Článek

Odborářský boss vyvolal skandál výroky o homosexuálech

 
Odborářský předák Jaromír Dušek vyvolal skandál ostrými výroky o homosexuálech. Tvrdí, že ovládají České dráhy. Prohlásil dokonce, že se kvůli tomu bojí ohnout pro tužku na chodbě. Dušek se za slovní ataky dočkal ostré kritiky. Ministr dopravy Gustav Slamečka označil výroky za nacistickou rétoriku. Výroky tvrdě odsoudil i premiér Jan Fischer.
06.03.2010 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1748 článků)
Podobné články

Exministr Pospíšil: Hájka za výroky o homosexuálech k soudu nepoženu

 
NA HRANĚ S XAVEREM Exministr spravedlnosti a místopředseda ODS Jiří Pospíšil okomentoval v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz proběhlé povodně i situaci na pražském magistrátu. Co se týče Petra Hájka a jeho kontroverzních výroků o homosexuálech, trestní oznámení by na něj Jiří Pospíšil nepodával. Soudy by se podle něj totiž měly zabývat důležitějšími věcmi.
09.06.2013 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1990 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků)

Exministr Pospíšil: Hájka za výroky o homosexuálech k soudu nepoženu

 
NA HRANĚ S XAVEREM Exministr spravedlnosti a místopředseda ODS Jiří Pospíšil okomentoval v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz proběhlé povodně i situaci na pražském magistrátu. Co se týče Petra Hájka a jeho kontroverzních výroků o homosexuálech, trestní oznámení by na něj Jiří Pospíšil nepodával. Soudy by se podle něj totiž měly zabývat důležitějšími věcmi.
10.06.2013 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1990 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků)

Sobotka vyzval Nytrovou, aby se za slova o homosexuálech omluvila. Ta to odmítla

 
Premiér a šéf vládní ČSSD Bohuslav Sobotka vyzval poslankyni své strany Pavlínu Nytrovou, aby se za své „nemístné a urážlivé výroky“ o homosexuálech omluvila. Pokud by i v budoucnu pokračovala v podobných prohlášeních, za ČSSD by už nemohla kandidovat. Premiér to dnes uvedl po schůzce s Nytrovou v tiskové zprávě. Poslankyně ve středu ve Sněmovně v debatě o novele zákona o registrovaném partnerství mimo jiné řekla, že homosexuálové se budou snažit legalizovat sex s dětmi. Dnes po schůzce se Sobotkou novinářům řekla, že si za svými slovy stojí a omlouvat se nebude.
15.07.2016 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků)

Hnědá je dobrá, znělo na Čtvrtníčkově "homosexuálním" Koncertu pro žaluda

 
Herec a známý recesista Petr Čtvrtníček opět nalezl téma, ze kterého si může dělat legraci. Záminku mu dal odborářský předák Jaromír Dušek svými nedávnými výroky o homosexuálech v čele ministerstva dopravy a Českých drah. Čtvrtníčkův dnešní Koncert pro žaluda zaplnil pražské Divadlo Na zábradlí, zněly při něm známé písně, ovšem s pozměněnými "homosexuálními" texty v podání kapely Buzerant Home Metal. Například text písně kapely Žlutý pes "Modrá je dobrá" získal jinou barvu - hnědou.
13.03.2010 23:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čtvrtníček (163 článků)

Fischera Topolánkovy výroky urážejí, Slamečkovi nevadí

 
Předseda ODS Mirek Topolánek se v neděli omluvil za své výroky o křesťanství a homosexuálech. Nejprve zveřejnil text omluvné textové zprávy premiérovi Janu Fischerovi a ministrovi dopravy Gustavu Slamečkovi. Slamečka se v neděli Topolánka zastal, zatímco předseda vlády výroky považuje za urážlivé a hloupé.
21.03.2010 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2213 článků) , Jan Fischer (1748 článků)

Kalousek o levicových demonstrantech: Asi šli i pochod za marihuanu

 
Na sobotní pražské demonstraci proti vládním reformám se sešli asi dva tisíce lidí. Zúčastnili se i bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek, současný předseda Bohuslav Sobotka, či jeho přítel, stínový ministr vnitra Jeroným Tejc. Jednou z hlavních postav však byl odborářský boss Jaroslav Zavadil, agresivní řečník, který dokáže burcovat davy. Nicméně sobotního pochodu za legalizaci marihuany se zúčastnilo asi pět tisíc demonstrantů, tedy více než dvojnásobek. Ministr financí Miroslav Kalousek se domnívá, že mnozí z demonstrujících se zúčastnili obou akcí. Jejich výroky tomu prý napovídaly.
08.05.2011 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3624 článků) , Jeroným Tejc (663 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

Britovi hrozí v Ugandě vězení za divadelní hru o homosexuálech

 
Mimořádně tvrdý trest až dva roky v ugandském vězení hrozí britskému divadelnímu producentovi Davidu Cecilovi za to, že uvedl hru o homosexuálech bez povolení úřadů.
14.09.2012 12:25 |

podobné články

Hiphopová válka v ulicích Prahy: Kluci z labelu Bigg Boss přišli zmlátit Huga Toxxe k němu domů

 
Partnerka rappera Huga Toxxe na Facebooku uvedla, že kluci z labelu Bigg Boss si to přišli s jejím miláčkem vyřešit pomocí pěstí přímo k nim před dům. Hugo Toxx je nyní s lidmi od Bigg Boss dost na kordy.
22.08.2017 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Big Boss (1 článek)

Senát je pro odborářský návrh na omezení prodejní doby o svátcích

 
ČSSD v Senátu prosadila v prvním kole projednávání odborářský návrh na zákaz prodeje o sedmi státních svátcích. Zákonem chce také omezit prodejní dobu o Štědrém dnu. ODS to označila za zásah do svobodného podnikání a omezování lidské svobody, neúspěšně navrhovala normu zamítnout. Návrh tak před dalším schvalováním projednají senátní výbory.
21.03.2013 20:25 |

podobné články

Vláda a odbory projednají růst platů, ve hře je několik variant

 
Zástupce vlády a odboráře čeká v pondělí zásadní jednání o růstu platů ve veřejném sektoru. Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) požaduje pro učitele zvýšení o 15 procent a pro ostatní pracovníky o deset procent, a to od listopadu. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odborářský požadavek podporuje. Ministerstvo práce propočítalo tři varianty zvýšení tarifů – všem o šest procent, o 12 procent učitelům a o osm procent ostatním pracovníkům, a pak i odborářský model s 15 procenty pro kantory a deseti procenty pro ostatní.
20.08.2017 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků)

Hra o miliardy: Odboráři chtějí víc pro státní správu, sešli se s Hamáčkem a Maláčovou

 
Vicepremiér Jan Hamáček, ministryně práce Jana Maláčová (oba ČSSD) a předák odborové konfederace Josef Středula budou dnes spolu jednat o růstu platů ve veřejném sektoru. Odbory požadují zvednutí platových tarifů o deset procent všem pracovníkům. Hamáček i Maláčová už dřív řekli, že odborářský požadavek podporují. Zatímco současný vládní návrh by vyšel nyní na 22,3 miliardy, ten odborářský na 26,7 miliardy.
10.08.2018 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1261 článků)

Dušek půjde vysvětlovat své výroky o homosexuálech, omlouvat se ale nechce

 
Odboroví předáci se distancují od sobotních výroků svého kolegy Jaromíra Duška. Ten řekl, že ministerstvo dopravy ovládá klan homosexuálů. Vyvolal tím ostré reakce politiků i zástupců sexuálních menšin.
07.03.2010 16:30 |

podobné články

Železniční odboráři se ministrovi omluvili za výroky bývalého kolegy Duška

 
Odborové sdružení železničářů (OSŽ), v jehož čele v minulosti stál kontroverzní odborový předák Jaromír Dušek, se v úterý omluvilo ministru dopravy Gustavu Slamečkovi za Duškovy výroky. Ten se velmi nelichotivě vyjadřoval o homosexuálech ovládajících údajně resort dopravy.
09.03.2010 11:20 |

podobné články

Nesmyslné politické fráze. Historik na ČT zhodnotil Grebeníčkovy výroky

 
Bývalý předseda KSČM Miroslav Grebeníček vyvolal dnes svými výroky o Janu Palachovi velkou vlnu nevole, která vyústila v odchod pravice ze sálu. Zpochybnil totiž jeho památku jako symbol boje proti komunismu a prohlásil, že sympatizoval s reformními komunisty. Historické důkazy ale podle historika Petra Blažka z Ústavu pro studium totalitních režimů hovoří jinak. „Jsou to výroky, které jsou nesmyslně položené vedle sebe,“ ohodnotil Grebeníčkův výstup v pořadu Události, komentáře na ČT 24.
08.02.2013 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Palach (245 článků) , Miroslav Grebeníček (188 článků)

Ekonomická krize trvá, nejsme z nejhoršího venku, shodli se ekonomové i odboráři

 
Optimistické odhady, že se česká ekonomika začala zotavovat, což naznačovala čísla z průmyslové výroby, zcela smetli účastníci nedělních Otázek Václava Moravce v ČT. Na tom, že krize trvá, se shodli ministr financí Eduard Janota, pravicový ekonom Milan Zelený i odborářský boss, předseda ČMKOS Jaroslav Zavadil. Současně všichni varovali před dopadem řecké krize na tuzemskou ekonomiku. Janota navrhne další škrty ve výdajích a vyšší daně.
09.05.2010 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Eduard Janota (204 článků)

Takhle si žijou odboroví papaláši!

 
FOTO: Pokud si představujete odboráře jako skromného člověka, jehož hlavní životní náplní je boj za práva zaměstnanců, mýlíte se. Odborářský boss si umí žít opravdu na vysoké noze.
07.12.2010 13:30 |

podobné články

Dcera odborářského bosse: Za otce se stydím!

 
Co zasel, to teď odborářský boss Jaroslav Zavadil (66) sklízí! Na své dvě malé dcery se vykašlal, když odešel žít s kamarádkou své ženy. Ta starší, Pavlína Zavadilová (44), se ve včerejším Blesku svěřila, že ji táta ignoruje už 25 let. Přitom o cizí se na demonstracích stará... Mladší dcera odboráře Martina Zavadilová (40) radí lidem v pořadu Krotitelé dluhů, proto spíš než lítost cítí naštvání nad tím, co otec jako odborář hlásá. Jsou to absolutní blbosti,“ řekla Blesku. Zavadil Blesku napsal, že se hodlá bavit jen o problémech zaměstnanců z pohledu odborů. Co všechno o něm řekla mladší dcera?
15.12.2010 16:00 |

podobné články

Odborář Zavadil: Omluvit se dcerám? Ani náhodou!

 
Je opravdu odborářský boss Jaroslav Zavadil (66) takový bezcitný kariérista? Na své malé dcery se vykašlal, když od nich odešel žít s nejlepší kamarádkou své ženy. I když se jeho dcery Blesku svěřily, jaký je otec necita, a jedna z nich dokonce projevila zájem se s ním vidět, jeho to nechalo úplně chladným. Ani jedné se neozval. Místo, aby se jim omluvil, dál mlčí!
16.12.2010 14:40 |

podobné články

Voleman: Hippokratova přísaha není o povinnosti pracovat

 
Odborářský boss Miloš Voleman ve středu odpovídal online čtenářům Aktuálně.cz. Některým slíbil kontakt na dobrého psychiatra, jiné poučil, že se neptají, ale jen vylévají své frustrované dušičky. Na dotazy ve smyslu, zda si nemyslí, že by i ostatní profese zasloužily na platech přidat, konstatoval, že se třeba ti lidé, kteří je vykonávají, měli lépe učit. Jen poměrně malé procento lidí mu vyjádřilo svoji podporu.
16.02.2011 13:55 |

podobné články