Článek

Odchod Sobotky mnohé straníky překvapil

 
Nečekané sbohem, které dal v uplynulých dnech soc. dem. po dvaatřiceti letech její bývalý předseda, expremiér a exministr financí Bohuslav Sobotka, mnohé členy strany překvapilo. Bez ohledu na vztah k bývalému partajnímu šéfovi se politici oslovení Právem shodují, že šlo o výraznou tvář a autentického sociálního demokrata. O jeho tichém odchodu ze strany většina netušila.
17.07.2021 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9570 článků)
Podobné články

VV chtějí ministerstva obsadit straníky, Šmerdu možná nahradí Skokan

 
Pokud Věci veřejné (VV) zůstanou ve vládě, budou chtít, aby čtyři ministerstva, která jim podle stanov náleží, byla obsazena straníky. Právu to v sobotu řekla místopředsedkyně strany Kateřina Klasnová.
28.05.2011 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Klasnová (520 článků)

P. Sobotka ke kandidatuře: Chci straníky přesvědčit politickou čistotou

 
Jména možných kandidátů na příštího prezidenta republiky plní stránky novin. V této souvislosti místopředseda Senátu Přemysl Sobotka z ODS v rozhovoru pro Českou televizi zopakoval, že kandidovat bude a to v obou případech - v přímé, či nepřímé volbě. Zdůraznil ale, že zatím není jasné, zda nejvyšší stranické orgány nakonec dají skutečně přednost jemu, či předsedkyni Poslanecké sněmovny Miroslavě Němcové. On sám chce ale straníky přesvědčit o tom, že nejvhodnějším kandidátem je právě on.
26.09.2011 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Přemysl Sobotka (481 článků) , Miroslava Němcová (1642 článků)

Sobotkovo velké referendum prý děsí straníky. A toto za tím zřejmě je

 
POLITOLOGOVÉ Vedení ČSSD začíná rozesílat svým řadovým členům obálky, v nichž jsou obsaženy tři otázky, na něž mají „oranžoví“ odpovědět v rámci vnitrostranického referenda. Ovšem toto referendum začíná prý straníky děsit. Politolog Lukáš Jelínek ale vysvětlil: „Nedivte se. Už tu kdysi podobná vnitrostranická anketa byla a ta dopadla bledě. Možná ale, že důvodem je blížící se sjezd.“
03.07.2014 17:15 |

podobné články

Odchod rebelů ze sněmovny? Žádné prozření, míní Tejc

 
Podle Jeronýma Tejce z ČSSD nebyl odchod rebelů z řad občanských demokratů nějakým prozřením, ale spíše promyšleným krokem. Každopádně ho ale jejich odchod ze sněmovny překvapil.
07.11.2012 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (664 článků)

Zaorálek: Impulz k odstranění Sobotky vzešel ze schůzky u Zemana

 
Ze sobotní schůzky vlivných sociálních demokratů s prezidentem Milošem Zemanem vzešel impulz k odstranění šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky. V České televizi to dnes řekl místopředseda strany Lubomír Zaorálek. Přímý účastník schůzky mu prý potvrdil, že Zeman mluvil s členy ČSSD o odvolání Sobotky z role hlavního povolebního vyjednávače strany. Kdo o schůzce lže, měl by podle Zaorálka zvážit odchod. 
30.10.2013 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2806 článků) , Miloš Zeman (25750 článků)

Pražské ANO se podle Sobotky dokázalo zbavit kmotrů

 
Pražské ANO se podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) dokázalo zbavit kmotrů a bývalých členů ODS, kteří se do buňky v hlavním městě snažili proniknout. Pikantní ale podle Sobotky je, že za ANO o pražské koalici vyjednává bývalá členka ČSSD Radmila Kleslová. Ta podle Sobotky byla součástí systému politických stran, který nyní ANO kritizuje. Sobotka to dnes řekl v rozhovoru s ČTK. Podle předsedy ANO Andreje Babiše ale Kleslová nebyla v ČSSD významnou funkcionářkou.
13.10.2014 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22473 článků) , Radmila Kleslová (198 článků) , Bohuslav Sobotka (9570 článků)

Dusno v ČSSD: Staré rány se prý znovu otvírají. Zde je důvod

 
Nadcházející vnitrostranické referendum vyvolává v sociální demokracii velké obavy. Z toho, že se z něj může stát kladivo na ty straníky, kteří se referenda z nejrůznějších důvodů nezúčastní, z toho, že jej budou bojkotovat odpůrci předsedy strany Bohuslava Sobotky nebo že malá účast v plebiscitu oslabí Sobotkovu pozici před březnovým stranickým sjezdem. Na titulní straně o tom informuje čtvrteční vydání deníku Právo.
03.07.2014 08:50 |

podobné články

Nabouraný Sobotka už bude jen sčítat škody. Rozklad strany, odliv voličů, zesměšnění před celým národem. Rozbor ostudy premiéra

 
Každý politik se snaží působit dojmem, že je plně pánem jakékoli situace. Odborník na politický marketing Karel Komínek proto upozorňuje, že nabourání do schránky Bohuslava Sobotky tento dojem o premiérovi spolehlivě vyruší. Zveřejnění e-mailů může předsedu vlády a ČSSD oslabit, zhoršit vztahy mezi straníky a v nejhorším způsobit i odliv voličů. Minimalizovat dopad kauzy lze v první řadě aktivním vstupováním do médií, převzetím iniciativy, a ne stáhnutím se do defenzivy.
07.01.2016 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9570 článků)

Průšvih Sobotky: Těsně před sjezdem naštval celou ČSSD. Unikly naštvané dopisy

 
V ČSSD to opět vře. Některé straníky totiž rozčílil e-mail, který jim poslalo ústředí strany. Zjišťuje se v něm, jestli v obcích nekolabuje život kvůli elektronické evidenci tržeb. O situaci píší Lidové noviny.
07.03.2017 07:10 |

podobné články

Průšvih Sobotky: Těsně před sjezdem naštval celou ČSSD. Unikly zlé dopisy

 
V ČSSD to opět vře. Některé straníky totiž rozčílil e-mail, který jim poslalo ústředí strany. Zjišťuje se v něm, jestli v obcích nekolabuje život kvůli elektronické evidenci tržeb. O situaci píší Lidové noviny.
07.03.2017 07:15 |

podobné články

Sobotka vyběhl s jihočeskými straníky: Rozhodčí řízení o Zimolovi nebude, stanovy ho vůbec neumožňují

 
Stanovy sociální demokracie neumožňují podle předsedy strany Bohuslav Sobotky svolání rozhodčího řízení, které navrhla jihočeská ČSSD kvůli vyškrtnutí bývalého hejtmana Jiřího Zimoly z kandidátní listiny pro podzimní parlamentní volby. Rozhodčí řízení podle stanov řeší pouze spory mezi členy sociální demokracie nebo členy a orgány strany. Nemůže ho vést jeden z kolektivních orgánů ČSSD proti jinému, sdělil dnes Sobotka ČTK.
22.05.2017 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9570 článků)

Jiří Zimola zcela otevřeně prozradil, jaké pomsty na neposlušné straníky dělali lidé kolem Sobotky

 
ROZHOVOR „Chci mít prezidenta politika schopného kormidlovat zemi v případě krize, nechci mít na Hradě kladeče věnců a organizátora kavárenských dýchánků,“ říká bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola. Pro ParlamentníListy.cz sdělil také, co bylo podle něj hlavním důvodem pádu ČSSD, a vyjádřil se i k Andreji Babišovi. „Pan Babiš je bezesporu houževnatý a svým způsobem zajímavý politik, ale výraznou postavou se nestal díky své pracovitosti a politickému nadání, ale kvůli chybám ostatních stran a jejich lídrů,“ říká Jiří Zimola.
02.01.2018 18:25 |

podobné články

Reakce politiků na odchod Vojtěcha: Lepší pozdě nežli později, prohlásil Kalousek

 
Adam Vojtěch (ANO) na mimořádné tiskové konferenci v ranních hodinách oznámil svou rezignaci. Nyní bývalý ministr zdravotnictví tím překvapil jak českou veřejnost, tak i většinu politiků. Zatímco premiér Andrej Babiš (ANO) spolu s koaličním kolegou Janem Hamáčkem (ČSSD) ocenili Vojtěchovu práci na ministerstvu zdravotnictví, opozice jeho odchod kvituje.
21.09.2020 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22473 článků) , Jan Hamáček (3167 článků) , Vojtěch Adam (1476 článků) , Adam Vojtěch (1150 článků)

Jiří Pospíšil by prý mohl spasit ODS. Jenže je tu problém

 
Rok a čtvrt před řádným termínem parlamentních voleb bijí v ODS na poplach. Jedna volební prohra za druhou a k tomu klesající preference vedou mnohé straníky k obavám z dalšího propadu. A tak především v regionech zraje plán zvolit lídrem někoho jiného než předsedu. Nejvíce se skloňuje jméno druhého nejpopulárnějšího politika Jiřího Pospíšila.
07.02.2013 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2140 článků) , Jiří Pospíšil (2140 článků)

Z bývalého brněnského ANO zní zklamání

 
Rozhodnutí zrušit celou brněnskou organizaci hnutí ANO a postavit ji znovu a lépe na zelené louce mnohé straníky v moravské metropoli nepotěšilo. Zvláště když hned po rozhodnutí začaly prosakovat informace, že funkce v Brně i kraji už jsou dopředu rozděleny.
17.06.2020 09:45 |

podobné články

Franz překvapil, hranici 50 tisíc podpisů výrazně překonal

 
Vladimír Franz, který před několika měsíci ohlásil svůj zájem kandidovat na hlavu státu, v pondělí mnohé překvapil, když informoval o množství podpisů pod peticí za jeho kandidaturu. Celkem jich nasbíral 88 388.
05.11.2012 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Franz (183 článků)

Filip (KSČM): O zradě Bohuslava Sobotky

 
Postoj českého předsedy vlády Bohuslava Sobotky mne velmi nepříjemně překvapil.
25.09.2015 09:41 |

podobné články

Exodus od lidovců: stranu opouští Kalousek, Severa, Parkanová a Müllerová

 
Pro KDU-ČSL se stalo úterý dnem, kdy ji oficiálně opustili další poslanci a jedna senátorka. Jako první oznámila svůj odchod poslankyně Vlasta Parkanová, která se hodlá podílet na vzniku nové strany TOP 09. Svůj očekávaný odchod stvrdil také někdejší předseda strany Miroslav Kalousek a poslanec Pavel Severa. Odpoledne pak oznámila svůj odchod z KDU-ČSL i senátorka Ludmila Müllerová.
09.06.2009 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Müllerová (192 článků) , Pavel Severa (19 článků) , Vlasta Parkanová (709 článků) , Miroslav Kalousek (7382 článků)

"Zlobivé dítě John," komentují odchod z vlády české deníky

 
Ve středu oznámený odchod vicepremiéra pro boj s korupcí a předsedy Věcí veřejných Radka Johna z vlády není odchod, ale jen odcházení, míní komentátor deníku Právo.
12.05.2011 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2474 článků)