Článek

Od bylinek po oleandr: Každá rostlina potřebuje v květináči jinou půdu

 
Zejména v případě rostlin v květináčích je použitý substrát velmi důležitý, určuje totiž jejich zdravotní stav. Je velký rozdíl mezi tím, jestli začnete pěstovat např. rozmarýn, bergamot, rododendron nebo oleandr. Nejdříve si zjistěte, jakou půdu preferuje právě vámi zvolená rostlina.
18.04.2024 17:30 |

podobné články

Podobné články

Jak získat bohatě kvetoucí oleandr: Pět klíčových překážek a jak je úspěšně překonat

 
Oleandr je zpravidla bohatě kvetoucí keř, který je chloubou každé zahrady. Může se ale stát, že váš oleandr nekvete a nebo o květy náhle přijde. Proč? Existuje několik příčin, proč oleandr nekvete.
05.05.2024 17:30 |

podobné články

Jak na bolestivou menstruaci pomocí bylinek?

 
Prožíváte měsíc co měsíc bolestivou menstruaci, která vás pokaždé na několik dní úplně ochromí a upoutá na lůžko? V tom případě určitě nejste samy. Možná byste se divili, kolik žen se trápí pro bolestivou menstruaci, která je vyřadí mimo provoz nebo donutí bezmocně ležet v posteli, kde se akorát tak svíjí v křečích. Bolestivou menstruaci nemusíte hned zažehnávat s pomocí prášků, které jsou plné chemie a vaše tělo akorát tak ještě více zanáší a zatěžují. Na bolestivou menstruaci s pomocí bylinek? No jasně! Věděli jste, že bolestivou menstruaci můžete zvládnout i s pomocí bylinek? Ještě než začnete kroutit hlavou, že tohle určitě fungovat nebude, nechte si o tom říci něco více. Bylinky jsou totiž mocné čarodějky, ne nadarmo na ně sázely už naše babičky nebo ony pověstné báby kořenářky. Kontryhel Pokud se o bylinkách začne mluvit ve spojitosti s menstruací, která je navíc ke všemu nepříjemně bolestivá a nepříjemná, pak si spousta lidí vybaví kontryhel. Ten se pyšní účinky snad na všechny gynekologické problémy, tudíž si poradí i s vaší menstruací. Kromě toho je poměrně chutný, takže se jej určitě nemusíte bát pít. Nutno dodat, že nemá žádné vedlejší účinky, což je další bodík k dobru. Heřmánek I na heřmánek můžete ve spojitosti s bolestí při menstruací vsadit svou horkou kartu. Heřmánek je známý tím, že má spoustu pozitivních účinků na naše zdraví, mezi něž patří i zmírnění menstruačních bolestí a křečí. Navíc působí jako prevence proti celé řadě zdravotních neduhů, takže se určitě vyplatí popíjet jej pravidelně. Další bylinky: chmel otáčivý maliník obecný šiškák bajkalský měsíček lékařský hluchavka řebříček Příspěvek Jak na bolestivou menstruaci pomocí bylinek? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
12.11.2017 20:25 |

podobné články

5 tipů, jak a kdy zazimovat oleandry

 
Oleandr je krásná a vytrvalá rostlina, která vám svými květy bude dělat radost od jara až do podzimu. Ale jen za předpokladu, že oleandr dobře a včas zazimujete. Poradíme vám, jak na to.
14.05.2024 17:30 |

podobné články

Oleandr se dokáže přizpůsobit různým podmínkám: Zalévejte ho více, za určitých okolností snese i přemokření půdy

 
Oleandr je vskutku výjimečná rostlina. Miluje slunce a dokáže přežít i v běžně nehostinné krajině, kde převládá sucho. Snese ale i opak, přemokření půdy. Přitom, jak se zdá, je lepší zalévat ho více a jednou za čas.
22.05.2024 11:30 |

podobné články

Neuvěřitelné! Uprostřed Prešova rostla v květináči marihuana

 
Turisti a obyvatelé slovenského Prešova mohli v poslední době kromě sochy Ježíše Krista obdivovat i jinou městskou atrakci. V jednom květináči v centru města totiž rostla dosti netypická rostlina, která budila zájem především u mladší generace. Zřejmě se jednalo o marihuanu. Na případ upozornil portál tvnoviny.sk.
27.06.2013 22:00 |

podobné články

5 pravidel pro správnou péči o oleandry v květináči v létě

 
Oleandr je velmi oblíbený keř, který dodává zahradě, balkónu nebo terase nádech středomoří. Tato rostlina původem z jižního Španělska není příliš odolná, ale v létě o to půvabnější. Pro její růst je nezbytná správná péče.
29.04.2024 09:00 |

podobné články

Sezona bylinek je za dveřmi: 7 největších chyb, kterým se při pěstování vyhněte

 
Sezona bylinek je za dveřmi a většina z vás už přemýšlí, co a kde bude letos pěstovat. Jestli na zahradě, na balkoně nebo na okenním parapetu. Co dělat, aby se bylinkám dařilo? Tady jsou nejčastější chyby, kterých se při pěstování bylinek většina jejich milovníků dopouští.
10.02.2016 06:15 |

podobné články

Jak na oleandr? Nejčastější chyby v péči, které mohou vést k jeho úhynu

 
Když se řekne oleandr, vybaví se nám menší stromek, nebo větší keř, a o takové dřeviny přeci není potřeba téměř pečovat. Keře není třeba zalévat. Opak je ale pravdou! Správná a pravidelná zálivka je u oleandrů důležitější, než si myslíte.
17.04.2024 09:00 |

podobné články

Oleandr: Jarní rituál péče pro nejkrásnější květy ve vaší zahradě

 
Oleandr dokáže každou zahradu proměnit v oázu plnou vůně a pestrobarevných květů. Jakou péči mu na jaře dopřát, aby nádherně rozkvetl? Jenom střih stačit nebude…
19.04.2024 09:00 |

podobné články

Oleandr – jedovatá ozdoba našich zahrad

 
Oleandr je oblíbenou okrasnou dřevinou, která zdobí mnoho zahrad, předzahrádek i teras. Málokdo ale ví, že tento krásně kvetoucí keř je nebezpečný pro lidi i pro domácí mazlíčky.
12.05.2024 11:30 |

podobné články

Proč zvolit oleandr? Jednoduchá péče, velký efekt

 
Chcete si ozdobit zahradu pěknou rostlinou, ale nejste zatím zkušení pěstitelé? V tom případě můžete zvolit oleandr, který je jednou z nejméně náročných přenosných rostlin.
17.05.2024 09:00 |

podobné články

Krok za krokem při přesazování oleandrů

 
Oleandr získává na oblibě. Je to keř či malý strom s tmavě zelenými úzkými listy, s květy, které omamně voní a může se pochlubit svojí barevností. Rostlina je jedovatá.
23.05.2024 11:30 |

podobné články

5 tipů na lepší spánek

 
Snažíte se usnout, ale ne a ne zabrat? Od lékařů se dozvídáme, že nedostatek spánku je nezdravý, kromě toho nám nepřispívá na kráse. Ráno vstáváme unavení, rozespalí a hlavně podráždění. Naše tělo si potřebuje odpočinout a načerpat síly. Tady je pár tipů na lepší usínání a kvalitnější spánek. 1. Pomoc od přírody Bylinky jsou známé pro své uklidňující účinky, pomohou vám s uklidněním těla pro klidný spánek. Hravě zatočí s nespavostí i zimní únavou. Z bylinek vám může pomoci: dobromysl, meduňka, máta, kopretina řimbaba, třezalka, kozlík, mateřídouška, tužebník nebo třeba měsíček. Čaj z těchto bylinek vám kromě zdravého spánku a relaxace pomůže k pozitivnímu myšlení a příjemně tak zažene všechny vaše chmury a starosti, které vám nedají spát. 2. Starosti hoďte večer za hlavu Možná vás před spaním trápí myšlenky na povinnosti, které nesmíte druhý den zapomenout. Je důležité si před spaním nelámat hlavu starostmi. Dokonce ani sledování sociálních sítí těsně před usínáním nám příliš nepomáhá. Až se budete chystat do postele, v klidu si sedněte s knížkou, nebo se zamyslete nad zítřejšími povinnostmi a všechny je sepište na papír. Uvolníte tak prostor pro jiné, příjemnější myšlenky. 3. Pravidelný čas usínání Pokud vám to váš denní režim dovolí, vytvořte si rituál a choďte spát v přibližně stejný čas. Vaše tělo si tak zvykne na pravidelný rytmus. Kromě toho, že se vám bude večer usínat lépe a rychleji, každé ráno se vám bude dobře vstávat a budete se cítit více odpočatí. 4. Klid, tma a chlad Věřte, že lépe se vašemu tělu bude usínat ve tmavé, chladné místnosti. Před spaním byste měli vyvětrat, ať máte na spaní lepší, chladnější, ale především čerstvý vzduch. Klidnému spánku nepomáhá ani světlo, například záření obrazovky televize nebo mobilu. Pokud máte pocit, že se vám u běžící televize usíná lépe věřte, že to vašemu tělu akorát... Čtěte více Příspěvek 5 tipů na lepší spánek pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.12.2018 10:25 |

podobné články

Stromek v květináči: Jak o něj pečovat, aby přežil Vánoce

 
Pokud jste si ještě nepořídili vánoční stromek, který letos rozzáří vaši domácnost, je nejvyšší čas to udělat. Zkuste to letos jinak a pořídit si místo řezaného stromeček v květináči, který můžete po zimě zasadit a nechat vyrůst. Jak o něj pečovat, aby Štědrý den přežil?
12.12.2017 06:05 |

podobné články

Mám v květináči na okně bombu!, zalarmovala seniorka policisty. Byl to teploměr

 
Pořádné zděšení vyvolal u seniorky (78) z domu s pečovatelkou službou na Domažlicku nález podivného předmětu v květináči za oknem. Z policii nahlášené bomby se vyklubal teploměr spadlý z okna od sousedky.
22.05.2018 16:05 |

podobné články

Šok pro obyvatele Velkého Března: V kamenném květináči ležel obrovský had!

 
K velkému hadovi, který ležel jak dlouhý (hlavně), tak i široký na ulici v betonovém okrasném květináči, vyjížděla v sobotu jednotka dobrovolných hasičů ve Velkém Březně. Celou cestu až do ohledání plaza hasiči nevěděli, zda je živý, nebo mrtvý.
14.03.2021 13:40 |

podobné články

Zázrak v květináči jménem Aloe Vera

 
Aloe Vera je nenápadná rostlinka, která uvnitř svých listů ukrývá doslova poklad. Její šťáva a dužina dokáže hydratovat, zklidnit a podporuje i hojení, přitom mít ji doma v květináči není nic náročného.
23.03.2021 07:00 |

podobné články

Pěstitelský úspěch seniorky ze Studénky: Obří lilie v květináči

 
Omamná vůně. Taková, že se z ní až tají dech. Tak voní 29 květů obří lilie, kterou seniorka Eva Blagojevičová vypěstovala v obyčejném květináči. Za rostlinu, která měří 230 centimetrů, sklízí obdiv tisíců pěstitelů.
05.08.2021 08:10 |

podobné články

Pochutnejte si na svých lahodných jahodách, vypěstovaných v květináči

 
Kdo by si nechtěl pochutnat na vlastnoručně vypěstovaných jahodách? Že nemáte zahrádku? Nevadí. Pokud máte lodžii či balkón nebo terasu, můžete jahody pěstovat v květináči.
21.04.2024 17:30 |

podobné články