Článek

Odboráři chystají demonstraci proti vládě, která už není

 
Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) svolala na sobotu do Prahy masovou demonstraci proti bývalé vládě Mirka Topolánka. Na Hradčanské náměstí se sjede na dvacet tisíc protestujících i ze zahraničí, aby demonstrovali své výhrady vůči zákoníku práce a důchodové reformě. Novinářům to ve čtvrtek po setkání s premiérem Janem Fischerem sdělil předseda ČMKOS a senátor za ČSSD Milan Štěch.
14.05.2009 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2167 článků) , Milan Štěch (698 článků) , Jan Fischer (1743 článků)
Podobné články

Aktivisté a odboráři budou protestovat proti vládě, mají festival

 
Aktivisté a odboráři se chystají dnes v centru Prahy protestovat proti vládě. Na Václavském náměstí uspořádají od 10:00 svůj festival "alternativ k vládním reformám". Vyplní ho diskuse, divadelní scénky i koncert. Kolem 15:30 by pak účastníci měli vyrazit k sídlu kabinetu, které chtějí "zabavit v exekuci". Akci Demofest organizuje 14 hnutí a iniciativ a školské a stavařské odbory.
27.04.2013 06:20 |

podobné články

Odbory zveřejní detaily k sobotní demonstraci i analýzu reforem

 
Odboráři se chystají dnes zveřejnit podrobnosti k připravované demonstraci proti vládě a jejím reformám, kterou pořádají v sobotu se dvěma desítkami organizací a iniciativ. Očekávají, že na ni do Prahy na Václavské náměstí dorazí desetitisíce lidí. Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) chce dnes také představit svou poslední analýzu, v níž vládní reformy hodnotí.
19.04.2012 07:40 |

podobné články

Odbory chystají další akce proti vládě, ve hře jsou stávky v dopravě

 
Odboráři chystají další akce proti vládě. Ve hře jsou stávky v dopravě i demonstrace. Dnes po jednání odborů to řekl předák Koalice dopravních odborových svazů (KDOS) Luboš Pomajbík. Podle jeho mínění by protest měl být do půlky května. Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) dnes oznámila, že nebude dál chodit na tripartitu. K jednacímu stolu se vrátí, až vláda zastaví své reformy, či až u něj bude sedět jiný kabinet. Uvedl to šéf ČMKOS Jaroslav Zavadil. Podle premiéra Petra Nečase předáci vyhrocují napětí, vláda chce s odbory dál jednat.
25.04.2012 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků)

Blok proti islámu zneužil demonstraci na Albertově, tvrdí Veleba

 
Předseda Strany práv občanů (SPO) Jan Veleba se distancoval od účasti příznivců Bloku proti islámu na demonstraci, která proběhla 17. listopadu na Albertově. Demonstraci svolanou na podporu prezidenta Miloše Zemana prý blok zneužil. Demonstraci svolala aktivistka Jelena Vičanová.
26.11.2015 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21130 článků) , Jan Blok (12 článků)

Odboráři se valí do Prahy. Demonstrace kvůli škrtům je tady

 
Na demonstraci proti snižování platů ve státní a veřejné správě by se v úterý mělo sejít 20 tisíc lidí, tvrdí odboráři. Celkem na demonstraci přislíbilo účast 19 odborových svazů a občanských iniciativ, poprvé v historii by se protestu měli zúčastnit také příslušníci armády.
21.09.2010 06:20 |

podobné články

Protesty zatím nebudou, odboráři si chtějí ještě pár týdnů počkat

 
Zda budou odboráři opět protestovat proti vládě, zatím není jasné. Rozhodnutí se odkládá na neurčitou, prý až za několik týdnů. Mělo se tak rozhodnout po dnešním jednání tripartity, které odboráři viděli za klíčové.
16.08.2011 18:00 |

podobné články

Odboráři a aktivisté uspořádají sérii protestů. Pak bude stávka

 
Odboráři a aktivisté z platformy Stop vládě se v pátek dohodli na uspořádání série protestních akcí proti kabinetu Petra Nečase (ODS). Vše vyvrcholí stávkou, která proběhne do konce června. Novinářům to po jednání platformy řekl předák Českomoravské komory odborových svazů (ČMKOS) Jaroslav Zavadil. Jednotlivé akce nechtěl zatím upřesnit. Uvedl jen, že je bude připravovat nové koordinační centrum, na jehož vzniku se v pátek odboráři s aktivisty dohodli.
27.04.2012 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků)

Na demonstraci v Novém Boru přijedou i kněží a faráři

 
Na sobotní demonstrací na Šluknovsku se chystají i kněží a faráři. Chtějí totiž podpořit novou iniciativu Nenávist není řešení, která jednu z demonstrací pořádá. Jde ovšem o umírněnější alternativu k té, kterou plánuje Dělnická strana.
08.09.2011 14:35 |

podobné články

Jestli vláda neodstoupí, budeme dál bojovat, slíbili odboráři

 
Odboráři na tiskové konferenci po protivládní demonstraci slíbili, že pokud nepřijdou předčasné volby, chystají se další demonstrace a stávky. Zkritizovali všechno, co vláda dělá, zatím ale vlastní program či jiné návrhy nepředstavili.
21.04.2012 15:45 |

podobné články

Odboráři se radují. Takovou účast na demonstraci ani ve snu nečekali

 
Něco mezi 120 a 150 tisíci lidmi. Takovou účast předpokládají odboráři na sobotních protestech proti vládě. Policie ovšem uvádí čísla o několik desítek tisíc nižší. Přesto jsou odbory nadšeny, tolik lidí prý nečekaly.
21.04.2012 18:50 |

podobné články

Odboráři chystají další protestní pochod Prahou

 
Odboráři chystají na 12. července v hlavním městě happening, který má veřejnost odlehčenou formou seznámit s dopady reforem, které prosazuje kabinet premiéra Petra Nečase (ODS) a s nimiž odbory nesouhlasí. Následovat má pochod před Sněmovnu.
30.06.2011 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků)

Odboráři, postižení a nezaměstnaní budou protestovat u ministerstva práce

 
Odboráři a aktivisté z Platformy Stop vládě se ve středu v Praze chystají protestovat proti reformním krokům ministra Jaromíra Drábka (TOP 09). Od půl jedenácté budou demonstrovat před ředitelstvím úřadu práce, od dvanácti pak u ministerstva práce. Akce je součástí takzvaných blokád ministerstev.
06.06.2012 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1074 článků)

Moravskoslezští chystají demonstraci, hrozí jim propouštění

 
Moravskoslezští horníci chystají demonstraci namířenou proti vedení OKD. Hrozí jim prý propouštění, a tak chtějí bojovat za pracovní místa a přijatelnou mzdu. Vedení těžební společnosti zvažuje například uzavření dolu Paskov, kde pracuje 3500 lidí. Ostravou budou horníci pochodovat už 17. září. ČTK to dnes řekl předseda Sdružení hornických odborů Jaromír Pytlík. Jak napsal server Týden.cz, demonstrantů by mohly být tisíce.
04.09.2013 13:25 |

podobné články

Ostravští horníci chystají velkou demonstraci. Bojí se, že přijdou o práci

 
Moravskoslezští horníci chystají demonstraci namířenou proti vedení OKD. Chtějí tak bojovat za přijatelnou mzdu a zachování pracovních míst.
04.09.2013 17:55 |

podobné články

Odboráři DPP se ohradili proti zákazu stávky. Prý ji ohlásili čtyři dny dopředu

 
Odboráři Dopravního podniku Praha (DPP) protestují proti předběžnému opatření, kterým pražský městský soud v pátek zakázal železničním odborům stávku vyhlášenou na pondělí. Ve sdělení zaslaném ČTK upozornili, že jejich organizace ohlásila vedení DPP stávku už minulý týden v úterý, tedy čtyři pracovní dny před jejím konáním. Odboráři po usnesení soudu přesunuli stávku na čtvrtek a oproti původním záměrům ji prodloužili na celý den.
13.06.2011 09:55 |

podobné články

Odboráři slibovali vládě horký podzim. Generální stávka ale nebude

 
Horký podzim avizovali odboráři již od léta, spolu s ním padala i silná vyjádření o generální stávce. Podzim již nastal, protesty, jež se uskutečnily, se však zatím svojí razancí nicčím neliší od těch předcházejících. Přesto to neznamená, že by odbory i jisté kruhy veřejnosti v něčem povolily či rezignovaly. Zatímco o uplynulém víkendu proběhly ve více než 500 městech světa protesty proti finančníkům a vládám, jejichž organizátoři si zakládali na tom, že jsou apolitické, Česko čekají protesty další - lokální a "jen" proti své vlastní vládě.
17.10.2011 09:50 |

podobné články

Požadujeme 100 procent DPH, zaznělo na demonstraci proti vládě

 
Přibližně třicet aktivistů protestovalo v Brně proti vládním reformám. Vykřikovali hesla jako „Hanba vládě“ nebo z recese „Obnovu otroctví“. Akci pořádala iniciativa ProAlt, která spolupracovala i s odboráři na demonstracích.
07.01.2012 16:45 |

podobné články

Stávka bude do konce června, dohodli se odboráři s aktivisty

 
Odboráři se v pátek dohodli se zástupci občanských iniciativ sdružených v platformě Stop vládě na dalších protestních akcích, které navážou na nedávnou demonstraci na pražském Václavském náměstí. Do konce června by se podle nich měla uskutečnit stávka. Po jednání to řekl šéf Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Jaroslav Zavadil.
27.04.2012 15:20 |

podobné články

Maďaři chystají rozsáhlé demonstrace proti vládě

 
Maďarsko čeká koncem tohoto měsíce a počátkem října vlna protestních akcí proti pravicové vládě premiéra Viktora Orbána. Odbory a nevládní organizace podle agentury APA chystají na 29. září do Budapešti "stávku vsedě" a od 3. října se mají v celé zemi konat další demonstrace a stávky proti vládním opatřením, která údajně oklešťují práva zaměstnanců.
09.09.2011 15:30 |

podobné články