Článek

Od pondělí se ztíží návrat z pěti evropských zemí do Česka

 
Od pondělí se ztíží návrat do České republiky z Belgie, Dánska, Švédska, Litvy a San Marina.
13.08.2021 17:50 |

podobné články

Podobné články

Neočkovaným Čechům se ztíží návrat z Kypru, Švýcarska i Švédska. A do USA jedině s testem

 
Ze Švédska, Švýcarska, Kypru a San Marina se od pondělí ztíží neočkovaným lidem návrat do České republiky. Na takzvané mapě cestovatele budou tyto země červené, což značí vysokou míru rizika nákazy koronavirem. V dnešní tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví. Změny budou i u dalších států, nemají však vliv na režim při příjezdu do Česka. Od pondělí mohou také čeští občané cestovat do Spojených států, kromě dokončeného očkování proti covidu-19 musí ale mít také negativní test, sdělilo dnes ČTK ministerstvo zahraničí.
05.11.2021 18:40 |

podobné články

Ztíží se příjezd z Bulharska, Tunisko už není extrémně rizikové

 
Ze seznamu zemí s extrémním rizikem koronavirové nákazy, do kterých ministerstvo zdravotnictví důrazně nedoporučuje cestovat, od pondělí vypadly Rusko, Indie nebo Tunisko. Ztíží se naopak podmínky příjezdu lidí z Černé Hory, USA nebo Bulharska. Změnu opatření pro Bulharsko kritizovala Asociace cestovních kanceláří ČR (ACK), ministerstvo její výtky odmítlo.
23.08.2021 06:25 |

podobné články

Německo zčervenalo, cestování se ztíží

 
Cestování z Německa se od pondělí ztíží. Rezort zdravotnictví totiž Spolkovou zemi na mapě cestovatele přesunul do červených států, tedy s vysokým rizikem nákazy.
28.08.2021 05:10 |

podobné články

Špatná zpráva pro neočkované Čechy: Návrat z Rakouska a Chorvatska se jim komplikuje

 
Od pondělí se ztíží neočkovaným lidem návrat do České republiky z Chorvatska a Rakouska. Na takzvané mapě cestovatele se přesunou z oranžové kategorie do červené, která značí vysokou míru rizika nákazy koronavirem. Návrat naopak bude jednodušší z Dánska, Švédska, Andorry, San Marina a z Kanárských ostrovů a Madeiry. Tato území se přesunou do oranžové sekce značící střední míru rizika. V páteční tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví. Změny budou i u dalších států, nemají však vliv na režim při příjezdu do Česka.
10.09.2021 16:25 |

podobné články

V sobotu ztíží dopravu v Praze běžecké závody a jízda motorkářů

 
V sobotu ztíží dopravu v Praze běžecké závody a jízda motorkářů. Motorkáři projedou centrem města před polednem, závody začnou vpodvečer. Lidé se musí připravit na omezení provozu, včetně městské hromadné dopravy, i parkování. Na webu to oznámily pražskýmagistrát a Dopravní podnik hlavního města Prahy.
04.09.2015 16:40 |

podobné články

Neočkovaní se musí po návratu z Chorvatska a Rakouska izolovat, změny platí od pondělí

 
Od pondělí se ztíží neočkovaným lidem návrat do České republiky z Chorvatska a Rakouska. Na takzvané mapě cestovatele se přesunou z oranžové kategorie do červené, která značí vysokou míru rizika nákazy koronavirem.
10.09.2021 17:40 |

podobné články

Tvrdá opatření: Rakousko turistům zakázané, Sasko zavírá bary a ruší vánoční trhy

 
Řada evropských zemí dnes kvůli stále rychlejšímu šíření nákazy koronavirem podstatně zpřísňuje restrikce. Rakousko zahájilo třítýdenní uzávěru, kdy budou lidé smět domov opouštět jen v nejnutnějších případech, a uzavře se pro turisty. Sasko zavírá bary, kluby a ruší vánoční trhy, Slovensko a Řecko výrazně ztíží život neočkovaným.
22.11.2021 10:35 |

podobné články

STAN: Vláda ztíží čerpání peněz malým podnikatelům na venkově

 
Vládnoucí koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL má jasný vzkaz pro malé podnikatele na venkově: k penězům z evropských fondů se jen tak nedostanete.
07.10.2014 19:41 |

podobné články

Brexit ztíží i umělé oplodnění. Britové přijdou o snadnou cestu ke spermobankám

 
Odchod Británie z Evropské unie bez dohody by mohl způsobit problémy i britským párům, které se snaží počít dítě pomocí spermatu od dárce. Agentura AFP s odvoláním na dokument ministerstva zdravotnictví totiž upozornila, že by Britové po brexitu bez dohody přišli i o snadný přístup do evropských spermobank.
25.08.2018 09:15 |

podobné články

MasterChef Česko: Kdo to od poroty pořádně schytá?!

 
Zamrzne jim úsměv na rtech. Sedm finalistů totiž bude muset přihlížet, jak se k nim do kuchyně vrátí devět »popravených« soutěžících a budou bojovat o návrat do soutěže. Vašek (31) si to ale ztíží na maximum!
20.05.2020 05:10 |

podobné články

Přehledná publikace seznamuje nestátní neziskové organizace s možnostmi evropských dotací

 
Potřebujete se zorientovat v evropských dotacích? Jste nezisková organizace? Právě pro vás je určena nová brožura, kterou vydalo Ministerstvo pro místní rozvoj. Publikace s názvem Evropské fondy pro nestátní neziskové organizace je rozdělena prakticky podle typových aktivit, na které mohou neziskovky žádat prostředky z evropských zdrojů. Představuje tak ucelený přehled všech evropských programů vhodných pro financování projektů neziskových organizací.
18.06.2016 16:35 |

podobné články

Vozovky jsou sjízdné, přes den silný vítr a sněžení situaci ztíží

 
V dopoledních hodinách bylo podle Meteopressu na většině území zataženo, slabé sněžení se vyskytlo ale jen na severovýchodě a jihovýchodě ČR. Mrazivé počasí o teplotách mezi minus deseti až minus pěti stupni Celsia a mírný až čerstvý vítr vytvářejí na silnicích místy zledovatělé plochy ojediněle i závěje. Meteorologové ovšem varují před dalším sněžením, které může dopravní situaci zhoršit.
01.12.2010 11:20 |

podobné články

Cestování mezi Českem a většinou evropských zemí se zjednoduší

 
Cestování mezi Českem a většinou evropských zemí se od pondělí zjednoduší. Kromě cest ze Slezského vojvodství v Polsku, Portugalska a Švédska už nebudou Češi muset při návratu do vlasti dokládat negativní test na nemoc covid-19. České hranice se bez omezení otevřou i pro cizince z většiny zemí Evropské unie. Dosud bylo možné bez omezení cestovat pouze mezi Českem, Slovenskem, Rakouskem a Maďarskem.
14.06.2020 06:35 |

podobné články

Návrat z rizikových zemí nově i bez testu: Ministerstvo narychlo mění opatření, které smetl soud

 
Příjezd ze zemí s velmi vysokým rizikem nákazy covidem nebude od čtvrtka v případě individuální dopravy podmíněn předchozím negativním testem na nový koronavirus. Lidé vracející se ze zemí zařazených do tmavě červené kategorie ale budou muset jít na PCR test nejpozději 14 dní po návratu do Česka. Do doby předložení negativních výsledků se na ně bude vztahovat omezení volného pohybu, informoval ve středu Kryštof Berka z tiskového oddělení resortu. Původní opatření zrušil v pondělí Městský soud v Praze s platností od čtvrtka 17. června. Podle soudu omezovalo právo na návrat občanů do ČR zaručené Listinou základních práv a svobod. Ministerstvo proto ve středu vydalo nové opatření. Úřad nadále zvažuje kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu (NSS).
16.06.2021 18:40 |

podobné články

Sharon Osbourne: Ozzy mě podváděl s pěti ženami v pěti zemích světa

 
Pět žen, z pěti různých zemí, během pěti let. To je statistika, s níž se musela moderátorka Sharon Osbourne smířit u svého sexem posedlého manžela, který ji podváděl. Loni prý zažívala nejhorší období života, když ale praskla letos na jaře jeho nevěra s kadeřnicí Michelle Pugh, vyhodila ho z domu a vyhrožovala mu rozvodem. Ozzy Osbourne ale získal manželku zpět, když slíbil, že se bude se závislostí na sexu léčit.
29.08.2016 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Ozzy Osbourne (313 článků) , Sharon Osbourne (118 článků)

Británie vs. uprchlíci: Ubytujete ilegála? Sami půjdete za mříže

 
Britům došla s uprchlíky trpělivost. Navrhují drakonické zákony, které nelegálním přistěhovalcům značně ztíží život v zemi. Úřady je budou vyhazovat z bytů a majitelům nemovitostí, kteří je ubytují, dokonce hrozí vězení – a to až pět let natvrdo!
03.08.2015 12:25 |

podobné články

Češi začali dostávat nové občanky s čipem

 
Úřady začnou od pondělí vydávat nový typ občanských průkazů vybavený zabezpečeným čipem s biometrickými údaji. Změnou, která vychází z evropského nařízení, se ztíží možnost doklady padělat a zneužívat. Kvůli přípravě nebylo od čtvrtka do neděle možné žádat o vydání občanského průkazu a cestovního pasu.
02.08.2021 09:50 |

podobné články

Martina s dětmi uvízla v Dominikánské republice. Návrat do Česka byl strastiplný

 
Příběh se šťastným koncem, i tak se dá popsat zážitek paní Martiny při její komplikované cestě z tropického ráje zpátky do Česka, návrat ztížilo uzavření hranic a omezení letecké dopravy, k čemuž došlo kvůli šíření koronaviru. S dětmi si počátkem března vyjela na dovolenou do Dominikánské republiky, pohody na pláži si ale užívala jen týden, pak se začala snažit o návrat domů. Martina pro Blesk Zprávy detailně popsala, jak cesta z Dominikánské republiky probíhala. Promluvila o panice a strachu, který ona a další Češi v zahraničí prožili. „Zorganizovala jsem skupinu trosečníků, byli tam různí lidé, v různých situacích – onkologičtí pacienti, malé děti s docházející umělou výživou, starší lidé nad 60 let bez znalosti cizích jazyků a další.“ Martina s dětmi se o víkendu dostala do Dánska, v pondělí by měla nasednout do evakuačního autobusu a zamířit do Prahy.
23.03.2020 12:20 |

podobné články

ČR chce po Kanadě zrušení víz, jinak ztíží její obchodní dohodu s EU

 
Česká republika může Kanadě zkomplikovat jednání o své obchodní dohodě s Evropskou unií. ČR požaduje zrušení vízové povinnosti pro své občany. Po nedělním jednání s kanadským premiérem Stephenem Harperem na okraji chicagského summitu NATO to novinářům řekl český předseda vlády Petr Nečas.
20.05.2012 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9376 článků)