém hubnutí je nutné snížit příjem tuků, ale není možné je úplně vyloučit. Nejen, že některé vitamíny se rozpouští jen v nich, ale tuky jsou také nositeli chuti. Jestliže si začnete kupovat odtučněné výrobky, zcela jistě jsou dochucovány uměle, hlavně cukrem. Takže nakonec může být potravina bez tuku méně dietní než ta s tukem. Už žádné pečivo! Přestali jste jíst pečivo, protože je plné sacharidů, díky nimž se vám usadily tuky v pase? Je rozumné, pokud se vzdáte bílého pečiva a nahradíte ho tmavým celozrnným. Je totiž velmi pravděpodobné, že se ho nedokážete bez náhrady vzdát na zbytek života a ve  chváli, kdybyste ho opět zařadili do jídelníčku, dojde k jo – jo efektu. Hodně zeleniny a ovoce Je v pořádku dát si misku zeleninového salátu místo těžkého majonézového, to je správná cesta. Jestli ovšem budete mezi jednotlivými jídly jíst hodně ovoce, které je plné cukru, a sladkých druhů zeleniny, můžete spořádat mnohem víc sacharidů, než kdybyste si dali třeba pizzu. Moc se snažíte Nejhorším průvodcem vašich snah o zhubnutí je stres a urputná snaha. Jestliže budete neustále... Čtěte více Příspěvek Nejčastější chyby při hubnutí: taky je děláte? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
22.01.2018 22:20 |

podobné články

S rouškou do školy i v září: Netestované a neočkované děti ochranu úst neodloží. Co když odmítnou?

 
Žáci, kteří se na začátku září preventivně neotestují na covid-19, budou muset po celou dobu ve škole nosit roušku či respirátor. Pokud odmítnou i to, nebudou se moci účastnit prezenčního vzdělávání. Výjimka bude platit pro děti s očkováním nebo dokladem o prodělané nemoci. Vyplývá to z informací, které ministerstvo školství zaslalo do škol. Povinné preventivní testování žáků antigenními testy podle něj budou moci školy nahradit i testováním přesnější metodou PCR, pokud si ji, podobně jako dosud, zajistí samy. Kolik peněz od státu by za PCR testy mohly dostat, zatím není jasné. Vláda o tom bude jednat v červenci či srpnu.
30.06.2021 15:05 |

podobné články

Rodiče, nechte otestovat své děti, apeloval Plaga kvůli návratu školáků. Radí ostražitost

 
Ministr školství Robert Plaga (za ANO) a předseda STAN Vít Rakušan shodně apelovali na rodiče, aby nechali v souvislosti s návratem do škol otestovat své děti. V diskusním pořadu Partie televize CNN Prima News dnes zdůraznili, že testy jsou neinvazivní. Plánovaná omezení pro netestované děti označil Plaga za věc, která je sice nepříjemná, ale dává podle něj smysl.
22.08.2021 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (313 článků)

Prvňáčci jako tikající bomba? Učitelka na ČT rozmetala kritiku. Děti jsou prý s rouškami v pohodě a šťastné

 
První a druhé ročníky základních škol se dnes po více než měsíci vrátily do svých tříd. O tom, jak výborně malé děti zvládly první den v rouškách, promluvila v pořadu Interview na ČT24 Gabriela Hrušková, ředitelka Základní školy T. G. Masaryka ve Štětí. Školu za „tikající bombu“ epidemie prý nepovažuje. Do vyučování se s nadšením zapojují i pedagožky z rizikové skupiny, obavy z koronaviru prý vůbec neřeší. Největší problém podle jejích slov je, že učitelé dětem v rouškách vůbec nerozumějí.
18.11.2020 22:36 |

podobné články

Opatření ve školách: Netestované děti budou mít horší podmínky a zákaz zpěvu

 
Ministerstvo zdravotnictví představilo, jaká budou platit pravidla od nového školního roku. Ve školách bude platit povinnost nosit ochranu nosu a úst ve společných prostorách. Při výuce nebude nutná. 
17.08.2021 14:15 |

podobné články

Oddělené postele mohou zachránit manželství

 
Dvě ložnice či dvě oddělené postele většinou značí, že v manželství není něco v pořádku. Podle odborníků však oddělené spaní manželů nemusí být ku škodě, ale naopak může vztah zachránit.
07.07.2010 20:00 |

podobné články

Konec páru Brangelina? Angelina Jolie a Brad Pitt bydlí odděleně!

 
Natočili film o manželské krizi, na společenské akce chodí odděleně a hádají se i na dovolené. Tohle po tolika letech, pohádkové svatbě a šesti dětech vypadá na konec milovaného dua Brangelina. Podle amerických médií žijí manželé už delší dobu odděleně a během jejich hádek mělo dojít dokonce na urážky. A to ze strany křehké Angeliny.
21.01.2016 14:46 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1923 článků) , Angelina Jolie (2281 článků)

Holčička omdlela v roušce, vládu to nezajímá. Respirátory? Silné odhalení

 
Do školních lavic se postupně vrací žáci základních škol. Blíží se okamžik, kdy nebudou chodit do školy jen rotačně. Jedna povinnost jim ale zůstane. Ve třídách budou muset dál sedět v rouškách. Tato povinnost prozatím nebyla zrušena navzdory tomu, že si některé děti stěžují, že se jim v rouškách opravdu špatně dýchá a dělá se jim zle.
20.05.2021 08:50 |

podobné články

V Semilech demonstrovaly stovky lidí na podporu ředitele školy, která se brání testování

 
V Semilech se v pondělí odpoledne sešlo zhruba 300 lidí na shromáždění, svolaném na podporu ředitele zdejší Waldorfské školy Ivana Semeckého. Ten ve své škole umožňuje, aby se výuky účastnily i netestované děti. Shromáždění svolali rodiče, kteří ředitelův postup schvalují a požadují, aby se děti mohly účastnit vyučování bez jakýchkoliv podmínek.
19.04.2021 17:50 |

podobné články

Netestované děti v lavicích s rouškami? Školy čekají na pokyny

 
Ministerstvo školství dokončuje manuál, podle něhož budou školy od září fungovat. Rozeslat ho má příští týden. Ačkoli resort v některých bodech vyhověl připomínkám školských asociací k první verzi, stále není jasné, jak to bude s povinným nošením roušek ve školách.
15.08.2021 16:50 |

podobné články

Covid a začátek školního roku: Netestované děti nebudou moci dočasně cvičit uvnitř a zpívat

 
Žáci, studenti i zaměstnanci škol se budou muset nechat na začátku září testovat, výjimku mají očkovaní a ti, kteří v posledních 180 dnech prodělali onemocnění.
17.08.2021 12:05 |

podobné články

Velikonoce bez pomlázky a dlouhá omezení pro seniory, říká Prymula. A do lavic v rouškách

 
Tvrdá opatření namířená na ochranu seniorů potrvají v Česku dlouhodobě, protože je třeba je před koronavirem nejvíc chránit. Ve Studiu Blesk to řekl epidemiolog a náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. Experti teď připravují konkrétní plán rozvolňování opatření v Česku, rozhodnout by se o něm mělo po Velikonocích. Za zcela jasné považuje to, že děti se do škol vrátí v rouškách.
09.04.2020 11:30 |

podobné články