Článek

Očkování těhotných: Novorozenci můžou mít víc protilátek než jejich matky, ukázala studie

 
Novorozence proti covidu-19 nejlépe chrání vakcína, která je těhotné ženě podána mezi 27. a 31. týdnem těhotenství. S odkazem na vědeckou studii Hebrejské univerzity a nemocnice Hadasa v Izraeli o tom dnes informoval deník Haarec.
19.11.2021 21:15 |

podobné články

Podobné články

Experti utnuli dohady o očkování těhotných: Vakcínu doporučují v jakémkoli stadiu gravidity

 
Česká vakcinologická společnost České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně ve svém doporučení z konce srpna nově přímo radí očkování těhotných proti covidu-19. V červnovém stanovisku ho vakcinologové označili za možné a stanovili podmínky, například neočkovat do 12. týdne těhotenství. Doporučovali ho pak zejména ženám pracujícím ve zdravotnictví, s astmatem nebo cukrovkou a starším 35 let. V ČR bylo dosud očkováno asi 5,7 milionu lidí. Kolik mezi nimi bylo těhotných, data neuvádějí.
04.09.2021 09:25 |

podobné články

„Andreji, teď mám vysoké protilátky.“ Babiš pobízel Jágra k očkování, u legendy hokeje narazil

 
Legendární hokejista Jaromír Jágr odmítl nabídku premiéra Andreje Babiše (ANO), aby se nechal naočkovat proti covidu-19 a pomohl tak přitáhnout k očkování i další lidi. Server Seznam Zprávy napsal, že premiérovu žádost Jágr odmítl s argumentem, že on sám se nyní očkovat nehodlá, protože má dostatek protilátek. Množství protilátek na koronavirus by ale při rozhodování o podání vakcíny nemělo hrát roli, upozorňují odborníci. Zástupci ministerstva ani vakcinologové nedoporučují zkoumání protilátek v souvislosti s očkováním. Babiš pro Blesk Zprávy uvedl, že po Jágrovi přímo nechtěl, aby byl tváří očkovací kampane. A přiznal, že ho přístup sportovce mrzí, podle premiéra je nicméně možné, že se Jágr v budoucnu naočkovat přeci jen nechá.
11.06.2021 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (2987 článků) , Andrej Babiš (23831 článků)

Očkovaní: Nula protilátek. Neočkovaní: Plno. Vynesla laborantka

 
Podle zkušeností laborantky Jany Filipové skutečně prodělání covidu-19 vítězí nad očkováním v tvorbě protilátek. „Vidím dnes a denně výsledky, které jednoznačně ukazují, že mnoho lidí po očkování nemá vůbec žádné, nebo jen minimální množství protilátek a naopak mnoho lidí, kteří prodělali covid, má protilátky klidně i po roce a půl,“ říká. Zvýhodňování očkovaných je tedy podle ní nesmysl, stejně tak jako požadovat po těch, kdo mají protilátky, aby se neustále testovali. Její zkušenost pak potvrzuje to, co odhalil pirátský expert na zdravotnictví Ondřej Dostál.
26.10.2021 11:30 |

podobné články

Babišova Vivien „ostrouhá“. Odborníci smetli uznávání protilátek a vzkazují: Očkujte se

 
Pro uznávání protilátek proti covidu-19 jako dokladu o bezinfekčnosti není dost důkazů. Není jasné, jak vysokou hladinu člověk musí mít a zda by ho chránily i proti mutacím koronaviru. Po dnešním jednání kulatého stolu za účasti odborníků to ČTK řekla náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Koziar Vašáková. Podle ní na tomto stanovisku dnes panovala shoda, uznávat se tedy i nadále nebudou. O protilátkách se začalo ještě víc mluvit poté, co premiérova manželka Monika Babišová pro Blesk Zprávy prozradila, že dcera Vivien se nemůže nechat očkovat, protože má vysokou hladinu protilátek. O tom, že covid prodělala, přitom vůbec nevěděla. Jako potvrzení bezinfekčnosti dnes slouží dokončené očkování proti covidu-19, doklad o prodělání nemoci v posledních 180 dnech či negativní výsledek testu.
19.08.2021 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Martina Babišová (13 článků)

Prodělali jste covid-19? Podle studie vás ochrání už první dávka mRNA vakcíny

 
Pokud máte v Česku jen jednu dávku vakcíny ze dvou, musíte se prokazovat negativním testem. Jak ale uvádí nová americká studie, lidem, kteří prodělali covid-19, by zřejmě stačila jen jedna dávka mRNA vakcíny. Podle výzkumu totiž ty, kteří nemoc prodělali, měli u po první dávce vakcíny společností Pfizer/BioNTech více protilátek než ti, co covid-19 neprodělali a měli už dávky dvě. Autoři studie ale upozorňují, že prodělaní nemoci není dostatečnou ochranou proti reinfekci. Nízké hladiny protilátek navíc mají ti, kteří infekci prodělali hned na začátku pandemie.
22.08.2021 16:45 |

podobné články

Strunz (Svobodní): Očkování, očkování, očkování, očkování, očkování, očkování, očkování, očkování … lék?!

 
Po ne zcela splněných očekáváních z očkování je třeba konečně seriozně začít léčit COVID19 existujícími léky, případně testovat nové, levnější.
01.11.2021 17:00 |

podobné články

Mimoděložní těhotenství – strašák všech těhotných žen

 
Mimoděložní těhotenství je jeden z největších strašáků všech těhotných žen. Jakmile se vám na těhotenském testu konečně objeví ony vytoužené dvě čárky, v první chvíli byste chtěli samou radostí vyskočit z kůže a okamžitě máte chuť tuhle novinku vykřičet světu. Až po chvíli mnohé maminky zaskočí otázka, zda se nemůže jednat o mimoděložní těhotenství, které nastane v případě, kdy se oplodněné vajíčko uhnízdí kdekoli jinde, nežli v děloze. Nabízí se otázka, zda mimoděložní těhotenství lze nějak rozpoznat? Proto jsme se rozhodli napsat dnešní článek, ve kterém vám prozradíme možné symptomy, které nebezpečné mimoděložní těhotenství provází. Krvácení/špinění Jak je známo, krvácení v časném stadiu těhotenství nemusí znamenat nic špatného, ovšem jakmile zpozorujete krvácení či špinění, měla byste navštívit svého lékaře. Není nic lepšího, nežli mít jistotu, že je miminko v pořádku. Křeče I křeče jsou na počátku těhotenství normální. Mimoděložní těhotenství je ale spojováno se silnými křečemi, které mohou být doprovázené již zmíněným krvácením nebo špiněním. Zpravidla se křeče sdružují do jednoho místa, ale nemusí to být pravidlem. hCG Jakmile je žena těhotná, roste v jejím těle hormon hCG. Zpravidla by jeho hladina měla růst co každé dva dny, ovšem roste-li pomaleji, může se jednat o mimoděložní těhotenství. Žena to může poznat buď nesílícím těhotenským testem nebo testy prováděné z odebrané krve. Nevolnost Tento příznak je sporný, neboť těhotenská nevolnost představuje jeden ze základních příznaků klasického těhotenství. Nevolnost ale může být náznakem vnitřního krvácení. Nízký tlak Jakmile mimoděložní těhotenství praskne, objeví se vnitřní krvácení a to je spojeno s poklesem krevního tlaku. Příspěvek Mimoděložní těhotenství – strašák všech těhotných žen pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
06.01.2016 14:55 |

podobné články

MeSES k detekci protilátek

 
Skupina MeSES vydala stručné stanovisko k problematice zjišťování protilátek, která se v Česku stala předmětem intenzivní veřejné a politické debaty. Skupina především upozorňuje na to, že k tématu existuje podrobná technická zpráva ECDC “Použití testů na přítomnost protilátek proti SARS-COV-2 u v kontextu digitálních zelených certifikátů”. Mezioborová skupina doporučuje Česku vycházet z podkladů ECDC, které je v podobných odborných otázkách nespornou autoritou, spíše než například z vyjádření jednotlivých vědců v médiích.
31.07.2021 12:45 |

podobné články

Testování protilátek nabídnou části lidí zdarma. Britové chtějí data o mutacích

 
Britská vláda od příštího týdne nabídne veřejnosti testování protilátek proti covidu-19. Informovala o tom dnes britská média, mimo jiné BBC či Sky News. Cílem vládního programu je získat data o hladině protilátek u lidí, kteří se nakazili různými mutacemi koronaviru.
22.08.2021 11:05 |

podobné články

„Tvrdá data z celého světa ukázala, že víra ve svatý vpich nijak nechrání ani před infekčností ani před onemocněním,“ říká Okamura a vyzývá k uznávání protilátek

 
Sněmovna dnes projednávala uznávání protilátek jako další ze způsobů prokázání bezinfekčnosti, jenže jak uvedl předseda SPD, bylo to bez úspěchu. „Od počáteční covidové hysterie se vláda i jiné strany později posunuly k bezmezné víře ve všemocnou a svatou injekci. Republikou i světem proběhla mediální ideologická kampaň, která tvrdila, že očkování je tečka za covidem. Našly se miliony lidí, kteří tomu uvěřili. Tvrdá data z celého světa ukázala, že víra ve svatý vpich nijak nechrání ani před infekčností ani před onemocněním. To byl tvrdý dopad na zem a z tečky se stala dvojtečka,“ uvedl Okamura na svém Youtube kanále.
17.09.2021 19:50 |

podobné články

Exploze letadla udělala z matky a jejích dvou těhotných dcer vdovy

 
Obrovská tragédie se stala minulý týden v Kalifornii. Jednomotorové "letadlo":http://www.extra.cz/takhle-vypadalo-nejnebezpecnejsi-letiste-na-svete-letadla-neustale-padala-do-vody-a-narazela-do-budov 6. července kroužilo zrovna nad jezerem Elsinore, když došlo k poruše motoru a stroj narazil do nedaleké hory a explodoval. V letadle zahynuli tři muži - Doug Symiczek (49) a manželé jeho dcer Kyle Parton (29) a Jacob Griffiths (32). Obě dcery byly navíc v době tragédie "těhotné":http://www.extra.cz/5-tehotnych-celebrit-ukazalo-rostouci-pupek-v-bikinach-komu-to-vic-sekne.
17.07.2014 13:10 |

podobné články

Babiš razí změnu i kvůli své Vivien: Začne Česko uznávat u covidu hladinu protilátek?

 
Kdo chce do hospody, kina nebo penzionu, musí mít v Česku plné očkování, negativní test, nebo potvrzení o prodělané nemoci staré nejdéle 180 dní. Dlouho se ozývá volání po čtvrté cestě, kterou by měla být vysoká hladina protilátek. A zatímco odborníci od toho odrazují a ministerstvo zdravotnictví ještě na začátku července nechtělo o změně slyšet, premiér Andrej Babiš (ANO) v úterý pro CNN Prima News takovou možnost připustil. I kvůli tomu, že vysoké protilátky má jeho dcera Vivien, která tak zatím nebyla na očkování. Protilátky uznávají jako bezinfečknost například v Rakousku.
20.07.2021 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23831 článků)

O titul prvního narozeného dítěte letoška se dělí čtyři novorozenci

 
Hned čtyři novorozenci se v tomto roce dělí o pomyslný titul „první dítě narozené letos v Česku“. Minutu po půlnoci se narodila dívka v Libereckém kraji, dva chlapci na jižní Moravě a chlapec ve Zlínském kraji. Děti i matky jsou v pořádku.
01.01.2014 12:00 |

podobné články

Spalničky – jste vůči nim imunní? To zjistí laboratoř

 
V posledních letech se v České republice opakovaně setkáváme s onemocněním spalničkami, které se nám v minulosti díky očkování vakcínou podařilo téměř vymýtit. Šíření onemocnění napomáhá odmítání očkování části naší populace. Navíc u řady lidí očkovaných v dětství došlo po více než 20 letech k vymizení ochranných protilátek. Zda je každý z nás proti onemocnění chráněn, lze zjistit rychlým laboratorním vyšetřením protilátek proti spalničkám třídy IgG z krve.
28.05.2018 12:45 |

podobné články

Babiš nevzdává boj o uznávání protilátek, jako má Vivien a Jágr. Debatu chce sám moderovat

 
Do konce srpna se podle premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodne o možném uznávání protilátek na covid-19 jako dokladu bezinfekčnosti i o případném podávání třetí dávky očkování starším lidem. Babiš v neděli ve videu zveřejněném na sociálních sítích uvedl, že k tomu má být zpracována klinická studie v Moravskoslezském a v Ústeckém kraji a má se konat odborný kulatý stůl, který má moderovat.
08.08.2021 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23831 článků)

Homosexuálové jásají: Izrael zavede občanky, kde můžou být dva otcové či dvě matky

 
Izrael vyšel vstříc rodinám dvou homosexuálních partnerů a především jejich dětem. Identifikační průkazy a dokumenty budou nově také ve dvou dalších variantách, v nichž nebude uvedeno „jméno otce, jméno matky“, ale „jméno otce, jméno otce“ či „jméno matky, jméno matky“. Děti rodičů, kteří mají stejné pohlaví, dosud dostávaly dokumenty, v nichž byla druhá matka uvedena v kolonce jméno otce či druhý otec v kolonce jméno matky.
21.11.2014 18:00 |

podobné články

Kdo má protilátky, ať nepotřebuje očkování ani testy, navrhují lidovci

 
Součástí covidového certifikátu by podle KDU-ČSL měla být rovněž hladina protilátek. V dokumentu by podle lidovců měla být nejen informace o očkování, prodělané nemoci či o vyšetření, ale právě i o vyšetření protilátek.
01.06.2021 14:30 |

podobné články

AntiCovid tým: Dostatek protilátek by měl stát uznávat jako ekvivalent testů či očkování

 
AntiCovid tým koalice SPOLU jako jeden z prvních poukazoval na fakt, že stát neuznává jako ekvivalent testů či očkování také dostatečné hodnoty protilátek, prokázané testem.
29.07.2021 20:10 |

podobné články

Těhotné matky podléhají covidu, k očkování se stále nehrnou. Vědci zdůrazňují bezpečnost vakcíny

 
Ve Velké Británii od července podlehlo covidu 13 těhotných žen. Podle průzkumu Oxfordské univerzity bylo 85 procent z nich nenaočkovaných. Místní vláda se nyní snaží očekávající matky motivovat k očkování nejen kvůli častému odmítání vakcíny, ale i kvůli znatelně většímu riziku těžkého průběhu nemoci, nebo dokonce smrti.
28.10.2021 05:05 |

podobné články